Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro to tendencja wręcz światowa, poproszę w takim razie parę przykładów z tego forum gdzie ktoś mają stary dom energochłonny domontował komin w salonie celem dostawienia tam kominka.

 

 

W przeciwieństwie do ciebie "wspomniani forumowicze" tutaj sprzedawcami nie są i nie chcą wybielić sprzedawanych produktów poprzez obrażanie niewygodnych sobie forumowiczów, którzy nie zdecydowali się na twoje wysublimowane usługi (i ceny). Jako inwestor chcę uświadomić przyszłych inwestorów z czym się zderzą przy instalacji kominka w domu energooszczędnym, który to jest przeraźliwie drogi inwestycyjnie, brudny, negatywnie wpływa na komfort cieplny domu (przegrzewanie), do tego truje ludzi niską emisją i przeciętnie po pierwszym zachwycie przestaje się go używać najdalej po 3 latach (co akurat automatycznie wyklucza element trucia, ale jednak zdecydowanie podkreśla pieniądze wyrzucone w błoto).

 

 

Wulgarnego foszka sprzedawcy kominków zostawię na pamiątkę. :p

 

 

Psucie komfortu cieplnego (szczególnie w domu energooszczędnym) przez kominek to jeden z czynników z jakimi przyszły inwestor się zderzy i warto o tym wspomnieć (ergo, dyskusja jest jak najbardziej CELOWA) aby miał tego świadomość. Jak lubi (akceptuje) huśtawki temperatur, to będzie na plus, jak nie lubi to doda minus do swoich rozważań. Trochę obiektywizmu, drogi Przemku.

 

Witam.

 

Piszesz te epistoły w których chcesz być ponad wszystkimi.Upodobań ludzkich nie zmienisz.Twoje wywody na temat kominków są tak bzdurne i nie na temat ,że wołają o pomstę do nieba.To tobie brakuje obiektywizmu.Nie masz ,a nadajesz jak Enigma choć wszyscy nie traktują cie poważnie bo rozszyfrowali twoje podejście do pracy ,tak pracy z urządzeniem zwanym "kominek,koza itp" .W takim wątku jak ten w mojej subiektywnej ocenie powinny wypowiadać się osoby choćby z minimalnym doświadczeniem posiadające w/w urządzenie.Te twoje gadki umoralniające powinny być karane za wprowadzanie w błąd opinie publiczną.Wyżej o takim wprowadzaniu pisałem.Temat jasno tłumaczy rozgoryczenie autora."Nie róbcie kominków w domy". Ma kominek i nie potrafi z niego korzystać.Wspominając o doświadczeniu miałem także na myśli wszelkie dopuszczalne riposty ludzi którzy palą dla przyjemności ale i tych którzy z palenia w kominku czerpią inne bardziej intratne korzyści.Twoje wypowiedzi w tym topiku powinny ograniczać się tylko do pytań czyli zdań pytających.Nie mając doświadczenia w paleniu w takim urządzeniu musisz li tylko słuchać.Puste wywody to twoja fikcja-fantazja , która nie powinna mieć wpływu na decyzję przyszłych inwestorów czy właśnie inwestować czy nie w kominek i dlaczego on ma się znaleźć u mnie w chałupie. Dam ci dobra radę ponieważ zabronić niczego ci nie mogę.Nie wypowiadaj się tutaj bo się tylko ośmieszasz i nic nie wnosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że on nie ma kominka ale jest biegły w temacie jak nikt. Piotr Batura z Darkiem zdunem powinni pobierać u niego nauki.

 

Ponuro na dworze , a Ty mnie rozbawiłeś.;).Powiedz mi może po co zabiera głos jak go nie ma i nie wie i nie przeżył tego co się w nim dzieje z instalacją włącznie.No rozumiem jakby miał chociaż klamkę to by mógł się wypowiadać i prawić te swoje morały ,że np. owa klamka jest nie do klamkowania w kominku:lol2:.Niemen śpiewał "dziwny jest ten świat" , a tu konsternacja bo dziwni są ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponuro na dworze , a Ty mnie rozbawiłeś.;).Powiedz mi może po co zabiera głos jak go nie ma i nie wie i nie przeżył tego co się w nim dzieje z instalacją włącznie.No rozumiem jakby miał chociaż klamkę to by mógł się wypowiadać i prawić te swoje morały ,że np. owa klamka jest nie do klamkowania w kominku:lol2:.Niemen śpiewał "dziwny jest ten świat" , a tu konsternacja bo dziwni są ludzie.

 

Taka jego natura. Po Twoim poście przypomniał mi się cytat z filmu "Kochaj albo rzuć" a mianowicie "...tu ci co są najkrócej, są bardziej amerykańscy niż Amerykanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..tu ci co są najkrócej, są bardziej amerykańscy niż Amerykanie".

 

Widać, że do ciebie trafiają wyłącznie dość tępe argumenty siłowe: kto dłużej na forum, kto dłużej pali w kominku, kto więcej drewna przerzucił - zamiast merytorycznych. Mogę stanąć z tobą w szranki :).

 

Z mojego doświadczenia kominek to brud i smród w pomieszczeniu w którym jest zamontowany. Jak ktoś wcześniej miał kotłownie i palił węglem to może mu się wydawać, że czysto i jeszcze pachnie. To może się komuś nawet podobać w końcu nawet renomowane firmy perfumeryjne do swoich wyrobów dodają zarówno skatol i indol więc kto co lubi.

