Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś "nie można być tylko trochę złym". Ja dodam od siebie, że to tak jakby być tylko trochę w ciąży :p

 

Ja zaś powiem Ci, że jak najbardziej można emitować 5% tego, co inny mieszkaniec.

A dla jakości powietrza te 5% jest daleko lepsze, niż 100%

 

Twoja analogia z ciążą jest wyjątkowo mało trafna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tylko na weekendy potrzebny jest swój lasek, to w tygodniu tego gazu troszkę zejdzie...

 

niktspecjalny, na ile szacujesz zużycie gazu na rok? Bez elaboratu - jedna liczba.

 

Powtórzę już tym razem ostatni raz.Co ty kuźwa się tak doświadczasz??? Najpierw kominek ,drewno mp /m3 teraz gaz.Może za mocno macie podgrzewaną płytę i wam przypala półkule.:yes::D.Pisałem kiedyś w wątku o zużyciu gazu w moim domu na rok.Płace małe rachunki , a całą buchalterią zajmuje się moja małża.Mam kolektory słoneczne o których także pisałem w stopce i nie tylko.Gdy tylko wyjdzie słońce zima sryma czy inna słoneczna zadyma - wiosna,lato jesień to kolektory jak wspomniany wyżej KZPŁW wspomagają KG grzejąc przez grzejniki ale priorytetowo - bardziej przez podłogówkę.W lecie tylko solary do CWU 350 l.Mam płytę indukcyjną a gaz tylko w sezonie grzewczym jako wiodący ale kuźwa jak w wickend napalę sobie poprzez kominek to ciepło nie wylatuje mi dziurami (powtarzam mam dobrze izolowany dom)i KG nie musi się włączać.Jak Gosia przesadzi z paleniem , oglądając do późna swoje ulubione to KG w następującym tygodniu nie włącza się na grzanie CO w ogóle.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak był elaborat :)

 

Ponieważ takim jak wy nie da się inaczej wytłumaczyć trzeba po prostu obszerniej podejść do tego zagadnienia by wasze szare komórki tak intensywnie się nie nadwyrężały i skupiały li tylko nad konkretami w merytorycznej odsłonie danego wątku.Dwa upierdliwce z doza narcyzmy chwalą swoje podwóreczko w podtekstach , a te klitki to macie bardzo małe i nic wam w nich nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My opieramy się na konkretach, Ty na bajkopisarstwie. Mi wystarczy jedna liczba, a nie elaboraty na pół strony.

 

Nie wiesz ile spalasz drewna, nie wiesz ile spalasz gazu. Twierdzisz, że dom z 10 cm styropianu to dom energooszczędny i na poddaszu latem przy 15 cm izolacji masz 22-23*C. Pewnie nie wiesz też ile łącznie zapłaciłeś za 3 systemy grzewcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My opieramy się na konkretach, Ty na bajkopisarstwie. Mi wystarczy jedna liczba, a nie elaboraty na pół strony.

 

Nie wiesz ile spalasz drewna, nie wiesz ile spalasz gazu. Twierdzisz, że dom z 10 cm styropianu to dom energooszczędny i na poddaszu latem przy 15 cm izolacji masz 22-23*C. Pewnie nie wiesz też ile łącznie zapłaciłeś za 3 systemy grzewcze...

 

Trzeba mądrzejszemu dać pole i albo przytaknąć jego palącej głupocie albo nie kopać się z nim.Wybieram obie naraz.:D.Pisze temu z Parzęcina ,że nie kontroluje w żaden sposób cyferek i obliczeń arytmetycznych ponieważ zbytek własny i jest mi to do żadnych statystyk i archiwizacji niepotrzebne ,a ten z uporem maniaka :

Mi wystarczy jedna liczba, a nie elaboraty na pół strony

Do czego ci potrzebna owa liczba??? Rozumiesz ,że nie mam takich liczb.Te liczby ,wykresy,statystyki,archiwizacje potrzebne są takim adwersarzom jak ty i twój kumpel co łazi za tobą.Elektoratu sobie tym nie wybudujesz.Macie małe klitki w których duszno i mało przestrzennie to wyzywacie się bo wam zabrakło na coś większego.:D . za krótkie - małe Bolki jak dla mnie jesteście.Nie znacie smaku życia ponieważ cały czas roszczeniuwka do tych co mają zdecydowanie lepiej od was.Piszecie do lepszych i praktyczniejszych od was by pokazać swój nieustanny cynizm budowlany.

