Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Jestem praktykiem i wiem, ze bez dodatkowej instalacji DGP nie da się komfortowo ogrzac pomieszczeń rozgrzanym blokiem ceramiczym umieszczonym w salonie. Szczegolnie w parterówce

Oczywiscie, byc może uznajesz 23C w salonie vs 20C w pokoju dziecka, czy 21 w łazience za komfort, ale ja tak nie uważam.

Z anemostatu w pokoju dziecka wylatuje powietrze o temp 18C i to powietrze wypycha ogrzane i zużyte do wywiewów ( łazienki , wc, kuchnia)

Potrzebny jest grzejnik, który w tym pokoju uzupelni straty i ogrzeje te 18C o pare K.

Grzejnikowi w salonie przychodzi to dość trudno...

Podaj więc "z praktyki" jak długo trzyma (trzymał) ciepło "Twój rozgrzany blok ceramiczny"? Po ilu godzinach osiągał swoją najlepszą sprawność? I wszystko co możesz w tej kwestii jako "praktyk" powiedzieć... Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podaj więc "z praktyki" jak długo trzyma (trzymał) ciepło "Twój rozgrzany blok ceramiczny"?

 

A jakie to ma znaczenie, czy blok "trzyma", czy ja w kominku konwekcyjnym palę 6-10 godzin (robilem taki test) godzin majac w salonie 24-25C ?

Ruch powietrza, jaki opisalem uniemozliwia transport tej energii na przeciwleglà strone fomu, mimo iż w salonie mam 25C, a nie 23C, jak w przypadku akumulacji.

 

Uwaasz, ze tona ceramiki oddajaca cieplo 12h zawrocilaby prądy powietrza ?

Ze moglbym miec 22 w salonie, 21.5 w pokoju dziecka, 23 w łazience ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie, czy blok "trzyma", czy ja w kominku konwekcyjnym palę 6-10 godzin (robilem taki test) godzin majac w salonie 24-25C ?

Ruch powietrza, jaki opisalem uniemozliwia transport tej energii na przeciwleglà strone fomu, mimo iż w salonie mam 25C, a nie 23C, jak w przypadku akumulacji.

 

Uwaasz, ze tona ceramiki oddajaca cieplo 12h zawrocilaby prądy powietrza ?

Ze moglbym miec 22 w salonie, 21.5 w pokoju dziecka, 23 w łazience ?

 

Ja se myśle że jest rozwiązanie. Jak ciepło z kominka nie dociera do sypilani to może w każdej sypialni mała koza.....Romantycznie bedzie jak przed snem bedzie se można grzebnąć pogrzebaczem, żar rozdmuchać, klimat wpuścić do sypialni....Żona zachwycona. Ba, na kozie można cegły szamotowe wygrzewać i pod piernaty wsadzać przed snem. Takie ponadczasowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne, chodzi zapewne o normy powietrza, które u nas kuleją przeraźliwie.

 

 

Chodzi o to, że nasz organizm ma określoną zdolność do samooczyszczania. Jeżeli trucie będzie minimalne to sobie z tym znakomicie sam poradzi. Dlatego od czasu do czasu można sobie na co nieco pozwolić. Od czasu do czasu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry F7 i F9, których DOBRE parę m2 zużyłem w obronie przed smrodem wędzonki z mokrego drewna z kominka z PW, też nie leżą na ulicy. Trzeba za to zapłacić.

 

Ci, którym "pachnie" smród kominkowy: kto chętny na zużyte, czarne płaty filtrowe? Już niedługo będę miał ich sporo.

Można zawiesić np. jako choinka zapachowa w aucie by też podczas jazdy wspominać chwile przed kominkiem, przepełnione cudowną wonią kiszonego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry F7 i F9, których DOBRE parę m2 zużyłem w obronie przed smrodem wędzonki z mokrego drewna z kominka z PW, też nie leżą na ulicy. Trzeba za to zapłacić.

 

Ci, którym "pachnie" smród kominkowy: kto chętny na zużyte, czarne płaty filtrowe? Już niedługo będę miał ich sporo.

Można zawiesić np. jako choinka zapachowa w aucie by też podczas jazdy wspominać chwile przed kominkiem, przepełnione cudowną wonią kiszonego drewna.

 

Chętnie przygarnę te zużyte filtry i ...spalę je w kominku. A co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry F7 i F9, których DOBRE parę m2 zużyłem w obronie przed .

 

Te filtry to groszowa sprawa m2 chyba 11zł ile wydasz rocznie 30-50zł?? Ja nawet latem mam f9 założony

 

Gdzie kupujesz ?? na alegro nie mogę f9 znaleźć a pomału mam koniec filtrów.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...