Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie na osiedlu smrodziarze (z kominkami z PW) się rozkręcili. Darmowe wentylacje mutagennymi i kancerogennymi spalinami 2 razy na dzień mimo zastosowania 6 płatów filtracyjnych.

 

Może zwolennicy trujących kominków mają coś do powiedzenia w tej sprawie? Czy to OK, że ktoś cierpi na dziadowaniu/błędach innych? Czy budujący durszlaki i później muszący się ratować tanim drewnem nie mają umiejętności czytania? Przecież jest FM, są gazety - tam można wyczytać jak zbudować normalny dom...

 

Mój najbliższy sąsiad ogrzewa kominkiem co+cwu. Dymek z komina unosi sie juz od 6 rano i ja z tego powodu nie cierpie jakos. Za to jest kilku z starymi kopciuchami co "wybieraja papieza" dzien w dzien i nie da sie tego nie zauwazyc... ale nie wylewam łez na forum jak male dziecko... także skończ ta anonimowa farsę, bo przynudzasz juz. Nabierz odwagi, przestań chować się za klawiatura - i jeśli Ci to przeszkadza zacznij działać - tam gdzie możesz coś wskórać...

 

ps. pogoda na weekend kominkowa - idę drwa narąbać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najbliższy sąsiad ogrzewa kominkiem co+cwu. Dymek z komina unosi sie juz od 6 rano i ja z tego powodu nie cierpie jakos. Za to jest kilku z starymi kopciuchami co "wybieraja papieza" dzien w dzien i nie da sie tego nie zauwazyc... ale nie wylewam łez na forum jak male dziecko... także skończ ta anonimowa farsę, bo przynudzasz juz. Nabierz odwagi, przestań chować się za klawiatura - i jeśli Ci to przeszkadza zacznij działać - tam gdzie możesz coś wskórać...

 

ps. pogoda na weekend kominkowa - idę drwa narąbać :)

U mojego dym się nie unosi, tylko ściele się w kierunku gruntu. Co daje do tego moja rekuperacja, nie trzeba mówić.

Natomiast nie ma na nowym osiedlu starych kopciuchów, a ci co ogrzewają ekogroszkiem, nie są w ogóle odczuwalni (nosem).

 

Myślisz, że takiś mądry? Sprawa była sygnalizowana u źródła wiele razy - cały czas wierzę w ludzi...

 

Piszę by przestrzec inwestorów przed pakowaniem się w takie g...

Można zbudować normalnie (bez kominów), tylko trzeba ruszyć dupę i poczytać trochę FM, gazety.

Leniom mówię stanowcze NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego dym się nie unosi, tylko ściele się w kierunku gruntu. Co daje do tego moja rekuperacja, nie trzeba mówić.

Natomiast nie ma na nowym osiedlu starych kopciuchów, a ci co ogrzewają ekogroszkiem, nie są w ogóle odczuwalni (nosem).

 

Myślisz, że takiś mądry? Sprawa była sygnalizowana u źródła wiele razy - cały czas wierzę w ludzi...

 

Piszę by przestrzec inwestorów przed pakowaniem się w takie g...

Można zbudować normalnie (bez kominów), tylko trzeba ruszyć dupę i poczytać trochę FM, gazety.

Leniom mówię stanowcze NIE!

 

Sa ludzie, którzy świadomie maja kominek w salonie - mimo małego zapotrzebowania np. ja. Nie mierz wszystkich swoja miara. A nowi inwestorzy maja w tyle - rady frustrata... jeśli będą chcieli dom z kominkiem to nawet, żebyś napłodził 1000 postów to i tak zrobią po swojemu :p To tak jak ja bym Cie próbował przekonać, ze 100m2 to mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa ludzie, którzy świadomie maja kominek w salonie - mimo małego zapotrzebowania np. ja. Nie mierz wszystkich swoja miara. A nowi inwestorzy maja w tyle - rady frustrata... jeśli będą chcieli dom z kominkiem to nawet, żebyś napłodził 1000 postów to i tak zrobią po swojemu :p To tak jak ja bym Cie próbował przekonać, ze 100m2 to mało...

 

No dużo to nie jest zważywszy na fakt ogrzewania farelką.:).Ludzie budują różna klitki płacąc za ich systemy grzewcze dużą kasę ,tylko nie uzewnętrzniają się bo im wstyd ,że mogli wszak większy i np. z kominkiem.Do kominka potrzeba przestrzeni , a tego perpetuum mobile , PC czy podłogówki na prąd wystarczy klitka + farelka.;):).Po co w takich maluczkich chałupkach grzać.One same grzeją .Same z siebie od podłogi.Lekkoduchy mieszkające w nich tylko chodzą ,tańczą,napychają kiszki i delektują się smrodem od sąsiadów roszczenia na całego i nic z tym nie robią bo kominów nie mają.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie budują różna klitki płacąc za ich systemy grzewcze dużą kasę ,tylko nie uzewnętrzniają się bo im wstyd ,że mogli wszak większy i np. z kominkiem.

Podaj cenę za swoje 3 systemy - byłeś już proszony, ale coś cisza :)

 

Ja podam Ci za mój: 2.400 zł za kocioł.

 

Porównaj, chyba, że Ci wstyd :)

 

Powierzchnia domu była dobrana świadomie, nie potrzebujemy większego. Nie muszę też nikomu nic udowadniać większym domem, ani droższym samochodem itp.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa ludzie, którzy świadomie maja kominek w salonie - mimo małego zapotrzebowania np. ja. Nie mierz wszystkich swoja miara. A nowi inwestorzy maja w tyle - rady frustrata... jeśli będą chcieli dom z kominkiem to nawet, żebyś napłodził 1000 postów to i tak zrobią po swojemu :p To tak jak ja bym Cie próbował przekonać, ze 100m2 to mało...

