Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie no osłabiasz mnie, jak wszyscy wyznawcy teorii pediatrycznych 20-stu stopni w chałupie. Mam wszędzie płytki a synek śmiga boso, więc ...pomyśl trochę, pomyśl, to nie boli.

Skarpetki mu załóż. A to nie są żadne teorie pediatryczne tylko zalecenia pediatryczne.I bardzo słuszne swoją drogą. Moje dzieci się wychowały w takiej samej temperaturze jak ja. Antybiotyk dzieckom raz był podany, ale to przy jakiejsc chorobie zakaźnej.

Ta moja temperatura to jakies 21.5 w cześci dziennej, i koło 19-20 w czesci nocnej. Myślę, myśle, i jakoś nie widzę powodu dla którego miałbym je przegrzewać skoro im o służy.

 

Ty oczywiście swoje dzieci możesz przegrzewać, ba, sadzać przed kominkiem coby od maleńskosci napawały się widokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarpetki mu załóż. A to nie są żadne teorie pediatryczne tylko zalecenia pediatryczne.I bardzo słuszne swoją drogą. Moje dzieci się wychowały w takiej samej temperaturze jak ja. Antybiotyk dzieckom raz był podany, ale to przy jakiejsc chorobie zakaźnej.

Ta moja temperatura to jakies 21.5 w cześci dziennej, i koło 19-20 w czesci nocnej. Myślę, myśle, i jakoś nie widzę powodu dla którego miałbym je przegrzewać skoro im o służy.

 

Ty oczywiście swoje dzieci możesz przegrzewać, ba, sadzać przed kominkiem coby od maleńskosci napawały się widokiem.

 

Żadne z moich dzieci antybiotyku dzięki Bogu nie zażywało, więc... Twoje 19 w części nocnej to, delikatnie mówiąc, wypizd jak cholera. Ale gusta nie podlegają dyskusji. Idę rozpalić i rozkoszować się widokiem ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarpetki mu załóż. A to nie są żadne teorie pediatryczne tylko zalecenia pediatryczne.I bardzo słuszne swoją drogą. Moje dzieci się wychowały w takiej samej temperaturze jak ja. Antybiotyk dzieckom raz był podany, ale to przy jakiejsc chorobie zakaźnej.

Ta moja temperatura to jakies 21.5 w cześci dziennej, i koło 19-20 w czesci nocnej. Myślę, myśle, i jakoś nie widzę powodu dla którego miałbym je przegrzewać skoro im o służy.

 

Ty oczywiście swoje dzieci możesz przegrzewać, ba, sadzać przed kominkiem coby od maleńskosci napawały się widokiem.

 

...co by... (pisownia się kłania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zachować elementy kultury? Dziękuję.

 

 

W przeciwieństwie do Ciebie patrzę na globalne przyczyny braku popularyzacji aut elektrycznych a nie teorie spiskowe i jednostkowe przykłady. Podstawowe przyczyny to WYSOKA CENA i i BRAK UŻYTECZNOŚCI w zderzeniu z autami spalinowymi. Dopiero potem są inne kwestie typu działania mafii paliwowej i polityka.

 

Eko.......@#$#@ tu o kominkach anie twoich samochodzikach i Dpfach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, błagam. Sąsiad pali suchym ale kiedyś trzeba pociąć i porąbać mokre, nie?
Mimo wszystko zachowaj wiare!! Może kiedyś nie zdąży wysuszyć! Może się zbuduje nowy sąsaid taki jak ma budowalny_laik który będzie miał gdzieś to co Ty wdychasz.

 

P.S.

Pomyśł. Błagam! Jakby nie myśleć, z faktu że właśnie rąbie, nie wynika, że będzie je suszył. Nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wbrew temu co Adam głosi świat się od zakazu palenia papierosów nie zawalił. Gybyśmy palaczy prosili, edukowali, tłumaczyli, ile by się zmieniło?

Po za zakazami jest jeszcze jedna opcja. TAKA akcyza na drewno kominkowe, żeby patrzenie w ogień i przyjemność palenia stały się "mniej przyjemne".

 

Porównanie palących w kominkach do palaczy tytoniu nie do końca jest trafne, nie wprowadzono przecież całkowitego zakazu palenia papierosów, tylko zakaz w określonych miejscach -zwróć uwagę, że raczej niewielka ilość palaczy zaprzestała całkowicie palenia papierosów po wprowadzeniu tych zakazów (statystyk nie znam - opieram się na obserwacjach znajomych palaczy). Oni raczej dalej palą, tylko gdzie indziej - jakaś analogia do propozycji wyprowadzania się jest, tylko raczej w drugą stronę.

A edukacja w gronie palaczy zdecydowanie pomogła w zmniejszeniu ich liczby (może nawet bardziej niż zakazy )- szczególnie widać to w grupach młodzieży, gdzie palenie stało się "passe", zdecydowanie jest to istotny element w walce z nałogiem tytoniowym.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] nie wprowadzono przecież całkowitego zakazu palenia papierosów, tylko zakaz w określonych miejscach

Zakaz jest w miejscach publicznych, gdzie może to przeszkadzać ludziom. Analogia jak najbardziej dobra:

- mały papieros > ludzie w autobusie,

- duży komin z kominka z PW > mieszkańcy osiedla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz jest w miejscach publicznych, gdzie może to przeszkadzać ludziom. Analogia jak najbardziej dobra:

- mały papieros > ludzie w autobusie,

- duży komin z kominka z PW > mieszkańcy osiedla.

 

No cóż, jeśli jesteś pewien, że takie regulacje (zakaz osiedlowy, uliczny itp) Ci wystarczą do uwolnienia się od smrodków kominowych, to tak, oczywiście masz rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie palących w kominkach do palaczy tytoniu nie do końca jest trafne, nie wprowadzono przecież całkowitego zakazu palenia papierosów, tylko zakaz w określonych miejscach
Bo zakaz terytorialny palenia papierosów wystarczył żeby osoby tym nie zainteresowane nie musiały go praktycznie wdychać.

A analogia jest bardzo dobra!! Ograniczenie czyjejś przyjemności żeby pozostałym żyło się lepiej.

 

I nie "wyjdź pan z restauracji jak panu śmierdzi" tylko to śmierdziel musi wyjść na zewnątrz.

Więc nie ja mam się wyprowadzić z domu w inne lepsze miejsce, tylko śmierdziel ma się wyprowadzić z popalaniem, wzglęgnie nie popalać w kominku. Acz ja jestem toleranycjny więc okazyjne prawidłowe popalanie suchym drewnem w kominku wysokiej klasy jestem w stanie zaakaceptować.

 

Deputaty na drewno. Kartki na drewno. Masz prawo zakupić taką ilość suchego drewna, któe pokryje 10% Twojego zapotrzebowania na ciepło (audyt energetyczny domu). 10% w moim odczuciu wyczerpuje znamiona okazyjnego, sportowego palenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...