Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Próba wyceny pracy przy przygotowaniu drewna to kiepski przykład. Czas czasowi nierówny, jedni mają go więcej, inni mniej, jedni palą bo mają tanie drewno, inni bo lubią robotę przy drewnie i klimat palenia w kominku. To tak jak z wędkarstwem, ludzie łowią ryby, choć jakby policzyć ile im wychodzi za kg złowionej ryby to w sklepie będzie 10x taniej.

Porównywanie wędkarstwa do roboty przy cięciu, rąbaniu, składowaniu, wożeniu, brudzeniu się, smrodzeniu, rozrzucaniu popiołu na ulicę, to kiepski przykład.

 

Nie słyszałem w życiu by ktoś na pytanie o hobby, odpowiadał: 'fizyczna praca związana z zapewnieniem ciepła w domu'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie dziewie, dlaczego wypakowales kase w kociolek za kilka tyś PLN, jak masz przeciez prad ?

 

Edukacyjne błędy z przeszłości. Nie słuchałem arturka. Tzeba było wsadzić grzałe i poźniej dorobić się pompy. Człowiek mądrzeje po czasie. Jednak ekogroch ciągle jest lepszy od gazu i nie tak tragiczny jak inni malują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.

Prąd + Gaz - nie pokoleji

Prąd + Piec + Kominek - wsio w pariadku.

 

Zaczynam pomału łapać Twoją filozofię.

 

Ciężko trybisz

 

Prąd ok

Prąd kominek ok

Prąd klima ok

ekogroch ok

gaz nie (duża inwestycja i duże koszty)

PC-ok

kopciuch nie

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu te bzdury.... gdyby drzewa nie sciac i nie spalic, to nadal pochlanialoby to CO2. I to przez nastepnych kilkanascie lat

 

Gdyby żyli tylko mądrzy ludzie , najlepiej "przez następnych kilkaset lat" , to być może zabrakłoby miejsca dla internetowych mądrali , którzy zatruwają świat bzdurnymi wpisami i GIGANTYCZNĄ ilością niepotrzebnie produkowanego CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edukacyjne błędy z przeszłości. Nie słuchałem arturka. Tzeba było wsadzić grzałe i poźniej dorobić się pompy. Człowiek mądrzeje po czasie. Jednak ekogroch ciągle jest lepszy od gazu i nie tak tragiczny jak inni malują.

 

Trzeba bylo OZC zrobić.

300zł i byś tego klamota nie wrzucał do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby żyli tylko mądrzy ludzie , najlepiej "przez następnych kilkaset lat" , to być może zabrakłoby miejsca dla internetowych mądrali , którzy zatruwają świat bzdurnymi wpisami i GIGANTYCZNĄ ilością niepotrzebnie produkowanego CO2.

 

Merytorycznie jestas za slaby, by wytlumaczyc w jski sposob spalenie drzewa i uwolnienie przy tym typowych dla procesu spalania toksyn, mialoby byc lepsze od tego, aby samo obumarlo ?

Co2 nie należy na największych zagrożeń w miastach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sądzisz że uwierzył bym w wyliczenia niewiado mo kogo. W śiwadectwi charakerystki EU na co i wentylacje wyszło(bez reku) 41kWh/m2/rok wiec niezła bzdura NF40 :)

 

No, ja uwierzyłem we WŁASNE obliczenia....trzeba tylko trochę chcieć, a nie zasłaniać się jakimiś wydumanymi powodami. Asolt ze swoimi obliczeniami na tym forum też nie jest od wczoraj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sądzisz że uwierzył bym w wyliczenia niewiado mo kogo. W śiwadectwi charakerystki EU na co i wentylacje wyszło(bez reku) 41kWh/m2/rok wiec niezła bzdura NF40 :)

 

W to, ze masz nieufną naturę jestem w stanie bez problemu uwierzyc.

 

Nie sadze jednak, zeby bylo jakos szczegolnie trudno uwierzyc w obliczenia audytora, ktory wykonal juz dziesiatki, sprawdzonych w praktyce i zgodnych, audytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się nastawiał kocioł na węgiel - najmniejsza możliwa moc to bodajże 10kw, chyba nie ma kotłów o mniejszej mocy (i to chyba w dodatku tylko u jednego producenta) - to dziwisz się, że nie uwierzyłby, że do ogrzania tego domu wystarczyłoby około 5-6kw ??

Mój durszlak ogrzewa 7,6kw i styka bez problemu, a parametry domu gorsze(a powierzchnia ogrzewana większa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych którzy wreszcie się połapali co to jest za nietrafiona inwestycja ! Miło widzieć każdego przeciwnika kominków w tym wątku.

 

Chcialbym zaraportować że w tym sezonie już 2 krotnie paliłem w kominku. Potwierdzam i podtrzymuję - gra nie warta zachodu. Bród, smród, suche powietrze i zajęcie na cały wieczór z doglądaniem badziewia (tzn przychodzę zobaczyć jak się pali bo drzwiczek nie otwieram po rozpaleniu).

 

Żona i córka - lubią i namawiają mnie do rozpalenia.

 

Stawiam tezę - kominek to nie temat dla inżyniera. Czy ktoś tu kto lubi kominki jest inżynierę?

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się nastawiał kocioł na węgiel - najmniejsza możliwa moc to bodajże 10kw, chyba nie ma kotłów o mniejszej mocy (i to chyba w dodatku tylko u jednego producenta) - to dziwisz się, że nie uwierzyłby, że do ogrzania tego domu wystarczyłoby około 5-6kw ??

Mój durszlak ogrzewa 7,6kw i styka bez problemu, a parametry domu gorsze(a powierzchnia ogrzewana większa)

 

Uwierzyłem w ciepło właściwe. roktrmu miałem 5,5-6kW teraz 4,5kW i w to uwierzyłem tak jak i w koszty ogrzewania tego kalkulatora ten rok to zweryfikuje. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2j6k

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to, ze masz nieufną naturę jestem w stanie bez problemu uwierzyc.

 

Nie sadze jednak, zeby bylo jakos szczegolnie trudno uwierzyc w obliczenia audytora, ktory wykonal juz dziesiatki, sprawdzonych w praktyce i zgodnych, audytów.

 

Ten co robił świadectwo charakterystyki ma papiery i jakoś mu nie wierzę. Wg niego buda powina zużyć 6000kwh/rok i była by około NF 40?? ty w to wierzysz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzyłem w ciepło właściwe. roktrmu miałem 5,5-6kW teraz 4,5kW i w to uwierzyłem tak jak i w koszty ogrzewania tego kalkulatora ten rok to zweryfikuje.

 

Uwierzyles w cieplowasciwie, a audyturowi byś nie uwierzył ??

No tak, audytorowi trzeba zapłacić majątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...