Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

W każdym Twoim poście jest jad.Takiś mądry by mnie odwieść od złego palenia??? To zrób to i wytłumacz tym co pala z klasą.Wiesz co to klasa???

Dla ciebie próba odwiedzenia kogoś od spalania paliwa stałych gdy nie musi, to jest jad i ubliżanie? Jeszcze raz ponawaiam propozycje zglaszania do moderacji mojego jadu i ubliżania. Punktu z regulaminu nie zacytuje, ale takie zachowania są raczej przeciw regulaminowi.

 

Co to jest palenie z klasa? Krawat wkładasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Generalnie to z kotłami walczę jeszcze mocniej, bo mi sie nie glowie nie miesci, jak takie cos można instalowac w nowym, energooszczednym domu

 

Po co tu zabierasz głos.Z kim walczysz??? Chyba z własnym sobą.Nich Ci się pomieści w tej małej główce to ,że inwestorzy dzielą się na mądrych i głupich.Tych co szkodzą środowisku naturalnemu i tych co mają klasę w paleniu.Wyżej to wytłumaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają kasy to se dom postawią energooszczędny.Wiesz z czym to się wiąże???.
Wiąże to się z liczeniem, myśleniem i planowaniem na dłużej niż do 1-go. Nie bez powodu jest powiedzenie że biedny kupuje 2x. Budujac dom dziurawy o opalajac go najbardziej badzeiwnym paliwem, ide o zakład że w perspektywie 20lat bedzie droższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wszyscy mogą przefiltrować powietrze do domu. Zresztą wątpie żeby nawet filtrem F9 wyfiltrował najgorszy, najdrobniejszy syf. Po za tym musiałbys go w reku wymieniać pewnie codziennie. .............

 

 

 

To jest wątek o kominkach nie kopciuchać. ......

 

To co i jak sobie filtrujesz to nie moja sprawa ważne że ja mogę

 

Tak temat o kominkach...........papierosach, DPFach, samocodach elektrycznych i ile PMów wywaliłem co mnie wali- dużo mniej niż sąsiedzi.

Już kiedyś przyznałem że eko groch to nie najlepsze rozwiązanie, ale je mam nie jest dla mnie niezbyt obciążające. Jak kocioł zdechnie za kilka lat to chce przejść na prąd, klimę i KOZĘ.

Mówiłem Ci o spalaniu pogadamy w maju dopiero teraz mój dom jest okołoenergoozczędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tu zabierasz głos.Z kim walczysz??? Chyba z własnym sobą.Nich Ci się pomieści w tej małej główce to ,że inwestorzy dzielą się na mądrych i głupich.Tych co szkodzą środowisku naturalnemu i tych co mają klasę w paleniu.Wyżej to wytłumaczyłem.
A ja Ci pisze że spalanie paliw kopalnych szkodzi środowisku bardzo mocno chocby krawat i garnitu założył i palił z klasą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marginesem są kominki wysokiej klasy poprawnie palone suchym drewnem. 90% kominków nie spełnia żadnej norm, zbudowane dla "klimatu" chajcowane dzień w dzień dla oszczednosci.

 

Uważasz że mój to niska klasa 82% sprawności ??

Paliłem 3-5 letnimi drzewami owocowymi i brykietem?? Co z tym nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie próba odwiedzenia kogoś od spalania paliwa stałych gdy nie musi, to jest jad i ubliżanie? Jeszcze raz ponawaiam propozycje zglaszania do moderacji mojego jadu i ubliżania. Punktu z regulaminu nie zacytuje, ale takie zachowania są raczej przeciw regulaminowi.

 

Co to jest palenie z klasa? Krawat wkładasz?

 

Dawno powinieneś dostać bana.Tak dla ostudzenia emocji.Prostemu powiem tak.Jest drzewo.Potem się go rąbie,potem sezonuje, potem spala ,potem jest popiół.Kominek i nie tylko jest jego schowkiem energetycznym.Jak będziesz palił mokrym i nie będziesz widział ognia za szyba toś dupa nie palacz.Kominki -kozy itp były ,są i będa czy Ci sie to podoba czy nie , a tym co hajcują nieprawidłowo mówię stanowcze NIE!!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tu zabierasz głos.Z kim walczysz??? Chyba z własnym sobą.Nich Ci się pomieści w tej małej główce to ,że inwestorzy dzielą się na mądrych i głupich.Tych co szkodzą środowisku naturalnemu i tych co mają klasę w paleniu.Wyżej to wytłumaczyłem.

