Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Wady - zalety

-niezależność od prądu zdecydowana wada, tylko nie wiem dlaczego

- możliwość magazynowania paliwa znowu wada, co innego gdy istnieje konieczność magazynowania

- jak dla mnie przyjemność z palenia pomyliło się przyjemność z obowiązkiem, a więc nieprzyjemnośćą.

-awaryjne co po co

- poukładane drewno czy brykiet ładnie wygląda jest brzytkie i są robale

-kominek koza ładnie wygląda brzydko

-tanie paliwo wada, tanie a więć dostępne

-można dopasować do domu energooszczednego są kozy małej mocy i z całkowitym poborem powietrza z zewnątrz niezrozumiały bełkot

Jak widać są tylko wady

Edytowane przez Jurgonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prosty zabieg hipokryty - celowo (odwracanie kota ogonem) zastosować słowo 'możliwość' zamiast 'konieczność'.

Tylko jeden człowiek w Polsce wierzy, że czarne jest białe :D

 

Pozdrawiam tych, którzy nie mają możliwości ani konieczności magazynowania 'paliwa', smrodzenia z kominów ani spędzania wolnego czasu przy fizycznej robocie związanej z obsługą ułomnych źródeł ciepła.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ofertę sprzedawców, piecokominki zaczynają się od mocy 2,5 kW zakładam, że gdy ja będę wykańczał dom będą o jeszcze niżej. Tak czy inaczej da się coś wybrać do domu w jaki celuję (50-60 kWh/rok).

 

I niedlugo płomyczek w nich bedzie taki, jak w biokominku.. fizyki nie oszukasz - chcesz efektowny plonien, musisz włozyć większą ilość drewna, ta ilosc drewna daje adekwatna ilość energii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinaczasz kominkowe fakty na swoją korzyść. Negugujesz (fałszywie) zalety tego urządzenia

Prostowanie kłamstwa i fałszywych informacji jest próbą pokazania prawdy, Kolego i ja to robię.

 

Choćby z tą koniecznością (wg Ciebie "możliwością") magazynowania paliwa. Musisz: budować drewutnię, kupować opał, rąbać go, ciąć, wozić, znów wozić do salonu do kominka, rozpalać, dbać o komin, usuwać popiół, wg niektórych pociąć opał na plasterki i ułożyć pod odpowiednim kątem.

Niewątpliwie 'same zalety' :)

 

Gdy tymczasem ja mam opał w gniazdku - zero pracy, zero magazynowania, zero kłopotu.

Płacę 1000 zł/rok.

 

Mógłbym dalej prostować Twoje 'zalety', które są tylko koniecznościami wynikającymi z wyboru kominka, ale - szczerze - na razie mi się nie chce.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostowanie kłamstwa i fałszywych informacji jest próbą pokazania prawdy, Kolego i ja to robię.

 

wg niektórych pociąć opał na plasterki i ułożyć pod odpowiednim kątem.

Niewątpliwie 'same zalety' :)

 

Gdy tymczasem ja mam opał w gniazdku - zero pracy, zero magazynowania, zero kłopotu.

Płacę 1000 zł/rok.

 

Jesteś hipokrytą, celowo przekręcasz cudze wypowiedzi, by pokazać swoje racje. Kpisz z cudzych wypowiedzi nie mając podstaw - wiedzy.

Jesteś całkowice uzależniony od dostwy prądu, nie każdemu to odpowiada.

Edytowane przez Tomaszs131
Korekta linku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy tymczasem ja mam opał w gniazdku - zero pracy, zero magazynowania, zero kłopotu.

Płacę 1000 zł/rok.

 

Cieszymy się Twoim szczęściem :D

Jest to argument przeciw, wynikający ze stylu życia. Jakbyś go jeszcze przedstawił w mniej wojowniczy sposób było by OK i na temat.

Są ludzie, dla których spełnieniem marzeń na spędzanie wolnego czasu jest kanapa, czteropak, TV i Chmpions League. Inni ubierają dobre buty i idą w góry. Który sposób jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Mógłbym dalej prostować Twoje 'zalety', które są tylko koniecznościami wynikającymi z wyboru kominka, ale - szczerze - na razie mi się nie chce.

 

Magazynowanie uważam za możliwość bo jak chcę sobie popalić to pojde do sklepu i kupie 10kg brykietu a jak jestem przezorny to trzymam zapas 200kg i wcale wiele miejsca to nei zajmuje. W razie W mogę spalić wszystko co wpadnie w łapy.

 

Zgodze się z tobą dobrze mieć dom i ogrzewać go grzałą za 1000zł ale ja z kozy i tak bym nie zrezygnował.

 

....

Mógłbym dalej prostować Twoje 'zalety', które są tylko koniecznościami wynikającymi z wyboru kominka, ale - szczerze - na razie mi się nie chce.

 

To jest najlepsze:) Nie chce mi się :) Bo nie mam argumentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdy tymczasem ja mam opał w gniazdku - zero pracy, zero magazynowania, zero kłopotu.

Płacę 1000 zł/rok.

 

 

Amen. Jedynie co to jesteśmy trucicielami bo elektrownia musi spalić wungiel abyśmy mieli opał w gniazdku i czas na inne rzeczy.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostowanie kłamstwa i fałszywych informacji jest próbą pokazania prawdy, Kolego i ja to robię.

 

Choćby z tą koniecznością (wg Ciebie "możliwością") magazynowania paliwa. Musisz: budować drewutnię, kupować opał, rąbać go, ciąć, wozić, znów wozić do salonu do kominka, rozpalać, dbać o komin, usuwać popiół, wg niektórych pociąć opał na plasterki i ułożyć pod odpowiednim kątem.

Niewątpliwie 'same zalety' :)

 

Gdy tymczasem ja mam opał w gniazdku - zero pracy, zero magazynowania, zero kłopotu.

Płacę 1000 zł/rok.

 

Mógłbym dalej prostować Twoje 'zalety', które są tylko koniecznościami wynikającymi z wyboru kominka, ale - szczerze - na razie mi się nie chce.

 

Twój problem to to ,że jesteś po prostu lekkoduchem.Wybierasz szybko problem omijasz pokrętnie temat i atakujesz argumentami tak naprawdę bezpodstawnymi.Siedzisz za przeproszeniem w chałupie na...............jak domniemam latają za tobą w domciu ,a ty myśląc ,że jesteś znakomicie zorganizowany wytykasz ludziom ich kominkowe zamiłowanie.Tak facet.Kominek to niejebajka i jak źródło pozyskiwania energii cieplnej służy tylko tym co mają wiedzę i pojęcie co kupili.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...