Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

A nie jest tak przez przypadek, że kominków się nie czepiają, bo z nich dymić się nie może??

Nie wiem czy to prawda, ale czytałem gdzieś, że którymś z tych krajów nie ma co prawda zakazów posiadania kominka czy też pieca na węgiel, ale gdyby z komina posiadacza zaczął unosić się dym przez jakiś tam okres (15min?!?) to wtedy mu się to bardzo nie opłaci...więc może gdy są dodatkowe regulacje odnośnie dymienia z komina to ludzie uczą się palić, tak żeby nie truć innych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Norwegowie mają hopla na punkcie ekologii (będą pierwszym krajem który zakaże rejestracji nowych samochodów z silnikami spalinowymi), a jakoś kominków się nie czepiają...

Norwegowie mają 98% domów ogrzewanych prądem a "władza" ma pełną świadomość, że nikt normalny na GRZANIE domu kominkiem się nie przesiądzie. Co najwyżej potraktuje jako dogrzewanie, albo "przyjemność" -- i jak znam życie, będą mieć wskazówki (tak, wskazówki, w myśl zasady mądremu raz po słowie) kiedy można palić a kiedy nie można, oraz jak to robić należycie. U nas to nie zadziała -- no bo czy jesteś jednym z tych, co nie pali w kominku w wyjątkowo bezwietrzną czy wyjątkowo wilgotną pogodę? Śmiem wątpić, szczególnie jeśli PLANUJESZ wychładzanie domu tylko po to żeby "spokojnie" rozpalić.

 

Straszne ekooszołomstwo zagnieździło w tym wątku i ciągle dochodzi nowe

Z dwojga złego lepiej być ekooszołomem niż ignorantem trucicielem. Myślę, że "ekooszołomstwa", choć to jest taka twoja obelga na zwykłych ludzi, którzy zwyczajnie chcą zadbać o swoje zdrowie, jest znacznie więcej i jak słusznie zauważyłeś, będzie ich tylko przybywać wraz ze zmianą mentalności i nabieraniem wiedzy jak spalanie przy niskiej emisji jest dla ludzi szkodliwe. Powoli bo powoli, ale to nieuniknione.

 

A ma ktoś z płaszczem wodnym, jakieś doświadczenia?

Owszem, to spory koszt inwestycyjny, niższa sprawność spalania i co za tym idzie znaczna emisja trutek z komina. Nie idź tą drogą. BTW, poszukaj odpowiedniego wątku na ten temat, bo tu nie jest o tym.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak w Twojej okolicy wszyscy są eko i jeżdżą elektrycznymi samochodami. Czy aby na pewno mieszkasz w Polsce?

A czy Ty aby na pewno potrafisz czytać ze zrozumieniem:

"nie ma nadmiaru zajeżdzonych TDIkow" = "wszyscy jeżdżą elektrycznymi samochodami". ??

Ale jak komuś spaliny pachnął, to nie ma się co dziwić że takie głupoty wypisuje, jak zwykle nie na temat, odracająć kota ogonem odbiegając od właściwego wątku/tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegowie mają hopla na punkcie ekologii (będą pierwszym krajem który zakaże rejestracji nowych samochodów z silnikami spalinowymi), a jakoś kominków się nie czepiają...

Straszne ekooszołomstwo zagnieździło w tym wątku i ciągle dochodzi nowe

Znowu ta norwegia. Litości. My są w polsce nie w norwegii.

Myślisz ze w kraju w którym za wjazd do miasta samochodem spalinowym trzeba zapłacić, ktoś toleruje codzinnie hajcowanie mokrym drewnem w kiepskiej klasy kominku? Zejdzie na ziemie. Zlicytowaliby takiego człowieka bo by na kary niewydolił. My jesteśmy 100lat za murzynami. Hajcujemy czym popadnie. Oni sprawe kominków pewnie ze 30lat ucywilizowali. Można, w małym zakresie, w sposób możliwie najlepszy. I tam nei ma cwaniaków któzy wiedza lepie na każdym kroku próbują system oszukać.

 

Na alasce można do niedzwiedzi strzelać. Czy to znaczy że mamy odstrzelić te pare misiów co w naszych górach zostało?

Rozwalają mnie takie pseudo argumenty od czapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujesz problem, mimo to palisz. Zmuszają Cię zatem do tego inne czynniki niż "przyjemność" (bo przecież stosujesz filtry).

O tych "innych czynnikach" próbujemy dowieść w tym wątku, ale niektórzy im z uporem zaprzeczają (bo lubią, bo wspaniały zapach itd.)

 

Tylko widzisz ekologiczna strona wysuwa argumenty: syf w salonie, trzeba dźwigać, rąbać, czyścić itp ale to nie wy to robicie to sprawa tych co palą.

Uważam że kominki są czystsze od śmierdzieli i jest ich mniej. Jest też różnica palić suchym drewnem w chociaż średniej klasie kominku a mokrym w marketowym. Ja osobisie nie wyobrażam sobie traktować kominka jako regularne CO przynajmniej takiego co ja mam bez akumulacji lub płaszcza

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z dwojga złego lepiej być ekooszołomem niż ignorantem trucicielem. Myślę, że "ekooszołomstwa", choć to jest taka twoja obelga na zwykłych ludzi, którzy zwyczajnie chcą zadbać o swoje zdrowie, jest znacznie więcej i jak słusznie zauważyłeś, będzie ich tylko przybywać wraz ze zmianą mentalności i nabieraniem wiedzy jak spalanie przy niskiej emisji jest dla ludzi szkodliwe. Powoli bo powoli, ale to nieuniknione.

 

 

 

 

Ty nie jesteś zwykłym człowiekiem jesteś EKOniezwykły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz ekologiczna strona wysuwa argumenty: syf w salonie, trzeba dźwigać, rąbać, czyścić itp ale to nie wy to robicie to sprawa tych co palą.

Uważam że kominki są czystsze od śmierdzieli i jest ich mniej. Jest też różnica palić suchym drewnem w chociaż średniej klasie kominku a mokrym w marketowym. Ja osobisie nie wyobrażam sobie traktować kominka jako regularne CO przynajmniej takiego co ja mam bez akumulacji lub płaszcza

Mnie Twoja robota, Twój syf w salonie koło tyłka lata. Serio. Jak dla mnie możesz se drewno porąbać, skleić, znowu porąbać i 3 razy wnosić i wynosić przed spaleniem. Wolny kraj.

A to co leci z komina już mi jednak koło tyłka nie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...