Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamiast dotować wiatraki czy PV można dotować takie filtry.

Pomysł uważam za dobry.

 

Można by wprowadzić zasadę - filtr na każdym NOWYM kominie - albo rezygnacja z komina.

Nikt nikomu niczego wtedy nie zakaże, nie nakaże

Wszystko jedno czy węgiel, drewno, pellet czy zrębki.

Koszt w porównaniu z kosztem budowy domu - nikły.

 

To JEST dobra droga.

 

:lol:

 

Adam M.

 

100% racji. Gazownicy skutecznie lobbuja u ustawodawcy, teraz czas na zdunow i kominkarzy. Obecni i przyszli klienci liczą na Was :)

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk.

Miałem na myśli ludzi, którzy na skutek wprowadzenia przepisów antysmogowych muszą coś zrobić ze swoimi systemami grzewczymi. Taki filtr to tańsza i szybsza alternatywa dla wymiany systemu ogrzewania. I te filtry się czyści jak się zapchają. Chętnie bym się dowiedział jak to działa w praktyce, ale nie ma skąd.

Gdzież tam, pytałeś co by było gdybyś SOBIE filtr zainstalował, dlatego w świetle tego dziwię się dlaczego Ciebie, jako świadomie decydującego się na spalanie drewna mają takie dotacje dotyczyć. Poza tym po raz kolejny odchodzisz od tematu tego wątku (nie wiem po co), bo tutaj się dyskutuje o nowych domach, gdzie dopiero podejmuje się decyzję o instalacji kotła w salonie. I zgadzam się, że taka osoba powinna w standardzie dostawać przykaz na instalację filtra, ale bez dotacji. Podobnie jak powinno być przy instalacji nowego kotła piątej klasy na wyngiel. Taki filtr pobiera energię elektryczną i to nie mało -- oczywiście może się czyści, ale przy tak przewymiarowanych kotłach i poziomie emitowanego zanieczyszczeń sadzy i smoły trzeba to robić zdecydowanie częściej niż czyszczenie komina i pewnie łatwe i przyjemne to nie jest. Dlatego podejrzewam nikt tego nie założy, bo by jeszcze bardziej poszedł z torbami na tym "tanim ogrzewaniu". Pomijam znowu sposób kontroli tego -- kontrolujący będą po dachach biegać i sprawdzać czy jest filtr i jaki jest poziom emisji? Znowu trzeba wrócić do porównania do samochodów nad którymi nie daje się zapanować pomimo cyklicznych PRZYMUSOWYCH kontroli. To są wszystko marzenia ściętej głowy. Pewnie trzeba by opodatkować znowu drewno albo kominki, albo filtry, albo wprowadzić opłatę roczną na utrzymanie ekipy kontrolującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale producenci kotłów, wiatraków i PV wtedy nie zarobią...

filtr na każdym kominie, a nie tylko nowym:mad:

pomysł uważam za dobry, ale to nie przejdzie....

 

jeszcze pozostaje kwestia "majstrowania" przy tych filtrach jak już będą - to taka moja prywatna obawa, ale ja się nie znam....

Rok temu był tu podnoszony pomysł z filtrami. Najwięksi miłośnicy ognia już kombinowali na etapie samej ideai, jak obejsc/ oszukać filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No ale producenci kotłów, wiatraków i PV wtedy nie zarobią..."

 

A muszą?

Przestawią się na produkcję tych filtrów...

:lol:

 

Adam M.

A producenci kominków i inszych pieców muszą zarabiać?

Prestawią się na produkcję pomp ciepła, pieców gazowych, wiatraków.

Czemu producent piecyków salonowych jest jakiś lepszy od producenta wiatraków?

 

:lol:

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nasz...

Znasz polskiego producenta wiatraków?

:lol:

 

Jesteś z tych, co chcą aby sąsiadowi krowa zdechła?

:lol: :lol: :lol:

 

Adam M.

