Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo nieoptymalne to wszystko, choć budżetowe...

 

Adam M.

 

To jak wg Ciebie to optymalnie i tanio? Przy okazji udało się parę śmieci wykorzystać lub tanie używane części. Jako awaryjne zasilanie przy braku słońca lub większych potrzebach niż zapewni PV da radę. Lepsze rozwiązanie jak drogi agregat z lepszym jakościowo prądem. Zostaje mi wydech na zewnątrz dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sporo...

 

Agregat pędzony odparowanymi (pirolizowanymi) częściami lotnymi z organicznych odpadów, tak jak robiły to dwie dziewuchy w Senegalu w katolickiej misji...

No i facio w Australii, w buszu... Tak samo robił. Działało dobrze.

:lol:

Nie... No, ja wiem, że w naszym EUROPEJSKIM kraiku to nie przejdzie...

My musimy z sieci... nie jak jakieś murzyny czy buszmeny...

:lol:

GS50 znasz?

CENĘ też?

https://allegro.pl/listing?string=panele%20GS50&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-1-1003

Ja mam te po 30zł/szt.

NIE ZNAM LEPSZYCH NA BIAŁE NIEBO!!!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...

No, ja to całe lata problem drążę...

Wiem co w Indiach zrobił taksiarz mieszając WODĘ z benzyną, dziewuchy w Senegalu co nasikały do reaktora, facio w buszu Australijskim co PIWO wlał do reaktora,,,

:lol:

To wszystko jest w sieci!

 

Ja postawiłem na kogenerator pędzony wodą...

Dla mnie - proste.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie tak jak panele PV aż się proszą do zasilania solara, tak - z tych samych powodów - do zasilania pompy CWU kombinowałem z wykorzystaniem temperatury. Chciałbym uniknąć akumulatorów, agregatów, itp - po prostu żeby odpalenie kominka automatycznie powodowało produkcję prądu do pompy. Zaproponowałeś termoparę, tylko ile musiało by ich być, żeby uciułać te 12V do jakiejś pompy, np. od webasto? No chyba że są jakieś pompy o sensownym przepływie chodzące na niższym napięciu?

Tym bardziej, że nie chcę produkować prądu w innych celach niż wymuszenie cyrkulacji wody w obiegu.

Edytowane przez Krakers70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zesz, cholera...

5MW tam stoi...

Po 30 zł/szt.

https://allegro.pl/listing?string=panele%20GS50&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-1-1003

 

" Chciałbym uniknąć akumulatorów, agregatów, itp - po prostu żeby odpalenie kominka automatycznie powodowało produkcję prądu do pompy."

A zaprzyjaźnionego TIGa masz?

Poczytałeś co podlinkowałem o termogeneratorach?

KILOWATY MOCY mają...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak 1kW jak palisz w kotle - nie łaska?

Ten kW do aku i masz co chcesz.

 

Policz!

1kW przez 5 godzin to 5kWh.

100W przez 24 godziny to 2,4kWh

Odlicz straty, gówniatą sprawność (magazynowania, przesyłu, przetwarzania) i jest!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zesz, cholera...

5MW tam stoi...

Po 30 zł/szt.

https://allegro.pl/listing?string=panele%20GS50&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-1-1003

 

" Chciałbym uniknąć akumulatorów, agregatów, itp - po prostu żeby odpalenie kominka automatycznie powodowało produkcję prądu do pompy."

A zaprzyjaźnionego TIGa masz?

Poczytałeś co podlinkowałem o termogeneratorach?

KILOWATY MOCY mają...

 

Adam M.

Nie mam, poczytałem. Tylko chyba za cienki w te klocki jestem. Musisz bardziej łopatologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że jest aku który ma działać jako amortyzator ale nie jazda w dużych cyklach rozładowania tzn ładowanie i wykorzystanie prawie do pustego i tak w kółko aż do szybkiej śmierci aku.

 

Aku ma podtrzymać pompkę obiegowa, żeby się kominek nie zagotował, a kolegom co będą próbowali kupić agregat jak spadnie śnieg życzę powodzenia:p

 

PS. wczoraj po raz pierwszy załadowałem kominek brunatniakiem, z powodu wilgoci w powietrzu, nie kopciło (byłem na spacerze z psem więc obserwowałem), w czasie palenia doszło do 22,5, rano było 21,5 i sporo żaru. Muszę nakupić brunatniaka, bo ekogroch drożeje, a brunatnak 22 zł za 25 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakers.

Przerzućmy się tam z tym termogeneratorem.

Nie jest trudne.

Adam M.

 

Tam, czyli gdzie? Podlinkowałeś zabezpieczenie przeciwwypływowe do gazu i stronkę ze starymi rozwiązaniami termoelektryczności - aztekium.pl

Ps.

Orkan nad Polską, OSP we wsi już dwa razy syrenę odpalała, strażaki na sygnale ganiają wte i wewte, a ja wciąż mam prąd, i to obydwie fazy! W szoku jestem :o Czyżby wreszcie naprawili sieć, po ostatniej serii awarii z częstotliwością co dwa dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku ma podtrzymać pompkę obiegowa, żeby się kominek nie zagotował, a kolegom co będą próbowali kupić agregat jak spadnie śnieg życzę powodzenia:p

 

PS. wczoraj po raz pierwszy załadowałem kominek brunatniakiem, z powodu wilgoci w powietrzu, nie kopciło (byłem na spacerze z psem więc obserwowałem), w czasie palenia doszło do 22,5, rano było 21,5 i sporo żaru. Muszę nakupić brunatniaka, bo ekogroch drożeje, a brunatnak 22 zł za 25 kg

 

Palisz węglem brunatnym w kominku??? :jawdrop:. Jakie masz temperatury w komorze paleniskowej???. Ta domowa mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o 15% ogólnej sprawności paneli? Bo panele które "zareklamowałeś" mają 6%.

Naraziei tak przestój :) panelami lub/i śmigłem zaczniemy się bawić na wiosne. Teraz trzeba coś w kotłowni pokombinować i tackę ociekową dorobić bo jeszcze trochę GGWC nie wyrobi i zacznie się w reku wkraplać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...