Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

O Boże takich głupot to jeszcze nie słyszałem.No cóż czas i do tego przywyknąć.Mam dom ze studia atrium.Energooszczędność 10 lat temu wyliczono mi na 60-70kW/m2/rok co wpisane było w projekt.Mam grubsze ściany nośne niż zakładał projekt,izolację zewn w normie ,wewn w normie ,w domu przez cały rok średnia temperatur to 22/23 stC ,a tu jakiś mądrzejszy inaczej podważa to co mam .Jak to kuźwa nazwać.:sick:

 

Czyli teraz dodali styropianu i wełny, a energooszczędność się nie zmieniła ? :)

A nawet spadła, bo już nie ma słowa o 60kWh/m2/rok

A ściany w tym projekcie to Poro 30cm,co daje te 5cm ceramiki ??

:lol:, Ty jednak jesteś zabawny :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O Boże takich głupot to jeszcze nie słyszałem.No cóż czas i do tego przywyknąć.Mam dom ze studia atrium.Energooszczędność 10 lat temu wyliczono mi na 60-70kW/m2/rok co wpisane było w projekt.Mam grubsze ściany nośne niż zakładał projekt,izolację zewn w normie ,wewn w normie ,w domu przez cały rok średnia temperatur to 22/23 stC ,a tu jakiś mądrzejszy inaczej podważa to co mam .Jak to kuźwa nazwać.:sick:

 

Masz chyba problem z nazywaniem właściwie tego o czym tu piszemy.

 

60-70 kWh/m2 to jest zapotrzebowanie na energię, a nie definicja energooszczędności. To ważne, bo za kilka lat dom energooszczędny może mieć zupełnie inne wymagania.

 

Jak już wspominałem, dzisiaj różnica kosztach grzania może nie być duża (bo możesz jeszcze palić czym chcesz i masz tanie paliwo), natomiast za kilka lat taki dom jak Twój nie spełni WT, więc rozważanie go pod kątem właściwego wyboru jest bez sensu (także zasadność palenia w ten sposób).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że zdajesz sobie sprawę, iż taki bloczek ze względu na materiał, z którego jest wykonany tylko przy kreatywnym marketingu można uznać, za sprzyjający.

 

Co ma ceramika dać w zimie? Iż powietrze zamknięte w jej szczelinach dobrze izoluje? Izolowałoby, gdyby dało się takie bloczki wymurować i uzyskać przyzwoitą szczelność, a to niestety graniczy z cudem.

 

Co daje latem? Akumuluje? I co potem z tą energią? Akumuluje lepiej niż silikat?

 

Przemurowałem sporo m2 ścian, i jedyne co bym polecił to YTONG, bo lekki, łatwy w obróbce i jedyny lity zapewniający swoje parametry w sposób trwały.

 

Ceramika najlepiej nadaje się do generowania przeciągów z parapetów i puszek elektrycznych :p

 

Tak przy okazji - żeby nikt tu nie pomyślał, że ceramika spowoduje dramatyczny wzrost kosztów grzania, nie spowoduje.

 

Mówimy tu cały czas o widełkach wydatków na CO rzędu 1500 zł dla 120 m2 domu prawie pasywnego i 3000 zł dla domu co ledwo na dziś spełnia WT.

 

Dla niektórych różnica niewielka, ale dziś to jest 1500 zł, a za kilka lat może być 3-4k (wystarczy, iż przepisy się zmienią i najtańsze paliwa staną się droższe).

 

Następny.Powiedz ile chałup 180 m2 z poddaszem użytkowym w porothermie 35 cm i twardym styro 10 cm, wewn 15 cm wełny ,w izolacji podwójna siatka i w związku z tym podwójna zaprawa.Także o tym pisałem .Na koniec tynk silikonowo silikatowy.Ty jesteś zawodowcem???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gadasz energooszczędny jest poniżej 40pasywny poniżej 15

 

Dokształć Cię, zanim zarzucisz komuś pisanie głupot, bu wychodzisz na dyletanta:

 

