Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Napiszesz ile jakich paliw zużywasz? Bo nigdzie się tych liczb nie mogę doszukać, a twierdzisz, że niewiele zużywasz.

 

Ty czytasz co ja piszę wyżej ??? Napisałem ,że nie prowadzę żadnej statystyki ,archiwizacji itp.Nigdzie tego nie liczę .Jak np kończy się sezon grzewczy u mnie hipotetycznie i w mej subiektywnej ocenie to poza tym sezonem mam gości z gazowni i wymieniają mi reduktory ,liczniki bo płace tylko manipulacje i przesył.Natomiast w okresie grzewczym palę sezonowanym grabem , bukiem na wspomaganiu KG. i gazem ziemnym jako priorytetowym.To są moje dwa paliwa ,Gaz ziemny i sezonowane drewno.Wklejałem już temp. z różnych okresów.Zawsze na poziomie 22/23 stC cały rok.Jeśli w zależności od pogody popalam sobie w wickendy wspomagając KG to nie stoję z wagą i nie mierzę ilości spalonego drewna.Nie przekraczam temp. zadanej 23 stC.Jeśli dobrze pamiętam to największy rachunek za gaz za cały rok biorąc do kupy rachunki kwota to około 3500 zł. Roku nie pamiętam.Powtarzam do niczego jest mi to nie potrzebne ponieważ rok rokowi nie równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Napisałem to co napisałem, bo dom "normowy" nazwałeś dobrze ocieplonym. Określenie "dom normowy" - tak określam (ja i nie tylko ja) domy, których właściciele bardzo minimalistycznie podeszli do kwestii izolacji tego domu. Czyli - przepisy wymagają że ma być minimum 10cm izolacji żeby było zgodnie z przepisami - to dajemy 10cm, ani cm więcej. Przepisy wymagają 15cm w dachu - to tyle dajemy ani cm więcej. To są domy "normowe" - te które w momencie obowiązywania przepisów spełniają normę. Tylko tyle i aż tyle. I nie było WT 2009, tylko 2006, 2010, 2014,2017 i będą 2021. I ty tak wybudowałeś swój.

 

Moja PC też się teraz śmieje, bo przy takiej pogodzie jak obecnie(złota polska jesień), to nie ma szans, żeby się załączyła, najszybciej to nocy, jeśli w ogóle)

Napisz, ile kosztowało cie te twoje trio - przyłącze+KG,solary i KZPW - to później będziemy się śmiać, jak tak bardzo ci zależy....Aha, podlicz jeszcze dokładnie wszystko co spaliłeś, bo ja mam pełne dane za ostatnie 7 sezonów grzewczych. (podlicznik) Nawet mogę podać kompletny zestaw temperatur na zewnątrz, średnie itp, do wyboru do koloru....

 

Przestańcie pisać o tych żałosnych PC.To jest temat o kominkach.Piszesz to po to by odwieść od zakupu kominka i instalacji kominkowej ponieważ masz PC??? Żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty czytasz co ja piszę wyżej ??? Napisałem ,że nie prowadzę żadnej statystyki ,archiwizacji itp.Nigdzie tego nie liczę .Jak np kończy się sezon grzewczy u mnie hipotetycznie i w mej subiektywnej ocenie to poza tym sezonem mam gości z gazowni i wymieniają mi reduktory ,liczniki bo płace tylko manipulacje i przesył.Natomiast w okresie grzewczym palę sezonowanym grabem , bukiem na wspomaganiu KG. i gazem ziemnym jako priorytetowym.To są moje dwa paliwa ,Gaz ziemny i sezonowane drewno.Wklejałem już temp. z różnych okresów.Zawsze na poziomie 22/23 stC cały rok.Jeśli w zależności od pogody popalam sobie w wickendy wspomagając KG to nie stoję z wagą i nie mierzę ilości spalonego drewna.Nie przekraczam temp. zadanej 23 stC.Jeśli dobrze pamiętam to największy rachunek za gaz za cały rok biorąc do kupy rachunki kwota to około 3500 zł. Roku nie pamiętam.Powtarzam do niczego jest mi to nie potrzebne ponieważ rok rokowi nie równy.

 

Do czasu jak nie podzielisz się kwotą zainwestowaną w systemy CO i dokładniejszym zużyciem wszystkich składników energii będziesz zwykłym trolem.

