Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Nic nie wiem na temat "deklarowanej jakości spalin" w/g mnie to bełkot.
:-(

Racja. W każdej skrzynce z szybką spala się tak samo, pod warunkiem że się pokroi na plasterki :-(

http://energetyka.wnp.pl/jakie-wymogi-powinny-spelniac-domowe-kotly-na-paliwo-stale,284433_1_0_1.html

 

 

Wyniki badań palonego drewna w zależności od jego wilgotności, sposobu palemia?

W linku powyżej, mokre drewno vs suche drewno to 2x wiecej smogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W niemczech bardzo często decyduje bezobsługowość, cena jest następna. Nie wgłębiając się w szczegóły ciepło systemowe jest dotowane przez państwo i dlatego "wygrywa".
Obecnie dotowane są PC i ..... piece na pelete (biomase!) Spędziłem trochę czasu w DE. Na pierwszym miejscu to są przepisy. Przecież wszyscy tu palacze twerdza ze komienk jest prawie bezobslugowy, Toż piec na pelete z podajnkiem, toż się do niego zaglada raz na miesiąc pewnie na 3min.

 

Kilka ulic ode mnie było ca 15 szeregowców 30 lat tem wszystkie podłączono pod "ciepło systemowe". Dziś, instalacje pozostały nikt nie korzysta. Ale to Polska właśnie. Pewnie zdecydowało "brak wiedzy ekologicznej"

ZDecydował brak przepisów zakazujących palenia paliwami stałymi gdy masz w zasięgu gaz/ciepło systemowe. Adekwatny przepis istnieje np. dla scieków. Jak masz koło działki kanalizacje, to nie możesz uzywać szamba. Acz szambo z rozsączeniem już wolno ale i to się niedlugo zmieni.

 

 

Z podanych danych nie wynika, że Niemcy = 5% Dziś tak, ale przecież są i starsze instalacje.

Racja, w końcu z sensem piszesz. Wykres dotyczy nowych domów. Poszukaj jak jest w całym kraju. Ide o zakłąd że nie bedzie 10%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ilosc instalacji w nowych domach. Jak widzisz , ilosc nowych instalacji gazowych i pomp ciepla jest wielokrotknie wieksza niz instalacji na paliwa stale. Wzrasta udzial domow grzanych cieplem sieciowym.

 

Ja się troche obawiam Twoich interpretacji danych, bo kiedyś dane powietrznej pompy ciepla zintetpretowales tak, ze wyszlo ci, iz w ciagu roku wiecej energii ona pobiera, niz produkuje...

 

Trochę chyba koloryzujesz. Zgodzę się że liczba PC i gazu wzrasta kosztem węgla. Jednak co patrzę na nowo budowane domy to są po dwa trzy kominy widać. To tylko na muratorze wszyscy mają reku i po 20 grafitu. Życie wygląda trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Jastrząb palę teraz 5-7kg(3,5-4,9zł) wungla to dużo?? Przeliczę na gaz 1,5-2,5m3(kwotowo).

Nie pisz wungiel. Nadworny psycholog zdiagnozował to jako wynik frustracji i bezsilności! ;-)

Dla jednego dużo, dla drugiego mało. WIem, ze Ty się kierujesz wyłącznie bezpośrednim rachunkiem ekonomicznym, bez zwracania uwagi na "odroczone płatności". Jak to budowalny_laik wspomniał, biedny kupuje dwa razy.

Twoj rachunek ekonomiczny mnie zupełnie nie intereseuje. Ja nie twierdze ze czystsze i mniej uciążliwe ogrzewanie domów w PL bedzie tańsze lub takie samo jak wunglem czy drewnem. Będzie droższe.

 

Wiem za to że bezwzględnie wyemitujesz za te 3.5-4.9PLN ilość pyłów i weglowodorów wieeeelokrotnie większa niż gdyby to było przy tym 2x droższym gazie.I to mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba koloryzujesz. Zgodzę się że liczba PC i gazu wzrasta kosztem węgla. Jednak co patrzę na nowo budowane domy to są po dwa trzy kominy widać. To tylko na muratorze wszyscy mają reku i po 20 grafitu. Życie wygląda trochę inaczej.

 

A skojarzyłeś moze, ze piszemy o sytuacji w Niemczech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to zdiagnozuję moją bezsilność na Ciebie :)

Czekaj, czekaj. To Ty chcesz mnie przekonać, że spalenie tony drewna czy wungla w warunkach domowych, nie emituje tyle syfu co emituje?

