Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Warto robić rundki po okolicy kiedy sa wywożone gabaryty. Wiele mebli ludzie wystawiają. Brać szwagra i do roboty....

 

Ale tak się dzieje obecnie !

Jak mieszkałem na osiedlu w blokach, to wystawiane do kontenerów meble były od razu cięte i na wózek ! Serio, serio... błyskawicznie pojawiali się panowie z okolicznych domków jednorodzinnych (klocki lata 70-80) i łupali te drewniane elementy. Zwracam uwagę, że pisze o Wrocławiu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nasz organizm ma określoną zdolność do samooczyszczania. Jeżeli trucie będzie minimalne to sobie z tym znakomicie sam poradzi. Dlatego od czasu do czasu można sobie na co nieco pozwolić. Od czasu do czasu!

No i zgadzam się, że po to są określane normy powietrza -- u nas są jednak wielokrotnie łamane przy prośbach aby ograniczać emisję i ostatnio groźbach zakazów, gdy u Norwegów, pomimo zachęcania do palenia drewnem, normy nie są łamane. Taka tam skromna różnica, ale jak to mawiają -- wszystko nadaje się dla ludzi, tylko ludzie nie nadają się do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie on pisał o "smaku". Pisał o wygodzie. Przyszedł kolejny kolejny miłośnik ognia który ma problem z przeczytanie ze zrozumieniem prostego zdania :-(

 

A co kuźwa zapachu!!!!!!!!!!. Kolejny analfa.....Skoro nienawidzi węgla drzewnego to co organoleptycznie???Rozgrzeje se grill gazowy i się będzie przy nim grzał.Twój problem jest chyba głębszy.Reasumując na na twój rozum.Mam grilla na węgiel drzewny , a on gazowy .To ty widzisz li tylko różnice różnice w budowie i wygodzie porównując te urządzenia.Smak z nich nie ma dla ciebie w ogóle znaczenia.Rozumiem.Padłem jak cie przeczytałem a cudzysłów i otoczka z nim związana służy zupełnie do czegoś innego .Nie będę się zastanawiał co masz na myśli.:rolleyes:

 

p.s

Tak jestem miłośnikiem ognia i nim pozostanę czy będzie ci się to podobało czy nie , lotto to mi.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co kuźwa zapachu!!!!!!!!!!. Kolejny analfa.....Skoro nienawidzi węgla drzewnego to co organoleptycznie???Rozgrzeje se grill gazowy i się będzie przy nim grzał.Twój problem jest chyba głębszy.Reasumując na na twój rozum.Mam grilla na węgiel drzewny , a on gazowy .To ty widzisz li tylko różnice różnice w budowie i wygodzie porównując te urządzenia.Smak z nich nie ma dla ciebie w ogóle znaczenia.Rozumiem.Padłem jak cie przeczytałem a cudzysłów i otoczka z nim związana służy zupełnie do czegoś innego .Nie będę się zastanawiał co masz na myśli.:rolleyes:

 

p.s

Tak jestem miłośnikiem ognia i nim pozostanę czy będzie ci się to podobało czy nie , lotto to mi.

On napisał, że grill gazowy jest wygodniejszy od grila węglowego. Wygodniejszy w użytkowaniu.. Tyle napisał.

On ani ja nie napisaliśmy ani słowa o walorach smakowych jedzenia z takie czy innego.

To zostało w 100% dorobione przez Ciebie.

 

Ja rzeczywiście mam problem, bo nie potrafię zrozumieć co "wygoda użytkowania" ma do "smaku potraw". :-/

 

Przewrażliwiony jesteś chłopie. Jakbym napisał że wole niebieski od czerwonego to byś zaraz dorobił do tego teorie że czerwony to kolor ognia i rozpętał kolejną zadymę bez potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On napisał, że grill gazowy jest wygodniejszy od grila węglowego. Wygodniejszy w użytkowaniu.. Tyle napisał.

On ani ja nie napisaliśmy ani słowa o walorach smakowych jedzenia z takie czy innego.

To zostało w 100% dorobione przez Ciebie.

 

Ja rzeczywiście mam problem, bo nie potrafię zrozumieć co "wygoda użytkowania" ma do "smaku potraw". :-/

 

Przewrażliwiony jesteś chłopie. Jakbym napisał że wole niebieski od czerwonego to byś zaraz dorobił do tego teorie że czerwony to kolor ognia i rozpętał kolejną zadymę bez potrzeby.