 

Dzielą sie jeszcze na rozsądnych, oraz na zyjacych we wlasnym urojonym swiecie.

Swiat w ktorym ktos przepuszcza przez komin parę m3 drewna i sam utwierdza sie w przekonaniu, ze nie truje, jest urojony. I to jest Twój świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że mój to niska klasa 82% sprawności ??

Paliłem 3-5 letnimi drzewami owocowymi i brykietem?? Co z tym nie tak??

 

Jasne, juz widze te 82% przy spaleniu 3 brykietów :lol:

 

82% to ktos osiągnàł w laboratorium, w optymalnych warunkach, na rozgrzanym wkladzie w pracy ciągłej.

Musisz byc bardzo naiwny, zeby przekladac te wartosci na domowe uzytkowanie....

 

 

A tak zmieniajac temat, gdzie kupiles wloknine F9 ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że mój to niska klasa 82% sprawności ??

Paliłem 3-5 letnimi drzewami owocowymi i brykietem?? Co z tym nie tak??

Pisząć zgodnie z Twoim samolubnym tokiem rozumowania: Wali mnie klasa cieplna Twojego kominka. Interesuje mnie 25kg pyłów które wygenerowałeś przez sezon grzewczy.

 

Macie jakąś przyjemność w wycinaniu połowy wypowiedzi żeby zmienić jej znaczeie o 100%

Pokaż palcem gdzie ja napisałem, że Twój kominek jest niskiej klasy?? Proszę CIe. Jedynie co pisze, to że spalanie wszelakich paliw kopalnych jest 100lat za murzynami w porównaniu do czystych paliw.

 

Napisałem że w całym kraju dobrze palone kominki wysokiej klasy to margines.

Co widać i czuć. Choć Ty nie czujesz, bo masz filtry a jak trzeba odwracasz głowę żeby nie widzieć że bałan szarzeje.

Mówiąc inaczej, napisałem wyłączenie że należysz do marginesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno powinieneś dostać bana.Tak dla ostudzenia emocji.Prostemu powiem tak.Jest drzewo.Potem się go rąbie,potem sezonuje, potem spala ,potem jest popiół.Kominek i nie tylko jest jego schowkiem energetycznym.Jak będziesz palił mokrym i nie będziesz widział ognia za szyba toś dupa nie palacz.Kominki -kozy itp były ,są i będa czy Ci sie to podoba czy nie , a tym co hajcują nieprawidłowo mówię stanowcze NIE!!!!.

Na szczęscie nie Ty tu rozdajesz bany, wieć na studzenie emocji dostajesz głównie Ty.

Jak miło, żę przedstawiłeś mi proces technologiczny spalania paliw stałych pochodzenia roślinnego. Nie wiedziałem że drzewo trzeba ściąć. Myślałem że je się kupuję w supermarkecie.

 

Ja Ci napiszę tak: hajcującym mokrym, suchym, źle czy dobrze mówie stanowczo NIE!! Czy Ci się to podoba czy nie!

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, juz widze te 82% przy spaleniu 3 brykietów :lol:

 

82% to ktos osiągnàł w laboratorium, w optymalnych warunkach, na rozgrzanym wkladzie w pracy ciągłej.

Musisz byc bardzo naiwny, zeby przekladac te wartosci na domowe uzytkowanie....

 

 

A tak zmieniajac temat, gdzie kupiles wloknine F9 ?

 

F9 rok temu na alegro teraz nie widzę. Bedę musiał kupić w sklepie internetowym.

Doskonal wie że 82% o laboratorium. Tak jak i twój kondensat 190% :). Te 82 % to jednak coś znaczy że neijest to jakaś najtańsza marketów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęscie nie Ty tu rozdajesz bany, wieć na studzenie emocji dostajesz głównie Ty.

Jak miło, żę przedstawiłeś mi proces technologiczny spalania paliw stałych pochodzenia roślinnego. Nie wiedziałem że drzewo trzeba ściąć. Myślałem że je się kupuję w supermarkecie.

 

Ja Ci napiszę tak: hajcującym mokrym, suchym, źle czy dobrze mówie stanowczo NIE!! Czy Ci się to podoba czy nie!

Pozdrawiam,

 

Jak Cię czytam to mam wrażenie że twoi przodkowie gdzieś tam nad paleniskiem oczadzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...