Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Jakiejś literówki się czep jeszcze. Pierwsze zdjęci z guugla z hasła smog kraków. Widać niektórzy hajcują gdy są jeszcze liście na drzewach.

 

Naprawdę masz ludzi za idiotów którzy dadzą się przekonać że smog w LECIE spowodowały kominki ?

 

To jest ciekawe zdjecie bo pokazuje że może jednak te kominki nie są przyczyną smogu a coś innego. Bardzo się cieszę że je wkleiłeś bo to jest tak jakby samozaoranie.

Edytowane przez robo__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na szczęscie nie Ty tu rozdajesz bany, wieć na studzenie emocji dostajesz głównie Ty.

Jak miło, żę przedstawiłeś mi proces technologiczny spalania paliw stałych pochodzenia roślinnego. Nie wiedziałem że drzewo trzeba ściąć. Myślałem że je się kupuję w supermarkecie.

 

Ja Ci napiszę tak: hajcującym mokrym, suchym, źle czy dobrze mówie stanowczo NIE!! Czy Ci się to podoba czy nie!

Pozdrawiam,

 

Tępy jest nóż ,tępa siekiera..............................................tępe są Twoje oskarżenia.Jeśli palę zgodnie ze sztuką to też według Ciebie źle palę???. Ma 10 lat KZPŁW , palę suchym sezonowanym grabem.Tym samym mało emiterów idzie w kosmos.To też według Ciebie źle palę???:mad:.Kto tu jest idiotą ja mając KZPŁW czy Ty nie mając wiedzy piszesz te swoje głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę masz ludzi za idiotów którzy dadzą się przekonać że smog w LECIE spowodowały kominki ?

 

To jest ciekawe zdjecie bo pokazuje że może jednak te kominki nie są przyczyną smogu a coś innego. Bardzo się cieszę że je wkleiłeś bo to jest tak jakby samozaoranie.

To letni smog czy mgła. Nie możęcie sie zdecydować.

Naprawdę masz ludzi za idiotów że dadzą się przekonać że opacznie na szybko wklejone złe zdjecie jest argumentem an coś?

Otwórz sobie ten link co CI podałem. DOstaniesz 1000 dobrych, zimowych zdjęc.

 

 

Co jest przyczyną smogu wiadomo od dawna. Wiadomo ile się pali paliw i jakich, WIadomo co pokazują pomiary latem i zimą. Około 80% tego krakowskiego smogu zimą to niska emisja. Głównie wungiel, potem kominki. Choruje od tego połowa dzieci na płuca, a Ty się letnią mgłą zasłonisz albo spiskiem ruskich producentów gazu.

Wyjedz do dowolnego państwa na zachód, gdzie węgla nie uświadczysz, a kominki faktycznie rekreacyjne. Zrozumiesz różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czystych paliwa. Ale są lepsze i gorszę. Czego Wy takich niekumatych udajecie??

 

No, wodór moim zdaniem jest czystym paliwem. Ale nie fantazjujmy. Każdy rodzaj wytwarzania energii obarczony jest jakimś kosztem. Spalanie - jakaś emisja. Farmy wiatrowe - dewastacja krajobrazu. Elektrownia wodne - demolka ekosystemu rzeki. Atomistyka - ryzyko skażenia i odpady. W zasadzie tylko energia słoneczna zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To letni smog czy mgła. Nie możęcie sie zdecydować.

Naprawdę masz ludzi za idiotów że dadzą się przekonać że opacznie na szybko wklejone złe zdjecie jest argumentem an coś?

Otwórz sobie ten link co CI podałem. DOstaniesz 1000 dobrych, zimowych zdjęc.

 

 

Co jest przyczyną smogu wiadomo od dawna. Wiadomo ile się pali paliw i jakich, WIadomo co pokazują pomiary latem i zimą. Około 80% tego krakowskiego smogu zimą to niska emisja. Głównie wungiel, potem kominki. Choruje od tego połowa dzieci na płuca, a Ty się letnią mgłą zasłonisz albo spiskiem ruskich producentów gazu.

