Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Sposób jest - podniesienie ceny drewna opalowego przez obłozenie akcyza.

W tej chwili, po tym, jak zabroniona zostala sprzedaż flotów i miałów, a ekogroszek zdrozał, widze na forum, ze sporo osob zaczyna rozwazac gaz/PC. Podobnie zachowali by sie calosezonowi palacze drewna. Okazyjnych, spalajacych ulamek mp na sezon podwyzka specjalnie by nie dotknęła...

Przypomną, ze w handlu weglem obowiazuja certyfikaty. Podobne mozna wprowadzić do obrotu drewnem, zeby wyeliminować "lewe" drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Np. nikt ci uwagi nie zwrócił, znaczy nikomu nie przeszkadzasz. Więc do sąsiadów (już) nie chodzę zwracać uwagi żeby nie kopcili, bo mnie odeślą z kwitkiem twierdząc że nie umieją i nie chcą zmieniać bo to ich WYBÓR, nie stać ich na nic innego, przecież palą zgodnie z przepisami (niepotrzebne skreślić). Ale to ja, "ekooszołom", są tacy co im przeszkadza a ust nie otworzą -- się po prostu boją że zadrą z oszołomem i ten po złości jeszcze gorzej im narobi. Więc się tak bardzo nie ciesz z faktu, że nikt jeszcze uwagi nie zwrócił. Sporo osób czeka na to jedno, podstawę prawną do zwrócenia uwagi. Na koniec, piękną projekcję znowu urządziłeś. :p

.

 

Pod tym się mogę podpisać. obiema rękami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest - podniesienie ceny drewna opalowego przez obłozenie akcyza.

W tej chwili, po tym, jak zabroniona zostala sprzedaż flotów i miałów, a ekogroszek zdrozał, widze na forum, ze sporo osob zaczyna rozwazac gaz/PC. Podobnie zachowali by sie calosezonowi palacze drewna. Okazyjnych, spalajacych ulamek mp na sezon podwyzka specjalnie by nie dotknęła...

Przypomną, ze w handlu weglem obowiazuja certyfikaty. Podobne mozna wprowadzić do obrotu drewnem, zeby wyeliminować "lewe" drewno.

 

Idąc Twoim tokiem rozumowania może wprowadzimy cło na komentarze to wyeliminujemy te głupoty które piszesz ? Co jeszcze waćpan proponuje opodatkować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie w kraju gdzie ogrzewanie i ENERGETYKA oparta jest na spalaniu węgla...

BZDURY !!

Spalenia paliwa stałego w elektroni jest z 10-50 rzędów mniej emisyjne (zależnie od typu zanieczyszczenia) od spalenia tego samego w warunkach domowych (filtry).

Możesz to nazywać bzdurą, wolny kraj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Wynika to z wyeliminowania węgla w domach prywatnych, nie likwidacji kominków. Oczywiście wyeliminowano również pacjentów wędzących mokre drewno...

 

Powiedz to włodarzom Krakowa, bo ewidentnie się mylą wprowadzając ogrniczenia na wungiel i na drewno.

 

P.S. Wysil wyobraźnie, co by zrobił taki np kulibob, gdyby mu zakazano hajcować wunglem. On jawnym tekstem przyznaje, ze jego najważniejszym kryterium to cena.

Ja jak miałbyć strzelać w ciemno, to bym powiedział żę zamiast 2ton węgla i 1tony drewna spalilby by wtedy 4tony drewna. Wot, dobra zmiana.

Pisałem to 100x. Polak jest mądry i sprytny w kwestii oszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pólnocna częśc włoch nieciekawie wygląda. Duży obszar świeci na czerwowno. ZReszta tak tu chwalona skandynawia, biorąc pod uwagę mozerność zagęszczenia mieszkańców, też się tam nei ma czym chwilić. U niemca nie ma świecących kropek pokazujących miłośników ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem rozumowania może wprowadzimy cło na komentarze to wyeliminujemy te głupoty które piszesz ? Co jeszcze waćpan proponuje opodatkować ?

 

Dla Ciebie glupoty dla innych sensowne rozwiazanie smrodliwego problemu.

