Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem czy robisz to celowo, czy dym od sąsiada uniemożliwia Ci myślenie. Ale notoryczne wrzucanie tych co palą jak w Skandynawii czy Niemczech do jednego wora z tymi co palą śmieci, mokre drewno i cholera co jeszcze, przynosi dokładnie odwrotny skutek. Każdy fundamentalizm, czy "dobry", czy zły, nie działa. Dlatego najwięcej jednak osiągniesz po prostu nie odzywając się... Naprawdę.
Ja się całkowicie się z Tobą zgadzam. Wrzucanie odpowiedzialnych skandynawów do jednego worka z polskimi kopciuchami, udawadniając tym że codzinne hajcowanie mokrego drewna jest OK, jest sporym nadużyciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się całkowicie się z Tobą zgadzam. Wrzucanie odpowiedzialnych skandynawów do jednego worka z polskimi kopciuchami, udawadniając tym że codzinne hajcowanie mokrego drewna jest OK, jest sporym nadużyciem.

 

I ja się z Tobą zgadzam w kwestii lobbowania za zmianą przepisów :) O ile na poziomie krajowym ciężko o to, bo za duże pieniądze wchodzą w grę, to na poziomie lokalnym już można. U mnie na przykład MPZP dopuszcza tylko prąd i gaz jako CO. I na MPZP masz wpływ. I jak nawet w ostrą zimę z jednego czy dwóch kominów w okolicy idzie dym (bo kominek rekreacyjnie, albo dom wybudowany przed uchwaleniem MPZP) to w ogóle tego nie czuć. Tzn nikt na wsi nie czuje. Bo, że Myjk po drugiej stronie Wisły czuje palone śmieci, to nie ulega wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się całkowicie się z Tobą zgadzam. Wrzucanie odpowiedzialnych skandynawów do jednego worka z polskimi kopciuchami, udawadniając tym że codzinne hajcowanie mokrego drewna jest OK, jest sporym nadużyciem.

 

Coś na ten temat w tym wątku było.

W Norwegii o zakładaniu w najbliższym czasie filtrów na kominkowe kominy, a w Szwecji o paleniu drewnem tylko w weekendy.

Nie chce mi się szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy robisz to celowo, czy dym od sąsiada uniemożliwia Ci myślenie. Ale notoryczne wrzucanie tych co palą jak w Skandynawii czy Niemczech do jednego wora z tymi co palą śmieci, mokre drewno i cholera co jeszcze, przynosi dokładnie odwrotny skutek. Każdy fundamentalizm, czy "dobry", czy zły, nie działa. Dlatego najwięcej jednak osiągniesz po prostu nie odzywając się... Naprawdę.

Chcesz dyskutować z faktami? Jedź do Szwecji czy Niemiec i porównaj ichniejsze powietrze z polskim powietrzem. Jak w minionym lutym wracałem z Włoch (gdzie też smrodzą drewnem na potęgę w kominkach), to przejeżdżając przez germańskie kraje ANI RAZU nie poczułem dymu. Żadnego. Ba, z samochodów też smrodu typowego dla diesla czuć nie było, bo tam nikt DPFów nie wycina. Tylko przekroczyłem granicę PL i smród się snuł przez autostradę aż do Wawy (z dymiącymi samochodami włącznie). Po prostu jakby wejść do palarni wraz z przekroczeniem granicy. I w ruch obieg zamknięty bo się nie bardzo oddychać dało. To co u nas się dzieje to jest jakaś FARSA i będę o tym pisać czy Ci się podoba czy nie. :p Fundamentalizm to by był, jakbym nie próbował wyjaśniać swojego punktu widzenia, gdyby to się działo 15-20 lat temu w czasie postkomunistycznej bidy, gdybym widział, że mamy tylko niedzielnych palaczy, gdybym widział, że jest szansa na jakieś inne zmiany. Ja szansy nie widzę -- ślepy nie jestem i wiem że nic innego nie zadziała. Choć bym bardzo chciał aby zwykłe poproszę wystarczyło.

 

Sadząc z opisu budynku a ni nie jest to 4,8 kW ani nie jest to 8,9, Myjk niedoszacował, a projektant tez sie nie wysilił i przeszacował. Tak bez obliczen szacuje ten dom na 6,5-7,5 kW

Takie obciążenie miał wczoraj przy 10sC na zewnątrz? Raczej wątpię, a i pewnie przy zerze te wartości będą znacznie za wysokie.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dyskutować z faktami? Jedź do Szwecji czy Niemiec i porównaj ichniejsze powietrze z polskim powietrzem. Jak w minionym lutym wracałem z Włoch (gdzie też smrodzą drewnem na potęgę w kominkach), to przejeżdżając przez germańskie kraje ANI RAZU nie poczułem dymu. Żadnego. Ba, z samochodów też smrodu typowego dla diesla czuć nie było, bo tam nikt DPFów nie wycina. Tylko przekroczyłem granicę PL i smród się snuł przez autostradę aż do Wawy (z dymiącymi samochodami włącznie). Po prostu jakby wejść do palarni wraz z przekroczeniem granicy. I w ruch obieg zamknięty bo się nie bardzo oddychać dało. To co u nas się dzieje to jest jakaś FARSA i będę o tym pisać czy Ci się podoba czy nie. :p Fundamentalizm to by był, jakbym nie próbował wyjaśniać swojego punktu widzenia, gdyby to się działo 15-20 lat temu w czasie postkomunistycznej bidy, gdybym widział, że mamy tylko niedzielnych palaczy, gdybym widział, że jest szansa na jakieś inne zmiany. Ja szansy nie widzę -- ślepy nie jestem i wiem że nic innego nie zadziała. Choć bym bardzo chciał aby zwykłe poproszę wystarczyło.

