Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Prostuję Twoje brednie. Nie masz 850m3 kubatury ogrzewanej przy 185 m2 podłogi, bo wówczas mósiałbyś mieć pomieszczenia wysokie na 4,6.

To prosta matematyka.

Mam nadzieję, że wiesz, jak się wylicza kubaturę ogrzewaną, mając podaną powierzchnię podłóg ?

 

We dwóch ciągniecie.Przestańcie.

http://projektydomow.domiporta.pl/projekt-domu-gl-312-magda-BBA1110

Co to jest kubatura w pojęciu ogrzewania domu nie muszę ci tłumaczyć.Jak widać wiesz jak to się liczy.Więc kuźwa nie pisz bzdur.Kubatura to kubatura.Dom mam przerobiony indywidualnie choć nie do końca jest projektem indywidualnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jest kubatura brutto, nie kompromituj się

Nie ogrzewasz jej

 

https://www.studioatrium.pl/projekty-domow/Magda,341.html

tu sobie sprawdź... to oni opracowali ten projekt.

 

Może mnie oświeć tą kubaturą brutto.Mam jej więcej czy mniej według ciebie do ogrzania domu....................,a to co oni opracowali to także nieprawda ,którą wam przedstawiłem???

Energooszczędność

EP = 70,33 [kWh/(m2 . rok)]

EK = 73,88 [kWh/(m2 . rok)]

Wartość EP mniejsza od 95 [kWh/(m2 . rok)]

 

 

Przecież to napisałem.Jak wybierałem wkład to z wyliczeń wyszło ,że do ogrzania mojego domu(uwzględniając kubaturę m3) potrzebuje wkładu o macy 24 kW mając baczenie ,że w instalacji CO kominka musi być uwzględniony rozdzielacz płytowy 26 kW. Ty zawsze tak masz jak kompromitujesz kogoś będąc sam skazany na kompromitację.W deteerce - specyfikacji -projekcie napisali 70 kWh/m2/rok to to dla ciebie i dla laika niepojęte.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kubatura brutto, nie kompromituj się

Nie ogrzewasz jej

 

https://www.studioatrium.pl/projekty-domow/Magda,341.html

tu sobie sprawdź... to oni opracowali ten projekt.

 

Cała dyskusja to przeciąganie liny pomiędzy buduję jako tako bo mam tani opał lub też buduję optymalnie i dobieram odpowiednie paliwo.

 

Jak ktoś jest z pierwszej grupy to nigdy nie przyjmie do wiadomości, że ta druga droga może być lepsza, bo nic ich nie obchodzi kiedy paliwo prawie za darmo.

 

Druga grupa optymalizując swój wybór w praktyce uodparnia się na ryzyko skoku cen energii bo jej ilość jest zminimalizowana.

 

Mało tego, w tej dyskusji powinniśmy brać pod uwagę przynajmniej domy spełniające wymogi WT 2021, domy "gorsze" i starsze to zupełnie inna klasa energetyczna.

 

Dodając do tego fakt, iż już na dniach tu i tam w kominkach nie wolno będzie palić, a kocioł stałopalny klasy 5 dobija do ceny taniej PC wypada, aby na nowo podejść do tematu.

 

Reasumując, kominek w nowym domu uznaję za zbędny, a zarazem nie wskazany w dobie walki o czyste powietrze i przy WT, które tego typu urządzenia o takich mocach praktycznie dyskwalifikuje.

 

Ci, którzy planują ruszyć z budową powinni przede wszystkim projektować dom pod przyszłe wytyczne, a nie pod doświadczenie budujących 10 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie oświeć tą kubaturą brutto.Mam jej wiecej czy mniej według ciebie.,a to co oni opracowali.

 

No przecież już wklejałem definicję kubatury brutto.

Ogrzewa się kubaturę NETTO, której jest mniej, bo liczona jest po ścianach WEWNĘTRZNYCH

 

A to, co tam obliczyli tyczy projektu AKTUALNEGO, bo już nie da się wybudować domu z 10cm styropianu i 15cm wełny w skosach - tak jak 10 lat temu

Są nowe WT i stare projekty biura muszą aktualizować, żeby nadawały się do budowania.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś Ci radziłem - mniej tłustych kotletów zaprawianych procentami - to zabija komórki mózgowe.

 

Jeszcze raz, jak krowie na rowie: dom energooszczędny spala <70 kWh/m2*rok.

Ty podajesz 60-70 kWh/m2*rok - zmyślone na kolanie, nie podając obliczeń.

 

Wskazałem post, w którym tak twierdzisz. I jak sam siebie teraz określisz? Kłamca czy gorzej?

 

Zerowa wiarygodność w każdym temacie! Nick zobowiązuje.

Kłamiesz i mnie oczerniasz bezpodstawnie.Co do twojego nicka pełna zgoda typowy raczkujący laik -zadymiarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież już wklejałem definicję kubatury brutto.

Ogrzewa się kubaturę NETTO, której jest mniej, bo liczona jest po ścianach WEWNĘTRZNYCH

 

A to, co tam obliczyli tyczy projektu AKTUALNEGO, bo już nie da się wybudować domu z 10cm styropianu i 15cm wełny w skosach - tak jak 10 tal temu

Są nowe WT i stare projekty biura muszą aktualizować, żeby nadawały się do budowania.

