Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Są dwie oddzielne uchwały

- dla Krakowa - całkowity zakaz używania paliw stałych,

- dla Małopolski zgodna z wymogami w całej UE.

Kraków jest poza konkurencją. Zakaz jest słuszny. W Małopolsce myszy harcują, kot był za słaby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie oddzielne uchwały

- dla Krakowa - całkowity zakaz używania paliw stałych,

- dla Małopolski zgodna z wymogami w całej UE.

 

 

 

czyli załózmy, że ktoś postawił sobie rok temu kominek, a teraz wchodzi zakaz.....to co? ktoś mu odda kasę za tą inwestycję?

 

paranoja

 

 

i znowu powtórze, do ekooszołomów, walicie z armaty do wróbla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie teraz za 3 000 zł 15-letniego Golfa z wyciętym DPF-em. Wprowadzili zakaz wjazdu do centrum miasta dla samochodów np. poniżej EURO3 i zaczęli sprawdzać spaliny.

Kto mi zwróci kasę?

 

Paranoja.

 

i znowu powtórze, do ekooszołomów, walicie z armaty do wróbla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli załózmy, że ktoś postawił sobie rok temu kominek, a teraz wchodzi zakaz.....to co? ktoś mu odda kasę za tą inwestycję?

 

paranoja

 

 

i znowu powtórze, do ekooszołomów, walicie z armaty do wróbla

 

Życie, ktoś ma pecha :)

A na serio to rok temu w Krakowie też była walka (mowa) o zakaz więc nie ma pecha tylko nie myślał.

 

Jak państwo nie chce zacząć od zakazu sprzedaży i używania słabego paliwa to samorządy robią co mogą dla polepszenia jakości powietrza.

I nie jest to ekooszołomstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do palenia brykietem. jest to jednak zupełnie inny komfort niż drewnem. Dlaczego brykietem pali się dobrze?

1. Wrzucam 10kg + jedną deskę na rozpałkę i mam 10 godzin grzania z

równomierną temperaturą "na kotle" tzn 48-51 stopni (powietrze wywiewane przez turbinę).

2. Paliwo samo się dozuje, nie ma spalania "na hejnał" nie ma smrodu farby kominka w wyniku jego nagrzania niemal do czerwoności (co mam przy załadowaniu dużo drewna)

3. Jedno podpalenie, jeden wkład i całą dobę ciepło na kondygnacji. Nie muszę dokładać, smrodzić etc.

4. Jeśli mam potrzebę dołożenia to mimo ze po około 12 godzinach kominek jest wystudzony to po brykietach zostają niedopalone żarzące się kostki. Przewracam je łopatką wrzucam co mam spalić i od razu się zapala. W przypadku drewna żar mi bardzo szybko wygasa i trzeba w porę dokładać. A wiadomo ze dokładanie do kominka to zawsze dym z komina.

 

Palenie brykietem to przyjemność

 

Bzdura od A do Z. Nie trolluj. Przerobiłem wszystkie brykiety dostępne na rynku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

.

.

 

Kącik wzajemnej adoracji w komplecie. A w zasadzie kącik zwolenników, syfu, smogu i smrodu z komina :D.

 

Czym się charakteryzuje pasożytnictwo? Def. z wiki:

Pasożytnictwo, parazytyzm – forma antagonistycznego współżycia dwóch organizmów, z których jeden czerpie korzyści ze współżycia, a drugi ponosi szkody

 

 

W imię własnej przyjemności lub korzyści w postaci tańszego ciepła zatruwacie powietrze, emitujecie rakotwórcze WWA i inne syfy, przyczyniacie się do chorób innych i skracacie im życie. Pasujecie do definicja jak ulał :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy pali teraz w kominku mokrym drewnem. Jak palił płytami meblowymi to mówił tak samo - suche, kaloryczne, mnóstwo ciepła - same zalety. :D

 

Fajnych masz znajomych.Nie dość ,że pali mokrym drewnem to na dodatek płytami meblowymi.Czym zaskoczysz opinie publiczną jeszcze??? .Lepiej idź do niego i uświadom mu ,że robi bardzo źle.Pożycz od kogoś sprawdzone polana sezonowanego drewna , rozpalcie rozpałka EKO i dla kurażu strzelcie po maluchu ,i utwierdź że pokazujesz mu by świadomość, a w następstwie odpowiedzialność , nigdy go nie opuszczała.Następnie niezgodnie z przeznaczeniem kominka włóżcie do komory paleniskowej płyty meblowe i proces powtórzcie.Do eksperymentu użyj jeszcze takich rekwizytów.

http://www.info.majsterklepka.eu/kijeogniskowe1.jpg

 

http://www.psplipie.pl/archiwum/2006/wak6.jpg

http://st.depositphotos.com/1220004/1277/i/950/depositphotos_12779690-stock-photo-grilled-sausages-cooked-in-the.jpg

Pyszne kiełbaski z grilla, gotowane w kominku ogniem drewna nie z płyty wiórowej

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=uQTeTPZ_f2M

 

zrób tak na drewnie sezonowanym min. 2 letnim ,a potem na płytach meblowych .Daj dzieciom do zjedzenia.Może wreszcie zrozumiesz , że sąsiad truje i robi to z premedytacją bez świadomości i odpowiedzialności.

