Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kominek mam ca 10 lat. Nigdy nie przegrzałem salonu. Nigdy nie paliłem z innego powodu niż za niska temperatura. Jak ty musisz mijać się z prawdą gdy tak odbierasz wpisy innych.

Dla niektórych 28C to komfortowa temperatura i daleko do przegrzania.

W moim salonie (~38m2) 1KW przez godzine generuje przegrzanie.

Ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziołem prysznic, włacze telewizor i zaplę sobie dzisiaj w kozie. Ito jest dla mojej przyjemności a nei oszczędności czy ogrzewania. Pójda 2 kostki brykietu i z 4 kostki podpałki do grila we w miarę nowoczesnej kozie. Nie uważam się z tego powodu za truciciela. PETów i innych tworzyw nie palę. Dlaczego ma mi ktoś tego zakazać.

Jesteś wybiórczy, bo wodę do prysznica to juz z wungla?

 

Jakbym w swoim salonie odpalił koze 2KW, na 1h, to zrobiłbym tam saunę. Różnie ludzie definiują przyjemność....

 

Nie uważasz sie za truciciela. Pare dni temu pisałeś że zwisa Ci co wylatuje z Twojego komina, grunt żeby Cię to mało kosztowało....A teraz już przyjemność a nie oszczędność....

Ech.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych 28C to komfortowa temperatura i daleko do przegrzania.

W moim salonie (~38m2) 1KW przez godzine generuje przegrzanie.

Ale co kto lubi.

 

Nie masz racji - wszystko zależy od budynku - u mnie jest podobnie, salon połączony z kuchnią otwarty na korytarz z komunikacją na piętro - ciepło się rozchodzi po domu, przy 2 godzinnym normalnym paleniu nie mam problemu z przegrzewaniem - ale jeśli salon to zamknięte pomieszczenie, to oczywiście problem będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można dyskutować o kominkach, zaliczając je do 80% palących paliwami stałymi. Austria ma więcej niż my pieców na drewno w przeliczeniu na jednego mieszkańca, ale nie ma węgla. Ma czyste powietrze. Tak więc bezmózgowe wynurzenia i porównania tutaj, są warte tyle co zeszłoroczny śnieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam kominów. Bez ustwy i zakazów.

 

 

Zawsze twierdziłem że kominki nie są dla wszystkich.

Wielkim błędem wielu inwestorów było przekonanie że "muszę mieć kominek " ..... Tak zaczęły się wybory " bo tanio" albo "po co przepłacać za wkład , przecież wszystkie są takie same" . W konsekwencji doprowadziło to do stanu że 3/4 zainstalowanych kominków lepiej nie używać , ponieważ to są prymitywne spalarki generujące same kłopoty... Do kominka trzeba dorosnąć mentalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wybiórczy, bo wodę do prysznica to juz z wungla?

 

Jakbym w swoim salonie odpalił koze 2KW, na 1h, to zrobiłbym tam saunę. Różnie ludzie definiują przyjemność....

 

 

Jakbyś miał kozę co z dwóch kostek brykietu da w ciągu godziny 2 KW.... polecam szukać takich kostek nad rzeką Prypeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze twierdziłem że kominki nie są dla wszystkich.

Wielkim błędem wielu inwestorów było przekonanie że "muszę mieć kominek " ..... Tak zaczęły się wybory " bo tanio" albo "po co przepłacać za wkład , przecież wszystkie są takie same" . W konsekwencji doprowadziło to do stanu że 3/4 zainstalowanych kominków lepiej nie używać , ponieważ to są prymitywne spalarki generujące same kłopoty... Do kominka trzeba dorosnąć mentalnie .

Ło matko: "dorosonąć metnalnie". Może jeszcze zaświadczenie od proboszcza, że się wierzy dostatecznie mocno, że się umie tak palić, że spaliny czystsze od tych z gazu!

 

Toż Jurgonka, miłośnik ognia twierdzi że nei ma znaczenia jaki wkład, wszystko to skrzynki do palenia drewna, wystarczy opał w odpowiednie plasterki pokroić i już. A jakieś klasy i normy, to, cytuje, "bełkot".

To jak to w końcu?