Wyjedz do dowolnego państwa na zachód, gdzie węgla nie uświadczysz, a kominki faktycznie rekreacyjne. Zrozumiesz różnice.

 

Jak chcesz żeby traktowano Ciebie poważnie to proszę nie wklejać pierwszego lepszego zdjęcia i nie czekać aż ktoś będzie skakał jak małpa do bananów. Nie ta liga kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby traktowano Ciebie poważnie to proszę nie wklejać pierwszego lepszego zdjęcia i nie czekać aż ktoś będzie skakał jak małpa do bananów. Nie ta liga kolego.

Moja kulpa.

A jak chcesz być traktowany poważnie, to nie udawaj że jedno źle wklejone zdjęcie coś udowadania lub robi różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wentyl jaki ma sprez ? Pytam, bo zakladajac F7 musialem podniesc wydatek reku z 28% na 40%, bo od razu wzrosla wilgotnosc. Zastanawiam sie co bedzie przy F9....

Na wywiewie jakie masz filtry ?

 

Nawiewny z wykresu wychodzi że na 120m3 mam ok 180Pa (łącznei z chłodnica) Pomiar tak lekko szacunkowy chiński anometr. Późnij już opory rosną znacznie ok 200m3 przy 110W (układ zmowy)

Na wyciągu mam f3 wentylator wyciągowy brak danych na maxa daje 200m3 przy ok 40W na 120m3 20W.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czystych paliwa. Ale są lepsze i gorszę. Czego Wy takich niekumatych udajecie??

 

Wiem ,że strugasz gł.......a itd.Są czyste paliwa ,są czyste kominki i jest czyste spalanie.Tylko żeby to zrozumieć trzeba mieć czysty nie zakopcony mózg....................Ile można Ci tłumaczyć ,że paliwa stałe dzielą się na te co kopcą i na te co są dobrze sezonowe.Kominki dzielą sie na te co kopcą i na te co mają tlenu pod dostatkiem.Rozumiesz to!!!!!!!!!!!!!!!!!! , a sąsiad ma sie dobrze i nie psioczy na dym.Poniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wodór moim zdaniem jest czystym paliwem. Ale nie fantazjujmy. Każdy rodzaj wytwarzania energii obarczony jest jakimś kosztem. Spalanie - jakaś emisja. Farmy wiatrowe - dewastacja krajobrazu. Elektrownia wodne - demolka ekosystemu rzeki. Atomistyka - ryzyko skażenia i odpady. W zasadzie tylko energia słoneczna zostaje.

Do Jowisza trochę daleko, o ile wiem, to najbliższe możliwe miejsce na "kopalnie" wodoru. Na tą chwile wodór może być nośnikeim energii, jak bateria. Trzeba go wytworzyć co pochłania energie z innego źródła.

 

Każde paliwo niesie jakieś zanieczyszczenie. Ale czy naprawde tak trudno zrozumieć że wytworzenie takich 13.000MJ ze spalanie drewna w warunkach domowych to 1500g pyłów, a spalenie adekwatnej ilości gazu (430m3) to poniżej 1g pyłów? CO więcej, źle gazu się chyba nie da spalić. Złe zpalanie drewna to praktyka powszechna, wiec faktyczne liczby wyglądają dużo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że strugasz gł.......a itd.Są czyste paliwa ,są czyste kominki i jest czyste spalanie.Tylko żeby to zrozumieć trzeba mieć czysty nie zakopcony mózg....................Ile można Ci tłumaczyć ,że paliwa stałe dzielą się na te co kopcą i na te co są dobrze sezonowe.Kominki dzielą sie na te co kopcą i na te co mają tlenu pod dostatkiem.Rozumiesz to!!!!!!!!!!!!!!!!!! , a sąsiad ma sie dobrze i nie psioczy na dym.Poniał.

