Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Odpowiem Ci jak Twój umiłowany poprzedni prezydent z kopaczką - "Można wziąć kredyt, zmienić pracę lub wyjechać". Z dużym naciskiem na to ostatnie.

 

Widzisz jaka my tu ciężka robotę i to prawdziwą naturalną wykonujemy.Jakich rad udzielasz adwersarzom i nic.

f5c08ac21d3d157d.jpg

8f3265683a3690a8.jpg

1385085c7f9844e7.jpg

 

Dałem tylko kolorową gazetę ;):D i szyber delikatnie przyciąłem i nic.

 

8cfdeb770c1a3e06.jpg

 

To ja już zgłupiałem.Palę z PW i mi się nie dymi źle.Piszę co robię i czym palę ,źle.Pokazuje ,że mi się nie dymi,źle.Komin rozgrzany pompy w obiegu kominka pracują temp włączania ustawiona na 53 stC.Wiesz co że względu na wnuczkę wstyd mi trochę ,że ich zawiodłem .Co mam biedny począć :)

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zwilż kilka ręczników papierowych, powinno dać spodziewany efekt, a najlepiej znajdź gdzieś na podwórku trochę zeszłorocznych liści - wtedy efekt murowany. Pozdrowienia dla wnusi.

 

Brawo Ty.Dzięki za pozdrowionka.Idę moczyć ręczniki;).EKSPERYMENT !!!!!

 

827dbaddb0f6e061.jpg

56c2899dedfa66a7.jpg

87abe393cf12a345.jpg

869849350cb66e24.jpg

Zrobiłem z drugiej strony od solarów i jesteś Wielki ,pojawił się dym .Nie powiedziałeś mi ile mam tych ręczników do EKSPERYMENTU użyć.

2b55ca2c732e2eb6.jpg

637b026a868e2477.jpg

d56f20668fb4c469.jpg

Temp w domu i praca pompy.;):D.

Czy będą teraz jakieś wnioski? Myślisz ,że sąsiad wezwie straż miejską ,że go poddymiam tymi mokrymi ręcznikami? Skończyły mi się już pomysły by im coś udowadniać.Widzisz oni swoje.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty.Dzięki za pozdrowionka.Idę moczyć ręczniki;).EKSPERYMENT !!!!!

 

827dbaddb0f6e061.jpg

56c2899dedfa66a7.jpg

87abe393cf12a345.jpg

869849350cb66e24.jpg

Zrobiłem z drugiej strony od solarów i jesteś Wielki ,pojawił się dym .Nie powiedziałeś mi ile mam tych ręczników do EKSPERYMENTU użyć.

2b55ca2c732e2eb6.jpg

637b026a868e2477.jpg

d56f20668fb4c469.jpg

Temp w domu i praca pompy.;):D.

Czy będą teraz jakieś wnioski? Myślisz ,że sąsiad wezwie straż miejską ,że go poddymiam tymi mokrymi ręcznikami? Skończyły mi się już pomysły by im coś udowadniać.Widzisz oni swoje.

 

Zwilż nie zamocz w wodzie a efekt będzie lepszy, dodatkowo nie zwijaj w kłębek tylko połóż na jak największej powierzchni. Dym poszedł? Poszedł. Brawo Ty! Szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie piękne palenie "od góry".

Pytanie za 100 punktów. Czy jak na gorącym żarze postawi się pare szczap drewna, które są jak na zdjeciu widać spalone od strony spodniej, to czy jest to jeszcze czyste spalanie od góry, czy już nie??

 

Jeśli cokolwiek, co się pali, położysz na żar to zapali się od dołu, nie? A dymu i tak nie zobaczysz bo proces palenia obfitym ogniem rozpoczyna się natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak proszę o receptę na dobre spalanie by podrzucić ją dalej, to niktspecjalny milczy...

Drewno to buk i grab innego nie posiadam.

Jaką ty chcesz jeszcze receptę człowiecze? Wyczerpały mi się albo ty mało kumaty jesteś.Ale jeszcze raz spróbuję choć spodziewam się najgorszego.Skoro swoje wnioski czerpiesz z rozmów z sąsiadem to teraz ty pokaż EKSPERYMENT.Idź do niego i przyjrzyj się jego instalacji.Ma zapewne jakieś tam termometry.Zobacz jaka jest różnica temperatur na wejściu i wyjściu CO w obiegu kominka i PW.Zapytaj jakim drewnem pali i jak steruje temp.na wymienniku.Potem zobacz jak drewno się zachowuje jak przymykasz szyber.Nie można przymykać go na max ponieważ efekt wędzarniany z małą ilością powietrza może występować.No niestety ja tak nie mam ponieważ palę ogniem - płomieniem nie mylić z żarem, a szybrem steruje tak by podtrzymać stała pracę pompy.Bez tych danych wybacz ale jesteś troszkę przykrótkawy-w znaczeniu mało wiedzący- niepraktyczny.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dym opada na powierzchnię, jest przenoszony przez wiatr na poziomie ziemi, wyraźnie widać go jak przesuwającą się mgłę. I capi wędzonką. To buk na 99%.

