Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie zmienisz tego że drewno jest tanim, brudnym i łatwodostępnym samoodnawialnym nośnikiem energii

 

Zapomniałeś o jednym.

 

Oczywiście że brudnym jak każde paliwo stałe.

 

Ale daje ciepło, jest naturalne i poza tym nie dewastuje tak środowiska jak np wydobycie gazu czy z pokładów czy z łupków. Po prostu las rośnie i się go przycina a w miejsce sadzi się nowy bez szkody dla ekosystemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sądzę że wielu robi kominki włąśnie po to by zdywersyfikować źródła ciepla. Ale u nas to sie nazywaa ciemnogród a w krajach zachodu kwestia bezpieczeństwa obywateli.

 

Też zauważyłem, że nasz aparat państwowo-samorządowy jakoś obywatelami się nie przejmuje. Stąd kiedy tak nagle zatroskał się o nasze zdrowie i chce je ratować wprowadzając piorunem zmiany, z które głównie sami zapłacimy to zapala mi się kontrolka na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że brudnym jak każde paliwo stałe.

 

Ale daje ciepło, jest naturalne i poza tym nie dewastuje tak środowiska jak np wydobycie gazu czy z pokładów czy z łupków. Po prostu las rośnie i się go przycina a w miejsce sadzi się nowy bez szkody dla ekosystemu.

No i wtym sęk, że nie jest brudny jak każde paliwo. Jest zdecydowanie brudniejszy (po za wunglem rzecz jasna).

 

Przykro mi bardzo, ale się mylisz. OWszem CO2 jest obiegu zamknięty, ale pyły które wywalisz w powietrze już nie tak łatwo. A ja też jestem częścią ekosystemu i mi te pyły szkodzą. Więc mijasz się z prawdą.

Tak, wydobycie gazu z odwiertu szkodzi mi bardziej niż sąsiad kotłujący w kominku ekologicznem paliwem.

 

Juz pisałem. Spróbuj opalić każy dom w polsce tym naturalnym drzewnym paliwem. Za 2 lata nie bedziemy mieli lasów, a syf w powietrzu jeszcze większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sądzę że wielu robi kominki włąśnie po to by zdywersyfikować źródła ciepla. Ale u nas to sie nazywaa ciemnogród a w krajach zachodu kwestia bezpieczeństwa obywateli.

 

Dywersyfikacja to na przypadek problemów z gazem/pradem.

A u nas maja gaz pod domem(kulibob), albo nawet w domu, (wg39070) ale kotlują caly sezon.

 

Taka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wtym sęk, że nie jest brudny jak każde paliwo. Jest zdecydowanie brudniejszy (po za wunglem rzecz jasna).

 

Przykro mi bardzo, ale się mylisz. OWszem CO2 jest obiegu zamknięty, ale pyły które wywalisz w powietrze już nie tak łatwo. A ja też jestem częścią ekosystemu i mi te pyły szkodzą. Więc mijasz się z prawdą.

Tak, wydobycie gazu z odwiertu szkodzi mi bardziej niż sąsiad kotłujący w kominku ekologicznem paliwem.

 

Juz pisałem. Spróbuj opalić każy dom w polsce tym naturalnym drzewnym paliwem. Za 2 lata nie bedziemy mieli lasów, a syf w powietrzu jeszcze większy.

 

Ale kto mówi o opalaniu drewnem całej Polski ? O czym ty mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że tylko w Polsce ludzie "kotłują" w komiunkach ? Proszę Ciebie wyjdz z piwnicy.
Siedze w małej wiosce niemieckiej. Starutkie 100-letnie domy. W kazdym rura stalowa od pieca gazowego. Smród kominkowy wyczuwalny bardzo rzadko. Czyste powietrze dookoła.

Tak, w takim stopniu i tak badzeiwnie jak u nas, to mało kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wodór moim zdaniem jest czystym paliwem.

Jest równie czysty co prąd. Znaczy dla ludzi jest czysty. W przypadku samochodów ma tę zaletę, że można go transportować w formie skompresowanej i umożliwia znacznie szybsze tankowanie.

