Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taki smok więcej jak 30% sprawności nie wyciąga -- większość idzie w komin... U Kaizena będzie pewnie podobnie i tyle z optymistycznych informacji.

 

No to w takim razie mam dom bardzo energooszczędny, bo z prostego liczenia wynika, że mój kominek ma 4,8 KW. A projektant wyliczył zapotrzebowanie na 8,9 KW. Dzięki za szybkie i darmowe OZC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Skandynawii czy w Niemczech mieszkają sensowni ludzie i jak mają przykaż palić suchym i nie wrzucać śmieci, to palą suchym i nie wrzucają do paleniska śmieci. Jak mają przykaz niepalenia w bezwietrzne dni, to nie palą. Już pomijam, że palą sobie dla przyjemności od czasu do czasu, a nie jak się ma 23sC w domu dla "zasady". Wszystko jest dla ludzi, tylko ludzie dorośli do wszystkiego.

 

I takie podejście do problemu bym poparł. Bardzo nie lubię wszelkich zakazów. Myślę że dobrym ruchem byłyby kampanie jak prawidłowo korzystać ze źródeł stałopalnych. Niestety szukające sensacji media wrzucają wszystkie do jednego wora jako przyczynę straszliwego smogu. Promowanie tanich alternatywnych źródeł ciepła, nawet chińskich PC również poprawiłoby sytuacje.

A nie tylko zakaz tego zakaz tamtego. Niedługo będzie "komuno wróć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie podejście do problemu bym poparł. Bardzo nie lubię wszelkich zakazów. Myślę że dobrym ruchem byłyby kampanie jak prawidłowo korzystać ze źródeł stałopalnych. Niestety szukające sensacji media wrzucają wszystkie do jednego wora jako przyczynę straszliwego smogu. Promowanie tanich alternatywnych źródeł ciepła, nawet chińskich PC również poprawiłoby sytuacje.

A nie tylko zakaz tego zakaz tamtego. Niedługo będzie "komuno wróć".

Ja też nie lubię zakazów, ale niestety wnioski są takie, że nic innego nie zadziała na zrytą mentalność co poniektórych osobników do których nie trafia zwykłe tłumaczenie (patrz ten wątek). Że przez takich dostaną po dupie inni, normalni, to niestety taka przypadłość systemowa. Smog jest i jest problemem -- to nie jest żadna nagonka mediów, tylko fakt widoczny przez każdego co nos i oko za okno, szczególnie w zimie, wystawi. Promowanie nic nie da, tylko kary i ew. wysokie ceny nośników coś zmienią. Dlatego jak cena "normalnego" węgla skoczyła po wycofaniu syfów typu floty i muły, to już są pierwsi chętni do instalowania PC zamiast kopciuchów. Może to też jest jakieś wyjście -- nałożenie akcyzy, na paliwo spalinowe do używania pod strzechami, jak na papierosy i alkohol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie dalej jak wczoraj rozpaliłem w grillokominku na dworze, zrobiłem sobie kiełbaski, a później dorzuciłem kilka grubszych szczap. Włączyłem TV, wziąłem piwko w rękę i ległem na fotelu. Bajka :)

A co z sąsiadami? Ano przyłażą do mnie na grilla a to jedni, a to drudzy... Rzadziej my do nich chodzimy, może dlatego, że to my mamy sporą wiatę z kominkiem, lodówką, sprzętem grającym i dużym TV? My z sąsiadami ŻYJEMY i się razem często bawimy. Często do białego rana :)

Chyba mam szczęście do sąsiadów :)

 

W domu też mam kominek, ale w domu w porównaniu do tego na zewnątrz, to niemal nie palę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie dalej jak wczoraj rozpaliłem w grillokominku na dworze, zrobiłem sobie kiełbaski, a później dorzuciłem kilka grubszych szczap. Włączyłem TV, wziąłem piwko w rękę i ległem na fotelu. Bajka :)

A co z sąsiadami? Ano przyłażą do mnie na grilla a to jedni, a to drudzy... Rzadziej my do nich chodzimy, może dlatego, że to my mamy sporą wiatę z kominkiem, lodówką, sprzętem grającym i dużym TV? My z sąsiadami ŻYJEMY i się razem często bawimy. Często do białego rana :)

Chyba mam szczęście do sąsiadów :)

 

W domu też mam kominek, ale w domu w porównaniu do tego na zewnątrz, to niemal nie palę.