 

Przepraszam za te poglądowe fotki i film ale jak wytłumaczyć oponentowi ,że się pogubił w twierdzeniach.:yes::D

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do palenia brykietem. jest to jednak zupełnie inny komfort niż drewnem. Dlaczego brykietem pali się dobrze?

1. Wrzucam 10kg + jedną deskę na rozpałkę i mam 10 godzin grzania z równomierną temperaturą "na kotle" tzn 48-51 stopni (powietrze wywiewane przez turbinę).

2. Paliwo samo się dozuje, nie ma spalania "na hejnał" nie ma smrodu farby kominka w wyniku jego nagrzania niemal do czerwoności (co mam przy załadowaniu dużo drewna)

3. Jedno podpalenie, jeden wkład i całą dobę ciepło na kondygnacji. Nie muszę dokładać, smrodzić etc.

4. Jeśli mam potrzebę dołożenia to mimo ze po około 12 godzinach kominek jest wystudzony to po brykietach zostają niedopalone żarzące się kostki. Przewracam je łopatką wrzucam co mam spalić i od razu się zapala. W przypadku drewna żar mi bardzo szybko wygasa i trzeba w porę dokładać. A wiadomo ze dokładanie do kominka to zawsze dym z komina.

 

Palenie brykietem to przyjemność

 

Ad.1 Za niska temp. spalania powinna być min 60 stC,Temp. włączania pompy i praca w przedziale np.60/90 stC

Ad.2 Nieprawda przy drewnie proces jest ogniowy ,a nie żarowy.

Ad.3 Nieprawda wyssane z palca.By palić tak jak mówisz musisz przymknąć szyber i powietrze z zewn . ,a wtedy czarna szyba i ewentualny smród .Zero ekonomii.

Ad.4 Nieprawda wkradła się tu nieumiejętność podstawowych zagadnień z techniki ponownego załadunku i tym samym podtrzymania procesu spalania.Przy dołożeniu brykietu na zakładany przez ciebie żar dym będzie czarny.Przy sezonowanym drewnie min 2 lata biały lub li tylko falujące ciepłe powietrze nad kominem.Już ci to prezentowałem.

 

palenie brykietem tylko jako uzupełnienie do palenia sezonowanym drewnem nigdy inaczej.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAskudna, brudna szyba na tych zdjęciach z kiełbaskami....

 

 

 

a to prawda, ja jeszcze swojej nie myłem w tym sezonie, a wygląda o 90% czyściej :-)

 

 

 

 

grunt to nie panikować

 

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116724,histeria-z-powodu-smogu-kto-ja-wywoluje-i-dlaczego

 

 

 

Muchenz, trujesz na forum niczym Wartburg, zamiast zacząć, jak Ci dobrze radzi Nikt, od własnych sąsiadów uświadamiania..a jak sąsiad jest idiotą to dzwoń chłopie na straż miejską - więc wyłącz internet i idź w teren, więcej będzie z tego dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnych masz znajomych.Nie dość ,że pali mokrym drewnem to na dodatek płytami meblowymi.Czym zaskoczysz op

inie publiczną jeszcze??? .Lepiej idź do niego i uświadom mu ,że robi bardzo źle.Pożycz od kogoś sprawdzone polana sezonowanego drewna , rozpalcie rozpałka EKO i dla kurażu strzelcie po maluchu ,i utwierdź że pokazujesz mu by świadomość, a w następstwie odpowiedzialność , nigdy go nie opuszczała.Następnie niezgodnie z przeznaczeniem kominka włóżcie do komory paleniskowej płyty meblowe i proces powtórzcie.Do eksperymentu użyj jeszcze takich rekwizytów.

http://www.info.majsterklepka.eu/kijeogniskowe1.jpg

 

http://www.psplipie.pl/archiwum/2006/wak6.jpg

http://st.depositphotos.com/1220004/1277/i/950/depositphotos_12779690-stock-photo-grilled-sausages-cooked-in-the.jpg

Pyszne kiełbaski z grilla, gotowane w kominku ogniem drewna nie z płyty wiórowej

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=uQTeTPZ_f2M

 

zrób tak na drewnie sezonowanym min. 2 letnim ,a potem na płytach meblowych .Daj dzieciom do zjedzenia.Może wreszcie zrozumiesz , że sąsiad truje i robi to z premedytacją bez świadomości i odpowiedzialności.

 

Przepraszam za te poglądowe fotki i film ale jak wytłumaczyć oponentowi ,że się pogubił w twierdzeniach.:yes::D

 

NS Szacun, wygląda pysznie, aż się prosi flaszka wschodniego bimberku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...