Jednym z obowiązujących parametrów używanych do klasyfikacji domów energooszczędnych jest współczynnik EUco, który określa zapotrzebowanie budynku na energię potrzebną do ogrzewania wnętrza oraz przygotowywania ciepłej wody. Budynki referencyjne budowane obecnie w Polsce, które spełniają obowiązujące powszechnie normy, mają EUco wynoszący około 130 kWh/m2 na rok użytkowania. Dom energooszczędny według przepisów i europejskiej normy ISO powinien mieć EUco ≤ 70 kWh/(m2·rok). Dla porównania dom niskoenergetyczny ma EUco ≤ 30 kWh/(m2·rok), pasywny EUco ≤ 15 kWh/(m2·rok), a zeroenergetyczny 0 kWh/(m2·rok). Warto dodać, że dodatni bilans energetyczny, czyli przynoszący nadwyżki energii, jest możliwy do uzyskania i charakteryzuje dom dodatnioenergetyczny (plusenergetyczny).

 

artykuł z grudnia 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba problem z nazywaniem właściwie tego o czym tu piszemy.

 

60-70 kWh/m2 to jest zapotrzebowanie na energię, a nie definicja energooszczędności. To ważne, bo za kilka lat dom energooszczędny może mieć zupełnie inne wymagania.

 

Jak już wspominałem, dzisiaj różnica kosztach grzania może nie być duża (bo możesz jeszcze palić czym chcesz i masz tanie paliwo), natomiast za kilka lat taki dom jak Twój nie spełni WT, więc rozważanie go pod kątem właściwego wyboru jest bez sensu (także zasadność palenia w ten sposób).

 

Twój spełni???piszesz gaz 100%tez tak mogę mieć kiedy tylko zechcę.60-70 kWh/m2/rok to jest zapotrzebowanie na energie w moim domu.Nie interesują mnie wyliczenia matematyczne bo mam w domu temp. 22/23 stć przez cały rok i wydaje mało kasy na paliwa z których korzystam.Tak trudno to zrozumieć ..jego mość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój spełni???piszesz gaz 100%tez tak mogę mieć kiedy tylko zechcę.60-70 kWh/m2/rok to jest zapotrzebowanie na energie w moim domu.

 

Sęk w tym, że nie jest, tylko nie potrafisz tego przyjąć do wiadomości :)

 

Podawano Ci przykłądy, jak muszą być ocieplone domy, żeby osiągnąć 55kWh/m2/rok, Twój w porównaniu z nimi to spora różnica na niekorzyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój spełni???piszesz gaz 100%tez tak mogę mieć kiedy tylko zechcę.60-70 kWh/m2/rok to jest zapotrzebowanie na energie w moim domu.Nie interesują mnie wyliczenia matematyczne bo mam w domu temp. 22/23 stć przez cały rok i wydaje mało kasy na paliwa z których korzystam.Tak trudno to zrozumieć ..jego mość.

 

Ja rozumiem. Tylko przestrzegam innych przed takim podejściem, bo dzisiaj paliwo masz tanie i Ci to obojętne, ale za jakiś czas wcale tak nie musi być (a w przypadku choroby czy dłuższej nieobecności opieranie się o obsługowy system grzewczy to katastrofa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny.Powiedz ile chałup 180 m2 z poddaszem użytkowym w porothermie 35 cm i twardym styro 10 cm, wewn 15 cm wełny ,w izolacji podwójna siatka i w związku z tym podwójna zaprawa.Także o tym pisałem .Na koniec tynk silikonowo silikatowy.Ty jesteś zawodowcem???.

 

Jeśli dobrze rozumiem opis Twojego domu, to masz kocioł stałopalny, kominek i solary.

 

Ile drewna idzie do kominka?

 

Jaki był koszt tych wszystkich 3 instalacji?

 

Pytam tylko dlatego, żeby każdy mógł zweryfikować jakiej inwestycji przy domu taki jak Twój należy się spodziewać, aby koszty grzania były takie jak podajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież już wklejałem definicję kubatury brutto.

Ogrzewa się kubaturę NETTO, której jest mniej, bo liczona jest po ścianach WEWNĘTRZNYCH

 

A to, co tam obliczyli tyczy projektu AKTUALNEGO, bo już nie da się wybudować domu z 10cm styropianu i 15cm wełny w skosach - tak jak 10 lat temu

Są nowe WT i stare projekty biura muszą aktualizować, żeby nadawały się do budowania.

 

było już o tym nie raz...ja mógłbym dumnie napisać, że ogrzewam dom 350m2, policzyć jak to super wychodzi kosztowo w przeliczeniu na 1m2...ale jaki sens ma taka manipulacja? żeby się dowartościować? O to ci NS chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg projektu mam 56.

