Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wadę ma...

Dość drogo i tylko kilka watów.

Lepszy już chyba termostos. No, termogenerator.

Stare, znane, sprawdzone, porzucone i zapomniane.

Moc to kwestia skali a dopasowanie do potrzeb jaką przetwornicą DC-DC to formalność.

http://aztekium.pl/sites.py?tekst=1&lang=pl

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że Wy nie wiecie, że...

W każdym prawie waszym domu jest i pracuje całkiem wydajny termogenerator!

To zabezpieczenie peciwwypływowe gazu.

Jest w ogrzewaczach na butlę, w kuchenkach, kotłach gazowych CO i podgrzewaczach gazowych wody.

https://freggia.pl/pl/technology/ovens/id_35.html

Ta termopara "daje" jakieś ułamki wolta ale całe DZIESIĄTKI amper! Podgrzana "trzyma" elektrozawór gazu.

To da się łączyć...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tochę poczytałem o ogniwach Peltiera i cienko to widzę. Do ciepłą z czopucha się nie dobiorę spaliny i tak są na granicy rozsądku. Zostaje mi zdjąć dodatkową izolację z drzwiczek i tam spróbować się dobrać do ciepła. Chodzi mi o rozbudowę mojeggo PV 0,5 offgrid okablowanie mam gotowe do podpięcia do tego małego śmigiełka ale przydało by się jeszcze coś ...............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, jak to wielka 'zaleta' - możliwość (KONIECZNOŚĆ) magazynowania paliwa. Budować drewutnię, wozić, rąbać, ciąć, znów wozić do salonu, wozić popiół, suszyć drewno... Przecież już pisałem o tym.

U mnie, opał w gniazdku. U grzejących gazem, opał na bieżąco dostarczany przez sieć.

No więc - jaka to 'zaleta' u Ciebie? :lol2:

 

'Awaryjne ogrzewanie' - jak ma się durszlaka, to faktycznie takie potrzebne. Jak ma się dom, w którym zainwestowałeś w niego (izolacja, OZC, wykonawstwo, szczelność), to awaryjne ogrzewanie nie jest potrzebne. Wystarczą świece, biokominek ew. zwiększone zyski bytowe.

 

No więc - jaka to 'zaleta' u Ciebie? :lol2:

 

Z tobą na temat kominka nie powinno się dyskutować , a ty powinieneś stąd zniknąć.Pędzę tłumaczyć dlaczego.Jesteś potwornym laikiem i filozofem z tej materii.Wprowadzasz przyszłych inwestorów w błąd.Nie po ludzku traktujesz poruszane tu zagadnienia,Szydzisz z ludzi mających to urządzenie tłumaczących takim jak ty ,że kominek to naprawdę fajne źródło pozyskiwania energii.Masz tą swoją elektrykę to ją miej.Jak domniemam na starość będziesz siedział w fotelu i grzał nogi na podłodze niczym nie styrane.Żadną pracą w domostwie.I proszę nie myl przyjemności z obowiązkiem to karygodne w tym topiku.

5a96ce61de752767.jpg

Zrobiłem ci fotkę z okna mego gabinetu:Dt/j. drewutni ,magazynku na różności taki bardzo przydatny mebel ogrodowy.

.Budować drewutnię, wozić, rąbać, ciąć, znów wozić do salonu, wozić popiół, suszyć drewno.............

Czy tobie się wiek nie pomylił czasem???. Dla przypomnienia powiem ,że mamy 21.

ad1.drewutnia nie tylko do przechowywania drewna

ad2.z lasu nie wozisz do kominka przynosisz w koszu i układasz przy komorze na kilkanaście paleń

ad3.płacisz za porąbane w wymiarze jaki sobie życzysz.(choć dla podniesienia tężyzny fizycznej lubię sobie zrobić naturalną siłownie w chałupie ty tylko bierki i tym się różnimy)

ad4.z tym popiołem to i moja żona cie wyśmiała.Pomyśl jak coś skreślisz.Co ty chcesz wywozić.Masz centralny odkurzacz np . i te skromne ilości usuwasz , a ty w niewiedzy chyba piszesz o tonach:lol2:.

ad5. suszenie drewna.Tak ono suszy się bez twej ingerencji spalając sezonowane ,sezonujesz następne i tak wkoło Wojtek.

