Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Zawsze mnie bawili tacy teoretycy :) Być może mój dom podlega pod inne prawa fizyki niż Twoje wyliczenia :) Ty teoretyzujesz, ja piszę z DOŚWIADCZENIA. Dalej nie mam zamiaru kopać się z koniem.

Tacy teoretycy policzyli jak zbudować Twój dom żeby się nie zawalił!

 

Zdecydowanie sięz Tobą zgadzam!! Inne prawa fizyki :D Logiki również ;-)

Ogrzewasz pomieszczenia nawiewając do nich powietrze chłodniejsze niż temperatura w tych pomieszczeniach.

Bo wyciąg wentylacji zaciąga Ci powietrze raptem o 1C cieplejsze gdy palisz w kominku. Bo przecież Twój kominek salonu nie przegrzewa! A skoro nie przegrzewa to nie może zaciągnąc powietrza o temperatzurz powiedzmy 30C czy 40C co teoretycznie przy obecnych temperaturach i bardzo sprawnym wymienniku mogło by dogrzać inne pomieszczenia (choć pomijalnie minimalnie).

 

Jakeś Ty się uchował bez nobla z fizyki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tacy teoretycy policzyli jak zbudować Twój dom żeby się nie zawalił!

 

Zdecydowanie sięz Tobą zgadzam!! Inne prawa fizyki :D Logiki również ;-)

Ogrzewasz pomieszczenia nawiewając do nich powietrze chłodniejsze niż temperatura w tych pomieszczeniach.

Bo wyciąg wentylacji zaciąga Ci powietrze raptem o 1C cieplejsze gdy palisz w kominku. Bo przecież Twój kominek salonu nie przegrzewa! A skoro nie przegrzewa to nie może zaciągnąc powietrza o temperatzurz powiedzmy 30C czy 40C co teoretycznie przy obecnych temperaturach i bardzo sprawnym wymienniku mogło by dogrzać inne pomieszczenia (choć pomijalnie minimalnie).

 

Jakeś Ty się uchował bez nobla z fizyki??

 

Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem. Błędem było, że zacząłem się udzielać w tym szambie. Z mojej strony EOT na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze miłośnicy ognia przynali się że dla własnej przyjemności trują 10-20-50 razy bardziej niż by mogli, to można by ten wątek zamknąć.

 

Skoro tak szastasz na lewo i prawo prawami fizyki to podaj tu i teraz definicję trucia dla własnej przyjemności paląc w kominku :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj w klubie ;)

 

Jeszcze dodam, że myślałem o sterowniku pokojowym, coby wyłączał mi podłogówkę jak napalę w kominku, ale przy takiej bezwładności jaką ma podłogówka to jest bez sensu i zawsze pomieszczenie kominek przegrzeje ! Oczywiście zdanie wyrobię sobie po całym sezonie, czy będę palił, ile będę palił, czy będe palił tylko dla tego, żeby inni popatrzyli sobie na ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz napisz nam tutaj, co to takiego są normy i czemu służą.

Żeby było jasne, chodzi zapewne o normy powietrza, które u nas kuleją przeraźliwie.

 

Że normy kotłów wszelakich można o kant tyłka potłuc, bo się niczego nie trzymają w praktyce, to jest jasne jak słońce. Skoro nie można samochodów utrzymać w ryzach (patrz wycinanie DPF, że o wałku w dieslach VW nie pomnę) a są przecież cykliczne systemy kontroli jakości, to jaka gwarancja jest, że utrzyma się w ryzach normy w ŻADEN sposób nie kontrolowanych kominkach domowych, gdzie emisja zależy głównie od palacza (no bo że dobrać się dobrze nie da, to już wiadomo), często leniwego a jeszcze częściej ignoranta w temacie który ma to wszystko w nosie? Nawet tutaj wyszło, że ci co zatwardziale twierdząc o czystym spalaniu nie robią tego należycie z powodu ograniczeń konstrukcji tych urządzeń -- a co wynika wprost z tego, że przedpotopowe rozwiązanie grzewcze instaluje się do nowoczesnego domu z mizernym zapotrzebowaniem na energię. Jedyny sposób na poprawę, to jest OGRANICZENIE częstotliwości i ilości spalania. Najlepiej gdyby to nastąpiło z własnej nieprzymuszonej woli -- ale widać po tym wątku, że to nie działa.

