Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Sprawdziłeś to , masz jakieś dane statystyczne??? Wku..........sz tymi swoimi wyssanymi z palca dowodami.Kuźwa przyjedź do mnie to sobie mordy prawdy damy ,zapalimy w parowozie i zobaczysz , a nie będziesz po próżnicy pierniczył te androny.Ileż tego można słuchac ,że sąsiad zaczadział od złego mojego palenia.Ostygnij fotografie.Zapraszam przyjedź.

 

Nie przyjedzie bo ...jajek brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie NS, gdzie ci kominkarze z krwi i kości? Czyżby mieli inne zdanie od tego co propagują? Kasa i tyko kasa?

 

Wiesz wydaje mi się ,że zbrzydło im już tłumaczenie takim upierdliwcom w niewiedzy.Kasa to dla nich zarobek, łapanie klienta na dobre rozwiązanie to także kasa. Z tego poniekąd żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, to dobrze zarabiajacy raczej nie bawia sie w jechanie calej zimy na kociolku w salonie :)

 

A ci mniej zarabiający czasami też nie robią kotłowni w salonie, wolą wygoniejsze i komfortowe grzanie, a ten czas spędzić jak nie z rodziną to polenić się z % i popatrzeć jak ktoś pracuje, a ktoś się leni.

 

Zresztą mniej zarabiający wolał przesunąć te wydatki na kominek do wygodnego i ekologicznego ogrzewania. :cool: W jego miejsce będzie stał baniak do 1000l z wodą. Nie trzeba palić aby był fajny klimat w salonie, sama natura biotopowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zemnie truciciel
Noo. Wungiel, drewno, brykiet. 3tony. W nowym domu, a nie jakims 20-letnim. No, ale Ty to wszystko lubisz po prostu.

 

Edit: spalając przez zimę 2tony grochu i tą blisko tonę drzewna wyemitowałeś ~22,5kg pyłów zawieszonych. Norma (czyli poziom do zakceptowania przez organizm) to 50mikro gramów w m3.

Gdybyś te pyły wyrzucił do atmosfery jednorazowo to od 0 do rzeczonego limtu 50ug "uzdatniłbyś" byś około 2km3 (kilometrów sześcienncyh powietrza).

 

Nie, nie ma problemu ze spalaniem paliw stałych ;-(

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie, którym wystarczy metr sznurka, 10cm drutu, krzesiwo, jakiś kijek i ostry nożyk... i głodni chodzić nie będą.

NIGDY I NIGDZIE.

Są i tacy, co im wszystko śmierdzi, szkodzi, przeszkadza... Ognia się boją...

 

A kiedyś, w jednej młodzieżowej organizacji, mawiali - co Cię nie zabije - to Cię wzmocni!

Ci, co im przeszkadza do organizacji by się... nie załapali...

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb

 

Poczytaj i nie bądź głąb!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aerozole_atmosferyczne

Postaraj się ZE ZROZUMIENIEM TEKSTU.

A jakby szło trudno - pytaj. Pomożemy.

 

Im ciemniejszy i gęściejszy dym - tym bliżej i szybciej opada na ziemię.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie, którym wystarczy metr sznurka, 10cm drutu, krzesiwo, jakiś kijek i ostry nożyk... i głodni chodzić nie będą.

NIGDY I NIGDZIE.

Są i tacy, co im wszystko śmierdzi, szkodzi, przeszkadza... Ognia się boją...

 

A kiedyś, w jednej młodzieżowej organizacji, mawiali - co Cię nie zabije - to Cię wzmocni!

Ci, co im przeszkadza do organizacji by się... nie załapali...

 

Adam M.

 

Adamie, powtarzasz się. Jest jak jest, i nic z tym nie róbmy. Zieeeeew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się kolego zajmujesz, że tak rzucasz pewnikami?

 

Tak się składa, że swego czasu interesowałem się tematem i wiem jakie były kryteria przyjęcia na ten i pokrewne kierunki na polibudzie, jakie były egzaminy i ile trzeba było mieć punktów żeby się dostać na poszczególne kierunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem 1mp jako 700kg.

To, że masz w d.... to wiem. Widać słychać i czuć. Twoje dzieci Ci podziękują.

 

Tak podziękują że stary wyprzedził normy nawet obecne i spala dużo mniej niż jakby miał zgodnie z WT2008 i że filtracje mają do f9 i okien nie otwierają to i komary w d nie żrą

Edytowane przez Tomaszs131
wulgaryzmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...