Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@Jastrząb języków obcych "nie posiadam" lecz zapoznałem się z "Niemiecką tabelką". Jestem w szoku jak zinterpretowałeś te dane. Dane ciekawe i zastanawiające. Maleje ilość pomp ciepła? Coraz mniej grzeje gazem. nie maleje ilość spalaczy drewna. itd.

 

To ilosc instalacji w nowych domach. Jak widzisz , ilosc nowych instalacji gazowych i pomp ciepla jest wielokrotknie wieksza niz instalacji na paliwa stale. Wzrasta udzial domow grzanych cieplem sieciowym.

 

Ja się troche obawiam Twoich interpretacji danych, bo kiedyś dane powietrznej pompy ciepla zintetpretowales tak, ze wyszlo ci, iz w ciagu roku wiecej energii ona pobiera, niz produkuje...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jastrząb języków obcych "nie posiadam" lecz zapoznałem się z "Niemiecką tabelką". Jestem w szoku jak zinterpretowałeś te dane. Dane ciekawe i zastanawiające. Maleje ilość pomp ciepła? Coraz mniej grzeje gazem. nie maleje ilość spalaczy drewna. itd.

Jestem w szoku, że w zwyczajnie zacytowanym linku dopatrzyłeś się jakiejś mojej interpretacji.

 

Tam drogi spalaczu nie ma czego interpetować. 5% to patologia spalania paliw stałych. A czy reszta to gas/PC/czy ciepło systemowe? Jeden pies. Każde z nich jest 100x lepsze od "czystego i z klasą palenia drewna" pociętego w plasterki grubości 13,56mm, ułożonego pod optymalnym kątem 78,95 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "wungiel" manifestujesz swoją złość i bezsilność. Tylko tyle możesz. To kwintesencja złości w bezsilności.

Panie psychologu, stawiasz rozbieżne diagnozy. Raz mi zarzucasz że wungiel to ze śląskiego pochodzenia, zaraz że z bezsilności.

Tak, jestem zły i bezsilny jak wychodzę na zewnątrz domu i się zaciągam "lekką parą wodną" ze spalania pali stałych (w moim przypadku z drewna).

 

I napisz coś dla odmiany w temacię wątku, analizę psychologiczną zostaw dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku, że w zwyczajnie zacytowanym linku dopatrzyłeś się jakiejś mojej interpretacji.

 

Tam drogi spalaczu nie ma czego interpetować. 5% to patologia spalania paliw stałych. A czy reszta to gas/PC/czy ciepło systemowe? Jeden pies. Każde z nich jest 100x lepsze od "czystego i z klasą palenia drewna" pociętego w plasterki grubości 13,56mm, ułożonego pod optymalnym kątem 78,95 stopnia.

 

Ironia w wykonaniu osoby inteligientnej jest OK. Próba ironi może uwidocznić braki wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironia w wykonaniu osoby inteligientnej jest OK. Próba ironi może uwidocznić braki wiedzy.

Dziękuje za nazwanie mnie osobą inteligentą, faktycznie za taką się uważam.

Oświeć mnie proszę. Gdzie w poscie o 5% paliw stałych wykazałem się brakiem wiedzy. Po to jest forum dyskusyjne, żeby się wymieniać wiedza, doświadczeniem. Za każdym razem jak Ci zadaje konkretne pytanie, to znikasz i nie odpowiadasz, temat zmieniasz coś o ironii piszać. W temacie poproszę! Chętnie podyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za nazwanie mnie osobą inteligentą, faktycznie za taką się uważam.:o :o

Oświeć mnie proszę. Gdzie w poscie o 5% paliw stałych wykazałem się brakiem wiedzy. Po to jest forum dyskusyjne, żeby się wymieniać wiedza, doświadczeniem. Za każdym razem jak Ci zadaje konkretne pytanie, to znikasz i nie odpowiadasz, temat zmieniasz coś o ironii piszać. W temacie poproszę! Chętnie podyskutuje.

 

Osoba inteligientna zdaje sobie sprawe, że podany adres niesie wiele wiedzy. Wie, że daną wiedzę można zinterpretować na różne strony, oprócz zaproponowanej interpretacji. Moja interpretacja (być może błędna) pokazuje, że tylko cena wyznacza kierunki. Interpretacja, że to ekologia jest nadinterpretacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum kolego że to wcale nikogo nie interesuje.

To napisz też do Jurgonka, że nikogo nie interesuje poziom mojej inteligencji, ja nie zaczałem tego wątku.

 

Pokazałem jak wygląda spalanie paliw stałych w 2 czystych krajach i cisza. Wsio co usłyszałem to sugestie że dziwnie to zinterpetowałem tudzież wycieczki o ironi, poziomie inteligencje i frustracji i sugestię żebym poszedł zaprotstować. Tyle potraficie w temacie napisać? Zaraz wg mi jeszcze pewnie literówkę jakąś wytknie.

