Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Bardzo nie lubię ekooszołomów.

Są niekonsekwentni i zwykle , delikatnie mówiąc, .. no... niekompetentni.

Hojni są... z cudzego portfela. Belki we własnym oku nie widzą a słomkę pod nogami sąsiada na horyzoncie - dokładnie.

 

Mamy XXI wiek. Jest nas 7,5 miliarda.

KAŻDY chce mieć działkę, dom, samochód (lub dwa czy trzy) , prąd, wodę, klimatyzację, ogrzewanie (ciepło w d.) i pełną lodówkę!

Tyle, ze to kosztuje i to coraz więcej!

Do tego...

Nie mieszkamy na tym globie SAMI!!!!

Są jeszcze roślinki i zwierzątka (coraz mniej).

 

 

Kiedyś, jak głód ścisnął to brał człowiek co miał (łuk, flintę czy toporek) i szedł do lasu czy w pola i szukał - co by tu zabić na obiad.

Drewna sobie z lasu przywlókł, napalił w piecu, upiekł, zjadł i w cieple pospał.

Teraz są od wszystkiego PODATKI, bo państwo DAJE ludziom to co im potrzebne i najlepiej wie CO!

I namnożyło się ekopopierdolców, co chcą mieć czystą wodę, powietrze, jedzenie bez GMO i antybiotyków - i żeby to wszystko prawie nic nie kosztowało, no ZWŁASZCZA nie ich! Bo MAJĄ takie PRAWO!

GUCIO mają a nie prawo!!!

Na tym samym wózku jedziemy.

Możemy się dogadać, dokształcić jeden-drugiego, pomóc sobie wzajemnie.

Ale - nie!

Łatwiej jest ZAKAZAĆ, NAKAZAĆ, WYMUSIĆ!

(no, byle nie mnie !!! SĄSIADA!!! TAK!!!!!!)

 

Adam M.

 

Adaś jak nie gulgasz to prawisz poprawnie.To powiększone bardzo mnię ruszło.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może tu jest pies pogrzebany. Za dużo nas i zaczynamy się gryźć. Stąd takie podejście - wrzeszczeć na siebie zamiast rozmawiać.

A może fora internetowe to taki współczesny Hyde Park - przyciągają tych, co mają największe ciśnienie i najwięcej do wykrzyczenia. Bo to forum to żaden wyjątek, generalnie strasznie dużo agresji w necie.

Zabierając tu głos nie sądzę, żebym przekonał chociaż jednego z przeciwników kominków do zmiany zdania. Ale z drugiej strony ich podejście jest tak jednostronne, fakty tak przeinaczane, dobór argumentów tak subiektywny, że nie da się milczeć. Tym bardziej, że mam kominek, więc niejako czuje się wywołany.

Pozdrawiam

 

Zapominamy o pewnej rzeczy.Mając kominek odkrywamy jego czar.Nie interesują nas opinie na forach itp.Mamy go i już.Chcemy poznać jego emanujące ciepło i technikę palenia.W dup...ie są nam opnie tych co kupili i żałują.W dup...ie mamy tych co psioczą by nas odwieść od palenia w kominku zastępując to źródło czymś bardziej alternatywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo tu jestem, na forum.

Nie chowam wiedzy jaką mam dla siebie. Dzielę się nią.

Po co?

No bo jak problem jest znany, wiadomo o co chodzi - to łatwiej jest znaleźć dobre rozwiązanie W TYM KONKRETNYM PRZYPADKU.

Wielu patrzy...

Nie wszyscy WIDZĄ.

Mnie chodzi o to - aby zaczęli widzieć.

A nie jak aparat foto - tylko patrzeli.

Zwykle wtedy jest i eko i taniej.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo tu jestem, na forum.

Nie chowam wiedzy jaką mam dla siebie. Dzielę się nią.

Po co?

No bo jak problem jest znany, wiadomo o co chodzi - to łatwiej jest znaleźć dobre rozwiązanie W TYM KONKRETNYM PRZYPADKU.

Wielu patrzy...

Nie wszyscy WIDZĄ.

Mnie chodzi o to - aby zaczęli widzieć.

A nie jak aparat foto - tylko patrzeli.

Zwykle wtedy jest i eko i taniej.

 

Adam M.

