Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Ja mam 19,8 C - myślę, że to zależy od ilości wytwarzanego ciepła w domu, odbiorniki TV, komputery, piekarnik, itp... ?

 

a może przede wszystkim od regionu?! - czyli jaka pogoda jest w regionie? (nasłonecznienie!)

u mnie przez ostatnie dni dużo słońca - w efekcie temperatura w domu tylko wzrosła - do ponad 24,5C. Wcześniej rolety spuszczałem, bo dom się przegrzewał, teraz łapię słoneczko i jest jak jest - dzisiaj ostatni dzień takiej pogody, od jutra pojawia się jesień wg prognoz....

Ilość osób i wytwarzanego ciepła też ma oczywiście wpływ - ale to bardziej wtedy gdy słońca nie ma w ogóle i w domach pasywnych i prawie pasywnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie niewielki spadek od 8.09 o ok 0,1-0,3*C teraz mam 23*C i 23,2*C. Jeden dzień trochę poświeciło teraz dupa. Jak nie poświeci to za2-3 dni przepali się w kozie. Myślę pomału o włączeniu drabinek w łazienkach.

Ale i tak największa frajda to pościć te PM-y z kozy :)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że masz tak chłodno miedzy naszymi domami niema jakiejś wielkiej różnicy może poza dachem.

 

W lecie na parterze mam przyjemny chłód, mimo upałów temp. nie przekracza 22--23 C, co prawdopodobnie wynika z ocieplenia ścian wełną i okien 3 szybowych. Wnętrze jest stabilne cieplnie. Piętro niestety już nie - nagrzewa się do 26 C, za co z kolei są odpowiedzialne okna połaciowe. Faktycznie, obecnie wewnątrz przestaje być komfortowo... nic to... drewno suszy się już 1 rok ... a na przyszły rok właśnie kupiłem 5 mp buku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie na parterze mam przyjemny chłód, mimo upałów temp. nie przekracza 22--23 C, co prawdopodobnie wynika z ocieplenia ścian wełną i okien 3 szybowych. ..

 

A jaka różnica jakim materiałem ocieplone sciany w przypadku podobnej lambdy i grubości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka różnica jakim materiałem ocieplone sciany w przypadku podobnej lambdy i grubości ?

No przecież wełna "oddycha"!!!!

 

A tak swoja droga w wątku o ociepleniach Zdun Darek B napisał że ma w ścianie 3-warstwowej poliuretan i jest zadowolony bo dół mu się latem nie przegrzewa, a poddasze ocieplone wełna musię bardzo rozgrzewa. Ergo, wełna jest beee.

 

No ale po co się trudzić zrozumieniem problemu, jak se można nahajcować i zrelaksować patrząc na ogień siedziąc przy piecu w przesuszonym i gorącym powietrzu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popyt jest spory to ceny poszły w górę.

Jest jeszcze jeden hamulec... pozwolenie wodno-prawne.

Większość wygasła i trzeba zrobić nowe operaty, ocenić, obronić i uzyskać pozwolenie.

Zmieniono też mocno stosunki wodne, Melioracja, osuszanie, korygowanie koryt cieków wodnych...

Wody raczej brakuje. Kiedyś było jej więcej.

No i... prawo...

Stanowione chyba przez kretynów mocno rzuca kłody pod nogi tym, którzy taki stopień wodny do życia chcą przywrócić.

A do tego - EKOTERRORYŚCI!

To dopiero jest banda!

Jak pies ogrodnika, co sam siana nie je i innym nie pozwoli.

 

Adam M.

 

Adam tutaj ludzie mają problem gdy trzeba agregat zatankować, a Ty im każesz MEW budować :rolleyes:

 

Nie wełna oddycha, tylko ściana dzięki wełnie oddycha! Doedukuj się :rotfl:

Myślałem, że mit oddychających ścian już dawno minął.:wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wełna "oddycha"!!!!

 

A tak swoja droga w wątku o ociepleniach Zdun Darek B napisał że ma w ścianie 3-warstwowej poliuretan i jest zadowolony bo dół mu się latem nie przegrzewa, a poddasze ocieplone wełna musię bardzo rozgrzewa. Ergo, wełna jest beee.

 

No ale po co się trudzić zrozumieniem problemu, jak se można nahajcować i zrelaksować patrząc na ogień siedziąc przy piecu w przesuszonym i gorącym powietrzu ;-)

 

Właśnie po to aby nie siedzieć w przegrzanym i przesuszonym powietrzu , od lat namawiam do budowania kominków ciepłych jak piec które KOMFORTOWO i ekonomicznie rozkładają grzanie w czasie. Efekt o jakim piszesz towarzyszy zazwyczaj kominkom które są konwekcyjne i źle dobrane pod względem mocy do pomieszczenia .

Konkurs 1.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że czy się położy wełnę czy styropian na ściany, to się sąsiadów później nie uszczęśliwia w żaden szczególny sposób.

Się grubo myslisz. Filozofię: "inni trują bardziej", "stare deasle trują bardziej", "w szewcji też nie zabroniono", "inni też tak robią", "nie było kampani informacyjnej w TV" można spokojnie rozszerzyć na palenie w ognisku odpadów styropianu z ocieplenia domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to aby nie siedzieć w przegrzanym i przesuszonym powietrzu , od lat namawiam do budowania kominków ciepłych jak piec które KOMFORTOWO i ekonomicznie rozkładają grzanie w czasie. Efekt o jakim piszesz towarzyszy zazwyczaj kominkom które są konwekcyjne i źle dobrane pod względem mocy do pomieszczenia .

 

A co Pan myśli o kozie lub piecokominku z DGP? Czy takie rozwiązanie sprawdzi się w praktyce? Czy decydując sie na takie rozwiazanie uda się uniknąć efektu przegrzania, wysuszenia powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy decydując sie na takie rozwiazanie uda się uniknąć efektu, wysuszenia powietrza?

 

Jak na takim kominku powiesisz prześcieradło i będziesz zlewał wodą to nawet podniesiesz wilgoć:)

Urządzenia na opał stały znajdujące się w izbie mieszkalnej nie sprawdzają się w praktyce (syf w domu, syf na podwórku z komina oraz robaki wyłażące z drewna, pył, obowiązek palenia i przechowywania i pozyskiwanie opału, czyszczenia całego tego szajsu).

 

W praktyce najlepiej sprawdzają się urządzenia bezobsługowe.

Zaś jeśli wymienione walory pieca Ci nie przeszkadzają to myślę że piecokominek będzie dla Ciebie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia na opał stały znajdujące się w izbie mieszkalnej nie sprawdzają się w praktyce (syf w domu, syf na podwórku z komina oraz robaki wyłażące z drewna, pył, obowiązek palenia i przechowywania i pozyskiwanie opału, czyszczenia całego tego szajsu).

Coś Ci się jednak chyba pomieszało, kolego.

Z komina leci olchowa perfuma, po za tem diesle trują bardziej.

Codzienne noszenie drewna to przyjemność połączona z prozdrowotnym ćwiczeniem fizycznem, a od samego paczenia w ogień można szczytować.

I to nie jest obowiązek ino przyjemność. Nigdy, przenigdy, absolutnie, codzinne targanie drewna nie jest spowodowane obniżaniem kosztów ogrzewania domu kosztem jakości życia otoczenia. NIGDY!! Wszak przyjemności nie można przeliczyć na piniądzę, nawet jak pot ciurkiem się po dooopie leje, gdy się 15KW piec w salonie rozhajcuje, gdy na polu +10C....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...