Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Do czasu jak nie podzielisz się kwotą zainwestowaną w systemy CO i dokładniejszym zużyciem wszystkich składników energii będziesz zwykłym trolem.

 

Szczątkowo coś tam podrzucasz, w weekendy kominek (pewnie z 2 mp. idą, czyli z 4000 kWh, czyli całe moje zużycie gazu ze średniej zimy, gaz 3500 zł, i 3 systemy grzewcze.

 

Jak dla mnie to wydałeś na CO 2 razy więcej niż powinieneś i zużycie energii też masz 2 razy większe niż mógłbyś mieć.

 

Ty masz 150 m2 powierzchni ogrzewanej, a płacisz rachunki 3-4 razy większe niż ja. Masz 3 systemy grzewcze a ja jeden. Nie bardzo jest co zachwalać. A ja mam zimą i 24 stopnie bo koszty grzania są znikome.

 

Dopiero to przeczytałem.Tego jeszcze nie grali żeby troll odpowiadał trollowi.:p:wiggle:

 

Wybudowałem: 185 m2, OZC:60/70 kWh/m2rok (założenia projektowe wypis z zakupionego projektu), GAZ, 25% (na oko)podłogówka + KZPŁW (grzanie podłogówki i CO i CWU) + kolektory słoneczne podłączone do CO i ZCWU 350 l

 

Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: brak danych)

Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: brak danych)))) nie mogę znaleźć.

Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: brak danych)

Sezon 15/16 (3 osoby + wnuczka + zięć+ córka w wickendy ;)), CO/CWU: x zł/rok/m3 (dużo szukania i dużo liczenia),x z kolektorów (nie mierzę) ,( od 3/5 mc-y słońce/woda + wspomaganie CO nawet w zimie jak jest słoneczko) , 1-5 mp drewna sezon grzewczy (w zależności od aury). W najdroższej i najbogatszej wersji ,130 zł x 5 mp =650 zł .130 zł cena za tegoroczny grab ale palę sezonowanym 4/5 letnim.Pisałem na kolanie.To jak trollu może być???;) za rok 2017 od stycznia do grudnia jak wyliczy małża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

niktspecjalny, popatrz na dom JTKirk'a. U niego: dom większy, mniejsze koszty inwestycyjne, mniejsze rachunki, zero obsługi (pompa ciepła). Kto tu jest pragnienie, a kto sprite?

 

Ja teraz rozumiem dlaczego musisz palić - bo gaz wychodzi drogo. Dlatego też solary - by trochę mniej się narobić.

I stąd powinieneś cicho siedzieć, bo dobrym przykładem dla inwestorów raczej nie jesteś.

 

A Twoje określenia forowiczów może niedługo ukrócić mod - wręczając Ci BANany w promocji. Będziesz mógł je razem z WuGie sobie podpiec w kominku :)

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero to przeczytałem.Tego jeszcze nie grali żeby troll odpowiadał trollowi.:p:wiggle:

 

Wybudowałem: 185 m2, OZC:60/70 kWh/m2rok (założenia projektowe wypis z zakupionego projektu), GAZ, 25% (na oko)podłogówka + KZPŁW (grzanie podłogówki i CO i CWU) + kolektory słoneczne podłączone do CO i ZCWU 350 l

 

Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: brak danych)

Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: brak danych)))) nie mogę znaleźć.

Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: brak danych)

Sezon 15/16 (3 osoby + wnuczka + zięć+ córka w wickendy ;)), CO/CWU: x zł/rok/m3 (dużo szukania i dużo liczenia),x z kolektorów (nie mierzę) ,( od 3/5 mc-y słońce/woda + wspomaganie CO nawet w zimie jak jest słoneczko) , 1-5 mp drewna sezon grzewczy (w zależności od aury). W najdroższej i najbogatszej wersji ,130 zł x 5 mp =650 zł .130 zł cena za tegoroczny grab ale palę sezonowanym 4/5 letnim.Pisałem na kolanie.To jak trollu może być???;) za rok 2017 od stycznia do grudnia jak wyliczy małża.

 

Wow, czym bardziej się pieklisz tym łatwiej zrozumieć Twoje uniesienia.