 

A jednak się da. Bez zakazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie podejście do problemu bym poparł. Bardzo nie lubię wszelkich zakazów. Myślę że dobrym ruchem byłyby kampanie jak prawidłowo korzystać ze źródeł stałopalnych. Niestety szukające sensacji media wrzucają wszystkie do jednego wora jako przyczynę straszliwego smogu. Promowanie tanich alternatywnych źródeł ciepła, nawet chińskich PC również poprawiłoby sytuacje.

A nie tylko zakaz tego zakaz tamtego. Niedługo będzie "komuno wróć".

Jest pewna zasadnicza różnica między typowym polakiem a typowym niemcem czy skandynawem.

Jak zadzowniłem na straż gminną że sąsiad pali styropian na działce, to JA byłem donosicielem i ...ujem. Shame on me. Argument sąsiada był taki sam jak niektórzy tutaj podnoszą: "przecież inni też tak robią".

 

W niemczech, wstydem okryty byłby ten co ten styropian zapalił lub smrodzi w inny sposób. Byłby wytykany palcami, i 10 sąsiadów na raz plus przechodnie by to ichniej straży miejskiej zgłosili i zgłaszali do skutku. Bez skrupułów czy jakiś idiotycznych wyrzutów sumienia że są donosicielami. Już nie mówiąc o tym że kara finansowa byłaby dotkliwa.

 

Żadną kampanią informacyjną tak na głowie postawionych wartości nie wyprostujesz. Potrzebna jest wymiana pokoleń (tak ze dwóch). A problem jest tu i teraz. Mamy w tym kraju, z takimi rodakami 2 wyjscia: dusić się przez następne lata aż naród w drodze ewolucji dorośnie do odpowiedzialności, albo zrobić rewolucje zakazać najgorszych praktyk.

 

Przy mojej ocenie typowego polaka który kombinuje jak oszukać (nawet jak nie musi!) to głosuje za opcją 2, nawet jeśli w ten czy inny sposób miałaby mnie dotknąć czy ograniczyć.

Nieukrywam, że na mój punkt widzenia ma wpływ postawa coniektórych oponentów z tej dyskusji: "robię co chce i co mi zrobicie". "Tak mi się podoba". "Wytne se DPF'a". Itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie mam dom bardzo energooszczędny, bo z prostego liczenia wynika, że mój kominek ma 4,8 KW. A projektant wyliczył zapotrzebowanie na 8,9 KW. Dzięki za szybkie i darmowe OZC.

 

Sadząc z opisu budynku a ni nie jest to 4,8 kW ani nie jest to 8,9, Myjk niedoszacował, a projektant tez sie nie wysilił i przeszacował. Tak bez obliczen szacuje ten dom na 6,5-7,5 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Skandynawii czy w Niemczech mieszkają sensowni ludzie i jak mają przykaż palić suchym i nie wrzucać śmieci, to palą suchym i nie wrzucają do paleniska śmieci. Jak mają przykaz niepalenia w bezwietrzne dni, to nie palą. Już pomijam, że palą sobie dla przyjemności od czasu do czasu, a nie jak się ma 23sC w domu dla "zasady". Wszystko jest dla ludzi, tylko ludzie dorośli do wszystkiego. A u nas co? Na opak, bo oczywiście polaki wiedzą lepiej.

 

Nie wiem czy robisz to celowo, czy dym od sąsiada uniemożliwia Ci myślenie. Ale notoryczne wrzucanie tych co palą jak w Skandynawii czy Niemczech do jednego wora z tymi co palą śmieci, mokre drewno i cholera co jeszcze, przynosi dokładnie odwrotny skutek. Każdy fundamentalizm, czy "dobry", czy zły, nie działa. Dlatego najwięcej jednak osiągniesz po prostu nie odzywając się... Naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to nie widziałem w mediach żadnej tego typ kampanie, pewnie dlatego, że nie ma w tym żadnej sensacji. A promocja prawidłowego i rekreacyjnego używania kominka nikomu by nie zaszkodziła.

Stosując zakazy zapędzimy się w ślepą uliczkę jak za komuny, gdzie nic od nas nie zależało i za nic nie byliśmy odpowiedzialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...