Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

niktspecjalny, nie trzeba mieć kominka by wiedzieć jak 'pachną' spaliny z niego (to mam za free) i ile pracy wymaga jego obsługa (wystarczy spojrzeć przez okno).

 

Znasz pojęcie "bierny palacz"?

Wyjaśnię - to taki, który odczuwa skutki spalonego tytoniu nie będąc sam palaczem.

 

Czekam cały czas na obliczenia gdzie pokażesz, że dom ocieplony 10 cm styropianem jest energooszczędny.

Inaczej będziesz teoretykiem.

 

I napisz też ile *C masz latem w domku.

 

Upierdliwy jesteś.Ok jestem teoretykiem dobzie dobzie wystarczy (ale te 60-70 kWh/m2/rok kąsa po kichawie) ma boleć długo i uciążliwie aż laik pojmie. :lol2:??? i w domu mam zawsze 22/23 stC bez względu na porę roku.To mam ci teraz udowadniać???. Widzisz nie prowadzę archiwizacji jak ty.W elektronikę także jestem ubogi.:yes::D. To jak to wyliczymy???.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma gorsze U ściany niż Ty, 15cm wełny nad poddaszem.

To jest "bardzo dobrze ocieplony dom" ?

Tak, czy nie ?

 

Zapytam bo mnie zaczynają mierzić te twoje i P laika wpisy.Ile lat ma twoja chatka 100m2 ???. Mam chałupę prawie dwa razy większą jak ty .Z czym ty startujesz w temacie o kominkach.Tym ,że wstawisz sobie przewymiarowany kominek jak zrozumiesz co to za urządzenie.Litości chłopcze morelowy .;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to robisz, że w upały masz w domu 22-23*C? Napisz - może inni skorzystają?

 

Widzisz wreszcie i z mozołem , powoli wychodzi twoja niewiedza.Mówiłem czytaj ze zrozumieniem.Poczytaj o porothermie 35 cm i jego właściwościach technicznych.Co mi daj ów porotherm w zimie ,a co w lecie.Fotki z lata także wklejałem takim jak ty adwersarzom,mącicielom bez praktyki kominkowej.Jak to zrozumiesz będziesz prawidłowym ogniwem w dialogach o tym urządzeniu , a tak jesteś brakującym ogniwem w teorii Darwina. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam bo mnie zaczynają mierzić te twoje i P laika wpisy.Ile lat ma twoja chatka 100m2 ???. Mam chałupę prawie dwa razy większą jak ty .Z czym ty startujesz w temacie o kominkach.Tym ,że wstawisz sobie przewymiarowany kominek jak zrozumiesz co to za urządzenie.Litości chłopcze morelowy .;););)

 

Mnie nie interesuje ile masz m2 i czy musisz sobie tym cos przewymiarowywać, czy przedłużać :lol:

Ja tylko prostuję Twoje błędne swierdzenie, że posiadasz dom "bardzo dobrze izolowany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz wreszcie i z mozołem , powoli wychodzi twoja niewiedza.Mówiłem czytaj ze zrozumieniem.Poczytaj o porothermie 35 cm i jego właściwościach technicznych.Co mi daj ów porotherm w zimie ,a co w lecie.Fotki z lata także wklejałem takim jak ty adwersarzom,mącicielom bez praktyki kominkowej.Jak to zrozumiesz będziesz prawidłowym ogniwem w dialogach o tym urządzeniu , a tak jesteś brakującym ogniwem w teorii Darwina. :rolleyes:

No to poproszę te fotki z lata, z upałów. Najlepiej z poddasza zaizolowanego 15 cm.

 

P.S. Daj spokój z tym 'nauczycielskim' tonem i inwektywami - one tylko świadczą o Tobie.

 

No i czekam na obliczenia!

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upierdliwy jesteś.Ok jestem teoretykiem dobzie dobzie wystarczy (ale te 60-70 kWh/m2/rok kąsa po kichawie) ma boleć długo i uciążliwie aż laik pojmie. :lol2:??? i w domu mam zawsze 22/23 stC bez względu na porę roku.To mam ci teraz udowadniać???. Widzisz nie prowadzę archiwizacji jak ty.W elektronikę także jestem ubogi.:yes::D. To jak to wyliczymy???.:p

 

To teraz porównaj sobie te 60-70 kWh/m2, z moją izolacją i moim OZC dane masz w stopce. U Ciebie to jest powyżej 120 jak nie 150kWh.

 

A jak chcesz dalej pisać taki wynik poprosimy o wylicznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poproszę te fotki z lata, z upałów. Najlepiej z poddasza zaizolowanego 15 cm.

 

P.S. Daj spokój z tym 'nauczycielskim' tonem i inwektywami - one tylko świadczą o Tobie.

 

No i czekam na obliczenia!

