Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prostowanie kłamstwa i fałszywych informacji jest próbą pokazania prawdy, Kolego i ja to robię.

 

Choćby z tą koniecznością (wg Ciebie "możliwością") magazynowania paliwa. Musisz: budować drewutnię, kupować opał, rąbać go, ciąć, wozić, znów wozić do salonu do kominka, rozpalać, dbać o komin, usuwać popiół, wg niektórych pociąć opał na plasterki i ułożyć pod odpowiednim kątem.

Niewątpliwie 'same zalety' :)

 

Gdy tymczasem ja mam opał w gniazdku - zero pracy, zero magazynowania, zero kłopotu.

Płacę 1000 zł/rok.

 

Mógłbym dalej prostować Twoje 'zalety', które są tylko koniecznościami wynikającymi z wyboru kominka, ale - szczerze - na razie mi się nie chce.

 

Niestety niczego nie prostujesz (to tak, jakbyś negował posiadanie samochodu koniecznością jego tankowania, mycia, naprawiania itp) - przedstawiasz tylko swój odmienny (do czego masz prawo) punkt widzenia. Przecież sam napisałeś:

... 'zalety', które są tylko koniecznościami wynikającymi z wyboru kominka...
Jeśli ten wybór był świadomy, to znaczy, że decydując się na kominek braliśmy te wszystkie rzeczy pod uwagę i nie są one dla nas niedogodnościami lub ich poziom jest dla nas akceptowalny. Jeśli decyzja był zbyt spontaniczna lub nie przemyślana, to pozostaje nam się z tymi czynnościami pogodzić lub ... zdemontować kominek. Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście w domu mam tanie CO na prąd, więc opłacam w porę rachunki.

 

Nie pomyliłem się i ja.Typowy okaz biernego stylu życia.To jest u niektórych wręcz zdumiewające.Ma CO na prąd nic go nie interesuje.Samochód hybrydowy.Opróżnia się do państwowej oczyszczalni ścieków.Wszystko w chałupie promieniuje łącznie z podłogą.KE 6kW.Jak przy -20 co piz.....to se włączy agregat i na EKO paliwie przejeździ cały rok.Kto bogatemu zabroni.:cool::cool::cool:.Już mi opadły.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłem się i ja.Typowy okaz biernego stylu życia.To jest u niektórych wręcz zdumiewające.Ma CO na prąd nic go nie interesuje.Samochód hybrydowy.Opróżnia się do państwowej oczyszczalni ścieków.Wszystko w chałupie promieniuje łącznie z podłogą.KE 6kW.Jak przy -20 co piz.....to se włączy agregat i na EKO paliwie przejeździ cały rok.Kto bogatemu zabroni.:cool::cool::cool:.Już mi opadły.:yes:

 

To nie zazdrość tylko zawiść. :bash:

Nie stać na czysty energooszczędny dom, buduje się mniejszy a nie ...przedłużenie małego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli decyzja był zbyt spontaniczna lub nie przemyślana, to pozostaje nam się z tymi czynnościami pogodzić lub ... zdemontować kominek.

Albo oznajmiać co dnia wokoło, że kochamy te czynności (bo musimy - nie stać nas na zmianę sposobu grzania), choć naprawdę wychodzi nam już to bokiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zazdrość tylko zawiść. :bash:

Nie stać na czysty energooszczędny dom, buduje się mniejszy a nie ...przedłużenie małego.

 

Ale dzisiaj kolega nic nie gulgał???:). Zna temat tego topiku???,Ale niech będzie po twojemu.Według ciebie zawiść ,że nie mam domu pasywnego tylko chałupę brudną z KZPŁW.Tobie ten kurz z podłogówki nie przeszkadza ???. WM wszystkiego nie wyciągnie .Najpierw ty trochę po filtrujesz.:yes::).Załatwia wszystko ecopower c9.Kuźwa następny z teściową co mu obiadki gotuje.

[h=1][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo oznajmiać co dnia wokoło, że kochamy te czynności (bo musimy - nie stać nas na zmianę sposobu grzania), choć naprawdę wychodzi nam już to bokiem...

 

Weź no przemyśl czasami jak masz takiego farfocla puścić w eter.Ludzie borykają się z kredytami .Chcą mieć coś własnego ,a ten ....teraz se pozmieniajta :cool:,będzieta mieli lepi.Zaiste typowy sangwinik .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź no przemyśl czasami jak masz takiego farfocla puścić w eter.Ludzie borykają się z kredytami .Chcą mieć coś własnego ,a ten ....teraz se pozmieniajta :cool:,będzieta mieli lepi.Zaiste typowy sangwinik .:)

Myśleć przed budową, czytać doświadczenia innych, tych, którzy zbudowali DOBRZE! A na pewno kominek z PW, to dobre rozwiązanie nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że lubujesz się w pseudo-analizie psychologicznej online :rotfl:

Obiad z teściową, bierny styl życia, agregat, hybryda, bogaty... Coś jeszcze wywnioskowałeś? :lol2:

 

Tak oceniam cie jako lekkoducha o tym zapomniałeś.Masz tylko pasywniaka ale hrabiego wożą ,obsługują , a hrabia tylko wydaje polecenia.Ciekawe jaką masz w domu kosiarkę i kto ci kosi trawniki.Jak domniemam elektryczną i kosi teściu.Jest jeszcze jedna ewentualność.Ty masz tylko pasywniaka ogrodzonego siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oceniam cie jako lekkoducha o tym zapomniałeś.Masz tylko pasywniaka ale hrabiego wożą ,obsługują , a hrabia tylko wydaje polecenia.Ciekawe jaką masz w domu kosiarkę i kto ci kosi trawniki.Jak domniemam elektryczną i kosi teściu.Jest jeszcze jedna ewentualność.Ty masz tylko pasywniaka ogrodzonego siatką.

Mniej tłustych kotletów zaprawianych procentami radzę :)

 

Nie mam pasywniaka, kosiarką koszę sam, sam prowadzę auto.

 

Jeszcze coś przyszło Tobie do głowy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej tłustych kotletów zaprawianych procentami radzę :)

 

Nie mam pasywniaka, kosiarką koszę sam, sam prowadzę auto.

 

Jeszcze coś przyszło Tobie do głowy? :)

 

No widzisz.Moszna???. Moszna.Ty za to tylko warzywka u teściowej parowane i ryba z wody...............pytałem jaki rodzaj kosiarki masz by to jakoś zgrać z KZPŁW.

 

małe przejęzyczenie ale czytaj z uwagą kto i co ci przekazuje #6265

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że niezrozumiałe,...ale czego oczekiwać, jak on myśli, że kurz z podłogówki przeszkadza :p

 

Jego tam w ogóle nie ma.Pomieszczenia z pełną podłogówką to tylko świeże powietrze nic się w nim nie unosi gdy podłogówka pracuje.KZPŁW za to zasyfia wszystko w salonie i nie tylko taki rodzaj kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego tam w ogóle nie ma.Pomieszczenia z pełną podłogówką to tylko świeże powietrze nic się w nim nie unosi gdy podłogówka pracuje.KZPŁW za to zasyfia wszystko w salonie i nie tylko taki rodzaj kominka.

 

Wróć do szkoły i naucz się fizyki, to będziesz wiedział kiedy i dlaczego kurz się unosi.

Podobnie jak laik, koszę trawę sam, zagospodarowuję działkę sam, teściowa mi nie gotuje ani nikt oprócz żony a z ecopowera jestem zadowolony, bo za cenę kominka z płaszczem mam ogrzewanie tanie czyste i bezobsługowe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...