Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

To nie tak.

W końcu nawet stawiając ten piecokominek, ale wybierając kable, zamiast gazu nie puściłby nikogo z torbami tylko dałby zarobic innemu producentowi - bardzie racjonalnie dla swojego portfela.

Czasem nie wiemy co jest dobre. Ja w pierwszym domu przekonałem się do kabli w łazience (latem np). W nowym , nie wyobrażałem sobie łazienki(ek) bez nich (pod prysznicem super!). Dlatego oprócz rurek z PW, mam do Łazienki DGP z piecokominka, i kabelki włączone na stałe. Latem wyłączają się same, podobnie jak napalę w PW. Ale tego musiałem wcześniej doświadczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobra, dobra, już mu tak nie wchodzi w tyłek. To nie jest żaden autorytet. Szkoda mu kasy na kominek a z resztą na takim metrażu to niby gdzie go upchnąć? Jak napisał Batura Piotr, kominki jak konie, nie dla wszystkich.

 

Głuptasku, mam kominek.

Jak się nie potrafi czytać ze zrozumieniem, to potem wychodzą takie kwiatki...

W tym wątku są zdjęcia....

 

Twoja wiedza jest mikra, że przyszło Ci już tylko metrażem sie chwalić... Żałosne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głuptasku, mam kominek.

Jak się nie potrafi czytać ze zrozumieniem, to potem wychodzą takie kwia

tki...

W tym wątku są zdjęcia....

 

Twoja wiedza jest mikra, że przyszło Ci już tylko metrażem sie chwalić... Żałosne...

 

To po jakiego wuja piszesz, że kominek z PW to kasa wydana bez sensu. Rozumiem, że masz powietrzny z dgp czy też bez, czyli jest żeby był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po jakiego wuja piszesz, że kominek z PW to kasa wydana bez sensu. Rozumiem, że masz powietrzny z dgp czy też bez, czyli jest żeby był.

 

 

 

Jakby Twoja pamięć funkcjonowała trochę lepiej, to pamiętałbyś, że już dyskutowalismy na ten temat.

Trzy lata użytkowałem taki kominem w domu 190m2 (użytkowej !), i wiem, jaki to cymes.

 

Na moją sugestię właściciel domontował później do instalacji bufor i jest teraz trochę lepiej, ale i tak stwierdził, że PW i gaz to chybiona inwestycja.

 

A kominek mam, palę w nim 16-20 razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikaty to synteza piasku, wapna i wody....W czystej postaci, a wapno w czystej postaci reaguje z sadzą...Można zrobić taki komin, pod warunkiem, że będzie to nośnik wkładu kominowego ze stali stopowej. Może być nawet o,2 mm, pod warunkiem zastosowania odpowiedniego stopu.

 

Być może tak jest teoretycznie, ale w praktyce moi znajomi mają taki komin od początku czyli od 25lat palą węglem, drewnem i bez problemów. Degradacji jakieś 2 lata temu uległa jedynie część komina ponad dachem, gdzie to co się skraplało i jakoś zaciekało ogólnie się pokruszyło. Ale tez drugi komin który jest jedynie wentylacyjny i bez dymu też ponad dachem uległ podobnej degradacji.

 

tak czy inaczej naprawa polegała na dobudowaniu części ponad dach z nowej cegły. Jak na 23 lata palenia węglem (dom 300m2) to w mojej ocenie warto robić taki komin bo zysk z ciepłej ściany jest wymierny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikaty to synteza piasku, wapna i wody....W czystej postaci, a wapno w czystej postaci reaguje z sadzą...Można zrobić taki komin, pod warunkiem, że będzie to nośnik wkładu kominowego ze stali stopowej. Może być nawet o,2 mm, pod warunkiem zastosowania odpowiedniego stopu.

 

Być może tak jest teoretycznie, ale w praktyce moi znajomi mają taki komin od początku czyli od 25lat palą węglem, drewnem i bez problemów. Degradacji jakieś 2 lata temu uległa jedynie część komina ponad dachem, gdzie to co się skraplało i jakoś zaciekało ogólnie się pokruszyło. Ale tez drugi komin który jest jedynie wentylacyjny i bez dymu też ponad dachem uległ podobnej degradacji.

