Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Surgi, jak nie będę miał siły machać siekierą, to będę kupował porąbane :) Może nawet na jakieś grzanie prądem wtedy przejdę, ale kominek na pewno się przyda. Jakąś awaryjną sieć mam w okolicy i przerwy w dostawach prądu to normalka. Ostatnia - dwudniowa przy temperaturze spadającej do -22*C w nocy. Przetwornica 12/230V też już parę razy się przydała.

 

Porąbane drewno też się samo nie przyniesie (ale Ok z religią się nie dyskutuje - ktoś kocha palenie w kominku OK jego sprawa ). Ja mam 100m od siebie podstację skąd mam kablem w ziemi pociągnięty prąd. Najdłuższa ,,awaria'' jaka się zdarzyła przez 5 lat to 4-6 h jak kogoś nowego podłączali. Gdybym się budował w lesie, na totalnym zad..u gdzie awarie są częste to w pierwszej kolejności pomyślałbym o agregacie prądotwórczym a dopiero w ostateczności rozważył kominek. Nieużywany kominek tylko generuje straty ( wiem , wiem i ładnie w salonie wygląda - ale o gustach się nie da dyskutować racjonalnie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zauważam pewną prawidłowość występów w tym wątku. Nudą wieje w innych, idziemy "dołożyć do pieca". Paradoksalnie, pozostaje to bez wpływu na branżę i wybory forumowiczów, z pewnością zaś pozwala ocenić "mądrość" piszących....No i jest ruch w dziale kominkowym, za co serdecznie dziękuję w imieniu swoim i miłośników ognia w salonie...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Twój brat nie słyszał o generatorze prądotwórczym, za 2000 zł miałby nieco energii na przetrwanie, Ty masz kominek, ale za 3-4 razy drożej niż on.

 

Woda do kąpieli grzana na kuchence? W jak dużym garku? Mi raz sterowanie CWU się pogmatwało i chciałem dogrzać wrzątku żeby dzieciakom podbić temperaturę wody w wannie, to ledwo udawało się nadrobić to co wystygło :)

 

 

 

tak, już leci do marketu i kupuje generator, wyciąga te drobne 2K z kieszeni, bo wczoraj nie był w Campanile na obiedzie, więc mu zostało

 

a co do grzania wrzątku......wychodzi to, jak obecnie społeczeństwo nie radzi sobie z najprostszymi sprawami.....pełna cyfryzacja

 

 

kominek 3-4 razy drożej?

bez komentarza, nieuctwo trudno komentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, już leci do marketu i kupuje generator, wyciąga te drobne 2K z kieszeni, bo wczoraj nie był w Campanile na obiedzie, więc mu zostało

 

a co do grzania wrzątku......wychodzi to, jak obecnie społeczeństwo nie radzi sobie z najprostszymi sprawami.....pełna cyfryzacja

 

 

kominek 3-4 razy drożej?

bez komentarza, nieuctwo trudno komentować

 

Nieuctwo? Słowo mało adekwatne do tematu. Cena poszczególnych rzeczy nie zależy od mojej wiedzy.

 

Ile kosztuje kominek, z kominem i jego zabudową?

 

Ile kosztuje generator taki 2.5 KW?

 

Mając ten generator nie muszę jak 100 lat temu podgrzewać wody w garnku jak braknie prądu.

 

Zadziwia mnie, że stawiacie chałupy za kilkaset tysięcy, a potem na siłę udowadniacie, iż rozwiązania obsługowe są lepsze bo wam się do natury chciało zbliżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić generator, można zastosować rozwiązania działające bez prądu. I znowu - kto co lubi :)

Na incydentalne braki prądu niezła jest przetwornica. Tańsza i nie zajmuje tyle miejsca. Trzeba tylko mieć samochód :) I warto wcześniej się zastanowić co ma zasilać w trybie awaryjnym. Nie chodzi tylko o moc, ale o sinus - niektóre urządzenia, np. pompy wymagają sinusa pełnego, na modyfikowanym nie pociągną. A przetwornice z sinusem pełnym są trochę droższe.

Agregat jest lepszy kiedy trzeba dłuższego zasilania i większych mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić generator, można zastosować rozwiązania działające bez prądu. I znowu - kto co lubi :)

Na incydentalne braki prądu niezła jest przetwornica. Tańsza i nie zajmuje tyle miejsca. Trzeba tylko mieć samochód :) I warto wcześniej się zastanowić co ma zasilać w trybie awaryjnym. Nie chodzi tylko o moc, ale o sinus - niektóre urządzenia, np. pompy wymagają sinusa pełnego, na modyfikowanym nie pociągną. A przetwornice z sinusem pełnym są trochę droższe.

Agregat jest lepszy kiedy trzeba dłuższego zasilania i większych mocy.

 

Do czego ci samochód :) w sensie przetwornicy??

Przetwornica wisi na ścianie pod nią akumulator a do przetwornicy podpięte to co ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam pewną prawidłowość występów w tym wątku. Nudą wieje w innych, idziemy "dołożyć do pieca". Paradoksalnie, pozostaje to bez wpływu na branżę i wybory forumowiczów, z pewnością zaś pozwala ocenić "mądrość" piszących....No i jest ruch w dziale kominkowym, za co serdecznie dziękuję w imieniu swoim i miłośników ognia w salonie...:)

Piotrze to już taka reguła, nie tylko w tym wątku, nawet nie tylko na tym forum. Gorące wątki z pyskówkami mają najwięcej wpisów.

A że raczej nikt nikogo nie przekona to fakt. Sam do niedawna unikałem takich tematów właśnie z tego powodu, ale stwierdziłem, że milczenie wobec absurdalnych czasami argumentów było by jak kapitulacja, przyznanie racji.

I że o forumowiczach można sobie wyrobić opinie też fakt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek montuje się albo dla celów funkcjonalnych i/lub estetycznych. Dlatego tak postawione pytanie jest niedorzeczne moim zdaniem, niczego nie wnosi. Wszystko zależy od tego jakie oczekiwania kominek miał spełniać.

 

Kominek jak kapusta też smrodzi i dodatkowo brudzi.

 

Ale bigosik dobry, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze to już taka reguła, nie tylko w tym wątku, nawet nie tylko na tym forum. Gorące wątki z pyskówkami mają najwięcej wpisów.

A że raczej nikt nikogo nie przekona to fakt. Sam do niedawna unikałem takich tematów właśnie z tego powodu, ale stwierdziłem, że milczenie wobec absurdalnych czasami argumentów było by jak kapitulacja, przyznanie racji.

I że o forumowiczach można sobie wyrobić opinie też fakt :)

Dlatego tu wpadam z rzadka. Trzeba czasem dopasować się do poziomu dyskusji. Inaczej internet zawłaszczą wyłącznie...no wiesz...Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek montuje się albo dla celów funkcjonalnych i/lub estetycznych. Dlatego tak postawione pytanie jest niedorzeczne moim zdaniem, niczego nie wnosi. Wszystko zależy od tego jakie oczekiwania kominek miał spełniać.

 

Kominek jak kapusta też smrodzi i dodatkowo brudzi.

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...