 

Biedny, oprócz nas, też mój kot - wraca z dworu i pachnie jak krakowska podwędzana :bash:

 

W 99% Twój sąsiad pali drewnem olchowym. Skąd ta diagnoza? Ano stad, że olcha jest drewnem najtrudniejszym do wysezonowania, gdyż zawiera najwięcej wody rosnąc przeważnie na terenach podmokłych. Nawet po dwóch latach wydaje się być sucha jak wiór, to jednak złudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cokolwiek, co się pali, położysz na żar to zapali się od dołu, nie? A dymu i tak nie zobaczysz bo proces palenia obfitym ogniem rozpoczyna się natychmiast.

 

Nie wiem czy to aby nie za wygórowane tłumaczenia.Lubię Cię ale czy Ty nie za dużo od niego wymagasz?:yes::D. Może on nie wie jak przebiega prawidłowy proces począwszy od rozpalania górnego.Może chce wkładać coś pod żar.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cokolwiek, co się pali, położysz na żar to zapali się od dołu, nie? A dymu i tak nie zobaczysz bo proces palenia obfitym ogniem rozpoczyna się natychmiast.

Ja nie twierdzę ze się nie zapali od dołu. Ja się pytam, czy to co na obrazku NS to jest czyste spalanie.

Jak położysz drewno na żar, to Ono się zacznie palić od dołu (co widać na obrazku!! - jedna kłoda jest solidnie nadpalona ale z jednej strony), całą kłoda się rozgrzeje jednak i zacznie uwalniać zawarte w drewnie gazy. Z czystego palenia nici. Chyba, ze się myle.

 

Nie pytam jak jak włożyć od żar i inne. Proste pytanie. Czy to co na obrazku to jest czyste spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co żyjemy w państwie prawa i byle kto pod byle jakim powodem do domu wejść nie może.

 

wiesz, wysłałem zapytanie do lokalnej Straży Miejskiej

dostałem taką odpowiedź

Na jakiej podstawie strażnik ma prawo do wejścia na teren nieruchomości oraz do kotłowni w celu przeprowadzenia kontroli ?

 

Sprawę te reguluje art. 379 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska ( Dz. U. z 2013 r. poz. 1232 z późn zm. ), a strażnik dokonuje kontroli na podstawie upoważnienia wydanego przez Prezydenta Miasta.

 

Do czego uprawniony jest strażnik podczas wykonywania kontroli?

 

Funkcjonariusz straży miejskiej ma prawo do wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem na teren nieruchomości przez całą dobę, obiektu bądź ich części, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, a w godzinach od 6:00 do 22:00, na pozostały teren.

Strażnik może przeprowadzić badania, bądź wykonać inne, niezbędne czynności kontrolne.

Żądać pisemnych lub ustnych informacji oraz wezwać i przesłuchać osoby w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego. Funkcjonariusz ma prawo żądać okazania dokumentów i udostępnienia wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli.

 

Utrudnianie lub uniemożliwienie wykonania strażnikowi kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 ( art. 225 § 1 Kodeksu karnego ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę ze się nie zapali od dołu. Ja się pytam, czy to co na obrazku NS to jest czyste spalanie.

Jak położysz drewno na żar, to Ono się zacznie palić od dołu (co widać na obrazku!! - jedna kłoda jest solidnie nadpalona ale z jednej strony), całą kłoda się rozgrzeje jednak i zacznie uwalniać zawarte w drewnie gazy. Z czystego palenia nici. Chyba, ze się myle.

 

Nie pytam jak jak włożyć od żar i inne. Proste pytanie. Czy to co na obrazku to jest czyste spalanie?

 

Widzisz Jastrząb, sęk w tym, że to właśnie gazy i tylko gazy uwalniane z drewna ulegają spalaniu. Nie da się zapalić drewna w czystym tego słowa znaczeniu. Tak jak z benzyną - palą się jej opary a nie sama ciecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...