 

Szukaj ,węsz.Pisałem ,że mam jeszcze 9 kominków które spompowują mi nadmiar gorącego powietrza z poddasza użytkowego.Podłączone pod termostaty które czytają górną temp.dostosowując się do żądanej dolnej.Wiem ,że to dla was skomplikowane.Powtarzam ma boleć 60-70 kWh/m2/rok.Jesteś po prostu laik bez kominka, a to przeca temat."nie róbcie kominków w domu". Nie o przenikalności cieplnej czy wyliczeń związanych z energooszczędnością.Tu mają być argumenty przeciw zakupowi i montażowi kominka w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz, niktspecjalny, wiarygodność Twoja spada do zera. Wrzucasz teksty, że masz dom energooszczędny, nie popierając tego żadnym obliczeniem. Popatrz na dane cob_ra.

 

Między bajki zatem można włożyć Twoje inne teorie, też np. o kominkach. Pisałem, żeś bajkopisarz i się nie myliłem. Jak przyszły inwestor może Tobie uwierzyć?

 

P.S. Temat brzmi 'nie róbcie kominków', więc co tu robisz? Idź do wątku 'róbcie kominki'! :lol2:

Tam sobie podyskutujesz z jednopostowcami, którzy dziś zarejestrowali się na FM:rotfl:

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz porównaj sobie te 60-70 kWh/m2, z moją izolacją i moim OZC dane masz w stopce. U Ciebie to jest powyżej 120 jak nie 150kWh.

 

A jak chcesz dalej pisać taki wynik poprosimy o wylicznia.

 

Możesz się szczycić .Masz chałupkę 98 m2 o kubaturze 265 m3 i nie masz kominka.Mam dom 185 m2 o kubaturze 850m3.Wiesz co to w takim domuniu na kurzej nóżce oznacza nie wchodzić w kominek,DGP,KZPŁW,kozę,itp.Wiesz czy nie???

 

U Ciebie to jest powyżej 120 jak nie 150kWh.

Powiedz jak to wyliczyłeś tym dwóm adwersarzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się szczycić .Masz chałupkę 98 m2 o kubaturze 265 m3 i nie masz kominka.Mam dom 185 m2 o kubaturze 850m3.Wiesz co to w takim domuniu na kurzej nóżce oznacza nie wchodzić w kominek,DGP,KZPŁW,kozę,itp.Wiesz czy nie???

 

 

Powiedz jak to wyliczyłeś tym dwóm adwersarzom.

 

 

ja przy płycie i ociepleniu 20(grunt), 20 (ściana) i 35(strop) mam obciążenie 55kWh/m2/rok

U Ciebie leci trzycyfrówka lekko :)

 

Miałam okazję mieszkać w domu z poddaszem ocieplonym 20cm kiepskiej wełny, wyobrażam sobie, co musisz tam mieć latem przy 15cm... :(

 

Masz dom o powierzchni 185 i kubaturze 850m3 ?

To znaczy, że masz średnią wysokość pomieszczeń 4,6m ?

:lol: :lol:

Ty nie wiesz, o czym piszesz... Takim dyletantom to się powinno ograniczać możliwość pisania, jak na elektrodzie.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny, nie trzeba mieć kominka by wiedzieć jak 'pachną' spaliny z niego (to mam za free) i ile pracy wymaga jego obsługa (wystarczy spojrzeć przez okno).

 

Znasz pojęcie "bierny palacz"?

Wyjaśnię - to taki, który odczuwa skutki spalonego tytoniu nie będąc sam palaczem.

 

Czekam cały czas na obliczenia gdzie pokażesz, że dom ocieplony 10 cm styropianem jest energooszczędny.

Inaczej będziesz teoretykiem.

 

I napisz też ile *C masz latem w domku.

 

Mógłbyś mi wskazać post w którym posłużyłem się określeniem ,że mam dom energooszczędny???. Inaczej stwierdzę ,że jesteś.................to potem.:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom takich paramentów jak w stopce , według mojej praktyki i moich wyliczeń potrzebuje 60-70 kWh/m2/rok. .Zużycie finansowe 700 zł po zamknięciu sezonu.Nie kupuje opału czyli paliwo mam swoje j/w.Dom mam bardzo dobrze izolowany.

 

 

 

60-70 kWh/m2/rok to dom energooszczędny. Twierdzisz, że tyle masz

W dodatku napisałeś "bardzo dobrze izolowany"

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi wskazać post w którym posłużyłem się określeniem ,że mam dom energooszczędny???. Inaczej stwierdzę ,że jesteś.................to potem.:no:

Proszę: TU

Zwyczajowo się przyjmuje <70 kWh/m2*rok jako dom energooszczędny.

 

I teraz może określ sam siebie, a nie mnie...

