Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty jestes jednak cieżko jarzacy... Drzwi mnie nie interesują, tylko dzieci przy domku z dwoma kominami, ktore postawił tatuś, z ktorych jeden zawsze jest czynny :)

 

Dlaczego zawsze?? Latem kolektor i grzała. Ja jestem super eko w porównaniu do kopciuchów walących tonę miesięcznie. A urządzenia w których palę do najgorszych nie należą. Ekogroch na papierze ma 0,3% siary a brykiet z natury jest suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sadzisz że zrobić bałwana w tym klimacie to takie łatwe?? W zeszłym roku nie zauważyłem aby szarzał. Nie zawracam uwagi na teki rzeczy. Pozatym ile czasu przebywamy na zewnątrz?? Tetroche PM nic nam nie zrobi.

A w domu przefiltrowane. W samochodzie też przefiltrowane. W szkole ...?? Ale i tak lepiej niż na dworze. Nawet woda filtrowana do 0,3um.Kotły samoistnie zaczną wymierać, co nie znaczy że umrą.

 

Czemu tak zajadle nie walczysz z ch... żarciem, lub kopciuchami??

Kominki w stosunku do kopciuchów to margines

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem super eko w porównaniu do kopciuchów walących tonę miesięcznie.

A Ty wywaliłeś pół tony miesięcznie. Kosmiczna różnica.

2165kg*24MJ+750kg*13MJ ~ 60MJ, = 16.600 kWh. Przy okazji ilość pyłów jaką generuje samochód przejezdzając pewnie z 0.5mln km.

 

Ja tam Panie w domu 150m2 grzanej podłogi spaliłem w zeszłą zimę ...1850KWh prundu.

I do tego potrzeba jednej PC zamiast:

pieca

kominka

2 kominów

kolektora słonecznego

bez noszenia. Pstryk i ciepło.

 

Ani chłopie jesteś eko, ani ekono. Ale można się zawsze pocieszać porównywując do najgorszych nie do najlepszych. Albo nic nie robić i płyyyynąc jak Adam_mk bo "dym był zawsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedni trują siebie jedząc wędlinę z Biedry, inni trują swoimi autami z Euro 6, a jeszcze inni uwielbiają truć w necie....trują, trują, sezon po sezonie

Trzeba przypominać -- do niektórych jednak trafia. Popatrz na wątek Bocianków, sporo osób kominów spalinowych WCALE nie robi.

 

a weź leniuchu, rusz dupę, wyjdź z domu, zobacz gdzie jest według ciebie niefajny dym, zapukaj, pogadaj....nie zrozumie suweren, że nie posiada sprzętu lub kwalifikacji do używania ognia...to dzwoń systematycznie na SM/SG i po krzyku

Czyli znowu odwrócona logika. Z jakiej paki ktoś sobie może smrodzić póki nie zostanie mu zwrócona uwaga? Tak jak w przypadku papierosów, powinno być domyślnie zabronione kopcenie, a możliwość palenia w określonych warunkach. Tj. jak w końcu nam się powietrze poprawi, ludzie świadomie wybiorą urządzenie i nauczą się w nim palić. A nie odwrotnie. Dopiero jak nie będą spełniać tych "wyśrubowanych" warunków, to wtedy zgłoszenie.

 

ale nie, lepiej tutaj truć...heh

Tutaj się dyskutuje, żeby inni przyszli niedoszli posiadacze kominków się głębiej nad tematem zastanowili. Element trucia to jeden z wielu przemawiających za tym aby kominka nie instalować w nowym domu. Ale kto w tym wątku ze zwolenników kominków próbuje to zrozumieć? ŻADEN, tylko w kółko trują próbując mniej świadomym ludziom robić wodę z mózgu. Instalacja kominka (jak każdego innego paliwa stałego), szczególnie w nowym domu energooszczędnym, to NIEPOROZUMIENIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sadzisz że zrobić bałwana w tym klimacie to takie łatwe?? W zeszłym roku nie zauważyłem aby szarzał. Nie zawracam uwagi na teki rzeczy. Pozatym ile czasu przebywamy na zewnątrz?? Tetroche PM nic nam nie zrobi.

A w domu przefiltrowane. W samochodzie też przefiltrowane. W szkole ...?? Ale i tak lepiej niż na dworze. Nawet woda filtrowana do 0,3um.Kotły samoistnie zaczną wymierać, co nie znaczy że umrą.