 

Ja Ci bynajmniej prawa do pisania nie odmawiam. Ja tylko mówię, że p.... jak potłuczony i przyniesie to co najwyżej odwrotny do oczekiwanego skutek :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci bynajmniej prawa do pisania nie odmawiam. Ja tylko mówię, że p.... jak potłuczony i przyniesie to co najwyżej odwrotny do oczekiwanego skutek :p

Wyglądając za okno widzę tylko potwierdzenie moich słów. Niestety. Jak mi się to nie podoba, to będę o tym p...... Nuż komuś strącę różowe okularki i otworzę wczas oczy. Jak nie ja, to zrobi to w końcu odpowiednie prawo i raczej nie będzie bardziej delikatne od mojego p......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zniechęcisz ludzi na około do ekologi i ekopajacowania. Mnie już nastawiłeś anty do siebie i żałuję że nie mieszka koło Ciebie bo bym celowo PET-y do kotła ładował.

Ciebie nie trzeba zniechęcać do ekologii, skoro przez myśl Ci choćby przeszło palenie PETami. I to z zemsty za inne poglądy a nie z głupoty/sytuacji finansowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy przeciwnicy palenia w kominkach. Będziecie trafiali na naturalny opór, jeżeli wciąż będziecie forsowali wprowadzenie ogólnopolskiego zakazu palenia paliwami stałymi bo... wasi sąsiedzi smrodzą. A wy nie odczuwacie przyjemności grzania ogniem. I go nie rozumiecie. I nie chcecie zrozumieć. Pisałem już - i kilka osób widzę się z tym zgadza - edukacja, doradztwo i lobbowanie czystego spalania. Domów kopcących z komina jest coraz mniej, nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora. Ktoś kiedyś powiedział: "zabijajcie wszystkich, Bóg rozpozna swoje owieczki". Te już czasy minęły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie nie trzeba zniechęcać do ekologii, skoro przez myśl Ci choćby przeszło palenie PETami. I to z zemsty za inne poglądy a nie z głupoty/sytuacji finansowej.

 

To nie chodzi o poglądy tylko o sposób i nachalność ich rozprzestrzeniania.

Też nie chcę aby ludzie smrodzili ale oczywiście naczelny ekolog kraju wyskakuje z DPFami.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy przeciwnicy palenia w kominkach. Będziecie trafiali na naturalny opór, jeżeli wciąż będziecie forsowali wprowadzenie ogólnopolskiego zakazu palenia paliwami stałymi bo... wasi sąsiedzi smrodzą. A wy nie odczuwacie przyjemności grzania ogniem. I go nie rozumiecie. I nie chcecie zrozumieć. Pisałem już - i kilka osób widzę się z tym zgadza - edukacja, doradztwo i lobbowanie czystego spalania. Domów kopcących z komina jest coraz mniej, nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora. Ktoś kiedyś powiedział: "zabijajcie wszystkich, Bóg rozpozna swoje owieczki". Te już czasy minęły.

Oczywiście, że trafimy na opór. Jak mojej babci kiedyś zakładano elektryczność to też się buntowałą i opierała.

Jak sąsiadowi kazano się podłączyć do kanalizacji ( i płacenia za nią) to też się buntował, bo za szambo "szczelne" przecież od 10lat nie zapłacił.

Jak wprowadzono ustawę śmieciową i każdy musi za smieci płacić (zamiast spalić/wywieźć do lasu) to też trafiono na opór.

 

Nie ma czegoś takiego jak odczuwanie przyjemności z grzania ogniem. CIepło to ciepło. Nie da się rozpoznać czym zostało wyprodukowane zakładając że nie siedzisz tyłkiem na kominku.

Wymyśliliście sobie jakąś przyjemność z grzania ogniem żeby usankcjonować palenie (taniego) paliwa stałego w kiepsko do tego przystosowanych warunkach. Tyle.

Codzinne palenie paliwem stałym (kominkiem) gdy się to robi dla jakiejś wydumanej przyjemności gdy człowieka stać na czyste grzanie (np gaz), ba gdy ten gaz ma zamontowany, to nic innego jak wylewania szamba na pole, żeby patrzeć jak pięknie na tym szambie potem roslinki zielone rosnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba stwórca jest po stronie wrogów palenia ognia.

POWOŁAŁ ostatnio do siebie nawet w trybie pilnym dwie dusze , które paliły ogniska.

A ogólnie - ROZWIĄZAĆ harcerstwo!

Oni PALĄ ogniska! PMy produkują!

Nawet, podobno, z MOKREGO drewna!

Młodzież chowają w duchu kultu ogniska ...

BYŁO!!! HITLEROWCY TEŻ PALILI I Z POCHODNIAMI ŁAZILI!!!

ZAKAZAĆ!

A najlepiej - do pierdla wszystkich!

Od razu smog zniknie...

 

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...