 

Ale nie fantazjujmy. Każdy rodzaj wytwarzania energii obarczony jest jakimś kosztem. Spalanie - jakaś emisja. Farmy wiatrowe - dewastacja krajobrazu. Elektrownia wodne - demolka ekosystemu rzeki. Atomistyka - ryzyko skażenia i odpady. W zasadzie tylko energia słoneczna zostaje.

Akurat farmy wiatrowe to nie tylko krajobraz psują -- nigdy nie byłem ich zwolennikiem. Zasięgnij do statystyk, sprawdź i przedstaw ile osób zmarło przedwcześnie z powodu skażenia promieniotwórczego wywołanego atomistyką w porównaniu do skażenia niską emisją ze spalania paliw stałych. Atom to póki co najczystszy dla człowieka sposób pozyskiwania energii. Dlatego właśnie wg mnie powinno się produkować prąd (nawet z węgla, ale redukowanego i filtrowanego), a jego zużycie na poczet ogrzewania wszelakiego minimalizować np. za pomocą pomp ciepła, które, jak sama nazwa mówi, pompują ciepło z zewnątrz do domu -- wykorzystując ciepło ze słońca i innych źródeł (głównie tych generowanych przez człowieka).

 

Też zauważyłem, że nasz aparat państwowo-samorządowy jakoś obywatelami się nie przejmuje. Stąd kiedy tak nagle zatroskał się o nasze zdrowie i chce je ratować wprowadzając piorunem zmiany, z które głównie sami zapłacimy to zapala mi się kontrolka na czerwono.

Też piętnuję że dopiero teraz się to dzieje, bo powinno się dziać na przestrzeni lat, poczynając z 15 lat temu. Zamiast się zastanawiać czemu teraz robią w trybie przyśpieszonym to co powinni zrobić już dawno, niech Ci się lampka zapali czemu wtedy tego nie robili.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze w małej wiosce niemieckiej. Starutkie 100-letnie domy. W kazdym rura stalowa od pieca gazowego. Smród kominkowy wyczuwalny bardzo rzadko. Czyste powietrze dookoła.

Tak, w takim stopniu i tak badzeiwnie jak u nas, to mało kto.

 

Kazdy ma inne doświadczenia. Byłem w raichu w domu kominek i GAZ - W kominku non stop się paliło. Byłem w Norwegii - w domu hajcowany kominek o Anglii i Szkocji nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że brudnym jak każde paliwo stałe.

 

Ale daje ciepło, jest naturalne i poza tym nie dewastuje tak środowiska jak np wydobycie gazu czy z pokładów czy z łupków. Po prostu las rośnie i się go przycina a w miejsce sadzi się nowy bez szkody dla ekosystemu.

 

Ty mu to tłumaczysz by zrozumiał zaletę paliwa stałego czy by go zostawić w przekonaniu ,ze błądzi???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że brudnym jak każde paliwo stałe.

 

Ale daje ciepło, jest naturalne i poza tym nie dewastuje tak środowiska jak np wydobycie gazu czy z pokładów czy z łupków. Po prostu las rośnie i się go przycina a w miejsce sadzi się nowy bez szkody dla ekosystemu.

 

Co to za brudne paliwo DREWNO ? Najbardziej NATURALNE paliwo gwarantujące równowagę ekosystemu , drewno rosnąc pochłania TYLE SAMO dwutlenku węgla ile powstaje w wyniku jego spalania.

 

Czy jakiekolwiek inne paliwo , w tym tak chwalony gaz ziemny , można tak opisać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma inne doświadczenia. Byłem w raichu w domu kominek i GAZ - W kominku non stop się paliło. Byłem w Norwegii - w domu hajcowany kominek o Anglii i Szkocji nie wspomnę...

Non stop w czasie Twojej tam bytnosci. W terenie o bardzo niskim zageszczeniu mieszkańów (Skoszcja? Norwegia) u ludzi o wysokiej świadomości.\

Znajdz tysiace kominków hajcujacych non stop w centrum Londynu albo Oslo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...