Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Dlaczego inna dekada budownictwa?? Parametry przegród +reku powinny go stawić w okolicy 40kwh/m2/rok a nie ponad 60.

 

Patrząc w ten sposób to NF40 to już wyczyn

 

Ale NS ma setkę+ lekko, a próbuje nie wiem po co dowartościowywać i zaklinać rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak ja tak na serio. Ja nie za bardzo interesuje się tym co robią inni chociaż w okolicy widzę kupę bubli. Sam kilka popełniłem parę załatałem kilka mi się nie opłaca naprawiać.. Jednak gdybym słuchał roboli byłoby duzo gorzej

 

Ja tylko mówię że spełniając te parametry jesteś w okolicy NF40. A jak kto buduję jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie!!!. Chcę pokazać ,że w domach jakie mają , zresztą maluczkich domach nie wiedzą co to jest instalacja kominka ,kozy ,itp.Nie lubią żywego ognia.Dom mam dobrze izolowany i temp. w nim to 22/23 stC. przez cały rok czy to zima mroź na czy gorące lato skwar z nieba.Tak działa mój 10 letni porotherm (przynajmniej mój) 35 cm + styro 10cm i to co wyżej pisałem.

 

Mają przeciwnicy kominków te swoje mikro domki i siedzą w nich jak w termosach. Jak ktoś otworzy drzwi na minutę to ...karcer. Tym właśnie różnimy się od termosiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają przeciwnicy kominków te swoje mikro domki i siedzą w nich jak w termosach. Jak ktoś otworzy drzwi na minutę to ...karcer. Tym właśnie różnimy się od termosiarzy.

 

Przepraszam, co masz do małych domów? Uważasz, że duży na zewnątrz to juz jest szczyt wszystkiego? Mam dom 98m2 użytkowej i uważam, że jest to optymalne rozwiązanie dla nas. Właśnie dzięki forum jak i doświadczeniu rodziców nie popełniłem błędu stawiając duży dom i kotłowną w salonie.

 

Kolejny raz ciśnie się na usta:

Jeśli ktoś stawia kolosa, żeby się pokazać przez sąsiadami i całym światem to pogratulować rozumu.

Stawia potem taki kominek i opala czym popadnie bo go nie stać na dobrą izolację i efektywne ogrzewanie. Potem próbuje przetłumaczyć jaki to jest wspaniałomyślny i jak tanio go kosztuje palenie w kotłowni salonowej. Następnie wielka pretensja do całego świata i próba przetłumaczenia każdemu i sprwadzenia na swoją stronę że liczy się tylko jego system inny jest ble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, co masz do małych domów? Uważasz, że duży na zewnątrz to juz jest szczyt wszystkiego? Mam dom 98m2 użytkowej i uważam, że jest to optymalne rozwiązanie dla nas. Właśnie dzięki forum jak i doświadczeniu rodziców nie popełniłem błędu stawiając duży dom i kotłowną w salonie.

 

Kolejny raz ciśnie się na usta:

Jeśli ktoś stawia kolosa, żeby się pokazać przez sąsiadami i całym światem to pogratulować rozumu.

Stawia potem taki kominek i opala czym popadnie bo go nie stać na dobrą izolację i efektywne ogrzewanie. Potem próbuje przetłumaczyć jaki to jest wspaniałomyślny i jak tanio go kosztuje palenie w kotłowni salonowej. Następnie wielka pretensja do całego świata i próba przetłumaczenia każdemu i sprwadzenia na swoją stronę że liczy się tylko jego system inny jest ble.

 

W bloku miałem mieszkanie 71 m2. Dom 98? Dziękuję, postoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem 76, teraz mam 106 na trzy osoby. Za jakiś czas na dwie.

Po co więcej ?

Trzy lata przed wprowadzeniem się do swojego domu mieszkałem w domu 200m, tez w trzy osoby.

Przerost formy nad potrzebami

Mimo, iż spałem na górze w sypialni, nie w salonie :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ma z drewna to trudno przeliczyć.

@nikt specjalny ile spalasz mp rocznie

 

Przepraszam ,że wczoraj nie odpowiedziałem na postawione pytania ale znudziła mnie nagonka na kominkowa brać.Przyznam szczerze ,że nie skupiam się nad tym ile drewna idzie mi na sezon grzewczy.Drewutnia moja może pomieścić 7.0 x 1,3 x 2.0 = 18,2 m3/mp .Polana układam w dwóch rzędach teraz 30 cm dł.Fotkę prezentowałem.Jedna część drewutni to buk i grab 4/5 letni druga to dopiero co sezonowany.Po okresie dwuletnim zaczynam dopiero korzystać z tego świeższego.Miernikiem w zużyciu są tylko oczy czyli patrzenie na ubytek.Przez te 10 sezonów nigdy nie zastanawiałem się ile pieniędzy idzie mi na sezon wspomagający pracę KG. , choć u mnie można powiedzieć ,że rocznie ponieważ jak to w/w kominek służy nam do innych poruczeń.W stopce napisałem system palenia w którym czynny udział bierze cała moja rodzina.Nie do końca jest sztywny ale staramy się trzymać tego ustalonego schematu.Jak rozpalamy np. w piątek na wieczór to zabawa z paleniem kończy się w poniedziałek.Podobnie jest ze Świętami w zależności od ich długości.Jeśli aż tak Cię to interesuje to raz na rok lub raz na dwa lata ( w zależności od : ilość tą trzeba traktować jako orientacyjną, ponieważ dużo zależy od przebiegu pogody, gatunku drewna i wilgotności do jakiej uda mi się go wysuszyć) , kupuję do 5 mp od mojego stałego dostawcy bo tyle mu się mieści na samochód.Teraz jako stały klient zapłacę za ów transport 130 zł /grab/5mp = 650 zł.Bardziej u mnie w zużyciu organoleptyka to jest to.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze ,że nie skupiam się nad tym ile drewna idzie mi na sezon grzewczy.

Czyli nie wiesz ile drewna przepuszczasz przez komin. To skąd ta (bardzo wątpliwa) wartość 60-70 kWh/m2*rok, którą podajesz dla swojego domu? Pokaż obliczenia!

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wiesz ile drewna przepuszczasz przez komin. To skąd ta (bardzo wątpliwa) wartość 60-70 kWh/m2*rok, którą podajesz dla swojego domu? Pokaż obliczenia!

 

Czy ty robisz ze mnie czy z siebie idiotę.Napisałem wyżej ,że ludzie znają kalkulator wyliczeniowy OZC.Dla mojego projektu takie wyliczenia były i są wyżej.Nie interesuje mnie arytmetyka bo jest mi do niczego niepotrzebna.Żyję na bieżąco i jest mi z tym bardzo dobrze.

Energooszczędność Magdy gl 312 mojego domu , to wyliczenia projektowe i takie były jak indywidualnie podeszliśmy do zmian w projekcie z adoptującym mój projekt.

 

EP = 70,33 [kWh/(m2 . rok)]

EK = 73,88 [kWh/(m2 . rok)]

Wartość EP mniejsza od 95 [kWh/(m2 . rok)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...