Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

No raczej nie rozpalam w kominku po to, by sie przy nim ogrzac, bo z reguły mam wowczas w domu 22C...

 

Czyli zrobiłeś komin (mostek cieplny), kominek wykonczenie tylko po to by popatrzeć w ogien i wypuścić trochę dymu na okolicę ? kolega wg39070 chociaż ma cel w spalaniu drewna czyli chjce pozyskać trochę energi cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co to za brudne paliwo DREWNO ? Najbardziej NATURALNE paliwo gwarantujące równowagę ekosystemu , drewno rosnąc pochłania TYLE SAMO dwutlenku węgla ile powstaje w wyniku jego spalania.

 

Czy jakiekolwiek inne paliwo , w tym tak chwalony gaz ziemny , można tak opisać ???

Człowieku czerpiący zyski ze spalanie drewna.

Dodaj do tej listy pyły które te ekologiczne drewno produkuje, które nam szkodzą tu i teraz wielokrotnie bardziej niż niż CO2.

I opowiedz na pytanie czemu wszyscy nei palą tym cudownym ekologicznym odnawialnym paliwem.

 

Pomysł sobie o równowadze ekosystemu (i zanieczyszczeniu) gdybyśmy w tym kraju zaspakajali nie 10% potrzeb grzewczych drewnem tylko 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za brudne paliwo DREWNO ? Najbardziej NATURALNE paliwo gwarantujące równowagę ekosystemu , drewno rosnąc pochłania TYLE SAMO dwutlenku węgla ile powstaje w wyniku jego spalania.

 

Czy jakiekolwiek inne paliwo , w tym tak chwalony gaz ziemny , można tak opisać ???

 

Znowu te bzdury.... gdyby drzewa nie sciac i nie spalic, to nadal pochlanialoby to CO2. I to przez nastepnych kilkanascie lat wiecej, niż mała sadzonka, posadzona w jego miejscu.

 

Palenie nie jest konieczne.

Bo gdyby stalo sobie, obumarlo i zmurszalo, to nie wyemitowaloby Pm10, benzopirenow i NOx z komina W BEZPOŚREDNIEJ BLISKOSCI MOJEGO DOMU.

I wtedy mozna byloby zasadzic nowe

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobiłeś komin (mostek cieplny), kominek wykonczenie tylko po to by popatrzeć w ogien i wypuścić trochę dymu na okolicę ? kolega wg39070 chociaż ma cel w spalaniu drewna czyli chjce pozyskać trochę energi cieplnej.

 

Dokladnie tak. Niektorzy buduja balkony, bo lubia (albo im sie wydaje, ze beda lubić) na nich siedziec, inni okna z niskim progiem choc sa mniej szczelne, ja podazylem za owczym pędem do kominka - mniej wiecej zgodnie ze wklejonymi tu zdjeciami wino, ogien, itp, itd.

Chcąc, niechcąc tez pozyskuję trochę rnergii cieplnejl

Tylko w odroznieniu od wg39070, ktory majac gaz CAŁĄ energie pozyskuje z drewna i truje ponad 6 miesiecy, ja robie to sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Niektorzy buduja balkony, bo lubia (albo im sie wydaje, ze beda lubić) na nich siedziec, inni okna z niskim progiem choc sa mniej szczelne, ja podazylem za owczym pędem do kominka - mniej wiecej zgodnie ze wklejonymi tu zdjeciami wino, ogien, itp, itd.

Chcąc, niechcąc tez pozyskuję trochę rnergii cieplnejl

Tylko w odroznieniu od wg39070, ktory majac gaz CAŁĄ energie pozyskuje z drewna i truje ponad 6 miesiecy, ja robie to sporadycznie.

 

haha jak rumuński król cyganów - nie mam więcej pytań :)

 

36772646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu te bzdury.... gdyby drzewa nie sciac i nie spalic, to nadal pochlanialoby to CO2. I to przez nastepnych kilkanascie lat wiecej, niż mała sadzonka, posadzona w jego miejscu.

 

Palenie nie jest konieczne.

Bo gdyby stalo sobie, obumarlo i zmurszalo, to nie wyemitowaloby Pm10, benzopirenow i NOx z komina W BEZPOŚREDNIEJ BLISKOSCI MOJEGO DOMU.

I wtedy mozna byloby zasadzic nowe

 

Drzewo ma to do siebie że prowadzi się gospodarkę leśną bo drzewa umierają oraz jest wiele odpadów poprodukcyjnych z których się robi opał żeby nie marnotrawić zasobów - nie tylko w polskim "ciemnogrodzie" ale jak mi wiadomo także w postępowej europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo ma to do siebie że prowadzi się gospodarkę leśną bo drzewa umierają oraz jest wiele odpadów poprodukcyjnych z których się robi opał żeby nie marnotrawić zasobów - nie tylko w polskim "ciemnogrodzie" ale jak mi wiadomo także w postępowej europie

I bardzo dobrze.

Ale do elektrowni z tym.

Ofiltrowanej elektrowni, która odfiltruje 99% pyłow, odsiarczy spaliny.....Coś czego Ty nie masz szans zrobić w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tematu i odwracanie kota ogonem od niewygodnych arumentów, wersja 155.