 

tak czy inaczej naprawa polegała na dobudowaniu części ponad dach z nowej cegły. Jak na 23 lata palenia węglem (dom 300m2) to w mojej ocenie warto robić taki komin bo zysk z ciepłej ściany jest wymierny

 

Być może jest lepszy materiał na komin ale ja bym właśnie robił komin nieizolowany, z litego materiału - to może dać dodatkową radość z kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej szkole nie było Wiki....:) Ale było 8 klas, oranżada w szklanych butelkach i białe tenisówki na WF....

 

Przyznaje się do błędu używania terminologii wykraczającej poza 8 klas.

Postaram się dostosować słownictwo do ... .

Zostawmy to, nie o tym watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin wykonany z cegły (czy jeszcze ktoś wie jak układać cegły w kominie) czerwonej pełnej i odpowiednie klasy stoją kilkaset lat. Mój dopiero niecałe 40 lat. U mnie komin z kominka grzeje pokój na piętrze. Sylikat to prowizorka, można ale...Gdy znajdziesz specjalistę do murowania komina będziesz przerażony ilością potłuczonych cegieł - "wie Pan najwięcej to potrzeba "18".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje się do błędu używania terminologii wykraczającej poza 8 klas.

Postaram się dostosować słownictwo do ... .

Zostawmy to, nie o tym watek.

Dlaczego....Wątek od dawna trolowany nie o tym....Doktoryzujecie się z motoryzacji, gazownictwa, kotłowni, płaszczy wodnych, kablowania...A to wątek o kominkach. Faktycznie moje 8 klas nie daje rady, bo ja się specjalizuję w jednej profesji, a wy znacie się na wszystkim. Aaaa, byłbym zapomniał! Mam jeszcze kurs na wózek akumulatorowy....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk, jednak się wymienia?!? Bo dopiero co twierdziłeś, że się NIE WYMIENIA:

Naucz się czytać, najlepiej ze zrozumieniem -- zakładam taki błąd, bo o bezczelną manipulacje cię nie posądzam:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?317602-Nie-r%C3%B3bcie-komink%C3%B3w-w-domu-)/page23&p=7320432#post7320432

 

Filtra DPF się nie wymienia.

DPF, który jest powszechnie określany jako filtr "suchy".

 

Jeśli zaś chodzi o francuskie filtry FAP, (...) to po pewnym czasie się filtry tym cerem zatykają i teoretycznie trzeba je wymienić. W praktyce można je (...) UMYĆ

FAP, który jest powszechnie określany jako filtr "mokry".

 

Ale tego mogłeś nie wiedzieć. Choć gdybyś ze zrozumieniem czytał, to wynikało z kontekstu -- i teraz nie zrobiłbyś z siebie ignoranta.

 

Uzgodnij trochę wersje, bo inaczej forumowicze gotowi są pomyśleć, że wszystkie Twoje wypowiedzi są tak samo prawdziwe i tyle samo warte.

Jesteś kolejnym w tym wątku, który nie czyta, a tylko udaje cwaniaka, i kolejnym, któremu trzeba parokrotnie powtarzać to samo. I tak widać do usranej śmierci z niektórymi. Dobrze, że cierpliwy jestem. Tymczasem doczytałeś już czym jest "popiół" prowadzący do konieczności wymiany/czyszczenia FAPa? Domyślam się, że nie -- bo na próżno tego szukać w twoich internetach.

 

Resztę pomijam, bo mało mnie interesuje ile masz siodeł.

 

Aha, a kominek odradzam, szczególnie takim, co z nim do czynienia wcześniej nie mieli.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jest teoretycznie, ale w praktyce moi znajomi mają taki komin od początku czyli od 25lat palą węglem, drewnem i bez problemów. Degradacji jakieś 2 lata temu uległa jedynie część komina ponad dachem, gdzie to co się skraplało i jakoś zaciekało ogólnie się pokruszyło. Ale tez drugi komin który jest jedynie wentylacyjny i bez dymu też ponad dachem uległ podobnej degradacji.

 

tak czy inaczej naprawa polegała na dobudowaniu części ponad dach z nowej cegły. Jak na 23 lata palenia węglem (dom 300m2) to w mojej ocenie warto robić taki komin bo zysk z ciepłej ściany jest wymierny

 

Być może jest lepszy materiał na komin ale ja bym właśnie robił komin nieizolowany, z litego materiału - to może dać dodatkową radość z kominka

Jeśli kogoś zadowala trwałość komina na 20-30 lat, nic dodać....:)

 

Na tym forum znajdziesz przykłady kominów obudowanych płytą OSB. I jak Cie zapewnią ich obrońcy, co to się znają na wszystkim, też już 25 lat "nic się nie dzieje..."

