Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PC - ok. 25k - trwałość 10-15 lat

Kominek z buforem ok. 15k - trwałość: 15-25 l

 

Do the math!

 

Dobrze że o tym nie wiedziałem i za swoją pompę dałem 10tys.

Trwałość pompy jest wielokrotnie wyższa od wkładu z płaszczem. Wystarczy poszukać w necie o najstarszych działających PC. A nawet jak się zepsuje to się ją najzwyczajniej w świecie naprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, wyprzedza spora grupe userów udzielających się m.in tutaj. A ten cytat sprzed roku znalazł bezbłędnie.

 

Akurat z Myjk'iem idzie rozsądnie powymieniać argumenty i z tego co rozumiem nie ma on nic przeciw okazjonalnemu używaniu kominka. Zupełnie inaczej jak kolega który przytoczył postawę nazistów.

 

Cytat sprzed roku znalazła "szukajka", a samo przeszukiwanie tego śmietnika w poszukiwaniu cytatów, to już trochę "oszołomstwo" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat sprzed roku znalazła "szukajka", a samo przeszukiwanie tego śmietnika w poszukiwaniu cytatów, to już trochę "oszołomstwo" ;)

Akurat zwyczajnie pamiętałem wcześniejsze wtrącenie (20 lat na grupach dyskusyjnych siedzę, "prawo Godwina" znam i zwracam na to uwagę) -- szukajka, owszem, tylko skróciła czas wygrzebania do ~5 sek. :p Także żeby pozostać w temacie napiszę: pal suche drewno nie gumę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z Myjk'iem idzie rozsądnie powymieniać argumenty i z tego co rozumiem nie ma on nic przeciw okazjonalnemu używaniu kominka. Zupełnie inaczej jak kolega który przytoczył postawę nazistów.

Do mnie pijesz? To zanim napiszesz głupotę użyj szukajki i poszukaj sobie ile to ja razy napisałem, że nie mam nic przeciwko okazyjnemu używaniu kominków.

 

Tyle że uważam też, że nie da się w praktyce zezwolić na okazyjne używanie kominków, bo wtedy większość cwaniaczków okazyjne używanie zinterpretuje jak spalanie paru ton mokrego drewna w sezonie, ergo mamy syf taki jak był. U mnie PMZP zabrania spalania paliw stałych. A to co mam zima na filtrze od reku ma "przyjemny" zapach olchowego drewna hehe.

 

Pozwól na okazyjne zapalenie papierosa w restauracji. Wszyscy będą okazyjnie kopcić że aż strach. Więc nie patrząc na tych co by faktycznie chcieli by tylko okazyjnie zapalić papierosa zabroniono palenia wszystkim. Pro bono.

 

Wymiana arugmentów? Czekam na propozycje jak w praktyce zmusić/przekonać ludzi do możliwie najczystszego spalania drewna w kominkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie pijesz? To zanim napiszesz głupotę użyj szukajki i poszukaj sobie ile to ja razy napisałem, że nie mam nic przeciwko okazyjnemu używaniu kominków.

 

Tyle że uważam też, że nie da się w praktyce zezwolić na okazyjne używanie kominków, bo wtedy większość cwaniaczków okazyjne używanie zinterpretuje jak spalanie paru ton mokrego drewna w sezonie, ergo mamy syf taki jak był. U mnie PMZP zabrania spalania paliw stałych. A to co mam zima na filtrze od reku ma "przyjemny" zapach olchowego drewna hehe.

 

Pozwól na okazyjne zapalenie papierosa w restauracji. Wszyscy będą okazyjnie kopcić że aż strach. Więc nie patrząc na tych co by faktycznie chcieli by tylko okazyjnie zapalić papierosa zabroniono palenia wszystkim. Pro bono.

 

Wymiana arugmentów? Czekam na propozycje jak w praktyce zmusić/przekonać ludzi do możliwie najczystszego spalania drewna w kominkach.

 

Dobrze, że u mnie MPZP niczego nie zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem źle. Jak przyjdą w końcu jakieś zakazy i ograniczenia to zaboli bardziej niż tam gdzie już prawo lokalne jest bardziej restrykcyjne.

 

Dużo wody w Wiśle jeszcze upłynie zanim te zakazy wejdą na dobre w życie. Ale jeśli już tak się stanie to cóż ...włączę w kotle gazowym tryb "zima".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...