 

Myjk mnie nie wciągniesz w swoją walkę. Niech inni tracą siły na tą syzyfową pracę.

Ja muszę porąbać drewienka do przykominkowej drewutni aby ładnie wyglądało.

Ah ta siła argumentów w celu wspólnego dogadania się w temacie. :D

 

Co do Twojego bloga to walczysz tam ze specami jak tutaj z forumowiczami.

Każdą szpilkę wyliczysz, każdą dziurkę zauważysz, która nie ma najmniejszego znaczenia przy końcowym efekcie.

Pracownicy muszą Cię mieć dość.

A tak poza tym blog fajny, żyjesz inwestycją i życzę powodzenia.

Znowu jakaś odwrócona logika tutaj zachodzi. Pracownicy mnie mają rzekomo dosyć, po tym jak psują swoją robotę, a gdy ja tylko próbuję egzekwować od nich to za co im płacę? Widać się faktycznie nie dogadamy -- zupełnie inaczej świat pojmujemy. Inwestycją natomiast żyję o tyle, że sporo się dowiedziałem tutaj od innych inwestorów i chcę to oddać w podobnej postaci -- jak najbardziej zgodnie z prawdą bez ukrywania szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem. Błędem było, że zacząłem się udzielać w tym szambie. Z mojej strony EOT na stałe.

Chętnie bym podyskutował o "rozprowadzeniu ciepła" przez wentylację z rekuperacją z nieprzegrzanego salonu wbrew znanym prawom fizyki. Ale jak Twoim życzeniem jest więcej się nie udzielać i nie bronić swoich racji, nie wytłumaczyć mi jak to działa, to pozostaje mi Twe życzenie uszanuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epoka kamienia łupanego - epoka polowań, pierwszych prymitywnych narzędzi, koczowniczy styl życia, wynalazek garncarstwa, malarstwo na skałach:

- Te, dorzuć do ognia, bo w dupę zimno.

 

XXI wiek - epoka komputerów, podróży w kosmos, Facebook'a, egzoszkieletów, samochodów elektrycznych:

- Te, dorzuć do ognia, bo w dupę zimno.

 

Cosik mi nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak szastasz na lewo i prawo prawami fizyki to podaj tu i teraz definicję trucia dla własnej przyjemności paląc w kominku :mad:

 

Dla Ciebie wszystko :*

"Mam gaz, ale palę codziennie drewnem w prymitywnym piecy salonowym dla przyjemności a nie z powodu sytuacji materialnej (nie stać mnie na ten drogi ruski gaz)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poscie mialo byc 26c a nie 36.

 

Odnosnie grilla gazowego to super rozwiazanie wygodne. Polecam. Nigdy wiecej grilla na wegiel drzewny

 

Któż ci takich głupot na opowiadał.Jak domniemam taki jak ty znawca rzemiosła grillowego opowiada się stanowczo za smakiem z grilla gazowego.Jak rozumiem i drewna także nigdy więcej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawili tacy teoretycy :) Być może mój dom podlega pod inne prawa fizyki niż Twoje wyliczenia :) Ty teoretyzujesz, ja piszę z DOŚWIADCZENIA. Dalej nie mam zamiaru kopać się z koniem.

 

Jestem praktykiem i wiem, ze bez dodatkowej instalacji DGP nie da się komfortowo ogrzac pomieszczeń rozgrzanym blokiem ceramiczym umieszczonym w salonie. Szczegolnie w parterówce

Oczywiscie, byc może uznajesz 23C w salonie vs 20C w pokoju dziecka, czy 21 w łazience za komfort, ale ja tak nie uważam.

Z anemostatu w pokoju dziecka wylatuje powietrze o temp 18C i to powietrze wypycha ogrzane i zużyte do wywiewów ( łazienki , wc, kuchnia)

Potrzebny jest grzejnik, który w tym pokoju uzupelni straty i ogrzeje te 18C o pare K.

Grzejnikowi w salonie przychodzi to dość trudno...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, mi się koledzy niemcy dziwili, że moge na podwórku rozpalić ognisko. Oni by mieli straż gminną i mandat murowany.

