Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Nie wiem czy naiwni, bo przecież też go mam. Moim zdaniem owczy pęd.

 

Chodzi o korzystanie z niego. Później dopiero pojawia się argumentacja właścicieli

- najczęściej - korzystam w okresie przejściowym /5 - 6 tygodni w roku?/ co by nie odpalać głównego systemu. Dla mnie śmieszne i mogę rozwinąć,

- weekendy, bo jesteśmy wszyscy w domu /20 w roku?/,

- goście, jest atrakcyjniej /kilka razy/rok/.

 

Jak w rozmowach dochodzi do uszczegółowienia powyższych argumentów to okazuje się, że faktycznie korzystają jeszcze bardziej sporadycznie, co sprowadza się do np. 20 dni w roku. W końcu większość pracuje, dzieciaki w szkole. Wychodzą z domu o 7 i wracają o 18. Kto ma w głowie zajmowanie się kominkiem?

Domy wielopokoleniowe już się skończyły.

I tu rodzi się pytanie. Czy warto wyłożyć ca 15 tys. na kominek?

.

 

Może i gra nie warta świeczki ale, bynajmniej w moim przypadku ...zajebiście wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...................

 

Jak w rozmowach dochodzi do uszczegółowienia powyższych argumentów to okazuje się, że faktycznie korzystają jeszcze bardziej sporadycznie, co sprowadza się do np. 20 dni w roku. W końcu większość pracuje, dzieciaki w szkole. Wychodzą z domu o 7 i wracają o 18. Kto ma w głowie zajmowanie się kominkiem?

Domy wielopokoleniowe już się skończyły.

I tu rodzi się pytanie. Czy warto wyłożyć ca 15 tys. na kominek?

.

 

 

Niektórzy doszli do wniosku, że warto wyłożyć 20k na kominek.

Co prawda z akumulacją - ale jednak kominek :)

 

 

Zajmowanie sie kominkiem? Co masz na myśli ? załadowanie drewna i podpalenie - bo przecież o całą reszte dba automatyka zawarta w powyższej cenie. Wiec ile to "zajmowanie" trwa? 10 - 15 minut ? Tyle czasu (pi x oko) trzeba poświęcić by korzystac z zalet wymienionych choćby tu http://muratordom.pl/instalacje/kominki-i-piece-wolno-stojace/ogrzewanie-kominkowe-wady-i-zalety,35_87.html

 

 

Moim zdaniem warto - z resztą - sam jestem na etapie montażu Etny od firmy Kominki Godzic.

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i gra nie warta świeczki ale, bynajmniej w moim przypadku ...zajebiście wygląda.

 

Ja również zadowolony jestem z wyglądu swojego.

 

PS. W salonie mam też wazon o wys. 1,6 m, obraz 1,2 x 0,9 m z których też jestem zadowolony.

Edytowane przez Greengaz
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy doszli do wniosku, że warto wyłożyć 20k na kominek.

Co prawda z akumulacją - ale jednak kominek :)

 

 

 

No i w sumie po co ?

Wywaliłeś ponad 55tys. zł na instalacje ogrzewania do domu, który można załatwić za 10tyś.

 

Jeśli jesteś taki fanem dorzucania do ognia, to rozumiem, ale po co w takim razie ten gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie po co ?

Wywaliłeś ponad 55tys. zł na instalacje ogrzewania do domu, który można załatwić za 10tyś.

 

w sumie to moglem na ogrzewanie nie wydawac ani grosza... w sumie MOGŁEM. (następnym razem tak uczynię. :)

 

 

 

po co w takim razie ten gaz ?

 

między innymi w celu podgrzewania CWU

 

Pozdrav

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niedopuszczalne?

Mam na myśli takie małe białe bloczki o wymiarze standardowej pełnej cegiełki

Silikaty to synteza piasku, wapna i wody....W czystej postaci, a wapno w czystej postaci reaguje z sadzą...Można zrobić taki komin, pod warunkiem, że będzie to nośnik wkładu kominowego ze stali stopowej. Może być nawet o,2 mm, pod warunkiem zastosowania odpowiedniego stopu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można załatwić pompą do CWU za 1/6 ceny kotłowni gazowej, albo nocną taryfą.

 

masz racje - można.

Można tez wcale nie ogrzewać domu Myć się zimnej wodzie a gdy chłód wdziera sie do domu po prostu ubierać sie cieplej... Wyjdzie jeszcze taniej niz ta 1/6 ceny kotłowni gazowej.

Można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje - można.

