Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wczoraj wrzuciłem do kominka drewno brzozowe ścięte dzień wcześniej, tak z czystej ciekawości czy się spali. Ale czad! A jaki zapach na podwórku. Normalnie sysunia.

 

Drzewo brzozowe jest drewnem, które bez względu na zawartość wody "można" spalić. Nie mówimy o namoczonej brzozie tylko surowym świerzo ścietym drzewie. Wiedza ta jest potrzebna by rozpalić np: ognisko, gdy nie mamy suchego drewna. W kominku palimy powietrzno suchym drewnem. (ciepłym w dotyku, nie odbierającym ciepła z np dłoni)

Edytowane przez Jurgonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że był zapach a nie zasłona dymna. Sąsiedzi też jarają w kominkach i nikomu jakoś to nie przeszkadza. Można żyć w normalnym regionie? Można! Wielkopolska to jednak normalna Polska.

 

Ha, ha, wlasnie - jaranie w kominkach oznaką normalności.

Mino, iz wszyscy mają nowe domy i gaz. Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo brzozowe jest drewnem, które bez względu na zawartość wody "można" spalić. Nie mówimy o namoczonej brzozie tylko surowym świerzo ścietym drzewie. Wiedza ta jest potrzebna by rozpalić np: ognisko, gdy nie mamy suchego drewna. W kominku palimy powietrzno suchym drewnem. (ciepłym w dotyku, nie odbierającym ciepła z np dłoni)

 

Wiem o tym doskonale. Ale dziękuję za przypomnienie tej zasady niedowiarkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jaką cholerę ludzie cokolwiek pichcą do jedzenia?

Mamy XXI wiek.

Piguła o odpowiedniej kaloryczności, jak z pakietu ratunkowego, załatwia sprawę!

A głupole coś gotują, pieką, smażą...

Sałatki? Po co?

Piguła suplementu ma tyle samo lub więcej potrzebnych minerałów....

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g...o prawda. Wcale nie są takie oczywiste. Wręcz często bywają wadami - o czym wiele osób przekonuje się jak już jest po herbacie.

 

Niejaki laik twierdzi że awaryjne ogrzewanie i możliwość zgromadzenia zapasu paliwa jest wadą?? nawet możliwość spalenia odpadów lub mebli wrazie sytuacji kryzysowej jest zaletą.

 

W kółko widzę że ludziom dopach się obraca. Rodzice dzieciarom w pierwszej klasie dają pieniądze do sklepiku i tylko dziadostwa żrą szkraby z szmarfonami na korytarzach szkole.

Ten świat musi klynknąć aby było znowu normalnie. Jak Adma napisał selekcja naturalna. Jak coś pierdyknie to selekcja pójdzie szybko.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkułko widzę że ludzią dopach się obraca. Rodzice dzieciarom w pierwszej klasie dają pieniądze do sklepiku i tylko dziadostwa żrą szkraby s szmarfonami na korytarzach szkole.

Ten świat musi klynknąć aby było znowu normalnie. Jak Adma napisał selekcja.

Jak nauczysz się pisać po polsku, to będziemy dyskutować. Szanuj rozmówców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejaki laik twierdzi że awaryjne ogrzewanie i możliwość zgromadzenia zapasu paliwa jest wadą?? nawet możliwość spalenia odpadów lub mebli wrazie sytuacji kryzysowej jest zaletą.

No popatrz, jak to wielka 'zaleta' - możliwość (KONIECZNOŚĆ) magazynowania paliwa. Budować drewutnię, wozić, rąbać, ciąć, znów wozić do salonu, wozić popiół, suszyć drewno... Przecież już pisałem o tym.

U mnie, opał w gniazdku. U grzejących gazem, opał na bieżąco dostarczany przez sieć.

No więc - jaka to 'zaleta' u Ciebie? :lol2:

 

'Awaryjne ogrzewanie' - jak ma się durszlaka, to faktycznie takie potrzebne. Jak ma się dom, w którym zainwestowałeś w niego (izolacja, OZC, wykonawstwo, szczelność), to awaryjne ogrzewanie nie jest potrzebne. Wystarczą świece, biokominek ew. zwiększone zyski bytowe.

 

No więc - jaka to 'zaleta' u Ciebie? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, jak to wielka 'zaleta' - możliwość (KONIECZNOŚĆ) magazynowania paliwa. Budować drewutnię, wozić, rąbać, ciąć, znów wozić do salonu, wozić popiół, suszyć drewno... Przecież już pisałem o tym.

U mnie, opał w gniazdku. U grzejących gazem, opał na bieżąco dostarczany przez sieć.

No więc - jaka to 'zaleta' u Ciebie? :lol2:

 

'Awaryjne ogrzewanie' - jak ma się durszlaka, to faktycznie takie potrzebne. Jak ma się dom, w którym zainwestowałeś w niego (izolacja, OZC, wykonawstwo, szczelność), to awaryjne ogrzewanie nie jest potrzebne. Wystarczą świece, biokominek ew. zwiększone zyski bytowe.

 

No więc - jaka to 'zaleta' u Ciebie? :lol2:

 

Nie mam drewutni, w skrzyni, która stoi w garażu mam brykietu do kominka na kilka tygodni. Skoro tak nainwestowałeś w chałupę i możesz ją ogrzać bytem ludzkim, to po grzyba Ci ten kocioł elektryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz i prąd płynąć nie musi. A magazynowanie lub ich wytwarzanie jest trudne i drogie.

Jeśłi mowa o awaryjnym ogrzewaniu ja nei mówię tutaj o kilku godzinnym/dniowym zaniku zasilania tylko o prawdziwym kryzysie. Mam podręczny zapas brykietu ok 200kg powinno to starczyć na około miesiąc. Pomimo że moja buda potrzebuje pewnei ponad dwa razy tyle kwh co twoja to ty będziesz w czarnej.... a nie ja.

Poza tym weź pod uwagę że rekuperator warazie czego Ci nie pójdzie i twoją energooszczędność można sobie w tyknąć.

 

PS. Jak chcesz podnieść zyski bytowe bez prądu?? TV itp nie pójdzie. Uchodźców ściągniesz??

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...