Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Nie wiem czy rozumiesz do czego zmierzam brak prądu to spadek twojej energo oszczędności.

Pomyśl chwilę. Ile spadnie moja energooszczędność przez brak pracy rekuperatora przez parę godzin w roku? Taką największą miałem awarię w ciągu 7 lat. Wiem, że nie wiesz, bo uważasz, że OZC to zbędny wydatek...

 

Czepianie się czegokolwiek przez Ciebie przy braku argumentów w rozmowie sięga zenitu...

 

Zresztą gdyby była sytuacja ekstremalna, to właśnie ta energooszczędność daje mi znaczną przewagę nad domami typu durszlak.

Ale nie pojmie tego ten, który parę stówek na OZC przeznacza na wełnę...

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomyśl chwilę. Ile spadnie moja energooszczędność przez brak pracy rekuperatora przez parę godzin w roku? Taką największą miałem awarię w ciągu 7 lat. Wiem, że nie wiesz, bo uważasz, że OZC to zbędny wydatek...

 

Czepianie się czegokolwiek przez Ciebie przy braku argumentów w rozmowie sięga zenitu...

 

Zresztą gdyby była sytuacja ekstremalna, to właśnie ta energooszczędność daje mi znaczną przewagę nad domami typu durszlak.

Ale nie pojmie tego ten, który parę stówek na OZC przeznacza na wełnę...

 

Chyba napisałem ze nie biorę pod uwagę chwilowych zaników tylko dłuższe. To żę uważam OZC za marnotrawstwo nie czyni z mojego domu durszlaku może nie jest taki jak twój ale wyprzedza obecną i przyszłą normę. Piszesz coś o braku argumentów u Ciebie odnoszę to samo wrażenie.

 

Nie odpowiedziałeś mi na bardzo nurtujące mnie pytanie podniesienie zysków bytowych bez prądu. Tak naciskam na to bo może czegoś się nauczę i zastosuję to u siebie nie w razie W tylko nacodzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś mi na bardzo nurtujące mnie pytanie podniesienie zysków bytowych bez prądu. Tak naciskam na to bo może czegoś się nauczę i zastosuję to u siebie nie w razie W tylko nacodzień.

Można np. bawić się w chowanego z dziećmi po ciemku :)

 

Wciskasz mi słowa, których nie napisałem - nie określiłem Twego domu jako durszlaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl chwilę. Ile spadnie moja energooszczędność przez brak pracy rekuperatora przez parę godzin w roku? Taką największą miałem awarię w ciągu 7 lat. Wiem, że nie wiesz, bo uważasz, że OZC to zbędny wydatek...

 

Czepianie się czegokolwiek przez Ciebie przy braku argumentów w rozmowie sięga zenitu...

 

Zresztą gdyby była sytuacja ekstremalna, to właśnie ta energooszczędność daje mi znaczną przewagę nad domami typu durszlak.

Ale nie pojmie tego ten, który parę stówek na OZC przeznacza na wełnę...

 

Uogólniając nigdy nie wiadomo do kogo pijesz więc tyczy się to wszystkich na co kolega kulibob zwrócił ci uwagę.Na brak argumentu odpowiadasz cedzakiem , wplątujesz w to zresztą niepotrzebnie rekuperator i jego ekstremalną awaryjność.Poruszasz się po tematach związanych z kominkami bez przygotowania technicznego ,o merytoryczności nie wspomnę , nie odpowiadając na postawione ci pytania.Dla takich twoich widzimisię nie wolno budować kominków.Otóż zapewniam cię ,że jesteś w głębokim błędzie.Czyli według ciebie wszyscy oprócz ciebie mają domy-cedzaki??? OZC jest im obce ,nie skorzystali z kalkulatora obliczeniowego ile to ich cedzak wypuszcza ciepła w kosmos.

 

p.s.

popatrz na mój durszlak - cedzak.

0808a0514135330a.jpg

temp.zewn dzisiaj patrz data w dolnym prawym rogu.

55b629a6a7f895ea.jpg

temp.wewn KG nadal milczy włącza się tylko grzanie wody.

0f74573aa54619a3.jpg

nastawa czyli temp zadana dla KG 23,5 stC.

d37a298084a75492.jpg

nieład w mym parowozie po przedwczorajszym popalaniu i pitraszeniu.