 

Lubię tą Twoją składnię którą chcesz karmić tych co w niewiedzy.Wiedze masz ale czy ona sprosta niedowiarkom.Chcesz ich leczyć z niechlujstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Na Pomorzu nastąpił spodziewany atak "śmierdzieli". Gryząca, szkodliwa woń, kulminacji nabiera wieczorem i rano. Spodziewana aktywność - do początku maja następnego roku.

Nie zaleca się przebywania na zewnątrz, ani wewnątrz. Woń wdziera się przez wentylację, mimo zastosowania filtrów F9.

Jedyna metoda zwalczania - odstrzał - niestety gatunek jest pod ochroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą doczytałem w karcie technicznej mojego wkładu kominkowego, jest napisane: sprawność 112 %, klasa Euro 8.

Ja bym do tych 118% jeszcze dorzucił z 10%. CIepło które wygenerujesz własnym ciałem targając drewno do kominka powinno się do jego sprawości jak najbardziej wliczać!! A co!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym samym wózku jedziemy.

Możemy się dogadać, dokształcić jeden-drugiego, pomóc sobie wzajemnie.

Ale - nie!

Łatwiej jest ZAKAZAĆ, NAKAZAĆ, WYMUSIĆ!

(no, byle nie mnie !!! SĄSIADA!!! TAK!!!!!!)

 

Adam M.

Ale pierdzielisz Adamie :-(

Gdzieś tam piszesz o braku spójności ekooszołomów a potem w jednym swoim zwyczajowym słowotoku piszesz:

- "zakazać, ale sąsaidowi a nie mi", bo taka nasz polska specjalność

- potrzebie edukowania i dokształcania.

 

Jak w tym nie ma sprzeczności, to ja znowu jestem królowa angielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś jak nie gulgasz to prawisz poprawnie.To powiększone bardzo mnię ruszło.;)

To żę Cię to poruszyło, potwierdza tylko, że jesteś osobnikiem o którym właśnie adam pissze. "Mi nie zakazywać" - i tu litania do wyboru - Bo ja jestem najważniejszy, bo ja lubie, bo ja palę czysto bo, bo bo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominamy o pewnej rzeczy.Mając kominek odkrywamy jego czar.Nie interesują nas opinie na forach itp.Mamy go i już.Chcemy poznać jego emanujące ciepło i technikę palenia.W dup...ie są nam opnie tych co kupili i żałują.W dup...ie mamy tych co psioczą by nas odwieść od palenia w kominku zastępując to źródło czymś bardziej alternatywnym.

 

Zapomniałeś (lub raczej świadomie nie napisałeś) jeszcze jednej "du...y":

- W dup....e mam tych co muszą wąchać smród moich spalin, bo ja odkrywam emanujące ciepło żywego ognia, zamiast się ogrzać gazem.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha dobrze prawi... polać mu :)

 

Mnie ciekawi ile z tych forumowych 'moderowano' rowerem do pracy dojeżdża....

Pewnie niewielu, skoro mają domy za miastem.

Ale ide o zakład, że dla własnej przyjemności i fanaberii nie jeżdża samochodem, który pali 50x wiecej niż przeciętny samochód.

Edytowane przez Tomaszs131
wulgaryzmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos sie towarzystwo nie spieszy z deklaracja... ilu rowerzystow mamy na forum....

Czy jest na sali psycholog?

Trzeba nazwać takie zachowanie:

Sąsiad jezdzi samochodem (bo nie mam praktycznie alternatywy) a to sankcjonuje moje dymienie z kominka dla przyjemności. Dla przyjemności bo łatwą i 50x czyściejszą alternatywę dla ogrzewania mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na sali psycholog?

Trzeba nazwać takie zachowanie:

Sąsiad jezdzi samochodem (bo nie mam praktycznie alternatywy) a to sankcjonuje moje dymienie z kominka dla przyjemności. Dla przyjemności bo łatwą i 50x czyściejszą alternatywę dla ogrzewania mam.

 

Jak to nie ma alternatywy? myślałem, ze o truciu rozmawiamy... Wy nowocześni na pewno wiecie, ze są w sprzedaży eko-samochody... takie elektryczne i tu (uwaga slowo klucz) bezspalinowe... także jest ta alternatywa na trucie - powiedzmy mnie - czy nie ?...

Edytowane przez m&m0123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...