Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak mógł napisać tylko ktoś, kto nigdy nie miał do czynienia z obliczeniami odnośnie grubości ocieplenia:yes:

I ty chciałeś iść na polibudę? :rotfl:

 

Ja na polibudę? Dobrze się czujesz? Ja zrobiłem ocieplenie o 2 cm cieńsze niż przewidywał projekt, zastosowałem jednak styropian o lepszych parametrach. Można śmiało powiedzieć, że termo izolacyjność pozostała na poziomie projektowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakiegoś szału nie mam co do grubości ocieplenia. Jednak w przypadku NS-a pustak grubszy o 10 cm nie pozostaje bez znaczenia.Chyba zgodzisz się ze mną.

 

Ma gorsze U ściany niż Ty, 15cm wełny nad poddaszem.

To jest "bardzo dobrze ocieplony dom" ?

Tak, czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co, uważasz, że ma dom ocieplony "bardzo dobrze", skoro jest ocieplony gorzej, niż Twój ?

 

Post nr. #3441 jest dedykowany na wstępie tobie niedowiarku.Przy takiej dobrej izolacji mam satysfakcje i odczuwam komfort cieplny, a temp. utrzymuję między 22-23 stC wspomagając KG.Kuźwa czego ty adwersarzu n2 nie rozumiesz.Dobrze docieplony dom,mały nakład finansowy j/w.Poniał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz pozostać w niewiedzy.Tak postanowiłem."ostatecznie". :yes::D .Miałem podać liczby z moich wyliczeń podałem. Nie dam ci tej satysfakcji , a prosić to możesz ukochaną żonę by kupiła ci kominek.:lol2:

Od razu założyłem, że piszesz bajki, więc takiej odpowiedzi się spodziewałem. Kto jest teoretykiem zatem?

 

Na szczęście żonie kiedyś (przed budową naszego) zawsze dom kojarzył się z mozołem pracy związanej z wożeniem, paleniem, wywożeniem popiołu, wahaniami temperatur itd. Dlatego mieliśmy wspólny kierunek patrzenia jeśli chodzi o koncepcję budowy naszego.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrzymywanie 22-23 to żaden szał, trzeba tylko odpowiednią ilośc m3 drewna przepuścić. :)

Jak nie płacisz za drewno, to koszty są małe.

 

A dom zaizolowany średnio.

Proste,

 

Temperatura odczuwalna (ang. wind chill) – stan określający, jakie odczucie termiczne wystąpi przy danych warunkach pogodowych. Wyliczana jest w zależności od przyjętego modelu na podstawie takich parametrów, jak temperatura powietrza, siła wiatru, wilgotność i opady.

Po raz pierwszy pojęcie temperatury odczuwalnej wprowadzili Paul Allman Siple i Charles Passel w latach czterdziestych XX wieku. Był to wynik ich spostrzeżenia, dotyczącego zamarzania wody w naczyniu podczas badań naukowych na Antarktydzie. Z obserwacji tej wynikało, że czas, po jakim zamarzała woda, zależał od jej początkowej temperatury, temperatury otoczenia i prędkości wiatru.

Istnieje kilka modeli, pozwalających obliczyć temperaturę odczuwalną, jednak żaden nie daje zadowalających wyników w całym zakresie zmienności warunków atmosferycznych.

 

Źródło Wiki.

Posiłkując się prognozą temperatury odczuwalnej należy mieć świadomość, że poczucie ciepła/zimna” zależy jeszcze od takich zmiennych jak: wcześniejszy czas nasłonecznienia, wilgotność powietrza, rodzaj wykonywanej aktywności; ilość tkanki tłuszczowej, sprawność układu krążenia (czynniki katalizujące wychładzanie); od ubioru, ilości spożywanych ciepłych/zimnych napojów itd. itp.

Skoro tak trudno sprecyzować temperaturę odczuwalną, po co w ogóle ją sprawdzać w prognozach? Przede wszystkim dlatego, żeby nauczyć się jak nasz organizm reaguje na dane warunki – możemy stworzyć subiektywny „kalkulator” temperatury odczuwalnej wiedząc, jakie czynniki subiektywne przy jej obliczaniu musimy dodatkowo brać pod uwagę i wtedy odpowiednio zaniżyć/podwyższyć wynik z klasycznego wzoru.

Warto również zachować w głowie najprostsza z zasad i po prostu pamiętać, że podczas mrozów im silniejszy jest wiatr i im wyższa jest wilgotność powietrza, tym ciężej odbieramy panującą temperaturę.

 

 

Wykuj to na blachę z budowlanym_laikiem to nie będziecie zadawać tych głupich pytań i niepotrzebnie się doświadczać ,że ktoś może mieć lepiej od was.Przełóż to na swój dom to zrozumiesz co w chałupie czujesz przy 22/23 stC a np za oknem mróz -15 stC lub co czujesz jak za oknem np.plucha i 9 stC jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu założyłem, że piszesz bajki, więc takiej odpowiedzi się spodziewałem. Kto jest teoretykiem zatem?

 

Na szczęście żonie kiedyś (przed budową naszego) zawsze dom kojarzył się z mozołem pracy związanej z wożeniem, paleniem, wywożeniem popiołu, wahaniami temperatur itd. Dlatego mieliśmy wspólny kierunek patrzenia jeśli chodzi o koncepcję budowy naszego.

 

Dbam o twoje zdrowie byś z zazdrości jakiejś cholery nie dostał :D:D:D.Nie możesz powiedzieć ,że jestem teoretykiem w tym topiku za to ja śmiało stwierdzam ,że ty nim jesteś i to jeszcze z własną ideologią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło Wiki.

 

 

 

Wykuj to na blachę z budowlanym_laikiem to nie będziecie zadawać tych głupich pytań i niepotrzebnie się doświadczać ,że ktoś może mieć lepiej od was.Przełóż to na swój dom to zrozumiesz co w chałupie czujesz przy 22/23 stC a np za oknem mróz -15 stC lub co czujesz jak za oknem np.plucha i 9 stC jak teraz.

 

Ale w każdym domu da się zrobić miło i przyjemnie, kwestia tylko ilości paliwa, jakie musisz przewalić przez komin.

Twoje wklejki nic tu nie zmieną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło Wiki.

 

 

 

Wykuj to na blachę z budowlanym_laikiem to nie będziecie zadawać tych głupich pytań i niepotrzebnie się doświadczać ,że ktoś może mieć lepiej od was.Przełóż to na swój dom to zrozumiesz co w chałupie czujesz przy 22/23 stC a np za oknem mróz -15 stC lub co czujesz jak za oknem np.plucha i 9 stC jak teraz.

 

Osobiście wolę te -15 C, niż tą zgniliznę podczas której mam wrażenie, że chałupa szybciej się wychładza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny, nie trzeba mieć kominka by wiedzieć jak 'pachną' spaliny z niego (to mam za free) i ile pracy wymaga jego obsługa (wystarczy spojrzeć przez okno).

 

Znasz pojęcie "bierny palacz"?

Wyjaśnię - to taki, który odczuwa skutki spalonego tytoniu nie będąc sam palaczem.

 

Czekam cały czas na obliczenia gdzie pokażesz, że dom ocieplony 10 cm styropianem jest energooszczędny.

Inaczej będziesz teoretykiem.

 

I napisz też ile *C masz latem w domku.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...