Jest dla mnie zupelnie zrozumiale, ze Tobie, spalaczowi drewna i wegla, ten pomysl sie nie podoba, ale trudno... innym nie podobal sie zakaz sprzedaży flotu i jakos to przełknęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zachęcać aby w Polsce było więcej broni w rękach obywateli , najlepiej amerykańskiej ,bo jak wszyscy będą ją mieli to będzie... bezpieczniej.

 

 

BZDURY !! "

 

Pewnie, ze bzdury!

KAŁACH SIĘ NIE ZACINA!

A amerykany - nagminnie...

Tylko kałach!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś czegoś nie spieprzy, to zapasu dobrego drewna kominkowego mamy na długie kilka lat po ostatnich wiatrołomach w kraju.

Nic tylko kominek w nowym domu zaplanować!

Nie dajmy robalom zjeść tego paliwa!

Bądźmy patriotami!

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby osiągnąć kompromis, to trzeba by zdefiniować, co on oznacza dla obu stron w tym wątku. Bo jeśli kompromis dla przeciwników ognia oznacza całkowity zakaz palenia drewnem, to faktycznie, ciężko będzie. A jeśli oznacza on akceptację palenia okresowego/sezonowego to jest już blisko - trzeba "tylko" dopracować definicję i sposób weryfikacji.

Dla ułatwienia "luźny" cytat:

"... Widzę, że obie strony po trochę niezadowolone są - zatem kompromis osiągnięty!". :)

 

Mi osobiście chodzi o nie skreślanie wszystkich użytkowników kominków na podstawie najbardziej ekstremalnych przypadków. O weryfikację na podstawie jakości spalania i składu spalin, a nie faktu posiadania kominka, albo kotła. O jak najczystsze spalanie w moim piecokominku - to zadanie stawiam przed sobą. O czyste powietrze - a jest nad czym pracować, przecież też czuję ten smród palonego plastiku u siebie na wsi zimą. I widzę te kity czarnego dymu nad niektórymi kominami. Nie jestem kominkowym ekstremalistą, grzanie drewnem ma swoje wady i zalety i każdy powinien dobrze się zastanowić czy chce ogrzewać dom w ten sposób. I staram się być obiektywny, mimo że z drugiej strony słyszę: zakazać, zabronić, dokopać, przypieprzyć z ustawy, albo akcyzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc się tak bardzo nie ciesz z faktu, że nikt jeszcze uwagi nie zwrócił. Sporo osób czeka na to jedno, podstawę prawną do zwrócenia uwagi. Na koniec, piękną projekcję znowu urządziłeś. :p

Sąsiada mam jednego, 300 m od mojego komina. Kiedyś przy okazji spytałem go czy czuć ode mnie kiedy palę w kominku. Powiedział: a co ma być czuć jak ty prawie nie palisz? Myślał, że jak mi nie dymi z komina to znaczy że nie palę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest - podniesienie ceny drewna opalowego przez obłozenie akcyza.

W tej chwili, po tym, jak zabroniona zostala sprzedaż flotów i miałów, a ekogroszek zdrozał, widze na forum, ze sporo osob zaczyna rozwazac gaz/PC. Podobnie zachowali by sie calosezonowi palacze drewna. Okazyjnych, spalajacych ulamek mp na sezon podwyzka specjalnie by nie dotknęła...

Przypomną, ze w handlu weglem obowiazuja certyfikaty. Podobne mozna wprowadzić do obrotu drewnem, zeby wyeliminować "lewe" drewno.

 

OK, a czemu to miało by służyć? Poza zapewnieniem Ci satysfakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawie jakosxi powietrza, to jasne.

Taki wg39070 ma gaz, ale w 100% ogrzewa dom salonowym kociolkiem. Moj sasiad (dobrze sytuowany) ma gaz, ale jak temp spadnie ponizej -10c, to codziennie po poludniu i przez cale weekendy odpala salonowy kociolek.

Drewno co roku dowozone, świeze.

Inni przepalaja już w "okresach przejsciowych". Siedzę dzis na tarasie, 17C i czuje, ze ktos juz wędzi buka. Tragedia...

Niech kWh z tego kosztuje tyle, co gaz, albo i wiecej, to bedzie sie faktycznie palilo rekraacyjnie, dla przyjemności.