 

Walisz w dom tyle kWh żeby trzy takie jak mój opędził.

 

Gdyby nie kominek to byś płacił za gaz z 7000 zł.

 

Wywaliłeś na instalację 3 razy więcej niż potrzeba, zużycie masz 3 razy większe niż by można było mieć i na siłę nam udowadniasz, że to dobry wybór, do drewno prawie za darmo, bo widok ognia i inne takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny, popatrz na dom JTKirk'a. U niego: dom większy, mniejsze koszty inwestycyjne, mniejsze rachunki, zero obsługi (pompa ciepła). Kto tu jest pragnienie, a kto sprite?

 

Ja teraz rozumiem dlaczego musisz palić - bo gaz wychodzi drogo. Dlatego też solary - by trochę mniej się narobić.

I stąd powinieneś cicho siedzieć, bo dobrym przykładem dla inwestorów raczej nie jesteś.

 

A Twoje określenia forowiczów może niedługo ukrócić mod - wręczając Ci BANany w promocji. Będziesz mógł je razem z WuGie sobie podpiec w kominku :)

Nie strasz ......bo ..............dalej wiesz.Czekam na bana którego da ci nie wiadomo kto bez podpisu.Powiem szczerze publicznie ,że od dawna ci się należy za niemerytoryczność .Chcesz być wielki w topikach w których teoretycznie i praktycznie nie masz nic do powiedzenia.Pamiętaj jakie jest motto tu panujące.Sam poddałem się tej głupocie i odpowiadam nie na temat.Ty przekraczasz te granice ,a mod tego nie widzi.Straszysz mnie jak ja się tylko bronię.Poczekam . Obiektywizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, czym bardziej się pieklisz tym łatwiej zrozumieć Twoje uniesienia.

 

Walisz w dom tyle kWh żeby trzy takie jak mój opędził.

 

Gdyby nie kominek to byś płacił za gaz z 7000 zł.

 

Wywaliłeś na instalację 3 razy więcej niż potrzeba, zużycie masz 3 razy większe niż by można było mieć i na siłę nam udowadniasz, że to dobry wybór, do drewno prawie za darmo, bo widok ognia i inne takie.

 

Poczekaj .STOP!!!!. Zatrzymaj się nie galopuj.Powiedziałem , w grudniu za 2017 rok.Nie licz hipotetycznie jak nie znasz sytuacji w moim domu.Zapomniałeś o kolektorach czy coś strugasz???. Piszę wyraźnie byście zrozumieli.Za to wytłuszczone bezpodstawne określenie ban.:mad::mad::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj .STOP!!!!. Zatrzymaj się nie galopuj.Powiedziałem , w grudniu za 2017 rok.Nie licz hipotetycznie jak nie znasz sytuacji w moim domu.Zapomniałeś o kolektorach czy coś strugasz???. Piszę wyraźnie byście zrozumieli.Za to wytłuszczone bezpodstawne określenie ban.:mad::mad::mad:

 

Faktycznie, zagalopowałem się.

 

Gdyby nie kominek i solary płaciłbyś za gaz z 7000 zł.

 

A mogłeś wstawić PC w cenie znacznie poniżej tego co masz i rachunki byłyby poniżej 3000 zł.

 

Więc nie chwal się, że płacisz "mało", bo tu nie chodzi o to jaka to jest kwota dla Ciebie tylko jakie to są ilości energii przy odpowiednich kosztach inwestycyjnych - u Ciebie w tej kwestii dramat goni dramat: drogie w inwestycji, drogie w użytkowaniu i jeszcze wymagające obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zagalopowałem się.

 

Gdyby nie kominek i solary płaciłbyś za gaz z 7000 zł.

 

A mogłeś wstawić PC w cenie znacznie poniżej tego co masz i rachunki byłyby poniżej 3000 zł.

 

Więc nie chwal się, że płacisz "mało", bo tu nie chodzi o to jaka to jest kwota dla Ciebie tylko jakie to są ilości energii przy odpowiednich kosztach inwestycyjnych - u Ciebie w tej kwestii dramat goni dramat: drogie w inwestycji, drogie w użytkowaniu i jeszcze wymagające obsługi.