 

to są moje zalety KZPŁW.:yes:

 

p.s. już to kiedyś takim szydercom pisałem.Moim KZPŁW ogrzewam podłogówkę , jak w lecie za oknem pada i nie chce się wyjść na dwór robię różne różności w komorze paleniskowej puszczając w komin CO np. o zapachu wędzonego karczku:D, lub pieczonego ziemniaka jak z ogniska.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad4.z tym popiołem to i moja żona cie wyśmiała.Pomyśl jak coś skreślisz.Co ty chcesz wywozić.Masz centralny odkurzacz np . i te skromne ilości usuwasz , a ty w niewiedzy chyba piszesz o tonach:lol2:.

 

 

 

Chciałem dorzucić że szkoda go wywalać to dobry nawóz.

 

 

@budowlany_laik

1.Nie powiedziałeś mi jak checz podnieść zyski bytowe bez prądu?? Bez prądu one spadną

2. O ile spadnie twoja energooszczędność bez działającego rekuperatora w super szczelnym domku w którym trzeba zacząć wietrzyć a nie ma jak uzupełnić strat

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dorzucić że szkoda go wywalać to dobry nawóz.

 

 

@budowlany_laik

1.Nie powiedziałeś mi jak checz podnieść zyski bytowe bez prądu?? Bez prądu one spadną

2. O ile spadnie twoja energooszczędność bez działającego rekuperatora w super szczelnym domku w którym trzeba zacząć wietrzyć a nie ma jak uzupełnić strat

 

Wbrew pozorom to dla niego bardzo trudny zestaw tych dwóch pytań przygotowałeś .Co do popiołu to absolutna racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to traktuję trochę jako rozrywkę. Pozatym jeśli stawiam jakieś pytanie i zostanie ono wytłumaczone to można z niego coś wartościowego wyciągnąć. Zwłaszcza chodzi o pytanie 1. Z chęcią podniósł bym u siebie zyski bytowe nie korzystając z prądu. Jedyne co mi przychodzi to wziąć do domu psa kota i kury :)

 

A co do biokominka. Ktoś kiedyś kolegi WG zapytał się a ile masz paliw do tego agregatu to ja sie zapytam ile masz bioetanolu do do tego kominka. W razie szeroko pojętego W drewno masz wszędzie chyba że koś ma bimbrownię to można traktować biokominek jako awaryjne ogrzewanie chociaż to gryzie się tutaj z wentylacją domu bez prądu.

 

Nie nazwam nikogo ekooszołomem jestem porostu przeciwnikiem ideologi ekooszołomstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy trochę śniegu, ale takiego prawdziwego jak w 1979 r. i wszyscy "brodaci drwale" na co dzień zapijający się swoim sojowym latte będą płakać w swoich energooszczędnych domach niczym małe dziewczynki.

 

Do mojego kominka w pw mam jako pierwsza linię obrony akumulator żelowy, po 8h (na tyle powinien styknąć) zapuszczam generator prądotwórczy (5L mieszanki mam narychtowane - mieszanki bo trzeba benzinen z olejem wymieszać)

 

A koledzy od pomp ciepła będą wtedy meble na opał rąbać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możę też mają generator i po prostu uruchomią pompę ?

 

Albo mają energooszczędny dom, który zagrzeją dwiema farelkami po 1500W ?

 

A ile mają paliwa do tych agregatów ?? Patrząc realnie na problem to za mało. Bo co innego agregat dający ciągle 3kW a co innego UPS i wypierdek do pompki odpalany cyklicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...