 

Czemu tak zajadle nie walczysz z ch... żarciem, lub kopciuchami??

Kominki w stosunku do kopciuchów to margines

 

Generalnie to z kotłami walczę jeszcze mocniej, bo mi sie nie glowie nie miesci, jak takie cos można instalowac w nowym, energooszczednym domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty wywaliłeś pół tony miesięcznie. Kosmiczna różnica.

2165kg*24MJ+750kg*13MJ ~ 60MJ, = 16.600 kWh. Przy okazji ilość pyłów jaką generuje samochód przejezdzając pewnie z 0.5mln km.

 

Ja tam Panie w domu 150m2 grzanej podłogi spaliłem w zeszłą zimę ...1850KWh prundu.

I do tego potrzeba jednej PC zamiast:

pieca

kominka

2 kominów

kolektora słonecznego

 

I grzałki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..................Tutaj się dyskutuje, żeby inni przyszli niedoszli posiadacze kominków się głębiej nad tematem zastanowili. Element trucia to jeden z wielu przemawiających za tym aby kominka nie instalować w nowym domu. Ale kto w tym wątku ze zwolenników kominków próbuje to zrozumieć? ŻADEN, tylko w kółko trują próbując mniej świadomym ludziom robić wodę z mózgu. Instalacja kominka (jak każdego innego paliwa stałego), szczególnie w nowym domu energooszczędnym, to NIEPOROZUMIENIE.

 

W jakiej Ty branży pracujesz???. Jak wytłumaczysz to tym co kominki mają w chałupie już wiele lat.Ty robisz wodę z mózgu tym co mają dylemat na źródło ciepła w domu.Nie mają kasy to se dom postawią energooszczędny.Wiesz z czym to się wiąże???. Czy Ty nie wypłukany za bardzo jesteś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym Twoim poście jest jad.Takiś mądry by mnie odwieść od złego palenia??? To zrób to i wytłumacz tym co pala z klasą.Wiesz co to klasa???

 

Palic z klasa, to moze kobieta cygaretke , ewentualnie facet kubanskie cygaro.

 

A Ty pospolicie przewalasz te m3 drewna przez kociolek z szybka, nie wiadomo dlaczego zlokalizowany w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sadzisz że zrobić bałwana w tym klimacie to takie łatwe?? W zeszłym roku nie zauważyłem aby szarzał. Nie zawracam uwagi na teki rzeczy. Pozatym ile czasu przebywamy na zewnątrz?? Tetroche PM nic nam nie zrobi.

A w domu przefiltrowane. W samochodzie też przefiltrowane. W szkole ...?? Ale i tak lepiej niż na dworze. Nawet woda filtrowana do 0,3um.Kotły samoistnie zaczną wymierać, co nie znaczy że umrą.

 

Czemu tak zajadle nie walczysz z ch... żarciem, lub kopciuchami??

Kominki w stosunku do kopciuchów to margines

Za ciepło na bałwana, a jak nawet to nie patrze czy szarzeje. Co z oczu to z serca ;-))

 

Nie wszyscy mogą przefiltrować powietrze do domu. Zresztą wątpie żeby nawet filtrem F9 wyfiltrował najgorszy, najdrobniejszy syf. Po za tym musiałbys go w reku wymieniać pewnie codziennie.

 

Różnica jest taka ze nikt mi do gardła niezdrowego jedzenia nie wpycha, dym wdycham czy mi się to podoba czy nie. Najgorszego jedzenia wystarczy po prostu nie kupować, nie jeść. Bez absolutnie żadnego problemu i niewielkim kosztem się da.

 

To jest wątek o kominkach nie kopciuchać. Kominki to nie jest margines, jak było mówione. Indywidualne ogrzewanie to 60% węgiel, 10% drewno, pozostałę głównie gaz. Jak dla Ciebie to jest margines....No, ale w bangladeszu pewnie mają gorzej i wystarczy nie zwracać uwagi czy bałwan szarzeje.

 

Marginesem są kominki wysokiej klasy poprawnie palone suchym drewnem. 90% kominków nie spełnia żadnej norm, zbudowane dla "klimatu" chajcowane dzień w dzień dla oszczednosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...