 

Energooszczędność

EP = 70,33 [kWh/(m2 . rok)]

EK = 73,88 [kWh/(m2 . rok)]

Wartość EP mniejsza od 95 [kWh/(m2 . rok)]

To ty wkleiłeś to też nieprawda o mojej izolacji domu???. Czyli skoro kubatury mam mniej według ciebie to idzie to w dobrą izolacje czy w złą???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty wkleiłeś to też nieprawda o mojej izolacji domu???. Czyli skoro kubatury mam mniej według ciebie to idzie to w dobrą izolacje czy w złą???.

 

 

Rozumiesz, że ten projekt ma teraz pewnie z 15cm styropianu na ścianach i 25 w poddaszu i to dla TAKIEJ izolacji policzone jest EP ?

 

A kubatury masz MNIEJ. Srednia wysokość pomieszczeń w TWoim domu to jakies 2.6m, więc ogrzewasz około 480m3, zakładając oczywiście, że garaż ogrzewasz to tej samej temperatury, co resztę domu.

Jak na obecna czasy izolacje Twojego domu jest przeciętna i teraz tak izolowanego domu budować już nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakiegoś szału nie mam co do grubości ocieplenia. Jednak w przypadku NS-a pustak grubszy o 10 cm nie pozostaje bez znaczenia.Chyba zgodzisz się ze mną.

 

Akurat ja się z Tobą tutaj nie zgodzę mur to mur czyli element nośny ewentualnie akumulacyjny. Niema drastycznego wpływu na U. To ocieplenie decyduje głównie. Sam mam 20 na ścianie i nie uważam żeby to było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież już wklejałem definicję kubatury brutto.

Ogrzewa się kubaturę NETTO, której jest mniej, bo liczona jest po ścianach WEWNĘTRZNYCH

 

 

Tak będąc upierdliwym czy ścian też nie ogrzewasz dopiero izolacja można by traktować jako kubaturę. Czy do kubatury ogrzewanej wlicza się też działówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz wreszcie i z mozołem , powoli wychodzi twoja niewiedza.Mówiłem czytaj ze zrozumieniem.Poczytaj o porothermie 35 cm i jego właściwościach technicznych.Co mi daj ów porotherm w zimie ,a co w lecie.Fotki z lata także wklejałem takim jak ty adwersarzom,mącicielom bez praktyki kominkowej.Jak to zrozumiesz będziesz prawidłowym ogniwem w dialogach o tym urządzeniu , a tak jesteś brakującym ogniwem w teorii Darwina. :rolleyes:

 

Mam nadzieje, że zdajesz sobie sprawę, iż taki bloczek ze względu na materiał, z którego jest wykonany tylko przy kreatywnym marketingu można uznać, za sprzyjający.

 

Co ma ceramika dać w zimie? Iż powietrze zamknięte w jej szczelinach dobrze izoluje? Izolowałoby, gdyby dało się takie bloczki wymurować i uzyskać przyzwoitą szczelność, a to niestety graniczy z cudem.

 

Co daje latem? Akumuluje? I co potem z tą energią? Akumuluje lepiej niż silikat?

 

Przemurowałem sporo m2 ścian, i jedyne co bym polecił to YTONG, bo lekki, łatwy w obróbce i jedyny lity zapewniający swoje parametry w sposób trwały.

 

Ceramika najlepiej nadaje się do generowania przeciągów z parapetów i puszek elektrycznych :p

 

Tak przy okazji - żeby nikt tu nie pomyślał, że ceramika spowoduje dramatyczny wzrost kosztów grzania, nie spowoduje.

 

Mówimy tu cały czas o widełkach wydatków na CO rzędu 1500 zł dla 120 m2 domu prawie pasywnego i 3000 zł dla domu co ledwo na dziś spełnia WT.

 

Dla niektórych różnica niewielka, ale dziś to jest 1500 zł, a za kilka lat może być 3-4k (wystarczy, iż przepisy się zmienią i najtańsze paliwa staną się droższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz, że ten projekt ma teraz pewnie z 15cm styropianu na ścianach i 25 w poddaszu i to dla TAKIEJ izolacji policzone jest EP ?

 

A kubatury masz MNIEJ. Srednia wysokość pomieszczeń w TWoim domu to jakies 2.6m, więc ogrzewasz około 480m3, zakładając oczywiście, że garaż ogrzewasz to tej samej temperatury, co resztę domu.

Jak na obecna czasy izolacje Twojego domu jest przeciętna i teraz tak izolowanego domu budować już nie można.

 

O Boże takich głupot to jeszcze nie słyszałem.No cóż czas i do tego przywyknąć.Mam dom ze studia atrium.Energooszczędność 10 lat temu wyliczono mi na 60-70kW/m2/rok co wpisane było w projekt.Mam grubsze ściany nośne niż zakładał projekt,izolację zewn w normie ,wewn w normie ,w domu przez cały rok średnia temperatur to 22/23 stC ,a tu jakiś mądrzejszy inaczej podważa to co mam .Jak to kuźwa nazwać.:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...