 

Szczątkowo coś tam podrzucasz, w weekendy kominek (pewnie z 2 mp. idą, czyli z 4000 kWh, czyli całe moje zużycie gazu ze średniej zimy, gaz 3500 zł, i 3 systemy grzewcze.

 

Jak dla mnie to wydałeś na CO 2 razy więcej niż powinieneś i zużycie energii też masz 2 razy większe niż mógłbyś mieć.

 

Ty masz 150 m2 powierzchni ogrzewanej, a płacisz rachunki 3-4 razy większe niż ja. Masz 3 systemy grzewcze a ja jeden. Nie bardzo jest co zachwalać. A ja mam zimą i 24 stopnie bo koszty grzania są znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie pisać o tych żałosnych PC.To jest temat o kominkach.Piszesz to po to by odwieść od zakupu kominka i instalacji kominkowej ponieważ masz PC??? Żałosne.

 

Tak, piszemy po to aby uzmysłowić przyszłym mieszkańcom domów aby zastanowili się nad instalacjami i zbędnymi meblami w salonach.

 

Jeśli dobrze pamiętam to największy rachunek za gaz za cały rok biorąc do kupy rachunki kwota to około 3500 zł. Roku nie pamiętam.Powtarzam do niczego jest mi to nie potrzebne ponieważ rok rokowi nie równy..

 

 

To teraz Ci napisze ile ja zapłaciłem za blisko rok ogrzewania z cwu, od 15 stycznia 2017 do końca października. Całe 720zł. Mam podlicznik tylko na PC. Nie robię totalnie nic. Nie zdublowałem systemów do ogrzewania i cwu. Jedna opłata abonamentowa za prąd.

 

Możesz się śmiać, ale takie są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz kręgosłup moralny ze wsadzonym kijem od szczotki - wiesz gdzie.

 

Patrząc na mapę Europy wyraźnie widać gdzie przebiega granica moralności. W całym bloku wschodnim obowiązuje 0.0-0.2 promila, a w Europie zachodniej 0.5-0.8. Np. wysoce moralny jest rząd Rosji, bo wprowadzono 0.0, za to rządy Irlandii, Walii, Angli czy Belgii są wysoce zdemoralizowane, bo dopuszczają 0.8...

 

Wyniki akcji znicz 2017 - 42 trupy, 580 rannych i zatrzymanych ok 1.5tys pijanych kierowców...

Co święta - podobne "wyniki" i zawsze zastanawia mnie gdzie sieja tych IDIOTÓW co na gazie siadaja za kółko... ale my Polacy wiemy lepiej... a co Belg moze to ja nie...

 

...

O ile dożyjesz - 100 tys Polaków rocznie umiera na raka. 4000 trupów na drodze to przy tym betka. Ale żyć nadzieją zawsze warto :).

 

Ja tam żyję dniem dzisiejszym raczej - jak dożyje emerytury to bonus będzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w okresie grzewczym palę sezonowanym grabem , bukiem na wspomaganiu KG. i gazem ziemnym jako priorytetowym.To są moje dwa paliwa ,Gaz ziemny i sezonowane drewno.Wklejałem już temp. z różnych okresów.Zawsze na poziomie 22/23 stC cały rok.Jeśli w zależności od pogody popalam sobie w wickendy wspomagając KG to nie stoję z wagą i nie mierzę ilości spalonego drewna.Nie przekraczam temp. zadanej 23 stC.Jeśli dobrze pamiętam to największy rachunek za gaz za cały rok biorąc do kupy rachunki kwota to około 3500 zł. Roku nie pamiętam.Powtarzam do niczego jest mi to nie potrzebne ponieważ rok rokowi nie równy.

 

no mamy wreszcie jakiś konkret. U mnie bardzo podobne nastawy temperaturowe - zawsze 22,5-23C, zużycie za pełny sezon grzewczy od 1.10.-30.09 roku następnego za CO+CWU

dane za ostatnie kilka lat w moim durszlaku wyglądają następująco:

dane z podlicznika:

5027kwh za 1957zł - 1 sezon grzewczy

4975kwh za 1894zł

4831kwh za 1819zł

4291kwh za 1489zł

4498kwh za 1528zł

4667kwh za 1416zł

5466kwh za 1662zł

tutaj podawałem odczyty za ostatni rok

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEPŁA-zużycie-prądu&p=7531262&viewfull=1#post7531262