 

Widzisz tu zależność pewną w stosunku do twojego termosu na płycie ???

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ozc po założeniu reku, wygraniu chałupy, i zatkaniu paru dziur szacuję 45-50kwh/m2/rok ten sezon to sprostuje. Jakie masz zasilanie na GGWC? Bo w temacie o glikolowcu nikt nie chce mi odpowiedzieć.

 

Zostawmy już warunki wojenne na moje nie umiesz obalić tego że to chyba najlepsze źródło ogrzewania wrazie W, To może też dotyczyć kominków z PW jeśli ktoś trochę prądu umie wyprodukować sam. Najlepszy jest tu kominek akumulacyjny.

 

Chciał bym poruszyć teraz sprawę nie w domach energo oszczędnych. Dlaczego nie ? W pasywnych to oczywiste że nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pogadać o naszych domach, to nie ma problemu, tylko chyba nie miejsce na to tutaj.

 

Napisz mi tylko zatem: ile kWh/m2*rok potrzebuje Twój dom wg obliczeń i wg praktyki? Nie proszę o elaborat, tylko o 2 liczby.

 

Odpowiadasz pytaniem na pytanie.Będę konsekwentny.Zrozum to adwersarzu obliczenia do niczego są mi nie potrzebne.Kuźwa zrozum to wreszcie.Pokazałem ci na fotkach co się dzieje u mnie w domu z porothermu (patrz stopka),bez płyty,reku,PC,fotowoltaiki itp.Za to z KZPŁW , solarami,wodną podłogówką,KG.Mam komfort cieplny , a KZPŁW traktuje wspomagająco dla temp. wytworzonej przez KG i podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadasz pytaniem na pytanie.Będę konsekwentny.Zrozum to adwersarzu obliczenia do niczego są mi nie potrzebne.Kuźwa zrozum to wreszcie.Pokazałem ci na fotkach co się dzieje u mnie w domu z porothermu (patrz stopka),bez płyty,reku,PC,fotowoltaiki itp.Za to z KZPŁW , solarami,wodną podłogówką,KG.Mam komfort cieplny , a KZPŁW traktuje wspomagająco dla temp. wytworzonej przez KG i podłogówkę.

Taką odpowiedź podejrzewałem. Teraz pomyśl kto jest teoretykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź podejrzewałem. Teraz pomyśl kto jest teoretykiem.

 

Ty jesteś teoretykiem, tak Ty. Co mi da jakieś OZC, będę lepiej spał czy co? Jak wyjdzie z tego, że moja chałupa potrzebuje 30 czy 50 W/m to policzę sobie kilogramy brykietu i ma być ciepło tak? Otóż nie - ciepło jest wtedy jak mi jest ciepło a nie jak psychicznie działające OZC nam to poda. Do kitu z tą całą teorią dotyczącą ogrzewania. Grzeję i ma być ciepło, rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i nie interesuje mnie to. Zeszły sezon grzewczy kosztował mnie około 2 tyś.

 

Bardzo trafnie mu odpowiedziałeś .Brawo Ty.Kominkowy sezon zamknąłem w jakiejś tam małej kwocie bo liczenie jest mi niepotrzebne tym bardziej ,że palę sezonowanym grabem 4 letnim.Mam buka 5 letniego i niesezonowanego graba 5 m3 , który się sezonuje.Jakakolwiek polemika z tym typem ogranicza się sam widzisz do czego.NIE MA KOMINKA !!!! , a każdego dyskutanta chce koniecznie sprowadzić do swojego poziomu.Nic mu nie obliczaj.Trzymaj sie tej wersji co ja.Małe straty finansowe w stosunku do komfortu cieplnego.

Ty jesteś teoretykiem, tak Ty. Co mi da jakieś OZC, będę lepiej spał czy co? Jak wyjdzie z tego, że moja chałupa potrzebuje 30 czy 50 W/m to policzę sobie kilogramy brykietu i ma być ciepło tak? Otóż nie - ciepło jest wtedy jak mi jest ciepło a nie jak psychicznie działające OZC nam to poda. Do kitu z tą całą teorią dotyczącą ogrzewania. Grzeję i ma być ciepło, rozumiesz?

