Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Wtym cała zabawa :)

 

@ Eko......... to oboliczył juz ktoś finansową różnicę między gazem a brykieto -drewnem?? Jeli to choć trochę zbliży się do siebie to można dyskutować o czystości.

I wyszło szydło z worka. Chodzi wyłącznie o kase. Zwyczajnie Cię nie stać na czysty i bezobsługowy dom

 

A jak bardzo chcesz to wez sobie policz:

swoje dwa piece, swoje dwa kominy, metry kwadratowe na piece i sklady opałów i porównaj to w perspektywie .... 10lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Palisz PETami to sie nie przyznawaj bo wstyd

Załuję ale nie mam ich w czym spalić. Ale skoro dla coniektórych któzy się w końcu przyznali że tu chodzi wyłącznie o kase (chrzanić środowisko i sąsiadów) to podpowiadam tylko że PETy są jeszcze tańsze.

Bedzie mega-ekologami. Możecie np. segregować smieci! Na te do spalenia w dzień i te do spalenia w nocy.

 

P.S. Dla mnie wstyd to palić wunglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszło szydło z worka. Chodzi wyłącznie o kase. Zwyczajnie Cię nie stać na czysty i bezobsługowy dom

 

A jak bardzo chcesz to wez sobie policz:

swoje dwa piece, swoje dwa kominy, metry kwadratowe na piece i sklady opałów i porównaj to w perspektywie .... 10lat.

 

ale chyba to juz ustalone że ktoś chce to ma. Jeden buduje balkony inny kominki za kupe kasy do okazyjnego palenia a inny 2 kominy i kotłownię na opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli fundujesz sobie i rodzinie "zimnicę", jsk to okresliles, zeby oszczedzic ~150kg wegla ?

To co bedzie, jak Ty przejdzesz na prad ?.

 

19C i bedziesz wszystkim wmawial, zev o bardzo korzystne :lol:

 

22,5 to najniższa dopuszczalna grnica 22 w sypialniach miałem też w zeszłym roku. Jak przejdę na prąd to kupię więcej brykietu :lol2:

150kg wegla to gdzieś 110zł chłopie to majątek z 200kg żarcia dla kur :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim "wrodzonym dziadowaniu" to Ty nigdy na prad nie przejdziesz. A zeby wydac 15kzl na pompę, to juz w ogóle...

 

Po tym roku będę miał jako taki pogląd ile kwh potrzebuje dom. CWU to ok 6kwh żeby mieć pełny lux. Miesięcznie mżna odjąć 100kg na podtrzymanie i CWU. Pewnie się miło zaskoczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszło szydło z worka. Chodzi wyłącznie o kase. Zwyczajnie Cię nie stać na czysty i bezobsługowy dom

 

A jak bardzo chcesz to wez sobie policz:

swoje dwa piece, swoje dwa kominy, metry kwadratowe na piece i sklady opałów i porównaj to w perspektywie .... 10lat.

Niech doliczy swoją pracę związaną z całą obsługą systemu grzewczego. Ilość godzin x stawka za godzinę (tu każdy niech sobie podstawi swoją cenę).

U palaczy wunglem, suchym jak pieprz drewienkiem, może wyjść niezła sumka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22,5 to najniższa dopuszczalna grnica 22 w sypialniach miałem też w zeszłym roku. Jak przejdę na prąd to kupię więcej brykietu :lol2:

150kg wegla to gdzieś 110zł chłopie to majątek z 200kg żarcia dla kur :)

 

 

Wow, 0.5C to naprawde roznica !

I jeszcze te kury :)

 

Jak przejdziesz na prad i za rok zaplacisz 1000zl wiecej, to Ci te kury wyzdychaja z glodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym roku będę miał jako taki pogląd ile kwh potrzebuje dom. CWU to ok 6kwh żeby mieć pełny lux. Miesięcznie mżna odjąć 100kg na podtrzymanie i CWU. Pewnie się miło zaskoczę :)

 

I za kilka lat, pojdziesz do LM po kociol 5.klasy, dostaniesz jeszcze 1000zl w bonach na wągiel i bedziesz happy.