 

Po raz kolejny, proszę o rzetelną dyskusję w temacie, ale widzę że chyba nie ma szansy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba inteligientna zdaje sobie sprawe, że podany adres niesie wiele wiedzy. Wie, że daną wiedzę można zinterpretować na różne strony, oprócz zaproponowanej interpretacji. Moja interpretacja (być może błędna) pokazuje, że tylko cena wyznacza kierunki. Interpretacja, że to ekologia jest nadinterpretacją.

Tam są proste procenty! Interpretacja w "różną stronę" to dla mnie jest zwykła manipulacja.

 

Skoro "tylko cena wyznacza kierunki" to czemu tam wszyscy nie palą drewnem tylko od wielu lat stałe 5%??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład poprosze - Odpowiem na każde pytanie, gdy mogą przekazać swoją wiedzę, pomóc, wyjaśnić.

 

Post 5843.

Proste pytanie było. Czy w zimnym kominku można spalić 3kg drewna z jakością spalin deklarowaną przez producenta wkładu.

Niestety prostej odpowiedzi nie uzyskałem. Dalej mi się nie chce szukać.

 

WIelokrotnie też pisałem, żę nie ma czegoś takiego jak czyste spalanie drewna, czy węgla w porównaniu do choćby gazu. Zero reakcji, komentarza po za zarzucaniem braku wiedzy.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo drewno wymaga i w zależności od możliwości nie zawsze jest najtańsze. Zacytowany wykres jest na prawdę ciekawy, ale to wiele czynników wpływa na decyzje czym grzać. Ciekawe dlaczego zmalała ilość montowanych PC. Decyzje nie zapadają na wpływ indywidualnych poglądów na ekologie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post 5843.

Proste pytanie było. Czy w zimnym kominku można spalić 3kg drewna z jakością spalin deklarowaną przez producenta wkładu.

Niestety prostej odpowiedzi nie uzyskałem. Dalej mi się nie chce szukać.

 

WIelokrotnie też pisałem, żę nie ma czegoś takiego jak czyste spalanie drewna, czy węgla w porównaniu do choćby gazu. Zero reakcji, komentarza po za zarzucaniem braku wiedzy.

 

Odpowiadam - w zimnym kominku można spalić 3 kg drewna lecz w wyniku palenia kominek straci "walor" zimnego. Nic nie wiem na temat "deklarowanej jakości spalin" w/g mnie to bełkot.

Wyniki badań palonego drewna w zależności od jego wilgotności, sposobu palemia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo drewno wymaga i w zależności od możliwości nie zawsze jest najtańsze. Zacytowany wykres jest na prawdę ciekawy, ale to wiele czynników wpływa na decyzje czym grzać. Ciekawe dlaczego zmalała ilość montowanych PC. Decyzje nie zapadają na wpływ indywidualnych poglądów na ekologie.

 

Jezeli siec cieplownicza zwieksza zasięg , to po co kupowac PC, to chyba logiczne ?

Wymiennik ciepła kosztuje ulamek ceny PC.

Natomiast nikomu nie wpada na mysl, zeby zamiast PC montowac kociolek, , to przeciez jak cofanie sie w czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo drewno wymaga i w zależności od możliwości nie zawsze jest najtańsze.

A coś więcej? W jakiej to sytuacji, w ilu 100% sytuacji nie jest najtańsze, i czemu trzyma ten wykres na 5% od tylu lat? Mi się wydawało, że drewno jest zdecydowanie najtańsze. Od gazu ( u nas przy cenach PL) jest dobre 2-3x tansze.

 

Zacytowany wykres jest na prawdę ciekawy, ale to wiele czynników wpływa na decyzje czym grzać. Ciekawe dlaczego zmalała ilość montowanych PC. Decyzje nie zapadają na wpływ indywidualnych poglądów na ekologie.

:-(Ja naprawdę bym chciał rzetelnie i merytorycznie, przed chwilą napisałeś, że " tylko cena wyznacza kierunki.". Teraz piszesz że jest wiele czynników i czasami to drzewo nie jest jednak najtańśze :-(

 

Masz jakiś problem z tymi PC? Czemu nie piszesz przy okazji, żę udział ciepła systemowego podskoczył bardziej niż PC spadło. Sorki, ale wyciągasz kawałek tego wykresu i zapominasz o najważniejszym w kontekscie tego wątku! Udział spalania biosmasy tam się zmienia od lat, mimo żę niemce/EU sponsorują pewnie biomasę częściowo.

 

I najważniejsze! Tam 5% u nas 80%. Tam jest panika jak w duzym miescie PMy przekraczaja te 50ug, u nas informują społeczeństwo o 300ug o ile pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemczech bardzo często decyduje bezobsługowość, cena jest następna. Nie wgłębiając się w szczegóły ciepło systemowe jest dotowane przez państwo i dlatego "wygrywa". Kilka ulic ode mnie było ca 15 szeregowców 30 lat tem wszystkie podłączono pod "ciepło systemowe". Dziś, instalacje pozostały nikt nie korzysta. Ale to Polska właśnie. Pewnie zdecydowało "brak wiedzy ekologicznej"

Z podanych danych nie wynika, że Niemcy = 5% Dziś tak, ale przecież są i starsze instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...