Edytowane przez niktspecjalny
Bolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(powtarzam mam dobrze izolowany dom)i KG nie musi się włączać.Jak Gosia przesadzi z paleniem , oglądając do późna swoje ulubione to KG w następującym tygodniu nie włącza się na grzanie CO w ogóle.

 

nie dociera, ale mimo to spróbuję - nie masz dobrze izolowanego domu. Izolację masz normową wg WT z 2006r. - 10cm na ścianę i 15cm na dach to było wtedy takie absolutne minimum (mniej nie można było, bo nie dostałbyś PnB) - ty to nazywasz dobrą izolacją?? :bash:

koszt twoich wszystkich systemów grzewczych przekracza koszt PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dociera, ale mimo to spróbuję - nie masz dobrze izolowanego domu. Izolację masz normową wg WT z 2006r. - 10cm na ścianę i 15cm na dach to było wtedy takie absolutne minimum (mniej nie można było, bo nie dostałbyś PnB) - ty to nazywasz dobrą izolacją?? :bash:

koszt twoich wszystkich systemów grzewczych przekracza koszt PC.

 

Powiem waszymi słowy tak jak budowlany_laik.Ty kuźwa lepiej znasz mój dom i wiesz lepiej co mam w nim zrobione i jak mi w ciepło.Wiesz także patrząc w moją kieszeń ile wydałem na pozyskiwacze energii cieplnej , powinszować takiej elokwencji i znajomości na odległość..Moja ściana ponad minimum ma 47 cm grubości.Jak na tamte czasy wełnę miałem z górnej półki , a do nadmiaru gorącego powietrza w lecie mam swój wypróbowany system w/w.No i wyrywkowo czytasz.Chciałem mieć PC ale warunki nie pozwoliły i był to świeży patent na ciepło EKO w chałupie.Rozumiesz czy jak oni będziesz maniakalnie strugał............a.

 

Według tej waszej fałszywej teorii powinienem co docieplić dom, zrujnować to co mam przed nim i zrobić PC.Wtedy gościu było inne myślenie.Tak na to patrz.Powiedz to kumplowi z trójcy miłościwie nam tu panującej.Nich jeden z nich wyburzy komin bo kominek jest mu do niczego niepotrzebny.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni przeciwnicy kominków! Czepiliście się NS-a bo chłopina może i cieszy się wolnością spalania drewna, nie bacząc na okna czasowe i grzanie w nocnych taryfach. Żal Wam tyłki ściska, że jednak można żyć na luzie bez obostrzeń ekonomiczno - finansowych. Ma poukładane życie i cieszy się nim pełną gębą. Tego Wam brakuje a może chcielibyście ale nie możecie. Wolności i luzu życiowego nie da się przeliczyć ani na pieniądze, ani na kilowaty. Ot taki szczęśliwy człowiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny W takim razie u mnie w projekcie dom musiał spełnić wt 2014. EP ok 100. EK 68 w projekcie. Dałem zdecydowanie lepszą izolację, wentylacje mechaniczną. Ja wiem, papier wszystko przyjmie. Robiący projekty piszą co chcą pisać aby było ladnie. 99% projektantów nie wylicza tak jak powinna zapotrzebowania.

 

Więc jakim cudem masz lepszy parametr w projekcie. Niż w WT 2014?

 

Z górnej półki, ja tez mam wiele rzeczy a najwięcej ze średniech, z dolnych nie biorę bo mi się nei chce chylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny W takim razie u mnie w projekcie dom musiał spełnić wt 2014. EP ok 100. EK 68 w projekcie. Dałem zdecydowanie lepszą izolację, wentylacje mechaniczną. Ja wiem, papier wszystko przyjmie. Robiący projekty piszą co chcą pisać aby było ladnie. 99% projektantów nie wylicza tak jak powinna zapotrzebowania.

 

Więc jakim cudem masz lepszy parametr w projekcie. Niż w WT 2014?

 

Z górnej półki, ja tez mam wiele rzeczy a najwięcej ze średniech, z dolnych nie biorę bo mi się nei chce chylać.