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego....Wątek od dawna trolowany nie o tym....Doktoryzujecie się z motoryzacji, gazownictwa, kotłowni, płaszczy wodnych, kablowania...A to wątek o kominkach. Faktycznie moje 8 klas nie daje rady, bo ja się specjalizuję w jednej profesji, a wy znacie się na wszystkim. Aaaa, byłbym zapomniał! Mam jeszcze kurs na wózek akumulatorowy....:)

 

Pokaż mi proszę moją jedną wypowiedź w tym wątku odbiegająca od głównego tematu.

Pomijam ostatnie sprowokowane przez Ciebie.

Poza tym wydaje mi się, że nie można być specem w jednej dziedzinie i jednocześnie mieć klapki na oczach nie widząc otoczenia i szybko zmieniającego się świata. W tym przypadku w budownictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi proszę moją jedną wypowiedź w tym wątku odbiegająca od głównego tematu.

Pomijam ostatnie sprowokowane przez Ciebie.

Poza tym wydaje mi się, że nie można być specem w jednej dziedzinie i jednocześnie mieć klapki na oczach nie widząc otoczenia i szybko zmieniającego się świata. W tym przypadku w budownictwie.

 

Wszystkie Twoje wpisy z akcentem na PW i kotłownię....PW to nie kominek, o kotłowni nie wspomnę, wszak nie masz klapek...Prowokacyjnie zachowujesz się od początku w tym wątku. Ja tylko bronię "swojego terytorium" i drewna przed przybyszami z innego wymiaru.... Coś w tym złego? Przy okazji kilka osób podziękowało mi za to, że uratowałem ich dom od pożaru. Wiem z innych źródeł, że tych którzy tylko czytają, a dziękują mi w myślach, jest dużo więcej.... Mimo moich 8 klas i klapek na oczach, jak to sugerujesz w swej niewątpliwej mądrości...... Pomyśl lepiej, jak wykorzystać swój cięty język i pokłady inteligencji, by je uruchomić i skierować w kierunku pozytywnym, a nie tylko czerpania satysfakcji z dokopania w spektakularny sposób bliźniemu....Dajesz tylko świadectwo o sobie, a dla mnie to tylko woda na młyn.....Bez odbioru...nie wysilaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla rozluźnienia atmosfery proponuję obejrzeć ten filmik

 

jakie tu są ładne kominki

 

a do kolegów Myjka i Greengaza prośba ay nie podnosili sobie ciśnienia i zluzowali bo przeciez wątek nie jest po to aby się kłócić czy napadać na kogoś. To jest wątek lajtowy do przyjazznych dyskusji nawet jeśli mamy odmienne zdanie.

 

PS. właśnie wybrałem popiół po ostatnim paleniu i może dziś rozpalę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla rozluźnienia atmosfery proponuję obejrzeć ten filmik

https://www.youtube.com/watch?v=nVginYdXaV0

 

jakie tu są ładne kominki

 

a do kolegów Myjka i Greengaza prośba ay nie podnosili sobie ciśnienia i zluzowali bo przeciez wątek nie jest po to aby się kłócić czy napadać na kogoś. To jest wątek lajtowy do przyjazznych dyskusji nawet jeśli mamy odmienne zdanie.

 

PS. właśnie wybrałem popiół po ostatnim paleniu i może dziś rozpalę:)

 

 

No wiesz....:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze tu jak zrobiłem turbinę polepszającą sprawność

 

Ciepłe powietrze pobierane jest ponad rurą doprowadzającą do komina (przez rurę flex około 20cm). Wentylator promieniowy stoi na podłodze podłączony kanałami do tej rury - zasysa to ciepłe powietrze i wydmuchuje na dole kominka. Do wywiewu wentylatora są podłączone rury flex 100 i z nich wylatuje gorące powietrze. Celowo tak zrobiłem bo ciepła potrzebuję na dole kondygnacji a nie pod sufitem.

 

Przy włączeniu wentylatora zamykam górną kratkę, a dolną powietrze jest zasysane opływa kominek wyciągane jest na górze i tłoczone znów na dół rurami poza kominek

 

Sprawdza się bardzo dobrze ten system

IMG_0166.jpg

IMG_0167.jpg

IMG_0204.jpg

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...