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał kozę co z dwóch kostek brykietu da w ciągu godziny 2 KW.... polecam szukać takich kostek nad rzeką Prypeć

Faktycznie. NIe ma takiego brykietu :-(

Guugiel podpowiada, że 2 kostki brytkietu to 2.4kg. Przy 13.000MJ z tony, daje to nam 8.6KWh ciepla. Zdecydowanie więcej. Wiec te 2KW to przez 4h, chyba że prymitywny piecyk salonowy nie ma deklarowych 80-paru procent sprawności. Mógłbym 8.6KWh przeliczyć na podgrzanie 200m3 powietrza o wilgtności 50%. Ale ogniooszołomy i tak nie uwierzą, jeszcze zaczną twierdzić, że palący się kominek ochładza pomieszczenie.

 

Byłem ostatnio u znajomych. Hardcorowcy jesli chodzi o temperatury. Mieli 19C. Żeby nasze protesty uciszyć, ...odpalili kominek :-( W godzine zrobiło się 23C. Tez salon, kuchania, jadalnia i komunikacja jakaś jedna wielka objętność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wybiórczy, bo wodę do prysznica to juz z wungla?

 

Jakbym w swoim salonie odpalił koze 2KW, na 1h, to zrobiłbym tam saunę. Różnie ludzie definiują przyjemność....

 

Nie uważasz sie za truciciela. Pare dni temu pisałeś że zwisa Ci co wylatuje z Twojego komina, grunt żeby Cię to mało kosztowało....A teraz już przyjemność a nie oszczędność....

Ech.

 

Skoro masz taki super dom, to po co w ogóle grzejesz? Robić dzieciaczki i grzać chałupę ciepłem bytowym. A co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. NIe ma takiego brykietu :-(

Guugiel podpowiada, że 2 kostki brytkietu to 2.4kg. Przy 13.000MJ z tony, daje to nam 8.6KWh ciepla. Zdecydowanie więcej. Wiec te 2KW to przez 4h, chyba że prymitywny piecyk salonowy nie ma deklarowych 80-paru procent sprawności. Mógłbym 8.6KWh przeliczyć na podgrzanie 200m3 powietrza o wilgtności 50%. Ale ogniooszołomy i tak nie uwierzą, jeszcze zaczną twierdzić, że palący się kominek ochładza pomieszczenie.

 

Byłem ostatnio u znajomych. Hardcorowcy jesli chodzi o temperatury. Mieli 19C. Żeby nasze protesty uciszyć, ...odpalili kominek :-( W godzine zrobiło się 23C. Tez salon, kuchania, jadalnia i komunikacja jakaś jedna wielka objętność.

 

Widziałeś Ty kiedyś brykiet? Jaka kostka waży 1.2 kg? RUF średnio 0,83/kostkę. Chyba, że Mega-RUF to wtedy około 2,4 kg/kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz - więc nie koniecznie jest potrzebne:

Potrzebne. Bo większość polaków to takie "kuliboby". Deski z rozbiórki z kurnika spali, bo mu za nie nie zapłacą jak odda na kompost do selektywnego punktu zbierania odpadów. Nie zapłacą a przecież kompost zrobią i sprzedadzą.

 

Chyba, że uważasz się za jedynego który tak postąpił.

Jednego z bardzo nielicznych. 80% społeczeństwa ma gdzieś co leci z ich komina i po dobroci ich nie przekonasz. Ja kiedyś podawałem przykłąd znjomego. Młody raczej nie biedny człowiek zabierajacy się za budowe domu. Odwiedził mnie, dom ogląał, podpytywał i zadał pytanie: "ile Ci idzie grochu" w zimę. W głowie mu się nie mieściło, że można nie spalać "grochu", toż to najtańsze jest i "nie jest zabronione".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś Ty kiedyś brykiet? Jaka kostka waży 1.2 kg? RUF średnio 0,83/kostkę. Chyba, że Mega-RUF to wtedy około 2,4 kg/kostkę.
A Ty przeczytasz raz ze zrozumieniem: "guugiel podpowiada".

Se przelicz z 1.2kg na swój rozmiar prasowanych trocin. WIele to nei zmienia, ale trzeba sięczegoś czepić i odwrócić uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś Ty kiedyś brykiet? Jaka kostka waży 1.2 kg? RUF średnio 0,83/kostkę. Chyba, że Mega-RUF to wtedy około 2,4 kg/kostkę.

 

kostki są różnej wielkości...natomiast nigdzie nie widziałem, żeby było tylko 13000MJ z tony...zwykle podają ponad 16000MJ (ten RUF 0,83kg to podają 16,32MJ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...