 

Nie mierzę tego siłą pędu WT 2017.Projekt z wyliczeń projektanta tak tłumaczył , a co zrobiłem ,że powiększyć izolacyjność mego domu nikomu tłumaczyć się nie muszę.Mam w domy ciepło i utrzymuje temp rzędu 22/23 stC .Płace małe rachunki i jest mi z tym dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]cieszy się wolnością spalania drewna, nie bacząc na okna czasowe i grzanie w nocnych taryfach. [...] Ot taki szczęśliwy człowiek.

Wielka to 'wolność' być niewolnikiem swego domu - swój las by jakoś wyrobić na grzanie...

'Szczęście' związane z przygotowaniem opału też znam z ulicy.

 

Możesz dalej wierzyć, że czarne jest białe...

 

Jeśli nie wiesz co to akumulacja, to nie pojmiesz też, że mi starczy na grzanie parę godzin w taniej taryfie nocnej i ew. w okienku dziennym (tanim) by temperatura nie wahała się >0,5*K.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni przeciwnicy kominków! Czepiliście się NS-a bo chłopina może i cieszy się wolnością spalania drewna, nie bacząc na okna czasowe i grzanie w nocnych taryfach. Żal Wam tyłki ściska, że jednak można żyć na luzie bez obostrzeń ekonomiczno - finansowych. Ma poukładane życie i cieszy się nim pełną gębą. Tego Wam brakuje a może chcielibyście ale nie możecie. Wolności i luzu życiowego nie da się przeliczyć ani na pieniądze, ani na kilowaty. Ot taki szczęśliwy człowiek.

 

Dziękuję Ci za ten wpis ,który powinien dać im dużo do myślenia.Brawo Ty.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ściana ponad minimum ma 47 cm grubości.Jak na tamte czasy wełnę miałem z górnej półki , a do nadmiaru gorącego powietrza w lecie mam swój wypróbowany system w/w.No i wyrywkowo czytasz.Chciałem mieć PC ale warunki nie pozwoliły i był to świeży patent na ciepło EKO w chałupie.Rozumiesz czy jak oni będziesz maniakalnie strugał............a.

 

głupoty piszesz o tyle...gdybyś odrobił lekcje przed budową, to dałbyś taki pustak, żeby tylko spełniał wymagania kontrukcyjne i styropian/wełnę

w tym samym czasie zacząłem się interesować budową - i PC można było mieć za kosmiczne pieniądze, ale można też było mieć gruntówkę sporo taniej niż ta twoja kombinacja KG+solary+KZPW

Moja PC 7,6kw kosztowała mnie niecałe 12tys. brutto....ale żeby się na coś takiego zdecydować, to trzeba było się zainteresować bliżej tematem i....policzyć ile tej mocy faktycznie potrzeba.(proponowali mi do mojego domu nawet 15kw)

No ale jak ty masz KZPW 24kw - to nie mam więcej pytań. To mówi wszystko o tym, jak się przygotowałeś teoretycznie do budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupoty piszesz o tyle...gdybyś odrobił lekcje przed budową, to dałbyś taki pustak, żeby tylko spełniał wymagania kontrukcyjne i styropian/wełnę

w tym samym czasie zacząłem się interesować budową - i PC można było mieć za kosmiczne pieniądze, ale można też było mieć gruntówkę sporo taniej niż ta twoja kombinacja KG+solary+KZPW

Moja PC 7,6kw kosztowała mnie niecałe 12tys. brutto....ale żeby się na coś takiego zdecydować, to trzeba było się zainteresować bliżej tematem i....policzyć ile tej mocy faktycznie potrzeba.(proponowali mi do mojego domu nawet 15kw)

No ale jak ty masz KZPW 24kw - to nie mam więcej pytań. To mówi wszystko o tym, jak się przygotowałeś teoretycznie do budowy.

 

Nie zapominaj jednak przeciwniku o jednej rzeczy, mianowicie: zapewne Ty a na pewno kilku na forum twierdzi uparcie, że kominki z płaszczem i ogólnie kominki mają sprawność na poziomie 20% (ja twierdzę inaczej), czyli według tej waszej obiegowej opinii NS ma kominek o mocy zaledwie 4,8 kW. Mało tego, ogrzewa nim dużą chałupę. Łyso się zrobiło przeciwniku? Cyba sam wpadłeś (wpadliście) w swoje sidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...