Na takuch, jak Ty, to tylko zakaz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spalarka drewna o nieoznaczonej emisji na okresy przejsciowe

Czyli najgorsze możliwe warunki dla sprawności i czystości pracy kominka. I tyle z tego czystego spalania "świadomych" palaczy wynika. A ktoś tu pisał, żeby najpierw ludzi uświadamiać -- zachodzi pytanie po co energię, czas i pieniądze marnować na uświadamianie, skoro świadomi (rzekomo) niewiele się różnią od nieświadomych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za kilka lat, pojdziesz do LM po kociol 5.klasy, dostaniesz jeszcze 1000zl w bonach na wągiel i bedziesz happy.

Na takuch, jak Ty, to tylko zakaz....

 

Nie pójdę bo musiałbym na 5 klasę zmienić komin bo mam murowany już na tym ciężko 100*C trzymać.

 

 

Co kury?? Zdrowo ekologicznie jajko z PM w środku :) Mnie stać aby przeznaczyć 350m działki na wybieg dla kur łącznie z sadem i 100m2 warzywniaka. Daje mi to dywersyfikację źródeł pożywienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdę bo musiałbym na 5 klasę zmienić komin bo mam murowany już na tym ciężko 100*C trzymać.

 

 

Co kury?? Zdrowo ekologicznie jajko z PM w środku :) Mnie stać aby przeznaczyć 350m działki na wybieg dla kur łącznie z sadem i 100m2 warzywniaka. Daje mi to dywersyfikację źródeł pożywienia.

Ty masz jakiś problem z tą dywersyfikacją.....Żonę też zdywersyfikowałeś?

 

Stać go na wybieg dla kury a nie stać go na gaz......

 

Ale jak to najmądrzejszy na tym forum był napisał: kto bogatemu zabroni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najgorsze możliwe warunki dla sprawności i czystości pracy kominka. I tyle z tego czystego spalania "świadomych" palaczy wynika. A ktoś tu pisał, żeby najpierw ludzi uświadamiać -- zachodzi pytanie po co energię, czas i pieniądze marnować na uświadamianie, skoro świadomi (rzekomo) niewiele się różnią od nieświadomych?

 

Panie miałeś swoje DPFy my teraz o kurach :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jakiś problem z tą dywersyfikacją.....Żonę też zdywersyfikowałeś?

 

Stać go na wybieg dla kury a nie stać go na gaz......

 

Ale jak to najmądrzejszy na tym forum był napisał: kto bogatemu zabroni?

 

Tak nie stać mnie nagaz bo musiał bym mieć nie pokoleji aby go założyć jak mam prąd.

 

 

Gnatami od kury możnaby napalić??

 

Szopa 12m2 kurnik 8 kospodarczy ( pasywny) :) grzany kurami, psem i kotem:)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech doliczy swoją pracę związaną z całą obsługą systemu grzewczego. Ilość godzin x stawka za godzinę (tu każdy niech sobie podstawi swoją cenę).

U palaczy wunglem, suchym jak pieprz drewienkiem, może wyjść niezła sumka...

 

Próba wyceny pracy przy przygotowaniu drewna to kiepski przykład. Czas czasowi nierówny, jedni mają go więcej, inni mniej, jedni palą bo mają tanie drewno, inni bo lubią robotę przy drewnie i klimat palenia w kominku. To tak jak z wędkarstwem, ludzie łowią ryby, choć jakby policzyć ile im wychodzi za kg złowionej ryby to w sklepie będzie 10x taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie stać mnie nagaz bo musiał bym mieć nie pokoleji aby go założyć jak mam prąd.

 

 

Gnatami od kury możnaby napalić??

Ktorego i tak do grzania nie wykorzystujesz.

Ja tam eole sasiadow "ni po kolei" co gaz zalozyli.

I na szczescie kur nie maja....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...