 

Przecież to ty robisz zadymę.Nie pytany odpowiadasz za niego.Tego też nie widzisz.Nie czytasz ze zrozumieniem.Powtórzę bo ciężki z ciebie przypadek.Wspomnę ,że autor wplątał wygodę w użytkowanie kominka.Watek wiadomo o czym.Ale kuźwa do tej wygody potrzebny jest jeszcze smak.Mnie kurczak z pieczony gazem nie smakuje jak ten z ogniska czy ten z grilla bo mam rożen na sztycy - grillu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kominek, ale być może z czasem przyznam, że był to błąd inwestować te 12 kPLN. Wybudowałem na zasadzie oczywistości, że jak dom to musi być kominek ... ogień, atmosfera... te klimaty. Mieszkamy od maja, we wrześniu już chłodno, więc codziennie paliłem w kominku, rozpalałem jak się wszyscy domownicy zeszli, około 17-18, nim się rozgrzało była 19. W salonie ciepło, na górze chłodno, do rana rano wszystko się wychłodziło. O tej porze roku jest jeszcze słaby ciąg, więc trochę problemów miałem nim nauczyłem się rozpalać, okna nie otworzę bo wciągam własne spaliny, jak chciałem coś poprawić w palenisku to jeszcze gorzej ... generalnie żona nakazała mi uruchomić podłogówkę... i zobaczę co jak będzie dalej,,,, ,,,, ,,,,

 

Proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie przejść na zużyte pieluchy lub MDF, gdyż wkurzają mnie już te druty z opon.

 

Zapraszam, mam worek 240l pieluch zużytych, tyko śpiesz się, za tydzień zbierają śmieci i je oddam. Ja nie mam gdzie spalić, nie mam kominka, pieca, ale truje ludzi spalinami auta przerobionego na gaz.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam, mam worek 240l pieluch zużytych, tyko śpiesz się, za tydzień zbierają śmieci i je oddam. Ja nie mam gdzie spalić, nie mam kominka, pieca, ale truje ludzi spalinami auta przerobionego na gaz.

Ognisko zrób? Sobie wyłączysz na ten czas reku a inni niech wdychają. Aha, to że popiół potem na drogę, to wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgadzam się, że po to są określane normy powietrza -- u nas są jednak wielokrotnie łamane przy prośbach aby ograniczać emisję i ostatnio groźbach zakazów, gdy u Norwegów, pomimo zachęcania do palenia drewnem, normy nie są łamane. Taka tam skromna różnica, ale jak to mawiają -- wszystko nadaje się dla ludzi, tylko ludzie nie nadają się do wszystkiego.

Ty naprawdę się taki urodziłeś, czy tylko udajesz?

 

Norwegia jest najsłabiej, po Islandii, zaludnionym krajem europejskim. Średnia gęstość zaludnienia wynosi 14,7 mieszkańca na 1 km²

 

Norwegia ma dobrze rozwiniętą energetykę. Produkcja energii elektrycznej w przeliczeniu na 1 mieszkańca wyniosła 27 562 kWh – 1995 i jest najwyższa w świecie. Moc zainstalowana w elektrowniach wynosi netto 27 281 MW. Według danych z 2005 roku, roczna produkcja energii w tym kraju wynosiła 137,8 TWh z czego 136 TWh pochodziło z elektrowni wodnych. Jednocześnie zużycie energii w tym czasie kształtowało się na poziomie 125,8 TWh[8].

 

Wykaz rodzajów Elektrowni:

 

Woda: 98,6%

Węgiel: 1,35%

Słońce: 0,05%

 

Jak to ma się do Polski?

 

Edit: I dalej

 

Norway[edit]

In Norway district heating only constitutes approximately 2% of energy needs for heating. This is a very low number compared to similar countries. One of the main reasons district heating has a low penetration in Norway is access to cheap hydro-based electricity, and 80% of private electricity consumption goes to heat rooms and water. However, there is district heating in the major cities.

 

Poland[edit]

In 2009, 40% of Polish households used district heating, most of them in urban areas.[56] Heat is provided primarily by combined heat and power plants, most of which burn hard coal. The largest district heating system is in Warsaw, owned and operated by Veolia Warszawa, distributing approx. 34 PJ annually.

Edytowane przez agb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...