Mam lepszy reku, niż w projekcie i grubszą izolację stropu, więc może zszedłem poniżej 50.

Ale patrzę, na to, co ma cob_ra w stopce.

Przecież to inna dekada w budownictwie.

 

Dlaczego inna dekada budownictwa?? Parametry przegród +reku powinny go stawić w okolicy 40kwh/m2/rok a nie ponad 60.

 

Patrząc w ten sposób to NF40 to już wyczyn

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego inna dekada budownictwa?? Parametry przegród +reku powinny go stawić w okolicy 40kwh/m2/rok a nie ponad 60.

 

Patrząc w ten sposób to NF40 to już wyczyn

 

wiesz dlaczego inna? - z tego samej przyczyny, z której dom NSa z 2007r (budowany pewnie zgodnie z WT 2006) różni się od domu mojego czy fotohobby, czy też twojego. Inne WT - to po pierwsze. Ale po drugie i ważniejsze, to zupełnie inna świadomość inwestora, wynikająca po części z obostrzeń narzucanych przez WT.

Popatrz na to w ten sposób - każdy następny chcący budujący korzysta z doświadczeń poprzedników. Pytanie jeszcze, czy jest w stanie te doświadczenia wykorzystać. O j-j słyszało pewnie wielu, a życie pokazało, że zrobić to co on zrobił - to już zupełnie inna sprawa.

Bo jak pewnie doskonale wiesz, same grubości przegród, to dużo za mało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak pewnie doskonale wiesz, same grubości przegród, to dużo za mało....

 

Nie wiem czy przez grubość przegród rozumiesz cm czy (U). Terotycznie mając ścianę U=0,15 dach 0,12 i podłogę 0,25 reku i unikasz mostków do tego przyzwoite okna(starasz się łapać słońce) i drzwi. Lądujesz w okolicy 40kwh/m2/rok wystarczy przejrzeć projekty NF40 w nich niema nic szczególnego.

Dlaczego u cobry takie wysokie zapotrzebowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przez grubość przegród rozumiesz cm czy (U). Terotycznie mając ścianę U=0,15 dach 0,12 i podłogę 0,25 reku i unikasz mostków do tego przyzwoite okna(starasz się łapać słońce) i drzwi. Lądujesz w okolicy 40kwh/m2/rok wystarczy przejrzeć projekty NF40 w nich niema nic szczególnego.

Dlaczego u cobry takie wysokie zapotrzebowanie?

 

ty tak....na serio?? :o

jeszcze całkiem niedawno, szacuję że 70-80% budujących, nawet jeśli słyszało o mostkach termicznych, to później przychodził budowlaniec i mówił, że on zawsze tak robił i wszystko było dobrze.....sam słyszałem

na papierze wszystko wychodzi cud miód, a w rzeczywistości....gdzieś ty się uchował z tą twoją naiwnością?!?

I mam tutaj na myśli takie najbardziej typowe przypadki jak brak ciągłości izolacji..a gdzie tam jakieś szczególne przypadki...

 

A przyczyn takiego zapotrzebowania może być sporo...nie zapominaj też, że dla malych domków te współczynniki na 1m2 zawsze będą trochę inaczej wyglądać niż dla dużych....bo w dużym domu można łatwiej manipulować powierzchnią ogrzewaną, w małym trudniej :p

tak jak pisałem wcześniej - mogę moje zużycie podzielić przez prawie 350m2 a mogę też przez 150m2 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już o tym nie raz...ja mógłbym dumnie napisać, że ogrzewam dom 350m2, policzyć jak to super wychodzi kosztowo w przeliczeniu na 1m2...ale jaki sens ma taka manipulacja? żeby się dowartościować? O to ci NS chodzi??

 

Nie!!!. Chcę pokazać ,że w domach jakie mają , zresztą maluczkich domach nie wiedzą co to jest instalacja kominka ,kozy ,itp.Nie lubią żywego ognia.Dom mam dobrze izolowany i temp. w nim to 22/23 stC. przez cały rok czy to zima mroź na czy gorące lato skwar z nieba.Tak działa mój 10 letni porotherm (przynajmniej mój) 35 cm + styro 10cm i to co wyżej pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...