Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W Izabelinie dotacja dotyczy wymiany węglowych, czy również instalowanych w nowobudowanych domach?

 

Tak , chodzi o Izabelin. dotacja dotyczy tylko istniejących domów w których są stare typy pieców-czyli o małej sprawności . Jest to konkurs w którym zdobywa się punkty . W skrócie- można dostać najwiecej punktów czyli największą szansę na dotacje jak wymienia się piec węglowy na nowoczesny opalany biomasą .

Odpowiadając na pytanie-jeśli masz nowy dom i stary piec na węgiel i chcesz mieć piec na biomasę to jest sens złożenia wniosku, chociaż za wiek domu też są punkty ,ale nie znam dokładnego algorytmu.

biomasa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cozmo.

Pytam dlatego, ze pójcie w biomasę/drewno jest obarczone pewnym ryzykiem.

Z pierwszych zapowiedzi ograniczeń planowanych w Warszawie wynika, że chcą pójść ostrzej niż w Krakowie. Zapewne nie będzie to dot. powiatów ościennych, ale nigdy nie wiadomo jak się w tej sytuacji zachowają, zwłaszcza, że z danych wynika,iż syf w Warszawie w dużej części jest nawiewany z okolic. Uchwala prawdopodobnie lipiec 2017.

Możliwa jest więc sytuacja - 2017 dotacja na wymianę węgiel na drewno, a w II połowie 2017 całkowity zakaz paliw stałych np. od 2022 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wątku "Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie"

 

 

 

W obecnym domu mam kominek. W przyszłym, który buduję, nie będzie. Jest komin, do którego w każdej chwili można połączyć kominek czy jaką kozę, ale ja tego nie zrobię. Chyba że będą chcieli ci, co zamieszkają w tym domu po mnie. W obecnym kominku od kilku lat nie palę i tylko zajmuje miejsce w niewielkim salonie. Najchętniej bym go rozebrała, ale za dużo przy tym roboty, a dom jest do sprzedania. Na początku jak się wprowadziłam, to rzuciłam się na ten kominek jak szczerbaty na suchary. Ale jak zaczęły się brudzić ściany, firanki i ogólnie ten zapach też mi przeszkadzał, to dałam sobie spokój. Największym problemem dla mnie był jednak popiół. Po pierwsze wybieranie, po drugie gdzieś go trzeba wywalić. Mieszkam w centrum miasta na małej działce i zwyczajnie nie mam co z nim robić. Wywozić? Bez przesady. No i kominki kopcą, a u nas smog.

Była wprawdzie taka sytuacja, że zepsuł nam się piec gazowy. I trzeba było przez kilka dni grzać kominkiem. Nawet dawał radę (zwykły, bez płaszcza, ma wyprowadzenie w jednym pokoju na górze). Jednak za 12 lat mieszkania taka sytuacja zdarzyła się raz. Myslę, że grzejniki elektryczne też dałyby radę. Dla mnie kominek jest rzeczą zbędną. Jeśli chodzi o nastrój, wolę ognisko, jeśli już. W domu mogą być jakieś ładne lampy. Mnie wystarczy.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?18808-Czego-w-urz%C4%85dzaniu-domu-nie-zrobiliby%C5%9Bcie-ponownie&p=7405985&viewfull=1#post7405985

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale amalfi jednak pisze

W obecnym domu mam kominek. W przyszłym, który buduję, nie będzie. Jest komin, do którego w każdej chwili można połączyć kominek czy jaką kozę, ale ja tego nie zrobię. Chyba że będą chcieli ci, co zamieszkają w tym domu po mnie.

Czy jednak przypuszcza że są ludzie którym może zależeć na kominku i bez możliwości wybudowanie (bo nie ma komina) nie kupią jej domu !

amafli nie chce a inni chcą.

Jedni chcą i zbudują i będą się cieszyć a drudzy będą żałować że zbudowali lub że nie zbudowali.

Temat już się wyczerpał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Witam.

Użytkuję od 10 lat.Dla mnie to ta sama droga co kocioł CO.Może większy komfort w utylizowaniu odpadu typu popiół,jak ktoś ma duży ogród i kwaśną glebę :)

O problemach już wiecie,zalet tez jest kilka-ale ja nie o tym.