Możesz napisać więcej o swoim domu, a nie chować się za klawiaturą :) Jaki to dom, parametry, OZC itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj cenę za swoje 3 systemy - byłeś już proszony, ale coś cisza :)

 

Ja podam Ci za mój: 2.400 zł za kocioł.

 

Porównaj, chyba, że Ci wstyd :)

 

Powierzchnia domu była dobrana świadomie, nie potrzebujemy większego. Nie muszę też nikomu nic udowadniać większym domem, ani droższym samochodem itp.

 

Tyle ci powinno wystarczyć i aż tyle .We wszystkim widzisz problem i u wszystkich tylko nie u siebie.Masz coś chyba z głową.Ile razy można ci tłumaczyć,że mam gdzieś rachunki itp.KZPŁW (wkład był zmieniony ponieważ źle z wymiarowano rozdzielacz płytowy) kiedyś to pisałem.1800 zł + instalacja 1500 zł i ZCWU itp.Razem około 4500 tyś zł. KG kondensacyjny 1200 zł.Kolektory prezent od rodziców.Wtedy był to koszt około 12000 zł.Około 7000 tyś zł.Dodam 3000 zł kosztów manipulacyjnych.Jesteś zwykłym filantropem bez posłuchu samego siebie.:p Ty się na siłę sam uszczęśliwiasz.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja palę w kominku brykietem. Wychodzi niecała tona na sezon, jakieś 900 kg, czyli 90 paczek po 10kg. Wkładam to do pomieszczenia gospodarczego - mało miejsca zajmuje. Obecnie jeszcze nie palę, nie ma potrzeby, zrobiłabym sobie saunę z domu. Rano pewnie włączają się konwektory na godzinę, chyba, nie wiem, o 6 jeszcze śpię a są ustawione od 5 do 6. W kominku zacznę palić jak temperatura w dzień zjedzie poniżej 0 stopni. Jedna paczka dziennie mniej więcej idzie. Znaczy 10 kg. Popiołu mam jak na lekarstwo, raz na dwa tygodnie wyciągam, i nie wiem, w czym problem, dodatkowo świetny nawóz.

Od początku wiedziałam, że będę palić w kominku, kocham ogień. Uwielbiam rozpalać w kominku. Mało jestem tradycyjna, na wszelkie tego typy pomysły reaguję alergicznie, akurat rozpalanie ognia do mnie przemawia i daje jakieś mistyczne poczucie więzi z setkami pokoleń nagich małp ogrzewających się przy ślicznych płomykach. Dla mnie dom bez kominka i bez ognia to nie dom. Jakieś takie mieszkanie z ogródkiem. DLA MNIE. Mało mnie obchodzi , czy to średniowiecze czy nie. Poza tym jak akurat lubię i doceniam średniowiecze ;).

Dodam, że ja lubię wahania temperatur w domu :) pomysł aby spać w 20 stopniach jest dla mnie nie do przyjęcia. Najlepiej 17 stopni. Stąd wszelkie ogrzewanie płaszczyznowe było skreślone na wstępie.

Co do trucia - palę suchym brykietem. Dookoła mnie wisi już smog, to stara dzielnica , od miesiąca (!) ludzie już grzeją i zakładanie, że palą węglem, sądząc po zapachu, jest optymizmem graniczącym z głupotą. Z prognozy pogody wynika, że jeszcze parę ładnych dni minie, zanim z mojego komina - kominek ma 7kw - poleci jakikolwiek dym. Więc jakoś nie będę się specjalnie przejmowała truciem współobywateli. Zwłaszcza że w okolicy mamy stolarnię,z której wydobywa się istna czarna i wściekle śmierdząca chmura. Nie do ruszenia.

Jak ludzie dookoła ocieplą domy tak jak mój, przestaną palić syfem i zredukują nieco liczbę samochodów - jak mówiłam, to stara i doskonale skomunikowana dzielnica a i tak średnia przeciętna to trzy bryki na podwórko, rekordzista ma pięć - to wtedy poczuję zapewne wyrzuty sumienia. O ile wtedy będzie jeszcze jakiś smog w okolicy, rzecz jasna.

 

A i jeszcze jedno - nie ma żadnej możliwości, aby zrobiła sobie kiedykolwiek ogrzewanie na gaz. Już miałam i nigdy więcej. Mało nie wylecieliśmy w powietrze. W ogóle najchętniej mieszkałabym gdzieś, gdzie nie mam w okolicy rury ze środkiem wybuchowym solidnej mocy, no ale cóż.

Edytowane przez enedue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ci powinno wystarczyć i aż tyle .We wszystkim widzisz problem i u wszystkich tylko nie u siebie.Masz coś chyba z głową.Ile razy można ci tłumaczyć,że mam gdzieś rachunki itp.KZPŁW (wkład był zmieniony ponieważ źle z wymiarowano rozdzielacz płytowy) kiedyś to pisałem.1800 zł + instalacja 1500 zł i ZCWU itp.Razem około 4500 tyś zł. KG kondensacyjny 1200 zł.Kolektory prezent od rodziców.Wtedy był to koszt około 12000 zł.Około 7000 tyś zł.Dodam 3000 zł kosztów manipulacyjnych.Jesteś zwykłym filantropem bez posłuchu samego siebie.:p Ty się na siłę sam uszczęśliwiasz.:)

Komin też w prezencie? :rotfl:

Napisałeś bajkę dla wnuczka już?

 

O rozpalaniu ognia powiedziane wyżej przez enedue: "daje jakieś mistyczne poczucie więzi z setkami pokoleń nagich małp ogrzewających się przy ślicznych płomykach".

Zgoda w 100%!

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...