Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Auta spalinowe wyginą tak czy inaczej, bo efektywność spalania na poziomie 35% jest nie do utrzymania.

 

 

Opowiadasz bajki dla plebsu...

Wyginą bo tak się komuś opłaci!

Tak samo było z autkami elektrycznymi całkiem niedawno.

Wyginęły WTEDY bo to się komuś opłacało.

 

Adam M.

 

Drogi Adamie! Jeśli w autach elektrycznych producenci zastosują baterie, na których przejadę minimum 600 km a ich czas ładowania będzie około godziny to kupię taką furę bez wahania. Póki co jest jak jest i spaliniaki mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Opowiadasz bajki dla plebsu...

Wyginą bo tak się komuś opłaci!

Tak samo było z autkami elektrycznymi całkiem niedawno.

Wyginęły WTEDY bo to się komuś opłacało.

Były po prostu słabe baterie i słabe silniki, nikt w związku z tym nie zainwestował w sieć ładowarek -- co stanowiło elektryki bezużytecznymi w zderzeniu z autami spalinowymi. Baterie nadal są słabe, ale zdecydowanie lepsze niż "wtedy", dlatego powoli temat odżywa. Na szczęście.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Człowieku, o czym Ty piszesz??? "

 

Piszę o truciu.

CZEMU zawężasz się do osiedla? Dalej wzrok nie sięga?

Czy może... moje tylko do płota...

 

Adam M.

Nawet jak zawęża do osiedla, to miłośnicy ognia zawężają do końcówki własnego nosa....

Świat nie jest Adamie "jaki jest". Jest taki jakim go uczynimy. Świat także nie jest czarno biały. Można truć mało, można truć dużo. Można truć z biedy można truć z bogactwa (dla przyjemności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy palący w kominkach, to tacy społecznicy i obrońcy ludzkości, to może niech zaczną od siebie ratowanie planety?

 

Poza tym, były tu przykłady dobrego palenia w kominkach (wierzę na słowo), zatem, jeśli ktoś chce, to może.

 

Tu potrzeba zwykłej przyzwoitości. Mieć odwagę wyjść na ulicę po rozdymieniu komina i wyciągnąć wnioski. Wysuszyć drewno. Zmienić sposób palenia. Wysłuchać sąsiada.

 

Ale jeśli ktoś nie ma przyzwoitości, to nic - poza zakazem budowania kominów - tego nie zmieni.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy palący w kominkach, to tacy społecznicy i obrońcy ludzkości, to może niech zaczną od siebie ratowanie planety?

 

Daj przykład bo chyba gdzieś go pominąłem.Skoro jesteś aż takim przeciwnikiem palenia w kominku i także bronisz spraw syfu do atmosfery z tego procederu to oznajmij tu publicznie jaki z ciebie czyścioszek EKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu potrzeba zwykłej przyzwoitości. Mieć odwagę wyjść na ulicę po rozdymieniu komina i wyciągnąć wnioski. Wysłuchać sąsiada.

Ale jeśli ktoś jej nie ma, to nic - poza zakazem budowania kominów - tego nie zmieni.

Ot rześ trafił w sedno. Zwykła przyzwoitość!! Takie proste a takie trudne! Jak mojego sąsaida odwiedziła straż gminna bo palił styropian w ognisku, to je byłem chamem, donosicielem i robiłem problemy. O tym, żeby się walnąć w piersi mowy nie było :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj przykład bo chyba gdzieś go pominąłem.Skoro jesteś aż takim przeciwnikiem palenia w kominku i także bronisz spraw syfu do atmosfery z tego procederu to oznajmij tu publicznie jaki z ciebie czyścioszek EKO.

Odwracanie kota ogonem!

 

Pisałem.

Śmierdzi mi w domu spalinami z kominka z PW. Te spaliny są trujące. Mieszkam w tym domu z rodziną.

Filtry F7 i F9 z reku, po krótkim okresie zimą, są ciemnoszare i śmierdzą tym, czym powietrze na zewnątrz.

Nie należę do organizacji walczących o dobro Ziemi.

Nie mam kominów w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwracanie kota ogonem!

 

Pisałem.

Śmierdzi mi w domu spalinami z kominka z PW. Te spaliny są trujące. Mieszkam w tym domu z rodziną.

Filtry F7 i F9 z reku, po krótkim okresie zimą, są ciemnoszare i śmierdzą tym, czym powietrze na zewnątrz.

Nie należę do organizacji walczących o dobro Ziemi.

Nie mam kominów w domu.

 

Tak szybko tej wojenki nie wygrasz. Sprzedaj dom wybuduj lepszy może jakieś filtry z bunkra wstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk

Możesz nie bredzić?

Możesz zachować elementy kultury? Dziękuję.

 

Nie znasz sprawy? Głośna była.

W przeciwieństwie do Ciebie patrzę na globalne przyczyny braku popularyzacji aut elektrycznych a nie teorie spiskowe i jednostkowe przykłady. Podstawowe przyczyny to WYSOKA CENA i i BRAK UŻYTECZNOŚCI w zderzeniu z autami spalinowymi. Dopiero potem są inne kwestie typu działania mafii paliwowej i polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja smrodzę, ale to Ty się wyprowadź jak Ci się nie podoba :-( Przy takim podejściu do jakiegokolwiek problemu, nigdy nie bedzie lepiej.

Czyli analogia jak przy palaczach papierosów. Póki nie było prawa, to można było jedynie grzecznie i uniżenie poprosić o zaprzestanie. Jak się nie podobało palenie a palacz nie miał ochoty zaprzestać, to zawsze przecież można było wyjść (np. z restauracji i cierpieć głód). Twierdzenie typowe dla ograniczonych samolubów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką ilością brykietów rozgrzewam mój dom (210 po podłodze). Czy to dużo? Myślę, że nie.

[ATTACH=CONFIG]397539[/ATTACH]

Dużo mało, to rzecz względna. Ja jeszcze nie rozgrzewam bo nie ma takiej potrzeby. A jakbyś spalił gaz a nie ten brykiet (na który CI stać!) to by było ociupinkę czyściej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli analogia jak przy palaczach papierosów. Póki nie było prawa, to można było jedynie grzecznie i uniżenie poprosić o zaprzestanie. Jak się nie podobało palenie a palacz nie miał ochoty zaprzestać, to zawsze przecież można było wyjść (np. z restauracji i cierpieć głód). Twierdzenie typowe dla ograniczonych samolubów...

I wbrew temu co Adam głosi świat się od zakazu palenia papierosów nie zawalił. Gybyśmy palaczy prosili, edukowali, tłumaczyli, ile by się zmieniło?

Po za zakazami jest jeszcze jedna opcja. TAKA akcyza na drewno kominkowe, żeby patrzenie w ogień i przyjemność palenia stały się "mniej przyjemne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...