Ktoś napisał,że żywy ogień w domu to relaks i atrakcja.W czasach,kiedy za przeproszeniem tyłek się pali od natłoku obowiązków,noszenie,rozpalanie a wreszcie czyszczenie i magazynowanie drewna jest męką,męka i jeszcze raz męką.Pomijam ,pomimo dolotów powietrza,wiecznie unoszący się zapach palonego drewna.Przy wentylacji grawitacyjnej-to problem,a przy mechanicznej jest wszechobecny-i co tu dużo nie mówić,jedynie dla fanatyków.Kurcze,za takie pieniądze można mieć kominek na biopaliwo,nawet taki który ma 3-4kW.Bez sauny w miejscu palenia,bez popiołu-i dla relaksu-jak ktoś napisał.

Czy Panowie liczycie komin,kominek (zwykle zbyt duży mocą) i wszystkie te niewygody ,by się nim dogrzać?Ktoś liczy czas zwrotu inwestycji jak przy np.pompie powietrznej,lub panelach PV?Na starcie dla kilku chwil przy kominku z żona,później dla dogrzania,a na końcu już z musu dogrzania-bo pomysł był kiepski -robić kotłownię w salonie.....

Pozdrawiam.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam po raz kolejny. Wybuduj, zamieszkaj, udzielaj rad!

Powtarzam po raz kolejny. Nie muszę walić głową w ścianę, by wiedzieć czym to grozi. Wystarczą mi twoje przeżycia jako wzór i już wiem, że kominek to drogie i nieenergooszczędne urządzenie grzewcze, oraz że ty "przyjemnością" palenia próbujesz przykryć oszczędności. Tylko te oszczędności to tylko w twojej głowie są, bo matematyka na to, niemożliwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że ktokolwiek kto rozumie sens kominka udziela się jeszcze w tym wątku. No ale niektórym (zwolennikom kominków) rozumu brakuje, żeby zrozumieć aby zostawić przeciwników kominków babrających się w ich własnym ekoszambie. Ten wątek nie ma kompletnie sensu. Każdy kto rozumie sens palenia w kominku dawno się już tu nie udziela. Ale kolegom pokroju "Wg" trudno to zrozumieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cozmo.

Pytam dlatego, ze pójcie w biomasę/drewno jest obarczone pewnym ryzykiem.

Z pierwszych zapowiedzi ograniczeń planowanych w Warszawie wynika, że chcą pójść ostrzej niż w Krakowie. Zapewne nie będzie to dot. powiatów ościennych, ale nigdy nie wiadomo jak się w tej sytuacji zachowają, zwłaszcza, że z danych wynika,iż syf w Warszawie w dużej części jest nawiewany z okolic. Uchwala prawdopodobnie lipiec 2017.

Możliwa jest więc sytuacja - 2017 dotacja na wymianę węgiel na drewno, a w II połowie 2017 całkowity zakaz paliw stałych np. od 2022 r.

Tego wykluczyć się nie da. Różne absurdy możemy obserwować w koło .

Do Warszawy wieją przeważnie wiatry z moich okolic ,czyli od puszczy kampinoskiej i właśnie tego nie rozumiem , skoro prawidłowe palenie biomasą jest tak szkodliwe jak wiele osbób pisze na tym forum to dlaczego w tym konkursie dotowanym przez unie wolą biomasę niż gaz , przecież wyziewy z kotłów idą do centrum. Apropo centrum - mam kolegę który na Mokotowie(w koło bloki i wieżowce) prowadzi zakład samochodowy,który ogrzewa głównie starymi podkładami kolejowymi,a wcześniej starymi oknami w piecu zrobionym z grubej rury . Jak mu mówię że niedlugo zamkną mu ten zaklad to twierdzi co ja pier...le . Cwaniak przyszykował sobie kilkanaście ładnych suchych polan przy piecu i gdyby przysli go sprawdzać to im pokaże że on pali na legalu. Wynika z tego że okolicznym mieszkańcom nie przeszkadza smrodek-może się zdążyli przyzwyczaić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............

 

Słyszałem wiele razy argumenty gaz to komfort, WM to komfort, Jak brakuje argumentów ekonomicznych to zaczynamy mówić o komforcie.

może ten kominek co u niektórych faktycznie służy dla rozrywki? i niema wtedy podstaw stwierdzenie uzasadnione ekonomicznie. Przewineło się też słowo biokominek dla mnie to G to koło kominka nie leżało.

 

......

J.w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...