Można tez wcale nie ogrzewać domu Myć się zimnej wodzie a gdy chłód wdziera sie do domu po prostu ubierać sie cieplej... Wyjdzie jeszcze taniej niz ta 1/6 ceny kotłowni gazowej.

Można.

 

Ala ja pisze o rozwiązaniu, które dałoby dokładnie taką samą ciepłą wodę i taką samą komfortową temperaturę w domu.

a byłoby bardziej przemyślane pod względem kosztów inwestycji.

Oczywiście, można wybudować taki dom za 800tys i być z tego dumnym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ala ja pisze o rozwiązaniu, które dałoby dokładnie taką samą ciepłą wodę i taką samą komfortową temperaturę w domu.

a byłoby bardziej przemyślane pod względem kosztów inwestycji.

Oczywiście, można wybudować taki dom za 800tys i być z tego dumnym....

Foto. Ale na tej nieracjonalności kręci cały świat i tzw biznes. Tylko Amisze i plemiona głównie prymitywne nie dają się na to złapać. Banki, firmy wykonawcze, producenci wszelkiego "dobra" poszli by z torbami, gdyby wszyscy ludzie czytali to forum i i myśleli racjonalnie tak jak Ty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze "mokre" FAPy trzeba było wymienić lub regenerować (ładnie brzmi, ale literalnie to wystarczyło je zdemontować i wypłukać wodą z detergentem) co 80, potem udało im się podnieść wartość do 120 a teraz już 160

 

Myjk, jednak się wymienia?!? Bo dopiero co twierdziłeś, że się NIE WYMIENIA:

W kwestii technicznej, jako że trochę zębów zjadłem na temacie. Filtra DPF się nie wymienia.

Uzgodnij trochę wersje, bo inaczej forumowicze gotowi są pomyśleć, że wszystkie Twoje wypowiedzi są tak samo prawdziwe i tyle samo warte.

 

Ale... może już tak pomyśleli, bo kilkukrotni dali Ci to do zrozumienia. Że rzucę kilka cytatów:

Myjk wypowiadasz się w tematach których nie masz wiedzy.

Myjk Ale daj już pokój ze smędzeniem.

Ogromną zarozumiałością jest uważanie, że "moje przemyślenia to prawda a inni błądzą".

Wyłącz płytę, bo przeskakuje...Już wypowiedziałeś, nawet kilkakrotnie. Forumowicze są Ci wdzięczni za zabranie głosu...:)

 

MYJK - masz dużo niczego do powiedzenia. Mówiąc kolokwialnie - zapluwasz się jak "szczawiowy Stefanek". :-D

Myjk - stare przysłowie mówi: "Jeśli jedna osoba mówi ci że jesteś koniem, wyśmiej ją. Jeśli druga osoba mówi ci że jesteś koniem, olej ją. Ale jeśli trzecia osoba mówi ci że jesteś koniem, to zacznij zbierać na siodło". Weź to sobie do serca

Edytowane przez grisza76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto. Ale na tej nieracjonalności kręci cały świat i tzw biznes. Tylko Amisze i plemiona głównie prymitywne nie dają się na to złapać. Banki, firmy wykonawcze, producenci wszelkiego "dobra" poszli by z torbami, gdyby wszyscy ludzie czytali to forum i i myśleli racjonalnie tak jak Ty.

 

c.b.d.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto. Ale na tej nieracjonalności kręci cały świat i tzw biznes. Tylko Amisze i plemiona głównie prymitywne nie dają się na to złapać. Banki, firmy wykonawcze, producenci wszelkiego "dobra" poszli by z torbami, gdyby wszyscy ludzie czytali to forum i i myśleli racjonalnie tak jak Ty.

 

To nie tak.

W końcu nawet stawiając ten piecokominek, ale wybierając kable, zamiast gazu nie puściłby nikogo z torbami tylko dałby zarobic innemu producentowi - bardzie racjonalnie dla swojego portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto. Ale na tej nieracjonalności kręci cały świat i tzw biznes. Tylko Amisze i plemiona głównie prymitywne nie

dają się na to złapać. Banki, firmy wykonawcze, producenci wszelkiego "dobra" poszli by z torbami, gdyby wszyscy ludzie czytali to forum i i myśleli racjonalnie tak jak Ty.

 

Dobra, dobra, już mu tak nie wchodzi w tyłek. To nie jest żaden autorytet. Szkoda mu kasy na kominek a z resztą na takim metrażu to niby gdzie go upchnąć? Jak napisał Batura Piotr, kominki jak konie, nie dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...