Też bym się sfrustrował, jakby mi ktoś nie chciał uwierzyć że zdrowie jest mniej ważne od tego ile nas kosztuje ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj. To Ty chcesz mnie przekonać, że spalenie tony drewna czy wungla w warunkach domowych, nie emituje tyle syfu co emituje?

Też bym się sfrustrował, jakby mi ktoś nie chciał uwierzyć że zdrowie jest mniej ważne od tego ile nas kosztuje ogrzewanie.

 

Znowu mi ręce opadają. Nie interesuje mnie i le emituj. Urządzenai spalającę są coraz nowocześniejsze wystarczy kilak małych ustaw aby sytuacja zaczeła sie powoli pooprawiać. A nie fanatyczny zakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mi ręce opadają. Nie interesuje mnie i le emituj. Urządzenai spalającę są coraz nowocześniejsze wystarczy kilak małych ustaw aby sytuacja zaczeła sie powoli pooprawiać. A nie fanatyczny zakaz.

Nie rozumiem czemu Ci ręce opadaja.

Ja Ci z 10razy chyba pisałem, że WIEM że masz w pompie to co emitujesz, grunt żeby to tanie było. Powodów mogę się tylko domyślać. A Ty ciągle to powtarzasz. KOmpleks jakiś masz czy co?

 

Zgadza się, piece są nowe coraz lepsze. Ale tylko ich wymiana nie poprawi sytuacji do poziomu który można by uznać za zadowalajacy. Po za tym polacy (tacy jak Ty co to maja w pompie to co emitują), najnowsze i najlepsze piece u lokalnego kowala/zdziska przerobia tak, zeby pety spalały.

I znowu bedzie jak w przyszłowiu: biedny kupuje dwa razy, WYdamy fortune na nowe piece, a syf w powietrzu bedzie nadal, tylko ciut mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mi ręce opadają. Nie interesuje mnie i le emituj. Urządzenai spalającę są coraz nowocześniejsze wystarczy kilak małych ustaw aby sytuacja zaczeła sie powoli pooprawiać. A nie fanatyczny zakaz.

 

Już jest kolejne "światełko w tunelu" - (co prawda nie w temacie wątku, ale dyskusja i tak zeszła z kominków):

http://energetyka.wnp.pl/przez-uchwaly-antysmogowe-wroci-do-lask-koks-opalowy,306947_1_0_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest kolejne "światełko w tunelu" - (co prawda nie w temacie wątku, ale dyskusja i tak zeszła z kominków):

http://energetyka.wnp.pl/przez-uchwaly-antysmogowe-wroci-do-lask-koks-opalowy,306947_1_0_2.html

 

Niekoniecznie zeszła. W GB kominki na węgiel i koks były w swoim czasie popularne. Sam kiedyś w ramach eksperymentu lekko przerobiłem palenisko i przez parę dni paliłem koksem. Całkiem fajnie się tym grzało, pomijając że mój kominek jest nieprzystosowany do koksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-(

Racja. W każdej skrzynce z szybką spala się tak samo, pod warunkiem że się pokroi na plasterki :-(

http://energetyka.wnp.pl/jakie-wymogi-powinny-spelniac-domowe-kotly-na-paliwo-stale,284433_1_0_1.html

W linku powyżej, mokre drewno vs suche drewno to 2x wiecej smogu.

 

 

Poważny dyskutant nie wkleił by tej tabelki. Brak podpisu pod wynikami. Precyzyjne dane - drewno suche 7 czy 20% drewno mokre 30 czy 90% nie ma znaczenia wyniki są porażające. I mój ulubiony przykład - badamy kominek (szybka) i kocioł pozaklasowy (brak szybki) wyniki oszałamiające, oglądanie ognia powoduje drastyczne pogorszenie palenia. Lepiej palić mokre drewno niż suche z możliwością obserwacji. (szybka). Szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważny dyskutant nie wkleił by tej tabelki. Brak podpisu pod wynikami. Precyzyjne dane - drewno suche 7 czy 20% drewno mokre 30 czy 90% nie ma znaczenia wyniki są porażające. I mój ulubiony przykład - badamy kominek (szybka) i kocioł pozaklasowy (brak szybki) wyniki oszałamiające, oglądanie ognia powoduje drastyczne pogorszenie palenia. Lepiej palić mokre drewno niż suche z możliwością obserwacji. (szybka). Szkoda słów.

Typowy palacz: Problem nie istnieje, bo nie podano metodologii pomiaru grubości plasterka opału.

Rozumiem, że za Ciebie trzeba taki artykuł/pracę naukową wyguglać i Ci udowadaniać żę białe jest białe.

 

U mnie w domu dzisja wieczorem wali dymem. Wali i już bez względu na to jak bardzo mój nos nie został skalibrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...