NIe znam żadnego producenta wiatraków. Ale googiel mówi że zna!! Poświęciłeś 5sekund żeby to zweryfikować?

Strasznie wybióczy jesteś w argumentacji. choć ja bym to raczej nazwał manipulacją. A polskich pomp ciepła czy pieców gazowych to nie ma?

 

Nie chce żeby sąsiadowi zdychałą krowa. Ale nie nie chce też koło jedynej Mućki żywicielki rodu po wsze czasy ręcznymi grabiami śmierdzącego gnoju przerzucać, tylko dlatego że to nasz stara dobra Mućka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale producenci kotłów, wiatraków i PV wtedy nie zarobią...

filtr na każdym kominie, a nie tylko nowym:mad:

pomysł uważam za dobry, ale to nie przejdzie....

 

jeszcze pozostaje kwestia "majstrowania" przy tych filtrach jak już będą - to taka moja prywatna obawa, ale ja się nie znam....

 

Za dodatkową opłatą kominiarz sprawdzi czy ktoś majstrowal przy filtrze, więc i on i producent filtra i miłośnik ognia i sąsiad ekolog - wszyscy będą ukontentowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu był tu podnoszony pomysł z filtrami. Najwięksi miłośnicy ognia już kombinowali na etapie samej ideai, jak obejsc/ oszukać filtry.

 

To niestety by wskazywało, że jednak bardziej liczą na oszczędności z takiego ogrzewania, niż cieszą się widokiem ognia. Bo przecież to żaden wydatek skoro to dla naszego lepszego samopoczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

No to jak fiskus uważa, że wszyscy oszukują to Wy też...

Jesteście gorsi od fiskusa!

Polski kocioł w tym piekiełku...

 

Ciekaw jestem w czym ma taki filtr palaczowi przeszkadzać.

PO CO przy nim kombinować?

CO TO miałoby komu dać?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

No to jak fiskus uważa, że wszyscy oszukują to Wy też...

Jesteście gorsi od fiskusa!

Polski kocioł w tym piekiełku...

 

Ciekaw jestem w czym ma taki filtr palaczowi przeszkadzać.

PO CO przy nim kombinować?

CO TO miałoby komu dać?

 

Adam M.

Poczytaj wypowiedz miłosników ognia.Ja też nie wiem w czym miałoby im to przeszkadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek ma rozum po to, aby go używać.

Nosi go ze sobą nawet do sracza...

Niestety, niektórzy po prostu "WIEDZĄ" bez uzywania rozumu - i to jest tragedia...

 

Ja bardzo lubię ogień, piece, kotły, ogniska...

PANUJĘ nad ogniem a on mnie słucha!

Tak być powinno.

Przeciw filtrom nie mam nic!

Zwłaszcza jak tanie i jak działają...

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą...

Ciekawe czy da się go "tymi recami" z metra drutu i puszki po konserwach wyrzeźbić...

:lol: :lol: :lol:

 

Adam M.

 

 

Wiem!

Szczotka do czyszczenia rur potrzebna. Mała.

I puszka po ogórkach tak 5kg lub większa, wiadro metalowe lub podobne.

Puszka po farbie 10 litrów dobra...

 

A.M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek ma rozum po to, aby go używać.

Nosi go ze sobą nawet do sracza...

Niestety, niektórzy po prostu "WIEDZĄ" bez uzywania rozumu - i to jest tragedia...

 

Ja bardzo lubię ogień, piece, kotły, ogniska...

PANUJĘ nad ogniem a on mnie słucha!

Tak być powinno.

Przeciw filtrom nie mam nic!

Zwłaszcza jak tanie i jak działają...

:lol:

 

Adam M.

Zgadzam się że nieużywanie rozumu to tragedia!!

Witaj w klubie miłośników ognia! Twoja jasna deklaracja wyjaśnia te Twoje wszelkie niespójne i nielogiczne tłumaczenia! Ty to po prostu "lubisz i "tak ma być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...