Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

A tam 110PLN za mp. Strasznie drogo.

 

Mój znajomy ma lepiej! Zawaliło mu się stare wielkie drzewo na działce. Porąbał, połowe sprzedał sąsiadowi. Wiec on ma KWh za -9gr!!

Tak lepiej policz, nic to, że wszyscy inni musza płacic po 200+ za mp :p

Jastrzębiu takie mam ceny za odpady z jakiś klocków bukowych do palet.Pasują one idealnie do niezadużego Jotula F3 a wg.liczenia kolegi wyżej przy sprawności 78% jednak kwh kosztuje 6,5gr i tu robi się niebezpiecznie dla lobby pompkowego.A z mojego rozeznania to na nocnej na pompach jadą przeważnie czytelnicy fm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jastrzębiu takie mam ceny za odpady z jakiś klocków bukowych do palet.Pasują one idealnie do niezadużego Jotula F3 a wg.liczenia kolegi wyżej przy sprawności 78% jednak kwh kosztuje 6,5gr i tu robi się niebezpiecznie dla lobby pompkowego.A z mojego rozeznania to na nocnej na pompach jadą przeważnie czytelnicy fm.

Nie każdy ma dostęp do tanich odpadów bukowych, i musi bulić po 220PLN za suche drewno.

 

Jak kolega powyżej zauwazył obliczenie było bardzo pesymistyczne dla PC. Wziałem bardzo bezpieczen COP 3.5.

 

Moja pompa ma katalogowo dla srednich parametrów 4,4

DZisiaj się kupuje pompy zblizajace sie do 5.

Co lobby kominkowo-odpadowe na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma dostęp do tanich odpadów bukowych, i musi bulić po 220PLN za suche drewno.

 

Jak kolega powyżej zauwazył obliczenie było bardzo pesymistyczne dla PC. Wziałem bardzo bezpieczen COP 3.5.

 

Moja pompa ma katalogowo dla srednich parametrów 4,4

DZisiaj się kupuje pompy zblizajace sie do 5.

Co lobby kominkowo-odpadowe na to?

 

Że także lecisz na odpadach i drewnie bo tym się pali w naszych elektrowniach aby wsp.energi odnawialnej się zgadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż tylko pogratulować redakcji że piszą tu myslący PRAWIDŁOWO.

 

Albo z wężem w kieszeni ;) .Tak na serio to forum ma ogromny wpływ na czytelników ,szkoda że tu nie zaglądają ci co palą w nieprawidłowy sposób drewnem czy węglem albo wogóle śmieciami .Mam jeszcze apel do przeciwników kominka ,nie zmieniajcie proszę zdania bo drewno zdrożeje.

Edytowane przez funky_koval
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo z wężem w kieszeni ;) .Tak na serio to forum ma ogromny wpływ na czytelników ,szkoda że tu nie zaglądają ci co palą w nieprawidłowy sposób drewnem czy węglem albo wogóle śmieciami .Mam jeszcze apel do przeciwników kominka ,nie zmieniajcie proszę zdania bo drewno zdrożeje.

Póki co chyba i tak potaniało, bo można rżnąć co się chce. ;) Już wiadomo po co ministry sobie zalesione ziemie pokupowali za bezcen. :p

 

Ps. a pompa grzeje w zimie i chłodzi w lato. Kominek się w lato nudzi, a podobno taki klimatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty :) ... niektórzy tak kochają widok ognia, że palą w tych swoich "duszach" nawet upalnym latem :) ;)

Wiem że oszczędni grzeją CWU w lato drewnem (a niektórzy i węglem zmielonym z drewnem)... Jak żonę w zeszłym roku na stację pielgrzymki odwoziłem, to miałem okazję poniuchać "zapachu" palonego drewna. 30sC w powietrzu, ja po rozstawieniu 3 namiotów, a tu nie ma czym dychać, bo pół wsi grzeje wodę do kąpieli. Potem zlany byłem potem i musiałem się pół drogi powrotnej wietrzyć. Ale nie mogłem -- bo co chwilę wioska i palili oszczędni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawnosc kominka 90procent. A sprawnosc mojego kotla na gaz 95procent. Spaliny maja u mnie 27stopni. To z Twego kominka pewnie z 80stopni skoro az tak sprawny

A policzyłeś sprawność fizyczną? Chyba nie! Ona tez się wlicza do sprawności kominka. Jak porąbiesz sobie parę metrów drewna to sprawności też tobie wzrośnie. Kominek dba o twoją kondycję lepiej niż twój kociołek gazowy. Wieczorem zaś możesz tylko sąsiadowi pozazdrościć gdy mu konar płonie i robi się gorąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG ma:

przyłącze gazowe

 

piec gazowy

kominy

wypasiony kominek z płaczem i buforem

klimę

 

Pod względem finansowym to zupełna klapa, w ciemno polegnie z każdą pompą ciepła. Do tego chyba żaden z jego 3 systemów grzewczych nie zadziała przy braku prądu.

 

 

Samo pozyskanie energii.

WG pisał żę suche drewno kupuje po 200PLN z 1mp (powiedzmy 600kg). Ma z tego 0,6*13000MJ = 2200KWh. Weźmy pompę o COP3,5, to jest równoważne ~600KWh prądu. Kosztuje to tyle same, jesli prąd dostajesz po 0,33PLN To jest chyba pi razy oko koszt taniej taryfy.

Jak wspomniałeś aspekty sportowe w gratisie. Ciepło z pompy jest "zimne" i bez duszy.

 

Pod kątem psychologii Ty jesteś klapą. Bufora nie posiadam, gdyż w dobrze zrobionej podłogówce i dobranej mocy wkładu nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, spalane było drewno. Może mokre, może z ograniczeniem powietrza, może to i to. Jest to prawie zgodne z prawem, bo Straż nie może ukarać za to.

I dla przypomnienia fota (kominek z PW):

 

[ATTACH=CONFIG]380613[/ATTACH]

 

Czy wybijanie szyb w autach i złodziejstwo nie jest karalne? Pomyśl.

 

Jeśli Twój sąsiad zobaczy tę fotkę, może zrobić Ci koło pióra, że nie starczy Ci kasy na Twoją uwielbioną PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu kupuje drogie samochody, które nigdy się nie zwrócą a z dnia na dzień są mniej warte.

 

Droższy samochód to najczęściej wyższe bezpieczeństwo i komfort podróży.

 

Przyjemności palenia w kominku i widoku ognia nie da się przeliczyć na pieniądze.

 

Ale przyczynianie się do zatrucia powietrza, zwiększenia potencjału zachorowalności czy skrócenia długości życia, to patrząc statystycznie statystycznie już tak. Ale patrząc z perspektywy człowieka to zdrowia i życia, też nie da się przeliczyć na pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój sąsiad zobaczy tę fotkę, może zrobić Ci koło pióra, że nie starczy Ci kasy na Twoją uwielbioną PC.

 

Widzę ,że walczysz z wiatrakami.;) .Szkoda ,że ja mu tego nie powiedziałem w odpowiedzi jak sąsiad ma palić by go nie wędzić.Niereformowalny.Gdybym był jego sąsiadem to koło pióra tak dla równowagi oszczerstw , koło pióra bym mu zrobił.Ale tak by trochę pobolało.;) .Słuchaj może monitujmy i ochrońmy jego sąsiada.Facet może Bogu ducha winien coś ma źle w instalacji a ten go chce pod ścianę za wędzenie.Co ty na to? Pomóżmy uciśnionym i napiętnowanym za głupotę.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...