 

Ale nie należy zapominać, że kominek truje. Prawie połowa europejskiego rakotwórczego benzopirenu jest emitowana przez kominakarzy.

 

 

 

y4mRMb1U7jTzGe1yzgHO_NnvLRJ_AXkpvLSbI7xamxUWBVxTWXEG6ygVxtibcxYDXoN-v5gBdFinQYSb3ile6HOYIIdzTnor1rfGkbslLoqBSNJ37vEXybML-RGt8emVk-9yGSXr0hJJUZm0Z0bLrMoWzxxPP9ojj1og-7cQMm0DMIws2mn42w4UMERo2q89OS1YDs5wFUCEMWN3_WYCGJRNA?width=850&height=509&cropmode=none

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś "ładnie" czyści temat min. z moich postów. Widocznie są one komuś bardzo niewygodne.

Nie ma więc sensu pisać, a można tylko się pośmiać z hipokryzji wugie lub tego co jest nikim specjalnym :p

 

Skoro ja z NS-em jesteśmy hipokrytami, to jak nazwać Ciebie? A posty czyści moderator, bo któż inny. I nie "wugie" tylko "wg39070" analfabeto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś "ładnie" czyści temat min. z moich postów. Widocznie są one komuś bardzo niewygodne.

Nie ma więc sensu pisać, a można tylko się pośmiać z hipokryzji wugie lub tego co jest nikim specjalnym :p

 

Nadal za brak argumentów bierzesz na piedestał obrażanie mnie.Ja nie przekręcam twojego nicka i nie wiedząc dlaczego mojego posta wyciął tomcio.Tam dokładnie opisałem kim jesteś w stosunku do takiego urządzenia jak kominek.Szkoda była to lekcja dla ludzi takiego pokroju jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzucasz innym celowe przekręcanie nicków, a sam nie jesteś w stanie się od tego powstrzymać. Dziwne.

rwojtek przewertowałem posty dwa tyg w tył i żaden z Twoich nie został usunięty. Może mylisz tematy?

 

Wyczuwam jakaś ansę do mnie.Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.Jak mam mu to wytłumaczyć.Cie razi to ,że pieszczotliwie nazwałem cie tomcio nie używając przy tym ironii.U niego jest to zupełnie inaczej.Coś kulawo ze zrozumieniem i proszę nie zarzucaj mi czegoś co ma zły wpływ na to co dzieje się w tym topiku.Jeśli interpretujesz coś jako moderator i wytykasz coś komuś bądź pewien swej wypowiedzi czy czasem nie szkodzi ona innej osobie .Bądź obiektywny wszak jesteś od ustalania zasad dobrej dyskusji w tematach.Przepraszam za to: Ty chyba nie jesteś z lubelskiego???. Z lubelskiego ludziska potrafią czasami ważyć słowa.:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjku obiektywizm w Twoim wykonaniu to bardzo względne pojecie;-)

Ale to jednak ty kasujesz swoje posty by po twojej ignorancji ślad nie pozostał. :D To jest dopiero obiektywizm. Wybiórczy.

 

O każdej potrawie ktoś można powiedzieć że ma specyficzny smrodek a mówią tak w większości ci którym dana potrawa nie smakuje.

Co nie zmienia faktu, że smrodek pozostanie smrodkiem. Można to ignorować, albo oszukiwać się że ładnie pachnie. Ja wolę przyjąć tę pierwszą wersję, nawet jak we mnie uderzy i da takiemu jak ty "argument" do ręki. Tymczasem tu się nie ma czego wstydzić, ale niektórzy widać nie potrafią mówić wprost. Nic nowego.

 

Pierwszy raz spotykam osobę która pałaszuje coś co jej śmierdzi no ale "de gustibus non est disputandum". Flaki pachnące fiołkami, ciekawe ale chyba nie zjadliwe;-)

Znam mnóstwo ludzi potrafiących stwierdzić, że np. sery śmierdzą, niektóre wręcz przeraźliwie, a mimo tego je jedzą. Ba, nawet twierdzą że lubią ten swoisty smrodek. No ale wiadomo, Remiks wie lepiej i jak nikogo takiego nie zna (albo oszukuje że nie zna), a sam sobie kłamie dla uspokojenia swojego sumienia, to musi mieć rację najmojszą. Pewnie z tego samego powodu kominek ci pachnie, nie brudzi, nie psuje komfortu cieplnego, nie truje i nie kosztuje dużo -- ale z rzeczywistością ma to tyle wspólnego co flaki pachnące fiołkami.

 

Jak zwykle musisz mieć rację bo moja racja jest najmojsza a i w dziedzinie kominka właśnie tak chcesz, nie budujcie bo Ty tak chcesz.

Nie dlatego że ja tak chcę, tylko dlatego że kominek to droga inwestycja, źle wpływa na komfort cieplny, truje ludzi i nudzi się najdalej po 3 latach pozostawiając drogi mebel w salonie. Parę osób już się przekonało, że mam rację. W tym moi rodzice. Kominek odstawili po 3 latach (haha!) i zamontowali klimatyzatory do grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...