 

 

No to pozostaje porównać jeszcze koszty inwestycyjne...moja PC 7,6kw polskiego producenta kosztowała 12tys., sporo przewymiarowane dolne źródło wykonane we własnym zakresie(koparka+rura+glikol) kosztowało około 8tys, do tego kotłownia(zasobnik dwupłaszczowy CWU z nierdzewki (wiem, sporo przepłaciłem),pompki obiegowe,naczynia wyrównawcze,sterowniki, robocizna itp - niech będzie że zaokrąglamy całość,montaż był drogi i wychodzi 35tys. To i tak sporo, bo można było z tego jeszcze urwać...

Edytowane przez JTKirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie pisać o tych żałosnych PC.To jest temat o kominkach.Piszesz to po to by odwieść od zakupu kominka i instalacji kominkowej ponieważ masz PC??? Żałosne.

 

Raczej słusznie. Jeżeli ktoś jak ty ma zamiar zamontować sobie gaz oraz kominek i po pierwszym rachunku zacznie zasuwać taczką z drewnem po salonie, to lepiej żeby sprawę przemyślał odpowiednio wcześniej i ogrzewaniem domu sterował guzikami, a nie poprzez ilość przytachanego drewna i ilość smrodu z komina, płaca przy tym równie niskie, o ile nie niższe, rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mamy wreszcie jakiś konkret. U mnie bardzo podobne nastawy temperaturowe - zawsze 22,5-23C, zużycie za pełny sezon grzewczy od 1.10.-30.09 roku następnego za CO+CWU

dane za ostatnie kilka lat w moim durszlaku wyglądają następująco:

dane z podlicznika:

5027kwh za 1957zł - 1 sezon grzewczy

4975kwh za 1894zł

4831kwh za 1819zł

4291kwh za 1489zł

4498kwh za 1528zł

4667kwh za 1416zł

5466kwh za 1662zł

tutaj podawałem odczyty za ostatni rok

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEPŁA-zużycie-prądu&p=7531262&viewfull=1#post7531262

 

 

No to pozostaje porównać jeszcze koszty inwestycyjne...moja PC 7,6kw polskiego producenta kosztowała 12tys., sporo przewymiarowane dolne źródło wykonane we własnym zakresie(koparka+rura+glikol) kosztowało około 8tys, do tego kotłownia(zasobnik dwupłaszczowy CWU z nierdzewki (wiem, sporo przepłaciłem),pompki obiegowe,naczynia wyrównawcze,sterowniki, robocizna itp - niech będzie że zaokrąglamy całość,montaż był drogi i wychodzi 35tys. To i tak sporo, bo można było z tego jeszcze urwać...

 

Ot kolejny żałosny post wydłużenia "swojego ego"...

Myślisz, że blyszczysz... wyniki słabe... a koszt inwestycji mocno zaniżony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5tys pijanych kierowców...

Co święta - podobne "wyniki" i zawsze zastanawia mnie gdzie sieja tych IDIOTÓW co na gazie siadaja za kółko... ale my Polacy wiemy lepiej... a co Belg moze to ja nie...

 

Co oznacza pijanych?

Tych od 0,2 do 0,49 promila?

Gdzie w niektórych krajach EU dopiero od 0,8 promila to pijani?

 

Statystyki można naginać dla plebsu.

Bez szczegółów, to tylko propaganda...

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Ty wiesz najlepiej ile to kosztowało :)

 

A zużycie, jak na nie najnowszy dom, bardzo OK.

 

Czy najlepiej - to nie wiem ale interesowałem się kosztem sytemu CO lat temu 4 i za 35k to PC tylko forumowy Artur sprzedawal :D a to zuzycie jak na PC to serio... jaki to COP???

 

 

Co oznacza pijanych?

Tych od 0,2 do 0,49 promila?

Gdzie w niektórych krajach EU dopiero od 0,8 promila to pijani?

 

Statystyki można naginać dla plebsu.

Bez szczegółów, to tylko propaganda...

 

 

Czekaj aż Ci taki z 0,79 dziecko rozjedzie... ciekawe co powiesz...

Edytowane przez m&m0123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy najlepiej - to nie wiem ale interesowałem się kosztem sytemu CO lat temu 4 i za 35k to PC tylko forumowy Artur sprzedawal :D a to zuzycie jak na PC to serio... jaki to COP???