 

Ale dla kogo niewygodnych ? Ja się czuję bardzo komfortowo w temacie. Dla mnie budowanie kominka po to by z niego nie korzystać i ignorować jego przydatność podstawowa czyli ciepło to jak wyrzucanie śmieci do lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo ma to do siebie że prowadzi się gospodarkę leśną bo drzewa umierają oraz jest wiele odpadów poprodukcyjnych z których się robi opał żeby nie marnotrawić zasobów - nie tylko w polskim "ciemnogrodzie" ale jak mi wiadomo także w postępowej europie

 

Świetnie, niech te odpady zostana spalone pod kontrolą, w kotłach energerycznych z systemami odpylania, odsiarczania i redukcji NOx, a nie wprymitywnym kociolku pod moim nosem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla kogo niewygodnych ? Ja się czuję bardzo komfortowo w temacie. Dla mnie budowanie kominka po to by z niego nie korzystać i ignorować jego przydatność podstawowa czyli ciepło to jak wyrzucanie śmieci do lasu.

W sumie racja.

Chciałem napisać dla Ciebie niewygodnych, że ten gaz generuje tysiące razy mniej pyłów niż spalone idealnie drewno.

Ale jak se pomyślę że to drewno u Ciebie to tylko odskocznia od wungla, który jest jeszcze gorszy, to zmieniam zdanie.

Ty paląc w kominku ( a nie paląc wunglem) w sumie dbasz o środowsko!!

 

A to wszystko dlatego że nikt Ci nie chciał dać kasy na przyłącze gazowe.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla kogo niewygodnych ? Ja się czuję bardzo komfortowo w temacie. Dla mnie budowanie kominka po to by z niego nie korzystać i ignorować jego przydatność podstawowa czyli ciepło to jak wyrzucanie śmieci do lasu.

 

Idiotyczne porównanie. Wyrzucanie śmieci do lasu to przestępstwo, szkodzenie środowisku. A komu szkodzi nieuzywany kominek ? Zaszkodzil mojemu portfelowi, bo musialem za niego zaplacic i tyle...

 

Dlatego udzielam sie w tym watku, zeby nowi inwestorzy, idac za tym samym owczym pedem nie popelnili tego samego błędu.

 

A Ty, jaki masz kominek, ile w nim spalasz ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczne porównanie. Wyrzucanie śmieci do lasu to przestępstwo, szkodzenie środowisku. A komu szkodzi nieuzywany kominek ? Zaszkodzil mojemu portfelowi, bo musialem za niego zaplacic i tyle...

 

Dlatego udzielam sie w tym watku, zeby nowi inwestorzy, idac za tym samym owczym pedem nie popelnili tego samego błędu.

 

A Ty, jaki masz kominek, ile w nim spalasz ?

 

Mam zwykły żeliwniak + DGP. Palę w nim na wiosnę i na jesień oraz kilka razy w zimę. Idealny na okresy przejściowe. Chyba umiem w nim palić bo jakoś nigdy nie czyłem dymu po wyjściu na dwór. W zwykłych żeliwniakach też się da ładnie palić jak się chce.

 

A i zapomniałbym czasem palę też w wakacje np w zimny i deszczowy sierpniowy dzień. W domu 23 stopnie ale chyba psychika i wilgoć w powietrzu sprawiają że przepalam w domu. Lepiej się wtedy czuję.

 

Pale obecnie dębem i jesionem. Kupiłem 2 lata temu 3m3 i zostało mi jakieś 2m. To nie jest moje podstawowe źródło ciepła.

Edytowane przez robo__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na liście z pierwszego planu. Chcesz mi wmówić że kominkowcy palą na potęgę w lecię w sierpniu ? Ty masz nas za idiotów ? Nie mierz ludzi swoją miarą kolego.

 

a jak myślisz? czasami czytając niektóre wpisy, to ciężko.......

dla mnie smog oznacza coś innego niż letnią mgłę...

smog to nie tylko Kraków czy inne duże miasta...rozejrzyj się....

 

I ja sądzę że wielu robi kominki włąśnie po to by zdywersyfikować źródła ciepla. Ale u nas to sie nazywaa ciemnogród a w krajach zachodu kwestia bezpieczeństwa obywateli.

 

sugerujesz, że już w połowie września w całej polsce nie ma prądu i wszyscy zdywersyfikowani palą w kominkach aż do wiosny? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły żeliwniak + DGP. Palę w nim na wiosnę i na jesień oraz kilka razy w zimę. Idealny na okresy przejściowe. Chyba umiem w nim palić bo jakoś nigdy nie czyłem dymu po wyjściu na dwór. W zwykłych żeliwniakach też się da ładnie palić jak się chce.

 

Pale obecnie dębem i jesionem. Kupiłem 2 lata temu 3m3 i zostało mi jakieś 2m. To nie jest moje podstawowe źródło ciepła.

 

Czyli spalarka drewna o nieoznaczonej emisji na okresy przejsciowe , za to resztę sezonu lecisz na węglu.

I oczywiście, z jednego i drugiego nic się nie dymi, nic nie czuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spalarka drewna o nieoznaczonej emisji na okresy przejsciowe , za to resztę sezonu lecisz na węglu.

I oczywiście, z jednego i drugiego nic się nie dymi, nic nie czuć :)

 

Ale mnie nie interesuje Twoje zdanie na ten temat i niczego nie musze Tobie udowadniać i tyle. Wiem jak wygląda moja okolica i mój komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...