To prawdziwy majstersztyk .Brawo.Oszołomom i wazeliniarzom mówię stanowcze nie.;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i nie interesuje mnie to.

I dlatego później, mając gaz, ratujemy się kominkiem trując wokół wszystkich... Ale - nie liczyłem przed budową ile pali dom, a później wyszło, że gazem drogo wychodzi, to mus palić drewnem...

 

Mnie nie stać na dublowanie systemów grzewczych.

 

Pięknie ujęty sens KZPŁW: 'Małe straty finansowe w stosunku do komfortu cieplnego' :lol2: Nic poza tym.

 

Ja zrobiłem inaczej. Przed budową zostało policzone wg OZC ile dom ma palić. Praktyka rozminęła się nieznacznie. Dzięki obliczeniom mogłem zdecydować się na prąd - i to sprawdza się do tej pory. Bez pracy, bez trucia, bez smrodu, automatycznie, bezobsługowo.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego później, mając gaz, ratujemy się kominkiem trując wokół wszystkich... Ale - nie liczyłem przed budową ile pali dom, a później wyszło, że gazem drogo wychodzi, to mus palić drewnem...

 

Mnie nie stać na dublowanie systemów grzewczych.

 

Pięknie ujęty sens KZPŁW: 'Małe straty finansowe w stosunku do komfortu cieplnego' :lol2: Nic poza tym.

 

Ja zrobiłem inaczej. Przed budową zostało policzone wg OZC ile dom ma palić. Praktyka rozminęła się nieznacznie. Dzięki obliczeniom mogłem zdecydować się na prąd - i to sprawdza się do tej pory. Bez pracy, bez trucia, bez smrodu, automatycznie, bezobsługowo.

 

Sprzedajesz kit , a to jest karalne.Nie rozumiesz co to są małe straty powiedziałbym nawet , nakłady finansowe w stosunku do komfortu cieplnego jaki osiągamy biorąc pod uwagę dom .który wybudowaliśmy.Ty masz energooszczędny.......do czasu.Pamiętaj czytaj i jeszcze raz czytaj tylko ,że ze zrozumieniem.Tu strasznie kulejesz.Chwalisz się na lewo i prawo jaki ty to lekkoduch , fanatyk jesteś.:p.Pokaz mi w tej chwili gdzie użyłem określenia :

I dlatego później, mając gaz, ratujemy się kominkiem trując wokół wszystkich

Wiesz jak jest różnica między określeniem ratujemy , a wspomagamy???. Nie wkładaj mi w usta czegoś czego nie wypowiedziałem.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz kit , a to jest karalne.Nie rozumiesz co to są małe straty powiedziałbym nawet , nakłady finansowe w stosunku do komfortu cieplnego jaki osiągamy biorąc pod uwagę dom .który wybudowaliśmy.Ty masz energooszczędny.......do czasu.Pamiętaj czytaj i jeszcze raz czytaj tylko ,że ze zrozumieniem.Tu strasznie kulejesz.Chwalisz się na lewo i prawo jaki ty to lekkoduch , fanatyk jesteś.:p.Pokaz mi w tej chwili gdzie użyłem określenia

 

Wiesz jak jest różnica między określeniem ratujemy , a wspomagamy???. Nie wkładaj mi w usta czegoś czego nie wypowiedziałem.

Gdzie napisałem, że to Twoje słowa? Znowu zgubiłeś okulary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i nie interesuje mnie to. Zeszły sezon grzewczy kosztował mnie około 2 tyś.

 

Popatrz teraz i obserwuj reakcję adwersarza tak jak w nicku drugi człon to laik.Pasuje.

Do budowlany_laik.Mój dom takich paramentów jak w stopce , według mojej praktyki i moich wyliczeń potrzebuje 60-70 kWh/m2/rok. .Zużycie finansowe 700 zł po zamknięciu sezonu.Nie kupuje opału czyli paliwo mam swoje j/w.Dom mam bardzo dobrze izolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem, że to Twoje słowa? Znowu zgubiłeś okulary?

Znowu pajacujesz rzucając inwektywy w naszą stronę.Powiedziałem , jak uogólniasz to tyczy się to wszystkich.Fanatyk.:p.Ja nie ratuje sie paląc w kominku.Wspomagam pracę KG i nie wciskaj mi drugiego kitu w usta ,że truje sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...