 

Bo Ty tylko wysyłałaś zapytania, zamiast ruszyć głową i wykazać się odrobiną inwencji.

Zresztą 4 lata temu i oni mieli dobre ceny:

http://ghs-polska.pl/promocje/stiebel-eltron-solanka-woda/

 

Oceniasz zużycie nie znając domu ?

 

 

 

Czekaj aż Ci taki z 0,79 dziecko rozjedzie... ciekawe co powiesz...

 

a z 0.15 ?

Ktoś jednak zauważył, że 0,15 to nie to samo co dwa promile i na to zezwolił.

 

Dziwne, że Ty nie potrafisz pojąć, że 48h/rok, to nie samo. co 500-1000h/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty tylko wysyłałaś zapytania, zamiast ruszyć głową i wykazać się odrobiną inwencji.

Zresztą 4 lata temu i oni mieli dobre ceny:

http://ghs-polska.pl/promocje/stiebel-eltron-solanka-woda/

 

Oceniasz zużycie nie znając domu ?

ja wysłałem ponad 20 zapytań ofertowych jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty. Wszystkie firmy dostały ten zestaw danych. Ci co chcieli dodatkowe dane, to je dostali. Zakres proponowanej mocy urządzenia grzewczego - od 6,0kw do 15kw :D Proponowana rozpiętość cenowa też była imponująca.

sama PC podrożała od tamtego czasu - jak ja kupowałem, to kosztowała niecałe 10tys, netto.

PSPC-08

http://www.ecopol-system.pl/oferta/oferta.html

Gdyby nie zasobnik z nierdzewki i lokalny hydraulik to spinał, to byłoby naprawdę tanio - bo podobne zestawy markowych firm były nawet i 2 razy droższe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Ty wiesz najlepiej ile to kosztowało :)

 

A zużycie, jak na nie najnowszy dom, bardzo OK.

 

Jeśli się dobrze orientuję to kolegi dom jest spory. Do ogrzania ma 350 m2, poprawcie mnię jeśli się mylę?

Czyli prawie dwa lub trzy raxy większy od ineestorów udzielających się w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty tylko wysyłałaś zapytania, zamiast ruszyć głową i wykazać się odrobiną inwencji.

Zresztą 4 lata temu i oni mieli dobre ceny:

http://ghs-polska.pl/promocje/stiebel-eltron-solanka-woda/

 

Oceniasz zużycie nie znając domu ?

 

a z 0.15 ?

Ktoś jednak zauważył, że 0,15 to nie to samo co dwa promile i na to zezwolił.

 

Dziwne, że Ty nie potrafisz pojąć, że 48h/rok, to nie samo. co 500-1000h/rok

 

No popatrz Ty się - mądrala się znalazł, a system CO masz taki jak ja... a nawet dwa :p

 

Co do jazdy po alko - zdania nie zmienię...ścierwo i tyle. Ja wczoraj z nalewka truskawkowa przy kominku dałem czadu i dziś - spacerkiem do przedszkola... można? można! A Ty uderz się w pierś i zaakceptuj fakt, ze "truciciel" jesteś jak i my :yes: i skończ już tłumaczyć i argumentować swoje podtruwanie sąsiadów... pisałem Ci już nie można być tylko trochę złym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System mam taki, jak Ty z uwagi na nieuczciwego sprzedawce okien, ktory sprawil, ze moja budowa byla o 18tys drozsza, niz planowalem.

Te 18 bylo na PC, ale musialem jednak zmienic plany i zrobic tanszy i o rozlożonych platnosciach gaz.

Zreszta dla mojego domu jedno i drugie jest bledem, bo u mnie tylko baniaczek, grzalka i tyle.

Natomiast nigdy nie oceniam czyjegos zuzycia, nie znajac domu.

 

Ty uderz się w pierś i zaakceptuj fakt, ze "truciciel" jesteś jak i my

Nie trzeba byc wielkim matematykiem, zeby pojac, ze jesli sie pali np 50x krocej, niz inny mieszkaniec domu, to sie tez truje 50x mniej.

Widzialeś wykresy, jakie zalaczylem ? Wiesz jak by wygladaly przy paleniu o 50x mniej intensywnym ?

 

Wiec - truciciel, OK.

Ale nie TAKI SAM, a 50x MNIEJSZY.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...