Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Jak to nie ma alternatywy? myślałem, ze o truciu rozmawiamy... Wy nowocześni na pewno wiecie, ze są w sprzedaży eko-samochody... takie elektryczne i tu (uwaga slowo klucz) bezspalinowe... także jest ta alternatywa na trucie - powiedzmy mnie - czy nie ?...

Tak, rozmawiamy o truciu, i śwaidomej, odpowiedzialnej nieprzymuszonej rezygnacji z takiego trucia, dla którego istnieje łatwa alternatywa.

Jak zauważył Adam_mk jest na 7.5mld i bedzie więcej. Mówił o edukacji, przekonywaniu zamiast zakazów. Ale co ma wyniknąć z edukacji jak nie rezygnacja w pierwszej kolejności z tego co łatwo poprawi sytuację a co nie jest konieczne albo niezasątpione?? Jak po dobroci się nie da, przekonywanie nie pomoże to gdzieś tam w 2050 czy 2100, za rozpalenie w kominku będzie 20lat więzienia.

 

Ja rozumiem, że hajcujesz kominkiem, i każdej brzytwy się chwycisz, ale zapomniałeś że w tym kraju prąd to z wungla niestety?

To nie są eko samochody. Na pewno nie są 0-emisyjne. W norwegii, gdzie 99% prądy z wiatru i wody to i owszem.

Są więc w tym kraju porównywalnie emisyjne do samochodów benzynowych. Czy jest to połowa emisji benzyniaka czy 2x więcej, nie umiem niestety powiedzieć.

Acz dla przyzwoitości trzeba przyznać że ich emisja jest wysoka (z 200m komina elektrowni) ale pod nosem.

 

Równaj do najlepszych, nie do najgorszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to nie ma alternatywy? myślałem, ze o truciu rozmawiamy... Wy nowocześni na pewno wiecie, ze są w sprzedaży eko-samochody... takie elektryczne i tu (uwaga slowo klucz) bezspalinowe... także jest ta alternatywa na trucie - powiedzmy mnie - czy nie ?...

 

 

 

Sek w tym Ty trujesz podwojnie - jeżdżąc i paląc.

Różnica w cenie samochodu bezspalinowego, a spalinowego jest daleko większa, niż pomiedzy nowoczesnym, a prymitywnym sposobem ogrzewania. Kiedy bedzie wynosic 10 tysiecy na pewno odstawię silnik spalinowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z przeciwników palenia w kominkach NIE JEŹDZI AUTKIEM ELEKTRYCZNYM?!

 

Niech się przyzna i napisze - czemu.

No, jak ma te trochę odwagi...

 

Adam M.

Ja mam te trochę odwagi, Adamie:

- bo prąd do samochodu elektrycznego w tym kraju pochodzi ze spalania węgla, wiec pod wzlgędem emisyjności jest porównywalny ze spalinowym.

- Bo mnie na takie auto nie stać, ale nie wciskam kitu że napawam się wizgiem turbiny w 10letnim deaslu z wyciętym DPFem i nic tego dźwięku nie zastąpi, że auto elektryczne nie ma duszy, jest zimne, bla bla bla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym samochodami i rowerami, to rozumiem, strategiczne znalezienie tematu zastępczego by odciągnąć od sedna sprawy?

 

Pokazywałem rok temu filtr w reku w sezonie grzewczym po tygodniu czy 2 tygodniach działania. Był ciemnoszary.

Jakoś przez lato filtr nie zmienia swojego koloru, nie czuję spalin w domu, a sporo aut jeździ po ulicy (tak - ulica jest os strony czerpni).

O czym więc gadka?

 

Zaproponowałem wtedy, że pokażę filtry w sezonie grzewczym i latem po tym samym okresie. Chciałem podjąć zakład o flaszkę, ale koleżka schował szybko głowę w piasek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohobby nie stać na nie trucie samochodem ale stać na nietrucie kominkiem.

 

Jastrząb ma odwagę przyznać, ze truje samochodem bo nie stać go na nietrucie.

 

Wnioski?

Przekomarzamy się kto tu ma większego.... :lol: :lol: :lol:

 

Życie jest jakie jest. Starajmy się je zmienić metodą wzbogacenia się tak, aby STAĆ NAS BYŁO na nietrucie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie w necie co w największym stopniu powoduje niską emisję.

 

Można sobie szukać tematów zastępczych, nabijać się.

 

Mi w domu po prostu śmierdzi spalinami z komina. Wiem też, że - obok smrodu - to jest trujące.

 

Jest OK? Tak ma być? Czy może uzależnione to jest od tego czym jeżdżę i jak często rowerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohobby nie stać na nie trucie samochodem ale stać na nietrucie kominkiem.

 

Jastrząb ma odwagę przyznać, ze truje samochodem bo nie stać go na nietrucie.

 

Wnioski?

Przekomarzamy się kto tu ma większego.... :lol: :lol: :lol:

 

Życie jest jakie jest. Starajmy się je zmienić metodą wzbogacenia się tak, aby STAĆ NAS BYŁO na nietrucie.

 

Adam M.

Adamie, przekomarzamy się o to czy NAS STAĆ na to to żeby STAĆ i patrzeć bo może kiedyś będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te trochę odwagi, Adamie:

- bo prąd do samochodu elektrycznego w tym kraju pochodzi ze spalania węgla, wiec pod wzlgędem emisyjności jest porównywalny ze spalinowym.