 

To jest kwestia kultury osobistej. Jeden, jedyny raz zapaliłem ognisko, żeby jakieś kiełbaski upiec... tylko suche drewno... ale i tak dymiło i było czuć i bardzo źle się czułem jak dym i smród wiało w stronę sąsiada. Koniec z ogniskami. Ja osobiście się czuję źle jak kogoś zadymiam czy zasmradzam. Oczywiście autochtoni w starej części wsi palą gałęzie przez kilka godzin, ogień na 2 metry bucha, pół wsi zadymione. To jest kwestia kultury, to tak jak wejść do windy z zapalonym papierosem ! Tylko mandatami wychowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem. Błędem było, że zacząłem się udzielać w tym szambie. Z mojej strony EOT na stałe.

Dodajmy, że jako drugi się zacząłeś w tym wątku udzielać atakując bezpardonowo autora i przez pierwsze 30 stron (jak nie więcej) wiodłeś prym szambo robiąc. Że też jeszcze przy tych faktach innych wyzywasz od hipokrytów... Szkoda że znowu, jak przychodzi do matematyki (która przecież nie kłamie, podobnie jak fizyka) i konieczności użycia argumentów, wycofujesz się rakiem zasłaniając się koniem. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie wszystko :*

"Mam gaz, ale palę codziennie drewnem w prymitywnym piecy salonowym dla przyjemności a nie z powodu sytuacji materialnej (nie stać mnie na ten drogi ruski gaz)"

 

Czekaj .Ty w końcu jesteś zwolennikiem palenia w kominku czy nie , jako zastępcze źródło pozyskiwania energii cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któż ci takich głupot na opowiadał.Jak domniemam taki jak ty znawca rzemiosła grillowego opowiada się stanowczo za smakiem z grilla gazowego.Jak rozumiem i drewna także nigdy więcej???

A gdzie on pisał o "smaku". Pisał o wygodzie. Przyszedł kolejny kolejny miłośnik ognia który ma problem z przeczytanie ze zrozumieniem prostego zdania :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epoka kamienia łupanego - epoka polowań, pierwszych prymitywnych narzędzi, koczowniczy styl życia, wynalazek garncarstwa, malarstwo na skałach:

- Te, dorzuć do ognia, bo w dupę zimno.

 

XXI wiek - epoka komputerów, podróży w kosmos, Facebook'a, egzoszkieletów, samochodów elektrycznych:

- Te, dorzuć do ognia, bo w dupę zimno.

 

Cosik mi nie gra.

 

A widzisz. Pewne zachowania są ponadczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że myślałem o sterowniku pokojowym, coby wyłączał mi podłogówkę jak napalę w kominku, ale przy takiej bezwładności jaką ma podłogówka to jest bez sensu i zawsze pomieszczenie kominek przegrzeje ! Oczywiście zdanie wyrobię sobie po całym sezonie, czy będę palił, ile będę palił, czy będe palił tylko dla tego, żeby inni popatrzyli sobie na ogień.

 

ja mam takie rozwiązanie właśnie, ale to się nie sprawdza. Dopisałem o tym w poprzednim poście, ale teraz powtórzę - po kominkowym paleniu, pomieszczenie(salon) przegrzane, więc nie załączy się CO....załączy się dopiero wtedy, jak temperatura spadnie - wtedy jest już odczuwalny dyskomfort - a jak się włączy CO, to temp. wody w podłogówce zdążyła spaść już dużo bardziej niż zwykle (bo była dłuższa przerwa w grzaniu spowodowana przegrzaniem salonu)), więc powrót do odpowiedniej temperatury też trwa dłużej....koło się zamyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym podyskutował o "rozprowadzeniu ciepła" przez wentylację z rekuperacją z nieprzegrzanego salonu wbrew znanym prawom fizyki. Ale jak Twoim życzeniem jest więcej się nie udzielać i nie bronić swoich racji, nie wytłumaczyć mi jak to działa, to pozostaje mi Twe życzenie uszanuje.

 

mi to przypomina próby wykorzystywanie do PC-pw powietrza z wylotu z reku....nie ten rząd wielkości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj .Ty w końcu jesteś zwolennikiem palenia w kominku czy nie , jako zastępcze źródło pozyskiwania energii cieplnej.

 

No znowu!? O mamuniu. Dorosły chłop a prostego przekazu nie łapie.

Nie widzisz tych dwóch małych znaczków: "" <--- Te dwa tutaj. To jest taki cytat. Napisałem Ci gotowca żebyś mógł kopiuj-wklej potem. Cudzysłów żebyż wiedział co se skopiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...