Nowi inwestorzy dwa razy sie w takim razie zastanowią, czy instalowac w salonie kociołek 14kW

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawie jakosxi powietrza, to jasne.

Taki wg39070 ma gaz, ale w 100% ogrzewa dom salonowym kociolkiem. Moj sasiad (dobrze sytuowany) ma gaz, ale jak temp spadnie ponizej -10c, to codziennie po poludniu i przez cale weekendy odpala salonowy kociolek.

Drewno co roku dowozone, świeze.

Inni przepalaja już w "okresach przejsciowych". Siedzę dzis na tarasie, 17C i czuje, ze ktos juz wędzi buka. Tragedia...

Niech kWh z tego kosztuje tyle, co gaz, albo i wiecej, to bedzie sie faktycznie palilo rekraacyjnie, dla przyjemności.

Nowi inwestorzy dwa razy sie w takim razie zastanowią, czy instalowac w salonie kociołek 14kW

 

Dwa, trzy razy dziennie koło mojego domu przejeżdża na motorze taki wytatuowany paker. Tłumik ma taki, że ludziom wzdłuż drogi szyby w oknach dzwonią. Nie patrzy na znaki, śmiga przez wieś ile fabryka dała. Jeździ dla przyjemności, ma dwa samochody, chałupa jak pałac, mieszka niedaleko więc wiem.

Fotochobby, co Ty na to, żeby opodatkować sprzedaż jednośladów? W całej Polsce. Tak, żeby były droższe od samochodów. Będzie ciszej i bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, dwa przejazdy dziennie, to zaden problem, w porównaniu do aktywnych przez 12h kominówo kolicznych sasiadów.

Jesli jedzie zbyt szybko powinien zaplacic mandat.

Szybkosc i glosnosc poruszajacych sie pojazdow okreslaja przepisy. Jesli je spelnia - nie ma problemu.

Jesli przekracza - ON powinien poniesc kare.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawie jakosxi powietrza, to jasne.

Taki wg39070 ma gaz, ale w 100% ogrzewa dom salonowym kociolkiem. Moj sasiad (dobrze sytuowany) ma gaz, ale jak temp spadnie ponizej -10c, to codziennie po poludniu i przez cale weekendy odpala salonowy kociolek.

Drewno co roku dowozone, świeze.

Inni przepalaja już w "okresach przejsciowych". Siedzę dzis na tarasie, 17C i czuje, ze ktos juz wędzi buka. Tragedia...

Niech kWh z tego kosztuje tyle, co gaz, albo i wiecej, to bedzie sie faktycznie palilo rekraacyjnie, dla przyjemności.

Nowi inwestorzy dwa razy sie w takim razie zastanowią, czy instalowac w salonie kociołek 14kW

 

Hilary Minc byłby z Ciebie dumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa, trzy razy dziennie koło mojego domu przejeżdża na motorze taki wytatuowany paker. Tłumik ma taki, że ludziom wzdłuż drogi szyby w oknach dzwonią. Nie patrzy na znaki, śmiga przez wieś ile fabryka dała. Jeździ dla przyjemności, ma dwa samochody, chałupa jak pałac, mieszka niedaleko więc wiem.

Fotochobby, co Ty na to, żeby opodatkować sprzedaż jednośladów? W całej Polsce. Tak, żeby były droższe od samochodów. Będzie ciszej i bezpieczniej.

Dokonać pomairu prędkości i głośności jednoślada. Zachęcam do zgłoszenia do odpowiednich służb, chętnie pomiaró dokonają i ukarzą.

Jeśli ilość jednośladów w kraju jak tak ogromna i są tak głośne że powodują zagrożenie dla zdrowia, tak, zakazać, ogrniczyć, opodoatkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonać pomairu prędkości i głośności jednoślada. Zachęcam do zgłoszenia do odpowiednich służb, chętnie pomiaró dokonają i ukarzą.

Jeśli ilość jednośladów w kraju jak tak ogromna i są tak głośne że powodują zagrożenie dla zdrowia, tak, zakazać, ogrniczyć, opodoatkować.

 

Drugi zabłysnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...