- Bo mnie na takie auto nie stać, ale nie wciskam kitu że napawam się wizgiem turbiny w 10letnim deaslu z wyciętym DPFem i nic tego dźwięku nie zastąpi, że auto elektryczne nie ma duszy, jest zimne, bla bla bla

 

Z tym prądem to nie jest tak źle. Chodzi o to, że elektryk nie kopci w mieście, ok, elektrownia spala węgiel ale w sposób maksymalnie kontrolowany.

 

Ja mam hybrydę i już nie mogę doczekać się 2020 roku, gdzie paleta elektryków będzie na tyle szeroka i cena niska, iż łatwo będzie się przesiąść.

 

Auta spalinowe wyginą tak czy inaczej, bo efektywność spalania na poziomie 35% jest nie do utrzymania.

 

A małe autko miejskie można doładować także w domu z PV i wcale nie musi to być nieopłacalne (ilość kWh na 100 km dla elektryka to nawet nie połowa tego co potrzebuje benznyniak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie o tym...

Czytać nie umiesz?

Pytam czy też trujesz a nie czy bardzo czy mniej!

Wiesz co to hipokryzja?

To jest wtedy jak ten co truje wrzeszczy - a Wy trujecie!

 

Pytasz czy truć trzeba i czy to jest ok.

Nie rozumiesz, że czasem nie da się nie truć, zwykle z biedy?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazywałem rok temu filtr w reku w sezonie grzewczym po tygodniu czy 2 tygodniach działania. Był ciemnoszary.

Jakoś przez lato filtr nie zmienia swojego koloru, nie czuję spalin w domu, a sporo aut jeździ po ulicy (tak - ulica jest os strony czerpni).

.

 

Od tego są filtry moje też szybko są czarne. od tego są aby PM wychwycić. Nie opowiadaj głupot o czyściutkich filtrach latem. Brudzą się tylko wolniej.

Akurat dzisiaj wymieniłem f3+f9. f7 się skończyły mam ju z zapas tylko na jedną wymianę bez f7. Ciesz się że masz możliwość filtrowania a co ma powiedzieć ten co ma WG lub gównianą szatkę f3 na reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta spalinowe wyginą tak czy inaczej, bo efektywność spalania na poziomie 35% jest nie do utrzymania.

 

 

Opowiadasz bajki dla plebsu...

Wyginą bo tak się komuś opłaci!

Tak samo było z autkami elektrycznymi całkiem niedawno.

Wyginęły WTEDY bo to się komuś opłacało.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tak nie uważa, że 50 jest OK, jeśli przeczytasz dokładnie.

Niestety są tacy, co tego w życiu pięknym nie pojmą. Dla takiego tym samym jest odprowadzanie ścieku do oczyszczalni (gdzie przecież w 100% nigdy nie podlega oczyszczeniu, bo ścieków jest za dużo aby było to możliwe w takim wysokim stopniu -- oczyszcza się zatem do takiego stopnia, aby natura sobie dalej sama poradziła), dlatego też nie widzi nic dziwnego w wylewaniu szamba do rowu. Analogicznie przy kominku jest to samo -- też nie widzi różnicy w paleniu 50h vs 1000h. No bo przecież i jedno i drugie truje a ile to już nie ważne. Rynce opadajooo. :(

 

Ja mam te trochę odwagi, Adamie:

- bo prąd do samochodu elektrycznego w tym kraju pochodzi ze spalania węgla, wiec pod wzlgędem emisyjności jest porównywalny ze spalinowym.

Nawet jeśli pochodzi ze spalania węgla, to ma mniejszą emisyjność, szczególnie w odniesieniu do ludzi. * Dlatego nadzieją patrzę na takiego Leafa i się powoli będę na niego zasadzać. Przyłącze prądowe w garażu zaplanowane i będzie wykonane. :p

 

- Bo mnie na takie auto nie stać, ale nie wciskam kitu że napawam się wizgiem turbiny w 10letnim deaslu z wyciętym DPFem i nic tego dźwięku nie zastąpi, że auto elektryczne nie ma duszy, jest zimne, bla bla bla

*) To jest podstawowy powód -- auta elektryczne są droższe niż odpowiedniki spalinowe i póki co są mało użyteczne. Tzn. "tankowanie" jest BARDZO utrudnione w stosunku do odpowiednika spalinowego. W przypadku zamiany kominka na inne źródło nie ma takiego problemu, bo tylko i wyłącznie pieniądze się oszczędza a dodatkowo poprawia się komfort użytkownika a nie degraduje jak to ma miejsce przy analogii do auta elektrycznego. Oszczędza się zupełnie przy okazji zdrowie. Już o tym było tyle razy, ale widać znowu trzeba powtarzać jak zdartą płytę, bo obrońcy kominków na siłę szukają sobie argumentów.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego są filtry moje też szybko są czarne. od tego są aby PM wychwycić. Nie opowiadaj głupot o czyściutkich filtrach latem.

Ty naprawdę nie widzisz różnicy między tym czym filtr jest ubrudzony latem i zimą i jaki ma zapach latem i zimą? Nie widzisz czy tylko udajesz że nie widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego są filtry moje też szybko są czarne. od tego są aby PM wychwycić. Nie opowiadaj głupot o czyściutkich filtrach latem. Brudzą się tylko wolniej.

Akurat dzisiaj wymieniłem f3+f9. f7 się skończyły mam ju z zapas tylko na jedną wymianę bez f7. Ciesz się że masz możliwość filtrowania a co ma powiedzieć ten co ma WG lub gównianą szatkę f3 na reku.

Głupoty to Ty prawisz, bo moich filtrów nie widziałeś. Latem są tylko zakurzone, a nie czarne od spalin z kominka z PW.

 

I pisałem, że mimo filtracji, smród w domu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...