Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Akurat połączenie jakiegokolwiek jedzenia z kominkiem jest bardzo nietrafionym pomysłem.

Mam wkład fabrycznie przystosowany do grilowania / specjalny ruszt / z odbytą jedną próbą tej przyjemności - 5 minut jedzenia i 50 minut czyszczenia na tym się zakończyło

..

 

Zadzwoń do mnie.Wszystko wyjaśnię.Bez specjalnej nonszalancji.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat połączenie jakiegokolwiek jedzenia z kominkiem jest bardzo nietrafionym pomysłem.

Mam wkład fabrycznie przystosowany do grilowania / specjalny ruszt / z odbytą jedną próbą tej przyjemności - 5 minut jedzenia i 50 minut czyszczenia na tym się zakończyło

 

Dobrze ,że mówisz za siebie.Mam ruszt do szaszłyków.Mam blachę do befsztyków.Mam żar do pieczonych ziemniaków.:D.Różnimy się przyjemnością z pitraszenia w kominku gdy np . za oknem -15 stC.Nic nie czyszczę chyba że rynienkę na ewentualny powstały tłuszcz.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ewawachowicz.pl/przepisy/620-1.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-EkNvIePzPFs/UwZY0Xrpm2I/AAAAAAAAAns/GqJ30S_ZzgQ/s1600/pizza1.jpg

http://static.e-mieszkanie.pl/fmfiles/kominek-z-kamienia-do-naturalnego-wnetrza1331302515/kominek-z-kamienia_1.jpg

http://www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/80860_choinka_swiateczne_jedzenie_skarpety_kominek.jpg

252877.jpeg

Mam w swoim domu doskonały fiński kominek, który świetnie ogrzewa cały dom. Opalany jest drewnem. Pomyślałem, że mogę go wykorzystać do upieczenia ziemniaków, które to jak przed laty piekłem w ognisku. Ziemniaki owinąłem folią aluminiową i wieczorem włożyłem do gorącego popiołu. Rano ziemniaki były upieczone, a że do wysmarowania foli użyłem oliwy o smaku wędzonej papryczki chilli, to po ich odwinięciu ,zapach wypełnił cały dom. Nie mogłem się oprzeć i jeden zjadłem od razu. Pozostałe postanowiłem wykorzystać do obiadu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Foto ,Tomasz i wg.Macie racje pisząc iż wątek kulinarnym nie jest . Jest nijaki.Skoro w tym i w wątkach podobnych pisze się o zatruwaniu wydobywających się przykrych zapachów z rur wydechowych , samochodowych środowiska zewn. itp. to uznałem ,że dla słuszności w przekazie i równości wypowiedzi nic się nie stanie gdy pojawi się ta przyjemniejsze strona z użytkowania kominka niźli nader częste wytykanie o emisjach z nim związanych.Przecież adwersarze pisali iż pretensji nie mają do tych co kominka używają sporadycznie toteż sporadyczne grilowanie w nim nie powinno przysparzać tylu niepotrzebnych emocji.:sick: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą zgodzę. Może potrawy i smaczne ale nie warte tego syfu i zapachu spalonego tłuszczu w całej chałupie. A weź później doczyść to wszystko.

 

Nie ma żadnego syfu i żadnego tłuszczu gdy sporadycznie się tak postępuje.Żar na zakończenie palenia.Żar.Potem żar z popiołem jak w naturalnym ognisku i do niego ziemniaki plus boczuś i cebula , owinięte w aluminiową folie.Tak samo żeberka,karczuś i kiełbasa.Do folii dodaję także przeróżne warzywa.Wszystko robię przy zamkniętych drzwiach od komory paleniskowej.Mam wyjątki ale sporadyczne.Mam specjalną żeliwną blachę ,taką samą jak tą którą mam przy ognisku.Na niej robię przeróżne macerowane wcześniej mięsa.Mogę w/w folię z zawartością tu omawianą położyć nie w żar-popiół ale bezpośrednio na blachę. Ta przyjemność plus to co daje ogień z kominka dobrze ze sobą sporadycznie współgrają.Mam tak ,a nie jak przykład w/w z fotkami .jeśli masz kominek ,a masz to polecam pizzę na kamieniu szamotowym robioną.Rozpal z boku kilka polan i włóż surową pizzę taką jak do zwykłego piekarnika.Zobaczysz jak inaczej smakuje.To są zalety tego urządzenia gdy sporadycznie z zachowaniem pewnych zasad postępujesz.Kominek w salonie ma tą właśnie przewagę nad innymi urządzeniami do spalania.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ma tym razem rację, pokazuje jak mozna wykorzystać kominek w inny, niestandardowy sposób, i jest to w temacie, bo to może być dl kogoś też walor, dlaczego warto mieć kominek

 

 

 

 

ja kupiłem niedawno kamień do pizzy, do kominka, jak użyję to dam znać, czy zdało to egzamin

 

 

 

 

do moderatora, gdzie byłeś przez poprzednie kilkaset stron pisania nie na temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorem jestem od niedawna, to tak w odpowiedzi na drobną uszczypliwość.

Po za tym brak wpisów moderatora w tym czy jakimkolwiek innym wątku nie świadczy o jego bierności.

 

Zauważ proszę twą reakcję.Właśnie teraz gdy topik zamilkł.Przez przeszło 4000 postów uznałeś właśnie teraz by mnie poinformować iż w poście #4162

 

mam się ograniczyć do tematu wątku.Dlaczego wcześniej nie reagowałeś jak sypały się bany na prawo i lewo.Gdzie wtedy byłeś (a już byłeś bo zwróciłem uwagę na osobę moda z moich rodzinnych stron) ??? jak dyskusja prowadzona była w sposób nieregulaminowy.??? Nazywam to zawsze ku uwadze właśnie moderatorów by mieli baczenie na stronniczość i obiektywizm , który niestety jest im daleko prawie nieznany i nierówny i niesprawiedliwy.Proszę byś zauważył na jakie larum zwolennicy kominków w tym topiku zawsze reagują i kto je podnosi.:cool::cool::cool:.Brawo ty z celnością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...