 

Najlepsze jaja to będą jak w zimę 2019 w Krakowie dalej będzię smog nad miastem.

 

CAN NOT WAIT !!! :popcorn:

Edytowane przez robo__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjaraja po cichu pod osłoną nocy w ramach kilkukrotnego rocznego rozpalania w zupełnie nie potrzebnym kominku. No przecież paląc kilkanaście godzin w roku nie trują wcale otoczenia.

 

haha bo przecież jak masz gaz to i tak kominek jak samochód raz na jakiś czas silnik musi zostać przepalony :) Nie może leżeć w garażu nieużywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jowisza trochę daleko, o ile wiem, to najbliższe możliwe miejsce na "kopalnie" wodoru. Na tą chwile wodór może być nośnikeim energii, jak bateria. Trzeba go wytworzyć co pochłania energie z innego źródła.

 

Każde paliwo niesie jakieś zanieczyszczenie. Ale czy naprawde tak trudno zrozumieć że wytworzenie takich 13.000MJ ze spalanie drewna w warunkach domowych to 1500g pyłów, a spalenie adekwatnej ilości gazu (430m3) to poniżej 1g pyłów? CO więcej, źle gazu się chyba nie da spalić. Złe zpalanie drewna to praktyka powszechna, wiec faktyczne liczby wyglądają dużo gorzej.

 

A zrobisz mi pryzłące gazu i kupisz kociołe?? do tego pokryj różnicę między węgłem,drenem i gazem. Poza tym poco gadasz głupoty jak prąd kosztuje niemal tyle co gaz a kotła i przyłącza nie potrzeba(oczywiście mowa o w miarę nowym domu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że strugasz gł.......a itd.Są czyste paliwa ,są czyste kominki i jest czyste spalanie.Tylko żeby to zrozumieć trzeba mieć czysty nie zakopcony mózg....................Ile można Ci tłumaczyć ,że paliwa stałe dzielą się na te co kopcą i na te co są dobrze sezonowe.Kominki dzielą sie na te co kopcą i na te co mają tlenu pod dostatkiem.Rozumiesz to!!!!!!!!!!!!!!!!!! , a sąsiad ma sie dobrze i nie psioczy na dym.Poniał.

Czyste spalenia 1 tony drewna * 1500g pyłów.

Spalenie 433m3 gazu - 0,2g pyłów.

Rozumiesz to!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Kopcące kominki to nawet nie chce się domyślać co emitują :-(

Spalanie drewna z klasą, w krawacie i w gustownie urządzonym salonie, choćbym nie wiem jak się spinał, tych wartości nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiewny z wykresu wychodzi że na 120m3 mam ok 180Pa (łącznei z chłodnica) Pomiar tak lekko szacunkowy chiński anometr. Późnij już opory rosną znacznie ok 200m3 przy 110W (układ zmowy)

Na wyciągu mam f3 wentylator wyciągowy brak danych na maxa daje 200m3 przy ok 40W

 

Podaj lepiej linka do tych wentyli. Danych od wyciagowego nie masz, ale te 200 m3 to przy jakich oporach ?

Bo mnie wychodzi, ze te trzy filtry daja taki opor, ze nie jest rzecza mozliwą, by uzyskac 100m3/h przy jakimś rozsądnym zuzyciu pradu.

Widze po zmianie letniego G4 na F7

Jaki masz nawiew w domu ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobisz mi pryzłące gazu i kupisz kociołe?? do tego pokryj różnicę między węgłem,drenem i gazem. Poza tym poco gadasz głupoty jak prąd kosztuje niemal tyle co gaz a kotła i przyłącza nie potrzeba(oczywiście mowa o w miarę nowym domu..

Ale dlaczego ja mam Ci cokolwiek zwracać, Heeeeloł?

 

Daj mi kasę na nowy filtr DPF, bo jak nie to go wytnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...