 

Napisałeś już jakąś bajkę dla wnuków? Jeśli nie, to startuj dziś :)

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy płycie i ociepleniu 20(grunt), 20 (ściana) i 35(strop) mam obciążenie 55kWh/m2/rok

U Ciebie leci trzycyfrówka lekko :)

 

Miałam okazję mieszkać w domu z poddaszem ocieplonym 20cm kiepskiej wełny, wyobrażam sobie, co musisz tam mieć latem przy 15cm... :(

 

Masz dom o powierzchni 185 i kubaturze 850m3 ?

To znaczy, że masz średnią wysokość pomieszczeń 4,6m ?

:lol: :lol:

Ty nie wiesz, o czym piszesz... Takim dyletantom to się powinno ograniczać możliwość pisania, jak na elektrodzie.

 

Skąd ty to bierzesz.Byłeś pod moją nieobecność w moim domu.Nie zapraszałem cię.Te 4,6 m wysokości to kolejna twoja fanaberia techniczna.Magda gl 312 .Właśnie takim niemerytorycznym profanem jesteś ty.Mowa o nie robieniu kominków masz dużo do powiedzenia.w temacie róbcie kominki jeszcze więcej.Ty sie może chwalisz tym parterowym kurnikiem w tym topiku.No zlituj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty to bierzesz.Byłeś pod moją nieobecność w moim domu.Nie zapraszałem cię.Te 4,6 m wysokości to kolejna twoja fanaberia techniczna.Magda gl 312 .Właśnie takim niemerytorycznym profanem jesteś ty.Mowa o nie robieniu kominków masz dużo do powiedzenia.w temacie róbcie kominki jeszcze więcej.Ty sie może chwalisz tym parterowym kurnikiem w tym topiku.No zlituj się.

 

Prostuję Twoje brednie. Nie masz 850m3 kubatury ogrzewanej przy 185 m2 podłogi, bo wówczas mósiałbyś mieć pomieszczenia wysokie na 4,6.

To prosta matematyka.

Mam nadzieję, że wiesz, jak się wylicza kubaturę ogrzewaną, mając podaną powierzchnię podłóg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę: TU

Zwyczajowo się przyjmuje <70 kWh/m2*rok jako dom energooszczędny.

 

I teraz może określ sam siebie, a nie mnie...

 

Napisałeś już jakąś bajkę dla wnuków? Jeśli nie, to startuj dziś :)

 

Ty to łykasz coś a nie daj Bóg coś wdychasz.Przestań albo ogranicz dawkę.Kuźwa co na to rodzina???. No nie powiesz mi ,że wypuszczają cię samego bez obstawy z domu.

 

Dom dobrze izolowany to dla ciebie dom energooszczędny???. Odpowiedz.Krótka piłka ponieważ za chwile możesz zamilknąć.:p , a trzeba coś zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie w celu edukacji kolegi niktspecjalny:

 

Kubatura brutto

 

Jest to suma kubatury brutto wszystkich kondygnacji, stanowiąca iloczyn powierzchni całkowitej, mierzonej po zewnętrznym obrysie przegród zewnętrznych i wysokości kondygnacji brutto, albo między podłogą na stropie lub warstwą wyrównawczą na gruncie a górną powierzchnią podłogi bądź warstwy osłaniającej izolację cieplną stropu nad najwyższą kondygnacją, przy czym do kubatury brutto budynku:

 

* wlicza się kubaturę przejść, prześwitów i przejazdów bramowych, poddaszy nieużytkowych oraz przekrytych części zewnętrznych budynku, takich jak: loggie, podcienia, ganki, krużganki, werandy, a także kubaturę balkonów i tarasów, obliczaną do wysokości balustrady,

 

ogrzewasz loggie ? :) werandę też ? a balkon do balustrady ?

:lol:

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to łykasz coś a nie daj Bóg coś wdychasz.Przestań albo ogranicz dawkę.Kuźwa co na to rodzina???. No nie powiesz mi ,że wypuszczają cię samego bez obstawy z domu.

 

Dom dobrze izolowany to dla ciebie dom energooszczędny???. Odpowiedz.Krótka piłka ponieważ za chwile możesz zamilknąć.:p , a trzeba coś zakończyć.

Już kiedyś Ci radziłem - mniej tłustych kotletów zaprawianych procentami - to zabija komórki mózgowe.

 

Jeszcze raz, jak krowie na rowie: dom energooszczędny spala <70 kWh/m2*rok.

Ty podajesz 60-70 kWh/m2*rok - zmyślone na kolanie, nie podając obliczeń.

 

Wskazałem post, w którym tak twierdzisz. I jak sam siebie teraz określisz? Kłamca czy gorzej?

 

Zerowa wiarygodność w każdym temacie! Nick zobowiązuje.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...