 

Wybacz za głupi jestem na odpowiadanie trollowi.Twoje cyferki są wyssane z palca. i chałupkę na kurzej stópce masz małą.Taki mały Bolus jak dla mnie jesteś.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapłaciłem większego rachunku za rok jak 3000 zł.Skąd wziąłeś u mnie te 7000 zł???. To autopsja, która zawitała tu na dobre.:mad:

 

A widzisz, a mi brakuje 2,5 msc a mam wynik 720zł, za co z cwu Na siłę próbujesz każdemu próbujesz wmówić, że czarne jest białe. Jesteś nachalny i nie dopuszczasz argumentów, albo żal ściska pewną cześć ciała i brniesz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz za głupi jestem na odpowiadanie trollowi.Twoje cyferki są wyssane z palca. i chałupkę na kurzej stópce masz małą.Taki mały Bolus jak dla mnie jesteś.:p

 

No to wszystko jasne. Postawiłeś dom za duży żeby sobie ego podreperować a teraz kopcisz w kominku żeby rachunki były znośne. Dobrze, że wielkość Twojego domu poprawia Ci samopoczucie, ale to tylko z pozoru był dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu smrodziarze (z kominkami z PW) się rozkręcili. Darmowe wentylacje mutagennymi i kancerogennymi spalinami 2 razy na dzień mimo zastosowania 6 płatów filtracyjnych.

 

Może zwolennicy trujących kominków mają coś do powiedzenia w tej sprawie? Czy to OK, że ktoś cierpi na dziadowaniu/błędach innych? Czy budujący durszlaki i później muszący się ratować tanim drewnem nie mają umiejętności czytania? Przecież jest FM, są gazety - tam można wyczytać jak zbudować normalny dom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu smrodziarze (z kominkami z PW) się rozkręcili. Darmowe wentylacje mutagennymi i kancerogennymi spalinami 2 razy na dzień mimo zastosowania 6 płatów filtracyjnych.

 

Może zwolennicy trujących kominków mają coś do powiedzenia w tej sprawie? Czy to OK, że ktoś cierpi na dziadowaniu/błędach innych? Czy budujący durszlaki i później muszący się ratować tanim drewnem nie mają umiejętności czytania? Przecież jest FM, są gazety - tam można wyczytać jak zbudować normalny dom...

 

Dlaczego z kominkami walczysz tu?? Walcz u siebie na ulicy to tam jest problem.

Co rozumiesz przez 6 płatów filtracji??

Ja ponad miesiąc temu wymieniłem filtry założyłem tylko f3 i f9 (nie miałem f7. Do tej por nie ma potrzeby wymiany. Rzadko kiedy wentylacja coś zaciągnie a temperatury na reku nie wskazuję jeszcze na wymianę.

 

Taka ciekawostak z roboty koleś buduje dom w projekcie ma 20 na ścianie chce zmniejszyć d o15 żeby oszczędzić. Do tego ogrzewanie pelet. Podobna sytuacja w rodzinie rekuperator nei bo drogi na ścianę 15 bo tyle w projekcie do tego biały.

Nic w tym kraju nie zmienisz świat to nie FM. Patrząc an tle budów do okoła to mój dom z wieloma wadami jest luksusem do tego co inni sobie fundują.

 

Jestem zwolennikiem kominka i tak zostanie. W tą sobotę nie paliłe :( słońce świeciło

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... W tą sobotę nie paliłe :( słońce świeciło

Ależ dlaczego nie paliłeś?

Słońce świetnie się komponuje z płomieniami z za szyby, super pogoda na przejście się do drewutni, a i sąsiedzi zapewne zaniepokoili się przerwą w dostawie świeżego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dlaczego nie paliłeś?

Słońce świetnie się komponuje z płomieniami z za szyby, super pogoda na przejście się do drewutni, a i sąsiedzi zapewne zaniepokoili się przerwą w dostawie świeżego powietrza.

 

Drewutnia do brykietu dobry jesteś :)) Nie odpaliłem bo słońce wystarczająco przegrzało chałupę. A sąsiadów to mama zgadnij gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...