Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
1. Dlaczego oszukany?? Jest WG i GGWC co z 7W na pompce i 5W na wentylu daje mi ok 100m3 o temp nawiewu 9*C Jak mi się zachce to dorobię reku i zapcham WG jedyny problem to lato i wilgoć bo wieje chłodnym powietrzem i i wilgoć wzrasta.Co to za reku za 3,6k z silnikam EC i wydajnościa do 500m3?

2. podtrzymanie to niweiwlka strata $, liczy się to $ a nie sprawność dla tego te szyby....

3. Kolektor częściowo zrobiony ze śmieci obecnie jak świeci potrafi dać od 0,5-1kwh z pompki 5W/h i serownika niemierzalnego za mało bierze.

4. Kozę już tłumaczyłem nie będę pisał 100 razy

 

1.Jakie odczyty jakości powietrza przy takiej wymianie i takim sposobie wentylacji?

Masz takie problemy,jakby nie było żadnej wentylacji-wilgoć,chłodne powietrze itd...

2.Podtrzymanie to wielka strata.Dla samego urządzenia,zanieczyszczeń jakie wtedy się wydobywają z komina.Nie rozumiesz co znaczy deklarowana sprawność dla kotła.Strata dla kieszeni,w roku żadna.Ale dla każdego znacząca.

3.Przy PC i COP latem,żadne oszczędności.

4.Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato chłopie lato

 

Latem to i tak ma sie drzwi tarasowe otwarte, a czasem i okna nocą.

A przy rekuperatorze 500m3/h zimą Twoje spojówki będą piszczeć :)

 

poza tym, jak puścisz to na 20% wydajności, to odzysk będzie marny.

Poczytaj lepiej o tym trochę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jakie odczyty jakości powietrza przy takiej wymianie i takim sposobie wentylacji?

Masz takie problemy,jakby nie było żadnej wentylacji-wilgoć,chłodne powietrze itd...

2.Podtrzymanie to wielka strata.Dla samego urządzenia,zanieczyszczeń jakie wtedy się wydobywają z komina.Nie rozumiesz co znaczy deklarowana sprawność dla kotła.Strata dla kieszeni,w roku żadna.Ale dla każdego znacząca.

3.Przy PC i COP latem,żadne oszczędności.

4.Bez komentarza.

1.

Problem mam latem bo dużo dmucham ok 400m3 chłodnym a WG nie ciągnie wilgotność 70-75% przy upałach albo opadach. Zimą wilgotnosc 35-40%

2. Niezgodze się strata do przyjęcia zimą latem gorzej dlatego zrobiłem śmiecio kolektor.

3.Niezgodze się takiego COP z żadnej PC nie wyciśniesz jak z kolektra

4. Bym skomentował ale dostane bana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdol....Masakra...Kto to przywiózł,złożył,wniósł i spalił...a i wyniósł popiół ?

Jak kto? PALACZ. Ale najważniejsze, (palacz myśli, handlarz myśli) że jest TANIO! Jak z wunglem. A jak zdrowo! Wiadomo przecież, że ten co wyngla i drewno targa, to jak nowo narodzony -- a ten co gazem pali albo prądem grzeje, to wiecznie połamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem to i tak ma sie drzwi tarasowe otwarte, a czasem i okna nocą.

A przy rekuperatorze 500m3/h zimą Twoje spojówki będą piszczeć :)

 

poza tym, jak puścisz to na 20% wydajności, to odzysk będzie marny.

Poczytaj lepiej o tym trochę....

Dlatego mam jak mam wplanach mały wymiennik na zimę i bypas na lato. Tego lata praktycznie nie otwierałem okien a taras się zamyka po wyjściu na zewnątrz upał to najgorsze co możebyć rolety na dół i dmuchać ile wlezie.

a 500m3 przydaje się teraz na wietrzenie

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Jak kto? PALACZ. Ale najważniejsze, (palacz myśli, handlarz myśli) że jest TANIO! Jak z wunglem. A jak zdrowo! Wiadomo przecież, że ten co wyngla i drewno targa, to jak nowo narodzony -- a ten co gazem pali albo prądem grzeje, to wiecznie połamany.

 

Ile zmarnowanego czasu (to młodzi ludzie-chyba?) Jak trzeba aby pracownik został w firmie i popracował 1-2 h w tygodniu więcej-to zaraz związki zawodowe wołają.Jaka to logika napierdzielać w kominku po pracy,przed pracy ...wiecznie.Często ogień pali się bez kontroli (np.noc).często w domu są dzieci.Dokładanie,unoszący się kurz,malowanie ponad miarę itd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

a 500m3 przydaje się teraz na wietrzenie

To tak.Jeśli 500m3/h przydaje się na wietrzenie,to co to za dom?Jaka kubatura?

Około 30-40m3/h przewidywane jest na jedna osobę.Z dobrego reku.Reszta to strata,tak jak wydane pieniądze na twój kocioł 10kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabym miał pilnować dzieci, żeby zamykały drzwi przesuwne po każdym wejściu/wyjściu, to bym osiwiał...

Na upały to jest klima, a nie jakis erzac w postaci dmuchania powietrzaa z GWC...

 

Jak wytresujesz to same zamykają. Z GWC gorszy efekt ale taniej niż z kimy . I co dla Was najważniejsze ekologicznie.

Porównałeś domy ja za ogrzewanie i CWU zapłaciłem od października jakiś 1050zł a Ty??

 

Wracając do kominków przecież to fajna rzecz jedyna wada to to że kominem ciepło spierdziela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak.Jeśli 500m3/h przydaje się na wietrzenie,to co to za dom?Jaka kubatura?

Około 30-40m3/h przewidywane jest na jedna osobę.Z dobrego reku.Reszta to strata,tak jak wydane pieniądze na twój kocioł 10kW.

 

Masz napisane w stopce ok 400m3 a teraz wentyluję ok 33m3 na łęb. Jak zachodzi potrzeba to otwiera się na full na jakieś 15min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytresujesz to same zamykają. Z GWC gorszy efekt ale taniej niż z kimy . I co dla Was najważniejsze ekologicznie.

Porównałeś domy ja za ogrzewanie i CWU zapłaciłem od października jakiś 1050zł a Ty??

 

 

Gorszy efekt, gorszy komfort...

 

pażdziernik:164

listopad: 152

grudzien: 240

styczeń: 290

 

846zł

 

Przy Twoim metrażu zapłaciłbym jakieś 1200zł.

Normalnie szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni tydzień miałem okazje spędzić służbowo, w wypoczynkowej miejscowości Oppdal, w Norwegii. Domek z bala w którym mieszkałem, posiadał ogrzewanie elektryczne oraz kominek.

Podczas pobytu, odwiedziłem 4 nowo budowane domy, typu " nowoczesna stodoła" . Każdy z budowanych domów, posiadał ogrzewanie elektryczne, plus kominek lub tak zwaną kozę.

Pytanie do osób które są na, "nie dla kominków w nowo budowanych domach". Co waszym zdaniem, kieruje Norwegami budującymi kominki w nowych domach?

Pozdrawiam.

 

Jak już wspominałem tutaj każdy dom w Norwegii ma ogrzewanie elektryczne bo prąd jest tani i ekologiczny u nich / wytwarzany w elektrowniach wodnych/,a kominek bo to ludzie mądrzy i wiedzą,że nie zawsze ten prąd może do nich dotrzeć ze względu na lokalizację oraz to iż lubią kominki a spalanie drewna nie nazywają smrodzeniem czy zanieczyszczaniem powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...